Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fsaktakka Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
31.368
Cevap
825
Favori
1.704.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belki yeni modellerde olabilir haklısınız, genel olarak ben tavsiye etmiyorum

https://dashcamtalk.com/forum/threads/why-sandisk-not-supported.11191/#js-post-143997

Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• kesinlikle sandisk almayın özellikle viofo a129 kullananlar.. benim araç kameram bir türlü çalışmıyordu garip garip bir kayıt yapıyor bir yapmıyor takılı kalıyor. Olgu bey uyardı kart konusunda sandisk ultra 128gb vardı hatta sandisk extreme 64gb da vardı ikisi de aynı şekilde sorun yarattı hepsiburadadan samsung aldım kayıt olayı düzeldi.şu an test aşamasındayım sorun yok gibi 3 gündür.
  • gg veya hb bızım sıtelerde daha uyguna olabılıyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sandisk 64gb hafıza kartını (eski model-high endurance değil),kırmızı-gri renkli olanı,2014 ten beri kullanıyorum,sorunsuz..Viofo A118,mini0826 ve son kameram mini0906da hala sorun çıkarmadı.Hatta sorun çıkarır denmesinnden dolayı yedek olarak,çok ta tavsiye edilen Lexar marka hafıza kartı da aldımdı amazondan,bir ayda bozuldu,tekrar mevcut sandiskle devam ediyorum.

• Herkese selam,
    Bu gun a129 duo montajini yaptim. Bazi sorularim olacak tecrubelerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

1. Aracimin on cam acisi cok dusundurdu, oldukca yatik bir on cami var ve dikiz aynasi camin ust noktasindan nerdeyse 1 karis asagida cama monte, bu sebepten camerayi camin ust kismindaki siyah benekli alana monte edemedim, cunku aynanin camla birlestigi nokta kadraja giriyordu. Acikcasi cameraya cama deydigi an cikmayacak gibi yapistigi icin yerini degistiremedim.

Su an sokmek istiyorum nasil sokerim bilemedim, gavur gibi dedikleri tabirdeki sekilde yapismis cama :) Nasil sokucem bu mereti? Daha once deyen oldumu?

2. Park kablosu ile baglanti yaptim, kontak kapaliykende acikkende kayit yapiyor sorun yok. Gecislerde kapanma yapmiyor camera zaten. Fakat kontagi kapayinca park moduna gecmesi ve ayarladigim gibi 5fps de hizli kayit yapmasi gerekiyorken normal kayita devam ediyor hizlanmiyor. Nerde yanlis yapiyor olabilirim?

Olgu beyin incelemesindeki tum park ayarlarini kullaniyorum bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Herkese selam,
    Bu gun a129 duo montajini yaptim. Bazi sorularim olacak tecrubelerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

1. Aracimin on cam acisi cok dusundurdu, oldukca yatik bir on cami var ve dikiz aynasi camin ust noktasindan nerdeyse 1 karis asagida cama monte, bu sebepten camerayi camin ust kismindaki siyah benekli alana monte edemedim, cunku aynanin camla birlestigi nokta kadraja giriyordu. Acikcasi cameraya cama deydigi an cikmayacak gibi yapistigi icin yerini degistiremedim.

Su an sokmek istiyorum nasil sokerim bilemedim, gavur gibi dedikleri tabirdeki sekilde yapismis cama :) Nasil sokucem bu mereti? Daha once deyen oldumu?

2. Park kablosu ile baglanti yaptim, kontak kapaliykende acikkende kayit yapiyor sorun yok. Gecislerde kapanma yapmiyor camera zaten. Fakat kontagi kapayinca park moduna gecmesi ve ayarladigim gibi 5fps de hizli kayit yapmasi gerekiyorken normal kayita devam ediyor hizlanmiyor. Nerde yanlis yapiyor olabilirim?

Olgu beyin incelemesindeki tum park ayarlarini kullaniyorum bu arada.
    1- Çok basit; kamerayı sürgüsünden yana alarak çıkartın öncelikle, camda gps ünitesi kalır, çay kaşığının arkası ile yavaş yavaş yandan giriyoruz. Ben ince uçlu bıçakta kullanırım genelde. Sabırla tık tık tık direncini yapışkan kaybediyor ve çıkıyor. Yada mümkünse arkadan ısı verin saç kurutma vs ile cama, ısınınca çay kaşığı arkası ile yavaş yavaş cam ile yapışkan arasına girebilirsiniz. Ben 3-4 dk da çıkartıyorum acayip kolay diyim alışınca.

2- Seçtiğiniz sarı kablo enerjiyi kesmiyordur yada geç kesiyordur. Sarı kablonun sigortasını değiştirip deneyin.

3- Gene olmaz ise Facebooktan yazın bana çözeriz Olgu Erhan

• Ne lanet bir cift tarafli bantmis bu :) metresi 50kg tasiyan cift tarafli bant kullandim boylesi degildi

Hamur gibi bisey zor bela cikardim ama hic lekesiz cikiyor meret. İsin komigi ne yaptim ettim istedigim aciyi yakalayamadigim icin yine ayni yere yapistirdim.

• quote:

Ne lanet bir cift tarafli bantmis bu :) metresi 50kg tasiyan cift tarafli bant kullandim boylesi degildi

Hamur gibi bisey zor bela cikardim ama hic lekesiz cikiyor meret. İsin komigi ne yaptim ettim istedigim aciyi yakalayamadigim icin yine ayni yere yapistirdim.
  • Merhaba. Ben de dün aldım 129’u montajını yaptırdım. Ayarları kendim videoda söylendiği gibi yaptım. Ancak bir sorun var. Arabaya gidip kontak kapalıyken videoyu cep telefonumu kullanarak indirmek istediğimde cihaz kendini kapattı ve kontağı açmadan da elektrik gelmedi cihaza. Yani Cihaz kendini kapatıyor ve elektrik almamaya başlıyor dosya indirirken. Bir fikri olan var mı?

