Şimdi Ara

. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
8.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslinda herzaman suclu degildir cunki trafigi tehlikeye atacak hareketler yapmak (sebepsiz yavaslama, saga sola kirma vs) de suctur bir arac sen carpasin diye onune kirip frene basabilir bu durumda suclu arkadan carptigin icin sen mi olursun carptigin kisi mi?

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahan22 -- 18 Aralık 2020; 20:48:44 >
  • https://www.hepsiburada.com/70mai-1s-d06-arac-ici-kamera-130-genis-aci-lens-1080p-global-versiyon-p-HBV00000NHZAT?magaza=Torima

Bunu aldim kurtuldum,
    Araba almak kolay da kamera almak çok zormuş yav 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çakmaklık haricinde bağlantı yapılabilse taktıracağım bulamadım henüz böylesini

• benim dandik fiorino'da bile viofo a129 arkalı önlü çift kamera var.

ekstra olarak 7" lik bir tft monitor bağlayıp kamera görüntüsünü av out ile ekrana aktardım

bağlantılarını çakmaklık üzerinden ben yaptım. oldukça kolaydı.

ortada kablo felan yok. kaliteli bir çakmaklık çoğaltıcı kullandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

https://www.hepsiburada.com/70mai-1s-d06-arac-ici-kamera-130-genis-aci-lens-1080p-global-versiyon-p-HBV00000NHZAT?magaza=Torima

Bunu aldim kurtuldum,
    Araba almak kolay da kamera almak çok zormuş yav 😂
    Kurtulmuşsun 😀.

Ben kamerayı koyduğum yeri yarın foto çekip atayım sana. Kullanırken hiç görmüyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 18 Aralık 2020; 22:14:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Kurtulmuşsun 😀.

Ben kamerayı koyduğum yeri yarın foto çekip atayım sana. Kullanırken hiç görmüyorum bile.

Alıntıları Göster

👍

Bı deneyeyim bunu ileride öbür arabaya da alırım bi tane

• Önde 70mai pro, arkada 70mai lite var. Lite konuşmayı çok seviyor. Nefes alan olsa bana söylüyor. Görüntüler ve plaka okuması ikisinin de çok iyi.

En ufak tantanada kamerayı gösterince bile çoğu sorun çözülüyor. Dünya para ver araba al ama kamera alma. Ne diyeyim?

• Ben aldım taktım. Aracımı park ettiğim yerde önümdeki arabaya giren hırsızlar airbag ve double din teybini çalmışlar, o sırada arkasına park edilmiş arabamın camındaki sigara paketinden küçük kameramı fark edip ya kaydediyorsa diyerek yan camımı patlatıp kamerayı da çalmışlar.

Sonuç: iyi birşeydi ancak elim değip bir daha da almadım.

• Arabam yokki alıp ne yapacağım

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt

Welcome to Republic of Adana... ;) Ne zaman geldin Adana'ya hocam? Evi nereden tuttun? Şu pandemi işi bir rahatlasın görüşelim mutlaka... Bu arada benim aracım da da var kamera. Smarnoo T652 modeli ve memnunum. Yaklaşık 3 yıl önce Gearbest'ten, forumdaki OlguErhan nickli üyemizin tavsiyesi ile almıştım. Araç kameraları incelemesi olarak ayrı konusu var zaten bir göz atabilirsin. Güncel kameralar illaki daha iyidir ama benim kamerada gayet güzel. Park modu olmamakla baraber, gece ve gündüz çekimleri nettir, iş görüyor yani tavsiye edebilirim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Welcome to Republic of Adana... ;) Ne zaman geldin Adana'ya hocam? Evi nereden tuttun? Şu pandemi işi bir rahatlasın görüşelim mutlaka... Bu arada benim aracım da da var kamera. Smarnoo T652 modeli ve memnunum. Yaklaşık 3 yıl önce Gearbest'ten, forumdaki OlguErhan nickli üyemizin tavsiyesi ile almıştım. Araç kameraları incelemesi olarak ayrı konusu var zaten bir göz atabilirsin. Güncel kameralar illaki daha iyidir ama benim kamerada gayet güzel. Park modu olmamakla baraber, gece ve gündüz çekimleri nettir, iş görüyor yani tavsiye edebilirim:)

Sağol hocam, başta çok zor geldi ama artık alıştık Adana'ya 😁Temmuzdan beri Adana'dayiz.

Evi hayal park civarında tuttum. Dediğin gibi pandemi işleri hafiflesin görüşelim mutlaka👍

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt

Alışmana sevindim hocam:) Benim evde hayal parka yakın sayılır, yardımcı olabileceğim bir durum olursa her zaman arayabilirsin. Tekrardan hoşgeldin, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle... 

