Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.296
Cevap
821
Favori
1.698.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.hafzullah.com/yurtdisi-gumruk-limiti-dusuruldu-2017.html

ptt ye gıdıp vergımı oducez oyle yazmıslar.o zaman eve gelmıcekmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

90 dolarlık ürüne vergi nasıl oluyor

http://www.hafzullah.com/yurtdisi-gumruk-limiti-dusuruldu-2017.html

ptt ye gıdıp vergımı oducez oyle yazmıslar.o zaman eve gelmıcekmı

Şu videonun Başını izle Bakalım BARIŞ acaba ne anlatmışım

• Arkadaslar merhaba,

Arka park sensoru olarak da kullanabilecegim bir cihaz oneriniz varmi? Cift kamerali biri arkaya biri one. Geri vitese taktigimda arkayi gosterecek sekilde olacak..

Birde aracim yeni. Bunu taktirmam garantide probleme yol acarmi.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_128

Arkadaslar merhaba,

Arka park sensoru olarak da kullanabilecegim bir cihaz oneriniz varmi? Cift kamerali biri arkaya biri one. Geri vitese taktigimda arkayi gosterecek sekilde olacak..

Mini 0805P kamerasına ayrıca arka kamera takılabiliyor, AV out çıkışı sayesinde görüntüyü arabanızdaki multimedya ekrana alma şansınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Arkadaslar merhaba,

Mini 0805P kamerasına ayrıca arka kamera takılabiliyor, AV out çıkışı sayesinde görüntüyü arabanızdaki multimedya ekrana alma şansınız var.

@OlguErhan Üstat şunu sormak istiyorum. Bu mini 0805p kamerayı ön cama bağlarken park modundan faydalanmak için mecburen sigortaya bağlantılar yapıldı. Arka cama da taktırmak istersek kablosu ön sigortaya yetişmeyecek. Arkada park modunu nasıl kullanabiliriz hal böyleyken? Park modunu farklı bir sistemden alan kamera var mı sigorta dışında misal doldurulabilir bataryalı vs :) (araba çalışırken batarya dolsun kontak kapanınca o batarya bitene kadar kayıt yapsın nasıl olur)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amras_Elanesse

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba,

@OlguErhan Üstat şunu sormak istiyorum. Bu mini 0805p kamerayı ön cama bağlarken park modundan faydalanmak için mecburen sigortaya bağlantılar yapıldı. Arka cama da taktırmak istersek kablosu ön sigortaya yetişmeyecek. Arkada park modunu nasıl kullanabiliriz hal böyleyken? Park modunu farklı bir sistemden alan kamera var mı sigorta dışında misal doldurulabilir bataryalı vs :) (araba çalışırken batarya dolsun kontak kapanınca o batarya bitene kadar kayıt yapsın nasıl olur)

Arka kameranın kablosu farklı ve uzundur. Onun bağlantısı kameraya yapılıyor. @SeniorAwesome yusuf bey yardımcı olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba,

Arka kameranın kablosu farklı ve uzundur. Onun bağlantısı kameraya yapılıyor. @SeniorAwesome yusuf bey yardımcı olacaktır.

Üstadım mesela mini 0805p paketinden 2 kablo çıktı biri çakmaklık diğeri normal uç başlı kablo. Kablolar ancak ön camdan yetişecek uzunlukta. O zaman bu model arka cama olmaz. Arka cam için uzun kablolu park modu desteği olan kamera var mı peki önerebileceğiniz?

@SeniorAwesome @OlguErhan
  • Kabloları lehimleyerek uzatabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba,

Üstadım mesela mini 0805p paketinden 2 kablo çıktı biri çakmaklık diğeri normal uç başlı kablo. Kablolar ancak ön camdan yetişecek uzunlukta. O zaman bu model arka cama olmaz. Arka cam için uzun kablolu park modu desteği olan kamera var mı peki önerebileceğiniz?

@SeniorAwesome @OlguErhan

Aynen kabloları elektrik bandı ile ek yaparak uzatabilirsiniz.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    hocam yeni bir kamerayı mı arkaya bağlamak istiyorsunuz yoksa mini0805p için yapmaya çalıştığımız arka kameradan alıp mini0805p ye mi takmak istiyorsunuz ?

kablo uzunlukları arkadan öne uzayacak kadar uzunlukta ve sağlam kablolar.

