Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.371
Cevap
825
Favori
1.705.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaşadığım benzer olaydan ben de bahsedeyim;
    Aracım daha birkaç aylıkken fuara gittim. Hakiki park alanlarına zaten yaklaşılmıyor, tarladan bozma yerlere de en az 10 TL alıyorlar zaten. Sokağa park edeyim dedim ama ne mümkün. Orayı da tutmuş çakallar, tam park edecekken yanaştı. Buradan da mı park parası alıyorsunuz dedim, park değil abi koruma/ gözetleme (tam kelimeyi hatırlayamadım) parası alıyoruz dedi. Ben de uzaklaştım oradan. Sokağın bitimine park ettim. Fuara girdim çıktım eve gittim, bir kaç gün sonra arabayı yıkarken fark ettim. ( Umarım günahını almıyorumdur ) Arka tamponun alt köşesine kocaman bir W harfi çizilmiş. Sizin kolçağı fark ettiğinizdeki benzer duyguları yaşadım o an. Kurulamaya geçince cam fitilleriyle kapı sacı arasında bir şey farkettim. Her iki tarafta boydan boya çizilmiş. Rahat görülebilecek yerden çizmediği için şükür mü diyeyim yoksa müdahale edilemeyecek ( muhtemelen edilebilir ama değmez) yerden çizdiği için sülalesinin kulağını mı çınlatayım. Bu olay araç kamerası almak için araştırma yapmama sebep oldu, ardından da alarm aldım ama eminim ki yine koruyamayacağız araçlarımızı.
    Bu arada ben kesinlikle anahtar vermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

eyvallah kardeşim sağol insan gibi yorum yapanlarda var
    ancak şunu da belirteyim koskoca avmlerde bile her gidişimde anahtar isterler araçları çıkaramıyoruz yer yok değil derler
    yani bu durumu sadece ben mi yaşıyorum
    siz ne yapıyorsunuz bu durumda... her yer sıkış tıkış araç dolu ise ve başka çaren yoksa

Geçmiş olsun, özellikle bu gibi durumlar için araçta aracın içini gören ayrıca bir matego Xp1 kamerası kullanıyorum. ÖZellikle harici lensi ile minicik birşey / fark edilmesi kötü niyetli kişi tarafından imkansız. Ayrıca tavsiyem bir zaman rölesi almanız. Aracı stop ettikten örnek 30 dk kadar daha çekim yapmaya ayarlarsınız ve akü ile ilgili bir problem yaşatmaz

https://youtu.be/ZrwaLbPb80A

http://m.n11.com/stop-zaman-rolesi-12v-P120104181?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwhrzLBRC3ARIsAPmhsnWkGEm_fRvKZlW4sqUCGlOHPd2BSkE1avLkwNJUZlrdmpVNmAMjWMoaAqJ8EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

http://www.elo.com.tr/roleler/

Ayrıca bu projenin hangi mantıkla çalıştığı hakkında bilgilerin olduğu konu,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/271705-ara%C3%A7-kameras%C4%B1-i%C3%A7in-gecikmeli-kapanma-tesisat%C4%B1/

Ama elo firması ile görüşmek lazım. 30 dk ayarlı modeli varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 20 Temmuz 2017; 9:55:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim a118 c antalya sicaginda dayanamadi.bi cozumu var mi acaba

• root_echo kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun kardeş
  • ahanda GS63H geldi :D 05/07 de de sipaiş verdim 20/07 de elime ulaştı.

15 gun gayet iyi
  • G1W-CB su an flash salediyor ama meaajlarda fiyati hep o aralikta zaten. cekimleri gayet iyi gibi geldi bana bu fiyat araliginda baska bir tavsiye olur mu yoksa bunu almali mi? tesekkürler :)