• quote:

Orijinalden alıntı: nebel

benim iki aracımda da çoktan beri var. viofo a118c modeli ilk çıktığında tanesi 50 dolara çin'den gear best firmasından getirtmiştim. çok küçük ve çok başarılı. iç dikiz aynasının arkasında cama yapıştırılmış halde duruyor. araçta kamera olduğunu anlamak için dışarıdan ya da içeriden çok dikkatli bakmak lazım. 170 derece çekim yapıyor ve pili yok, kontağa bağlı. elektriği sigorta kutusundan alıyor. 32 gb hafıza kartı takılı, sanırım 9 saat kayıt yapıyor ve 9 saatin sonunda hafıza kartını silip yeniden kayda başlıyor.

viofo araç kameraları oldukça başarılı ve pahalı cihazlar. Ben de geçen sene a129duo modelini 900 tl ye almıştım. Ön-arka 1080p çekim yapabiliyor. Sanırım kayıt özelliğini yanlış biliyorsunuz.Araç kameraları hafıza kartı dolunca tümünü silip yeniden kayda başlamıyor. Hafıza kartı dolduğunda en eski çekimi silerek yer açıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

inceleme için şu konuya bakabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/arac-ici-kamera-tavsiyesi-jado-d-330-ciftli-kamera-park-sensorlu--74988670

kamerada olmasi gerekenler, plaka
    okunurlugu, çift kamera, gps, darbe sensoru
    en f/p olanı şu junsun modeli, 400 tl

https://m.tr.aliexpress.com/item/4000134268742.html

Faydalı olması açısından ben de yazdıklarınıza birkaç ilave etmek ve derlemek istiyorum.

Araç kameraları trafikte olmazsa olmaz bana göre. Yeri geliyor haklıysan bile ispatlayamadığın sürece %100 kusurlu sayılacağın durumlar olabiliyor.

Araç kamerası alacaklar:

-----------------------------

*Ön-arka kameralı ve çekim kalitesi ön arka en az 720p (tavsiye >1080p) olmalı.

*Bataryalı olanları tecih etmeyin kısa sürede bitiyor ve ölüyor, kapasitörlü olanları tercih edin.

*Düşük bitrate / timelapse park kayıt modu, darbe modu, hareket sensörü olanları tercih edin.

*Lens ve işlemci kalitesi (ÖNEMLİ). Mümkünse sony veya bilindik kalite lens içerenleri tercih edin.

*Çekim açısı geniş olanları tercih edin 130->170 e doğru daha geniş açıda kayıt yapar.

*Park modunda kullanabilmek için ayrı kablo seti ve çalışma özellikli olanları kablo setiyle birlikte satın alın.

Bu özelliklerin olduğunu iddia etse de ucuz olanları tercih etmeyin.

Ucuz ürünlerin çekim kalitesini gösteren videolara aldanmayın.

İyi mal iyi para unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

Sırf Fahri Trafik Müfettiş terörü için kamera alacam, vatandaşi bezdirdiler iyice.

çok mu ceza geliyor size?

ben geçen yıl aynı yerde hatalı parktan iki kere ceza yemiştim. Caddenin bir tarafı park yeri olarak ayrılmış olmasına rağmen. Yola paralel park düzeni olması lazım ama araç yoğunluğundan herkes çapraz park ediyordu. O aralar birisi dadandı birkaç ay mahalleye illallah dedirtti herkese ikişer üçer ceza...

Ha şu var, kanunen evet haksızız. Belediye yola paralel park yeri ayırmış levhaları da koymuş bizim suçumuz çapraz park...

Sürücü olarak bizler çoğu yerde ihlallere göz yumulduğunu gördüğümüzden aynı hataları her yerde tekrarlıyoruz ve birinde olmasa diğerinde birileri görüp işlem yapıyo.

• Kablo sarkar diye istemeyen arkadaşlar içinhttps://www.youtube.com/watch?v=WHT7qv9IAkQ&feature=youtu.be
    Ben bu şekilde yaptım kesme biçme yok. Ne ben farkındayım kameranın ne de arabaya binen.
  • eagle_man E kullanıcısına yanıt

Alacağınız kamerada park modu olacak. Park modunu hangi özellikte olmasını istiyorsanız onu içeirp içermediğine bakacaksınız,harekete duyarlı mı, darbe sensörlü mü, timelapse (saniyede 1-3-5 vs kare kaydı) veya düşük bitrate kayıt özelliği var mı..?

Park modunu kullanabilmek için ayrı özel kablo kitinden alıp taktırmanız gerekir.Bunlar da 2 ayrı faz girişi vardır biri doğrudan akü diğeri kontak açıldığındaki enerji girişine bağlı.

Yine şu da önemli aracın aküsü güçlü olması gerekir. Kamera kablo kitlerinde akü koruma ayarı vardır. Bunu diyelim ki 12v a ayarladığınızda akü voltajı 12 ye düştüğünde akımı keserek aküyü korur ve kayıt durur.

Dizel araçlar daha güçlü aküye ihtiyaç duyar.Akü voltajı 11.30 a düştüğünde çalışmaz.

Kamera akü koruyucu kullanmazsanız akü voltajını daha da düşürür, siz akım sağladığınız sürece 7/24 kayıt yapar kamera. Aracın aküsü güçlü olması gerekir bunu başarabilmesi için.