Geliştirmek istediğimiz arka ek kamera iki kabloya sahip. Biri kameraya takılan ki bu yeterince uzun, direkt kameraya takılıyor. Enerji kablosu ise arka kameranın ledlerini aydınlatmak için o da arka stoptan vs alabilirsiniz enerjiyi.
  • quote:

Arkadaşlar Gearbest üzerinden @OlguErgan beyin değerli katkıları ile sipariş ettiğim Mini 0805P araç içi kamerası 2 haftada elime ulaştı. Montaj yapıldıktan sonra izlenimlerimi sizlere aktaracağım.
    Bugün montajını yaptıracağım. Sormak istediğim husus şu: Park modu desteğinin çalışması için mecburen sigortaya mı bağlatmak gerekiyor? Bu herhangi bir sıkıntı arzetmez değil mi? Aracım garantide çünkü :) (Olguerhan hocamın videosunu izledim arkadaşlar cevabı kendim vereyim. Evet park modu kullanmak istiyorsanız mecbur sigortaya bağlantı yapılacak. Park modu kullanılmayacaksa çakmaklıktan bağlantı sağlayabilirsiniz)
    En önemlisi gümrüğe takılmaması için fiyatını düşük yazmalarını rica etmiştim. Gearbest sağolsun, 18 euro yazmışlar. Böylelikle vergi de ödememiş oldum.
    Sizde eğer bu şekilde 30 euronun üzerinde alım yapacaksanız sipariş ekranında "Order Review" kısmına ingilizce bir şekilde "gümrüğe takılmaması için fiyatını 25 - 30 dolar yazın" diye ricada bulunun. Dikkate alıyorlar çünkü.

Sonradan ekleme: Taa Çin'den kamera gelsin. Koca Konya'da bu kamerayı monte edecek elektrikçi bulamıyorum. Kamera bana bakıyor ben kameraya.

Daha sonradan Ekleme: Arkadaşlar kamerayı taktırdım. Eski sanayide Arif usta var oraya gittim sağolsunlar güzelce montajını yaptılar hiç kablo görünmüyor. İlk çekimlerimi yaptım gelirken. Eve gelince videolara baktım plakalar hiç okunmuyor. Yarın ayarlara bakıp bir test daha yapacağım. Upload edip sizlerlede paylaşırım.

@OlguErhan

Hocam montajdan memnun musunuz? Ben de aldım aynı kameradan.Montaj yapılacak. Arif Elektronik'i tavsiye eder misiniz? Ne kadar ödediniz montaj için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwhiteca -- 19 Nisan 2017; 21:47:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redwhiteca

quote:

Arkadaşlar Gearbest üzerinden @OlguErgan beyin değerli katkıları ile sipariş ettiğim Mini 0805P araç içi kamerası 2 haftada elime ulaştı. Montaj yapıldıktan sonra izlenimlerimi sizlere aktaracağım.
    Bugün montajını yaptıracağım. Sormak istediğim husus şu: Park modu desteğinin çalışması için mecburen sigortaya mı bağlatmak gerekiyor? Bu herhangi bir sıkıntı arzetmez değil mi? Aracım garantide çünkü :) (Olguerhan hocamın videosunu izledim arkadaşlar cevabı kendim vereyim. Evet park modu kullanmak istiyorsanız mecbur sigortaya bağlantı yapılacak. Park modu kullanılmayacaksa çakmaklıktan bağlantı sağlayabilirsiniz)
    En önemlisi gümrüğe takılmaması için fiyatını düşük yazmalarını rica etmiştim. Gearbest sağolsun, 18 euro yazmışlar. Böylelikle vergi de ödememiş oldum.
    Sizde eğer bu şekilde 30 euronun üzerinde alım yapacaksanız sipariş ekranında "Order Review" kısmına ingilizce bir şekilde "gümrüğe takılmaması için fiyatını 25 - 30 dolar yazın" diye ricada bulunun. Dikkate alıyorlar çünkü.

Sonradan ekleme: Taa Çin'den kamera gelsin. Koca Konya'da bu kamerayı monte edecek elektrikçi bulamıyorum. Kamera bana bakıyor ben kameraya.

Daha sonradan Ekleme: Arkadaşlar kamerayı taktırdım. Eski sanayide Arif usta var oraya gittim sağolsunlar güzelce montajını yaptılar hiç kablo görünmüyor. İlk çekimlerimi yaptım gelirken. Eve gelince videolara baktım plakalar hiç okunmuyor. Yarın ayarlara bakıp bir test daha yapacağım. Upload edip sizlerlede paylaşırım.

@OlguErhan

Hocam montajdan memnun musunuz? Ben de aldım aynı kameradan.Montaj yapılacak. Arif Elektronik'i tavsiye eder misiniz? Ne kadar ödediniz montaj için?

Montajı çok iyi yaptılar hiç kablo görünmüyor desem yeridir.
    50 tl istediler verdim.
    İlk montajda sigortaya bağlarkan güç kablolarını ters bağlamışlar bekledik bekledik park moduna bir türlü geçmedi. Sonra 2 kablonun yerini değiştirdiler (birini araba kapalıyken sürekli enerji alan bir yere diğerini araç çalışırken enerji alan bir yere taktılar) sorun düzeldi. Orada birlikte ayarları da yaptık arkadaşlar gayet ilgililer. Gerçi benim kamerada tecrübe kazandılar artık sizinkini daha kısa sürede hallederler. Yanınızda mutlaka hafıza kartı ile gidin yoksa deneyemezsiniz çalışıyor mu çalışmıyor mu diye. Ben giderken unutmuştum neyse ki telefonun hafıza kartını çıkarttım taktım hemen öyle denedik. :)
    Yeride kolay kent plazaya sırtınızı dönün kavşaktan direk aşağı inin. İlk sağdan sapın 100 metre ilerde sağda direk görürsünüz tabelayı. Eski sanayide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniorAwesome

hocam yeni bir kamerayı mı arkaya bağlamak istiyorsunuz yoksa mini0805p için yapmaya çalıştığımız arka kameradan alıp mini0805p ye mi takmak istiyorsunuz ?

kablo uzunlukları arkadan öne uzayacak kadar uzunlukta ve sağlam kablolar.

