Şimdi Ara

Araç içi ekonomik kablosuz MP3 çalar : MP3onChannel MP3-308 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
54.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hangi teknosadan aldın ? Mecidiyeköydeki teknosada da var.Orda 15 ytl.Ama markası hama.

quote:

Orjinalden alıntı: mdcezir

weasvenom,

sakın alma derim ben. dün teknosa'dan 12 YTL'ye philips kaset adaptörü aldım. ses kalitesi, ses düzeyi vs fm transmitterden ve benim tahminimden kat kat iyi.

ha, mp3 çalarım yoktu, bozuktu falan dersen de transmitter masrafından 12 YTL düş, oldu sana yeni mp3 çalar parası
  • güzelmiş denemek lazım :D
  • metrocity'dekinden aldım. philips ve hama yan yana duruyordu.
    yanılmıyorsam hama da iyi ancak teyp philips olunca aynı marka olsun dedim
  • Dün vatanda 6.5 ytl ye buldum, ama hepsi bitmiş.Kolay kolay da gelmez diyolar.Artık philipsi alıcaz baklım.İlgine teşekkür ederim...

quote:

Orjinalden alıntı: mdcezir

metrocity'dekinden aldım. philips ve hama yan yana duruyordu.
    yanılmıyorsam hama da iyi ancak teyp philips olunca aynı marka olsun dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: weasvenom

Bazı arkadaşlar aldıklarına pişman frekans değişiyor falan diyolar piyasada bu cihazı 30-40 ytl arası satıyorlar alsam pişman olur muyum? sizce değer mi?

ya bılmıyorum saskınlıkla okudum yazılanlara

bızım cıhaz sureklı 87.5 e ayarlı bugune kadar ufacık bı cızırtı bıle olmadı
    kaldı kı set var arabada son ses dınlıyoruz her zaman

• arkadaşlar cihazı ben aldım 45 ytl. şehir içinde hafif şekilde firekans kayıyor ama mp3 çalarlara dünyanın parasını vermektense benim işimi görüyor 2 cb usb belleğim var isdediğim şarkıları sırayıp dinliyorum şehirler arası hiç bir sorun yok sorusu olan arkadaşlara yardım edebilirim.
  • Ne marka, nereden aldın ? Acaba bu frekans değişme olayının cihaz kalitesiyle bi ilgisi var mı ?

quote:

Orjinalden alıntı: okisava

arkadaşlar cihazı ben aldım 45 ytl. şehir içinde hafif şekilde firekans kayıyor ama mp3 çalarlara dünyanın parasını vermektense benim işimi görüyor 2 cb usb belleğim var isdediğim şarkıları sırayıp dinliyorum şehirler arası hiç bir sorun yok sorusu olan arkadaşlara yardım edebilirim.
  • buna hiç gerek yok bence. kaset adaptörü alın çok daha güzel daha dün aldım ama memnunum. tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58

Ne marka, nereden aldın ? Acaba bu frekans değişme olayının cihaz kalitesiyle bi ilgisi var mı ?

quote:

Orjinalden alıntı: okisava

arkadaşlar cihazı ben aldım 45 ytl. şehir içinde hafif şekilde firekans kayıyor ama mp3 çalarlara dünyanın parasını vermektense benim işimi görüyor 2 cb usb belleğim var isdediğim şarkıları sırayıp dinliyorum şehirler arası hiç bir sorun yok sorusu olan arkadaşlara yardım edebilirim.