Uzun süreli kayıt için büyük boyutlu hafıza kartı. Kart dolduğunda en eski kayıttan silme yaparak yer açar ve bu döngü böyle gider.

Park kayıt modunu değiştirerek mesela 3, 5 fps ile 4-5 günlük kaydı toplamda bir kartta barındırabilirsiniz.

Benim kullandığım kamera normal modda 3 dk lık kayıt yaklaşık 300 mb yer tutuyor.

64gb lık kartım var geriye dönük yaklaşık 5 saatlik kayt barındırıyor.

3 er dakikalık 300 mb ön ,300mb arka kayıt= 600 mb....

bu hesapla yaklaşık 300 dk--> 60000mb=60gb (digit sistemde 1024 katları olduğunu biliyorum kabaca hesap)

yaklaşık 5 saatlik görüntü kaydında doluyor ve en eskisinden silmeye başlayarak yer açıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

çok mu ceza geliyor size?

ben geçen yıl aynı yerde hatalı parktan iki kere ceza yemiştim. Caddenin bir tarafı park yeri olarak ayrılmış olmasına rağmen. Yola paralel park düzeni olması lazım ama araç yoğunluğundan herkes çapraz park ediyordu. O aralar birisi dadandı birkaç ay mahalleye illallah dedirtti herkese ikişer üçer ceza...

Ha şu var, kanunen evet haksızız. Belediye yola paralel park yeri ayırmış levhaları da koymuş bizim suçumuz çapraz park...

Sürücü olarak bizler çoğu yerde ihlallere göz yumulduğunu gördüğümüzden aynı hataları her yerde tekrarlıyoruz ve birinde olmasa diğerinde birileri görüp işlem yapıyo.

Alıntıları Göster

Hayır, aksine hiç ceza yemem. Yılda bir defa belki, bu cezaların da % 90'ını vatandaşa hiçbir yararı olmayan Fahri Müfetişler yazmıştır. Geçen sene, fazladan istisnai olarak bir tane de radar cezası geldi, onu da polis yazmış, hemen ödedim.

Fahri Müfettişin ceza yazma yetkisi yoktur dikkat ederseniz. Fahri Müfettişin düzenlediği tutanağın polise gönderildiğini, polisin de ceza makbuzunu düzenleyip vatandaşa tebliğ ettiğini görürsünüz. Fahri Müfettişlik konusu 2014 yılında Anayasa Mahkemesinde de gündeme gelmiş, maalesef oy çokluğu ile Fahri Müfettişlik müessesi kalsın denilmiştir, mahkeme üyelerinin bile bu konuda farklı fikirleri ve düşünceleri oldu. Bana göre en kısa zamanda kaldırılması gereken bir uygulama.

Kamu görevi kamu görevlileri aracılığı ile yürütülür, kamu görevi sivillere verilmemelidir. Bu görevi yapan bir kamu görevlisi, Trafik Polisleri zaten var, onlar dışında kimsenin trafik cezası yazmaması ve trafiği düzenlememesi gerekir.

Konuya gelirsek iki sene önce iki şeritli yolda, akan trafikte makas atma cezası geldi tarafıma bu Fahriler yüzünden. Emniyetten video görüntülerini istedim, tabi ki vermediler, vermeyeceklerini biliyordum, ancak istiyorum özellikle. Cezaya da itiraz ettim mahkemede, akabinde haklı bulundum ve cezam kaldırıldı.Cezayı iptal ettirdikten sonra Fahri Müfettiş hakkında "görevi kötüye kullanma" suçu nedeniyle şikayetçi oldum.

Yine geçen sene Ekim ya da Kasım ayı gibi Fahrinin biri gürültü yapmak suçundan tarafıma ceza kesmiş, kaldı ki arabada teyp bile açmam çoğu zaman. Cezaya itiraz ettim yine, bu sefer hakim ceza miktarı küçük olduğundan, elinizde de kanıt yok diyerek, başka hiçbir gerekçe göstermeksizin beni haksız buldu.

Polis ceza yazdığında hiç zoruma gitmiyor, hemen ödüyorum, Devletin istihdam ettiği kamu görevlisi sonuçta. Ancak hayalimde canlanan kel kafalı, çirkin, emekli ve huysuz Fahri Müfettiş profili, bilgisizlikleri, yazdıkları saçmasapan cezalar ile hukuksuz olduğunu düşündüğüm bir oluşum yüzünden cezalarımı ödemiyorum, önce mahkemeye itiraz ediyorum, ardından kazanırsam da Fahri Müfettiş'den "görevi kötüye kullanma" nedeniyle şikayetçi oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 23 Ocak 2021; 21:28:11 >

• O da bir sey mi.

Kar yapan memlekette, sıfır aldığı 3008'ine kış lastiği almadan binen bir sığır tanıyorum.

Çoğ tutuyormuş!

• kameranın faydası çok fakat benim aracın tipi f1 gibi oldugundan ön cam açısı küçük. kamera da takarsam iyice körelirim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.