Şimdi Ara

Araç fitesim çok Kemikli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracımın fitesi çok kemikli, geçişlerde tırtır sürtüyor resmen, özellikle geri fitese takarken cartlıyorrr bu normalmidir? Nasıl kaygan yaparım yani yağ gibi kaysın geçsin istiyorum.

• Yağlamayı denedinizmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Yağlamayı denedinizmi
    Hayır hiç denemedim nasıl yağlanır onuda bilmiyorum? Anlatırsanız yapabilrim ve ne marka yağ almam gerek.

Ayrıca geri fitesim mandallı ve ötüyor genelde cartlıyor, bu normalmidir yoksa sorun mu var demek? Ve sürekli cartlaması zarar verirmi dişlilere
  • Fitesini yağlamanı tavsiye ederim. Ama sıvı değil, katı yağ ile. Margarin bu iş için ideal. İlk başlarda kemiklenmeyi hissedeceksin ama zamanla yağ erimeden fitesin kemiklerine nüfuz ettikçe yapısı oturacak ve daha kemiksiz bir fites olmaya başlayacak.

Bu işlemi yaptıktan sonra fitesin birkaç haftaya kadar düzelir. Ne kadar çok fites değiştirirsen margarinin kemikli kısımlara nüfuz etme süresi kısalır ve daha çabuk kemiksiz fitese kavuşursun. İyi sürüşler, Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

Fitesini yağlamanı tavsiye ederim. Ama sıvı değil, katı yağ ile. Margarin bu iş için ideal. İlk başlarda kemiklenmeyi hissedeceksin ama zamanla yağ erimeden fitesin kemiklerine nüfuz ettikçe yapısı oturacak ve daha kemiksiz bir fites olmaya başlayacak.

Bu işlemi yaptıktan sonra fitesin birkaç haftaya kadar düzelir. Ne kadar çok fites değiştirirsen margarinin kemikli kısımlara nüfuz etme süresi kısalır ve daha çabuk kemiksiz fitese kavuşursun. İyi sürüşler, Allah kaza bela vermesin.
    Nası yağlıcam peki nerden yağlıcam onu bilmiyorum araç sökme takma bilgim yok? Ayrıca bu margarinle yağlama olayı kalıcı bir çözümmü yani Margarin sürekli yağlı tutar mı o bölgeyi?
  • vatandas tas..ak gecmis akli sira seninle umarim sende verdigin cevaplarla tas..ak gecmissindir yoksa durum icler acisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fites tam olarak hangi parça oluyor hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Fites tam olarak hangi parça oluyor hocam?
    Dalga mı geçiyorsun?

• Nguas kullanıcısına yanıt
    Bilmediğim bişiyi sorarak danışıyorum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Bilmediğim bişiyi sorarak danışıyorum hocam
    Git internete danış google danış bana değil konuyla ilgili yorum yapcaksan yap yoksa sus boş yapma
  • Nguas kullanıcısına yanıt
    Google'a danıştım ısrarla vites mi demek istediniz diyor, sağolasın yardımlaşmak önplanda olan forumda bu şekilde kabaca davrandığın için.

• DH forum aslında dh vorum dur. Bu da doğru bilinen bir yanlıştır

• konuya bak ya:D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar kardeşim, forum çoluk çocuk kaynıyor malesef. Bazıları saçma sapan şeyler yazmış, dalga geçmişler.

Margarin ile yağlamanızı söyleyen arkadaş doğru söylemiş. Benim aracım da fitese çok zor geçiyordu. Margarin yağı eline al debriyaj pedalının bittiği kısmı yani dibini ve pedalı yağla.

Debriyaj tam oturmadığından fites sert geçiyor. Bol bol sürün pedalın bittiği yere ve demirine. Yağlanınca tam oturur. Ama ayağınızı bastığınız yere sürmeyin ayağınız kayar. Sürdükten sonra bir kaç kez debriyaja basıp çekin fites artık çok kolay geçecektir. O yağ zaten aşağıya şanzımana da akar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3B913FB4A -- 21 Kasım 2018; 18:1:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.