Ankarada itfaiye meydanında biliyormusun bilmem oradaki elektronikciden aldım marka önemli değil sonuçta hepsi çin malı, firekans olayının markayla alakası yok şehirlerarasında en ufak bir sorun yok. ama oto teyp markan kalitedir sesi belki daha iyi verir ona birşey diyemem.
    Bu arada cihazın üzerinde değişik frekanslar var radyonu bunlardan hangisinde daha düzgün ses alırsan ona ayarlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okisava -- 31 Mayıs 2007; 13:21:06 >

• arkadaşlar öncelikle herkese selamlar elimde FUJİTEL KUMANDALI Kablosuz FM Transmitter var bunun yazılımını yanlışlıkla sildim şimdi usb arakabloyla pc ye takıyorum fakat pc tanımadı bununla ilgili bi yazılım ve ya program varmı lütfen yardımmlarınızı esirgemeyin saygılar.
  • arkadaşlar fm transmitter ya da kaset adaptörü tarzı ürünler gerçekten çok gereksiz.

kaset adaptörü hem ses kalitesi olarak verimli değil, hem de sürekli teybin kaset motorunu çalıştırdığı için ısınmalara sebep oluyor. bu ısınma da teybin içindeki voltaj regülatörlerinin ömrünü kısaltıyor. kısacası değmez..

fm transmitter çok faydalı bir icat ancakk.. büyük şehirlerde asla istediğiniz ses kalitesini alamazsınız çünkü boş frekans bulamazsınız. siz o aleti kusursuz ses kalitesi için alıyorsunuz ama sürekli frekans karışması ve tabiki fm bandındaki gürültüler sizi zamanla bezdirecektir.

herkes DIY(do it yourself-kendin yap) tarzı projelere meraklıdır. teybinize aux girişi eklemeyi hiç düşündünüz mü?

tabiki her teybe şu şekilde yapılır diye bir kaide yok. biraz elektronikten anlıyorsanız internetten kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz.

bazı markaların da aux kitleri oluyor onları da alabilirsiniz. bir transmittera 50 lira vermek yerine aux kiti taktırmak daha mantıklı.

bir alternatif daha: bu uygulamayı isteyenler genelde kasetçalarlı teypleri olanlar. 150 lira civarına alışveriş merkezlerinde önden aux girişli teypler var onlardan da edinebilirsiniz. ışıklı grafikli hoş aletler görüyorum ben alışveriş merkezlerinde, onlardan da alabilirsiniz.

sonuç olarak zamanında hem kaset adaptörünü hem de fm transmitterı denedim ve faydasız olduğu kanaatine vardım. hatta fm transmitter daha iyi çeksin diye aracın antenini söktüm sonra anteni kaybettim satarken 25 liraya servisten alıp takmak zorunda kaldım.. gereksiz masraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitsulover -- 8 Ağustos 2009; 15:27:06 >

• aux girişi bence de çok mantıklı ama nereden dolayacan nereden çıkaracan bunlar güzel sorular.
  • xcarlink denen cihaz biraz pahalı (100 Euro) ancak çok daha kaliteli bir sistemi var

kaset adaptörü: kaset kalitesinde ses veriyor kablo kalabalıklığı yapıyor, ancak çok pratik, cep telefonumu bağlıyorum ben

fm transmitter: radyo yayınından aldığından sesi radyo yayını kalitesi iyi aaraçlarda düşünülebilir, kuzenimde honda civic var 2003 es model, radyosunun ses kalitesi bass'ları harika cd gibi neredeyse ama bizim 2003 megané'da ve bilimum renault'ta rezalet bir rasyo sesi var

teyp değişimi: araçta orjinal teyp varsa bir kere orjinallik diye bişey kalmıyor, araç göstergesi iptal oluyor, direksiyondan kumanda varsa iptal oluyor ya da onu da çalıştırmak için maliyet katlanıyor

xcarlink: sadece pahalı, ama sd hafıza kart girişi, aux girişi ve üzerinde usb flash bellek girisi bulunmakta 600 mp3'e kadar destekliyor

www.xcarlink.com.tr adresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 8 Ağustos 2009; 16:48:23 >

• 2005 konusu 2007 de bi hortlamış bide yeni.
    fm transmitter herkeste var ve de çoğu çöp olmuş durumda.

ve de o aleti bozan arkadaş kendini fazla yorma piyasada 20 liraya zibil gibi..
  • cd çaların verdiği çıkışı verebilicekmi bu alet hayır ozaman en işe yarıcak :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.