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam akü derdini aştım çok ilkel olacak ama en sıcak ortamda dahi powerbank kullanıyorum, çok komik ve ilkel gelse de kolçağın içine powerbanke değmeyecek şekilde ama yakın bir mesafede komple buz tutmuş 500 ml lik bir su şişesi koyuyorum en sıcak ortamda dahi 3-5 saat kolçağın içi serin kalıyor hem akım dolayısıyla hem de ortam ısısından en az oranda etkileniyor hemde pillerin kimyasal yapısı bozulmadığından daha çok dayanıyor. Soğuk mevsimlerde zaten sıkıntı yok. İkinci kamera zaten düşünüyorum ama bakalım bütçe denkleştirirsem ya da ucuz bir model bakacağım nasıl olsa fps/resulution derdi yok iç mekan olduğundan
  • Bugün kuponum olduğundan şuradan sipariş geçtim. Hatta adamla konuştum 30 doların altında geç diye tamam dedi...

az önce siparişimin status yazan kısmında closed diye bir uyarı geldi ve sipariş iptal oldu. Geri para iadesi yapılacak fakat neden???
    https://tr.aliexpress.com/item/Mini-0805-GPS-Car-Recording-Camera-Ambarella-A7-Camara-Auto-Super-HD-1296P-Car-Camera-Veicular/32422482932.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.eMY3ZK

edit : kuponda yandı tabiki bu sayede...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 20 Temmuz 2017; 17:43:52 >

• Mini 0903 - nano Q :33,99 dolar
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_366780.html?wid=44

edit: sadece Amerikaya gönderiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akisa33 -- 20 Temmuz 2017; 20:37:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akisa33

Mini 0903 - nano Q :33,99 dolar
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_366780.html?wid=44

edit: sadece Amerikaya gönderiliyormuş.

Nano Q zaten bu aralar tavsiye etmiyoruz pek, kalite sıkıntıları yaşayan arkadaşlar oldu

• __dün yine önü boş iken,trafikteki araçların yarı hızında giden ve arkadaki araçların frene basmasına neden olan,akışa uymayan bir kaç arabaya denk geldim,gıcık kullanıyorlar,ve ellerinde cep telefonları var,ne yolda uygun yerde gıdıyorlar nede tali yoldan anayola düzgün çıkıyorlar,ancak yandan bakınca görünüyorlar
    __bir araba vardıki ya uzunları yakmış,yada kısalar yanık ama arka yüklü ise önü kalkmış ki,surucu yenı çocukmu nedir bari far ayarı ile assagı cekse,dusunmuyor,arkadan sanki tır uzunları yakmış,arac kullanmak ıcın eğilmek gerekti
    __birde adamın biri ya hasta ya egosu var,3 araç boyu önü boş iken,8 metre önünde önüne çıkan araca korna çalıyor,zaten hızı 10 km falan,sen araca yetişene kadar o yola çıkıyor zaten.kornaya uzun basmanın anlamı nedir
    kaşıntısı var belli,kavga çıksa yardıma gidicem,öyle sürücülerin ehliyetine sınırsız el koymaları lazım

• http://www.memurlar.net/haber/682351/artik-taksi-nin-de-gozu-kulagi-var.html

bu kameranin modelini bilen varmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

kamera olmasa 500 tl öderdin bu yüzden pahalı olayını gecıp
    3 tane kamera döşe

para ödeyecek bişey yok

polis çağırıp şikayetçi olacaktım

çok çok trafik sigortası öderdi

öndeki arabada bulunan onca hasara rağmen bende hasar olmamasını nasıl açıklayacaktı zaten

ama böyle mide bulandırıcı işlerle uğraşmak istemiyorum o ayrı mesele
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Arkadaşlar geçen gün başıma şöyle bir olay geldi

bu yüzden kamera almaya karar verdim

Işıklarda beklerken önümde symbol var bir tane ve arabaylada 1-1.5m mesafem var

bi 30 sn bekledikten sonra birden öndeki araba bana doğru geri gelmeye başladı kornaya bastım ama durmadı ve bana çarptı

indik arabadan adama dedim ne yapıyorsun oda demezmi asıl sen ne yapıyorsun geldin bana arkadan laaap diye çarptın demezmi

bide eğilmiş normalde haşat durumda olan tampona felan elliyor hasara bakıyor güya

neyseki hemen yanımızda bi dolmuş vardı ve şoförü olayı gördü ve öndekine sen geldin çarptın bayada hızlıydın deyince adamda haa öylemi