• A129 aldım tüm apararlarıyla eksiksiz ön arka kamera sigortadan elektrik almak için gereken aparatıda temin ettim. Kamerayı alıp Astra K aracına bağlatan varmı? İstanbul içi bir usta tavsiyesi istiyorum. Kendim yapabirim belki ama elim pek yatkın değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @ OlguErhan
    Sigorta tablasını kontrolü için gerekli olan aparatın
    Alibaba veya banggood linkini paylaşabilirmisin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar merhaba şehir dışında olduğum için yeni deneme şansım oldu.Cihaz üzerindede format attım ancak hala please format sd kart uyarısı devam ediyor.Galiba dediğiniz gibi sd kart yuvası bozuldu.Nasıl bir yol izleyebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byteknight

@ OlguErhan
    Sigorta tablasını kontrolü için gerekli olan aparatın
    Alibaba veya banggood linkini paylaşabilirmisin?
    2 dolar takip kodu kargo seçelim yoksa kayboluyor,

https://goo.gl/nCgQuH

Yada şu ürünü, kontrol kalemi mi lazım,
    https://goo.gl/M3fjgF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 11 Mart 2019; 8:21:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onuratak

Merhaba. Ben de dün aldım 129’u montajını yaptırdım. Ayarları kendim videoda söylendiği gibi yaptım. Ancak bir sorun var. Arabaya gidip kontak kapalıyken videoyu cep telefonumu kullanarak indirmek istediğimde cihaz kendini kapattı ve kontağı açmadan da elektrik gelmedi cihaza. Yani Cihaz kendini kapatıyor ve elektrik almamaya başlıyor dosya indirirken. Bir fikri olan var mı?
    Kameradan kayıtları araç çalışırken alıyoruz. Ve işimiz bitince wifiyi kapatıyoruz. Wifi yi hep kapalı tutun çünkü wifi açıkken park modunda kamera saçmalıyor. Ayrıca fuse parçaları ile bağlantı yapmadığınız için araç sigorta sisteminde kafası karışabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

Tekrar merhaba şehir dışında olduğum için yeni deneme şansım oldu.Cihaz üzerindede format attım ancak hala please format sd kart uyarısı devam ediyor.Galiba dediğiniz gibi sd kart yuvası bozuldu.Nasıl bir yol izleyebilirim ?
    Farklı kartla sonuç aynı ise ticket açalım,

https://support.viofo.com/support/home

• Android için GPSCAM haritalı gps takip programı
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam
    A119 için olumlu yorumlar var a129 için kullanan var mı.

• A129 un akuden ne kadar elektrik cektigini olcen, bilen var mi? Bir matematik yapim, 20000 lik powerbanklar felan nasil is yapar.

Aracin akusune cok yuklenmeden 3-4 gun kesintisiz kayit yapmanin yolununa bakicam. Her gun kontak basmadigim icin su an 13-14 saat civari kayit yapabiliyorum sonra hardwire akimi kesiyo.

• quote:

A129 un akuden ne kadar elektrik cektigini olcen, bilen var mi? Bir matematik yapim, 20000 lik powerbanklar felan nasil is yapar.

Aracin akusune cok yuklenmeden 3-4 gun kesintisiz kayit yapmanin yolununa bakicam. Her gun kontak basmadigim icin su an 13-14 saat civari kayit yapabiliyorum sonra hardwire akimi kesiyo.
    https://youtu.be/doRJCfeN7HA

• @OlguErhan bey çok teşekkür ederim öncelikle bu güzel paylaşımlar için. Sizin paylaşımınız sayesinde banggood dan sipariş vermeye karar verdim. Ayın 26 sında sipariş verdim. Bugün oldu halen kargolama yapılmadı.

Banggood ile iletişime geçmek zorunda kaldım, ürünün stoklarda kalmadığını belirttiler. Lakin bunu ne mail ne de benzeri bir yolla bildirdiler.

Firmanın bu tarz bir tutumu sonrasında görüşüm tamamen olumsuza döndü. Bu gönderiyi gören herkesin bilgilenmesi açısından yoruma açık bir şekilde gönderiyorum. Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_beylis -- 12 Mart 2019; 11:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_beylis

@OlguErhan bey çok teşekkür ederim öncelikle bu güzel paylaşımlar için. Sizin paylaşımınız sayesinde banggood dan sipariş vermeye karar verdim. Ayın 26 sında sipariş verdim. Bugün oldu halen kargolama yapılmadı.

Banggood ile iletişime geçmek zorunda kaldım, ürünün stoklarda kalmadığını belirttiler. Lakin bunu ne mail ne de benzeri bir yolla bildirdiler.

Firmanın bu tarz bir tutumu sonrasında görüşüm tamamen olumsuza döndü. Bu gönderiyi gören herkesin bilgilenmesi açısından yoruma açık bir şekilde gönderiyorum. Hayırlı günler.
    Ürün Tüm dünya'da yok satıyor. Sebebi tamamen budur. Ayrıca mlsf ki Yurtdışı alışveriş işi Sabır işidir. Benimde verdiğim viofo siparişleri beklemede. Stokları gelir gelmez kargo edeceklerdir.

• 
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.