Şimdi Ara

Araç hoparlör tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diğer konulara göz attım ama kafam iyice karıştı. bilen arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.
    Aracım Audi A4 2003 model. Aracımdaki tüm hoparlörleri değiştirmek için kafa yormaya başladım. Bir çok marka gördüm ama Pioneer ya da jbl dışına pek çıkmak istemiyorum. Her kapıda birer adet 16cm mid bass ve 2.5cm tweeter için yer var. bir de arkada 20cm subwoofer için yer var. Bir de ön camın orada bir hoparlör var ama onu hiç kurcalamak istemiyorum, öyle kalabilir.
    aşağıdaki kombinasyon aklıma yattı ama olur mu olmaz mı konusunda bilgisi olan var mıdır? Amacım az maliyetli olsun çok ses olmasın ama net ve kaliteli ses olsun.

subwoofer : JBL GTO804 20cm ,yaklaşık 120tl
    mid: Pioneer TS-F1634R 16cm ,yaklaşık 70tl çifti
    tweeter: pilippo po-105 2.5cm ,yaklaşık 35tl çifti

(mid bas takımlarında tweeter çok küçük, o yüzden 2-3 yollu hoparlör ve ayrıca tweeter almak daha uygun geldi. tabi mantıklı mı bilmiyorum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: skesk

Diğer konulara göz attım ama kafam iyice karıştı. bilen arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.
    Aracım Audi A4 2003 model. Aracımdaki tüm hoparlörleri değiştirmek için kafa yormaya başladım. Bir çok marka gördüm ama Pioneer ya da jbl dışına pek çıkmak istemiyorum. Her kapıda birer adet 16cm mid bass ve 2.5cm tweeter için yer var. bir de arkada 20cm subwoofer için yer var. Bir de ön camın orada bir hoparlör var ama onu hiç kurcalamak istemiyorum, öyle kalabilir.
    aşağıdaki kombinasyon aklıma yattı ama olur mu olmaz mı konusunda bilgisi olan var mıdır? Amacım az maliyetli olsun çok ses olmasın ama net ve kaliteli ses olsun.

subwoofer : JBL GTO804 20cm ,yaklaşık 120tl
    mid: Pioneer TS-F1634R 16cm ,yaklaşık 70tl çifti
    tweeter: pilippo po-105 2.5cm ,yaklaşık 35tl çifti

(mid bas takımlarında tweeter çok küçük, o yüzden 2-3 yollu hoparlör ve ayrıca tweeter almak daha uygun geldi. tabi mantıklı mı bilmiyorum.)

bütçen ne kadar onuda yazarsan daha iyi bir sistem yapabiliriz

• bütçe 500-1000 civarı diyebiliriz.
  • quote:

bütçe 500-1000 civarı diyebiliriz.

re audio rex 8 bass 200 lira

JBL GTO 608 C 16 CM COMPONENT 180 lira

amfi olarak pioneer gm6500-f yeterli olur
  • tavsiye için teşekkür bygamer...
    hoparlörleri alabilirim ama amfi pek düşünmüyorum. amacım sadece fabrikasyon eski hoparlörleri çıkarıp yenilerini takmak. radyo Audi Concert Bose. sanırım kaldırır.
    istanbulda avr yakası orijinal mi değil mi diye düşünmeden alabileceğim neresi vardır? ya da netten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skesk -- 14 Kasım 2013; 17:53:31 >
  • quote:

tavsiye için teşekkür bygamer...
    hoparlörleri alabilirim ama amfi pek düşünmüyorum. amacım sadece fabrikasyon eski hoparlörleri çıkarıp yenilerini takmak. radyo Audi Concert Bose. sanırım kaldırır.
    istanbulda avr yakası orijinal mi değil mi diye düşünmeden alabileceğim neresi vardır? ya da netten?

amfi almıyacaksan bassı düzgün çalıştıramazsın yani ses vermez sallamasından bahsetmiyorum farketmezsin bile bass sesini

bass taktırma bence bu arada alpine 16 cm lik hoparlörleri var media markt ta git onlardan al teybine uyumlu bir şekilde çalar sıkıntı olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.