Geliştirmek istediğimiz arka ek kamera iki kabloya sahip. Biri kameraya takılan ki bu yeterince uzun, direkt kameraya takılıyor. Enerji kablosu ise arka kameranın ledlerini aydınlatmak için o da arka stoptan vs alabilirsiniz enerjiyi.

Aslında geliştirdiğiniz seçenek aklıma yatmıyor değil. Ön camda mini 0805p var sonuçta yani denenebilir. Benim için önemli olan arkaya takacağım kamerada da park modu desteğinin olması. Bunun için yine mini0805p mi almalıyım onu bilemedim sadece. Başka alternatif var mı sizin önerebileceğiniz? Kesinlikle arkaya kamera alacağım. Ön koşulum park modu.
    Bu işin altından nasıl kalkabilirim üstadım son noktayı sizden bekliyorum.
  • Arkaya yapmaya calistigimiz kamera park modunu desteklemiyor hocam. Olgu hocam videoyu yukarida paylasmisti izleyebilirsiniz kalitesi guzel ama ana kamera kadar degil tabi. Uygun butceli kisiler icin bicilmis kaftan.

Bunun icin ayri bir kamera satin almaniz gerekiyor. Mini0801s tavsiye ederim mini0805p ile ayni kalitede ve daha uygun. Gearbestte su an indirimde hatta. Ben de uyguna veriyorum beklemek istemezseniz elimde sifir var ama sikinti degilse oradan alabilirsiniz.

Mini0903wifi da tavsiye ederim wireless li olmasi ayri bir cezbedici ve sattigim herkes cok memnun kameradan. Elimde obd, park ve cpl filtre ler de mevcut istersen.

Matego xp1 in fiyati artti 70 dolar oldu cok guzel kamera ama arka icin biraz pahali gibi tercih sizin tabi.

Mini0801s e mutlaka bakin. Olgu hocan incelemisti ben cok begendim kamerayi. Renkleri gayet guzel.

• Mini 0801S ve Mini 0805P arasında ne fark var acaba, Junsun H030 alıyım yoksa Mini 0805P veya Mini 0801S mi ?
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    güzel kameraymış
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksworld

Mini 0801S ve Mini 0805P arasında ne fark var acaba, Junsun H030 alıyım yoksa Mini 0805P veya Mini 0801S mi ?

Park modu istiyorsanız mini serisi derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Mini 0805p kameram için 4m ya da 5m kaliteli micro usb kablo arıyorum.

Önerebileceğiniz marka ya da internet sitesi var mı?

Olgu hocam sizin öneriniz var mı?
    @OlguErhan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknasmub -- 20 Nisan 2017; 20:11:4 >
  • quote:

quote:

Mini 0801S ve Mini 0805P arasında ne fark var acaba, Junsun H030 alıyım yoksa Mini 0805P veya Mini 0801S mi ?

Park modu istiyorsanız mini serisi derim.

yazılımla arka ıkıncı kamera netliği çok iyi olmus plakalar net.arka kamera cam gibi olma derdi olmayanlar için 0805p iyi

şu an vıdeona bakıyorum 2 cı kamera nereye takılıyor dıye

o kadar alıyon inceliyon yüklüyorsun...gelen ürünü begenen dırek senden alsın

satış ilananı sana özel,Araç İçi ve Aksiyon Kameraları bölümüne acsın bu yönetim

hem youtube dan hem reklamdan kazan...hem gelen ürünü satın alsınlar...

böyle sıfıra sıfır zor olu bu işler

birde ingilizce montaj yapsa birisi videoya süper olurdu.foxoffer sitesi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 20 Nisan 2017; 19:25:53 >
  • quote:

@OlguErhan beyin cevabına ilaveten miniler arasında 2 fark var. 1.cisi kullanılan chipsetler farklı 2.cisi mini0801s 1080p, mini0805p 1296p görüntü kalitesi sunuyor. Ben ön cam için mini0805p almıştım yüksek ihtimalle arkaya da mini0801s alacağım. Pek bir fark yok @SeniorAwesome beyin dediği gibi.

Düzeltme: @SeniorAwesome'a teşekkür ederim açıklamamı düzelttiği için. Aynı chipseti kullanıyor bu iki model. Sadece sensörlerin sürümleri farklı. Bakınız >https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125691639

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoygaKhan -- 20 Nisan 2017; 20:43:51 >
  • 
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.