tamam zaten benim tamponda hasar vardı sendede bişey yok geçmiş olsun deyip pati çekerek gitti

yani işin özü adam bu işi meslek edinmişki tamponu haşat haldeydi

dolmuş şoförü olmasa geldin bana çarptın diyerek başıma iş açıp para koparmaya çalışacakti

yankesici tipli bi adamdı zati

bu kamera işinde pek bi bilgim yok

konuyuda okuyacam zaman bulursam

tavsiye edeceğiniz kaliteli sürekli çekim ve çift kamerasıda olan mümkünse

ne tavsiye edersiniz çok pahalı olmayan

kablo karöaşasından kurtulmak için multimedya sisteme takılabilen bi ürün varmıdır acaba

Açıkçası Smarnoo S1 size uygun bir kamera. Kablo gizlenme ve montaja kadar anlattım videoda

eyw bi bakayım

• OlguErhan Bey;
    Tercihen "hepsi burada" da ya da Türkiye de hizmet veren sanal yada gerçek mağazalarda bulabileceğim kamera tavsiyesi istiyorum.
    ihtiyacım olan şartlar şöyle;
    Yanımdan 60 - 70 le geçen arabanın plakasını okuyabilecek netlikte,
    yaz kış arabadan sökmeyeceğim, dolayısıyla sıcaktan soğuktan etkilenmesi en az olan,
    başarabilirsem tavan lambasından kablo çekerek beslenecek, dolayısıyla sigorta elektrik tesisatına uyumlu,
    bir kamera arıyorum.
    Gece çekimi, park modu, fotosel sensörüne ihtiyacım olmayacak.
    Sadece kaza anında delil niteliğinde olsun yeterli.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe80

Benim a118 c antalya sicaginda dayanamadi.bi cozumu var mi acaba

basit
    bitane kılıf yapcan,aracı kullanmadığın zaman örtcen,pamuk kumaş seç
  • Arkadaşlar elinde Junsun kamera olupta satmak isteyenler iletişime geçebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

OlguErhan Bey;
    Tercihen "hepsi burada" da ya da Türkiye de hizmet veren sanal yada gerçek mağazalarda bulabileceğim kamera tavsiyesi istiyorum.
    ihtiyacım olan şartlar şöyle;
    Yanımdan 60 - 70 le geçen arabanın plakasını okuyabilecek netlikte,
    yaz kış arabadan sökmeyeceğim, dolayısıyla sıcaktan soğuktan etkilenmesi en az olan,
    başarabilirsem tavan lambasından kablo çekerek beslenecek, dolayısıyla sigorta elektrik tesisatına uyumlu,
    bir kamera arıyorum.
    Gece çekimi, park modu, fotosel sensörüne ihtiyacım olmayacak.
    Sadece kaza anında delil niteliğinde olsun yeterli.
    Teşekkür ederim.

Stok bulursanız fena kamera değildir,

http://www.hepsiburada.com/pilotcam-gs300-arac-ici-kamera-pm-otdlrgs300

Araç içi kamera Tavsiyesi

Ayrıca sahibinden com üzerinden genellikle tavsiye ettiğim modellerden satan arkadaşlar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

Benim a118 c antalya sicaginda dayanamadi.bi cozumu var mi acaba

basit
    bitane kılıf yapcan,aracı kullanmadığın zaman örtcen,pamuk kumaş seç

5 satılan alüminyum görünümlü oto cam güneşliği daha pratik
    ben antalyada sorunsuz bu şekilde kameramı güneşten korumuştum
  • Fırsat haberidir,

Tek 1 adet kalmış, 45.9 $ ( normal fiyatı 90-100 $ arası )

https://goo.gl/DiLMcc

Kapasitörlü,

Ambarella A7 işlemci,

2K netlik,

2" Lcd ekran.

Çok başarılı bir kameradır. Zamanında farklı bir modelini inceleme şansım olmuştu. Malzeme kalitesini beğenmiştim.

Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 21 Temmuz 2017; 12:27:48 >

• 
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.