Şimdi Ara

Araç Değer Kaybı için Bana Dava Açıldı :( (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
11
Favori
89.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Trafik sigortası karşı tarafa kusurunuzla verdiğiniz zararı karşılamak için yok mu?
    Bence sigortanızın ödemesi lazım, dolaylı zarar denilen bu şeyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abuzet A kullanıcısına yanıt
    dava nasıl sonuçlanır bilemem ama anladığım kadarıyla olay 01.06.2015 sonrası olan bir olay bunun ile ilgili kiraladığınız aracın trafik sigortasına başvuru yapabilirler yazımda da bahsettiğim gibi davacı taraf kendini garantiye almak adına olaya vakıf kim varsa herkese dava açıyor tarafınıza bir ödeme emri vb. bir şey gelirse kiraladığınız aracın trafik sigortasından alınması hakkında itirazda bulunmanız gerekir
  • abuzet A kullanıcısına yanıt
    rica ederim üstadım

benim bildiğim kasko poliçeniz bu işin peşini bırakmaz ayrıca aracınızı kaskodan yaptırmanızda iyi olmuş kaskonuz olduğu müddetçe asla ve asla karşı tarafın trafik sigortasından aracınızı yaptırmayın çünkü hem işlemler uzar hemde orjinal parça kullanılmaz birde anlattığınız gibi uğraşır durursunuz karşı tarafa yansıtılamayacak hasarlarda da kasko poliçelerinde yer alan hasarsızlık koruma teminatlarının söz konusu olduğu servisleri seçerseniz hasarsızlığınızda bozulmaz

sizin olaya gelince kasko poliçeniz bu işin peşini bırakmaz demiştim
    yaşadığım bir olaydan biliyorum 3 aracın kaza yaptığı bir olayda sırf sigortalımızın plakası geçiyor diye sigortalımıza 4.araç olması dolayısıyla olayı yansıtmaya çalışmışlardı
    3 araç kaza yapıyor hepsi polis tutanağında var bizim sigortalının aracı polis tutanağında yer almıyor bile krokide bile yok hatta sadece ifade verenler şu plakalı araç bu kazaya sebep olmuştur demişler bu beyana istinadende sigortalımıza olayı yansıtmaya çalışmışlar tabi tutanakta krokide sigortalımızın aracı yer almadığı için sadece bir beyanda plakası zikredildiği için bu yansımaya bizler itiraz ettik ve itirazda kabul oldu ama o tutanakta ve krokide yer alsaydı itiraz geçersiz olurdu
    sizin olayınız farklı sizde herşey kabak gibi ortada büyük ihtimal ile kazanız o araca yansıyacaktır diye düşünüyorum

• arkadaşlar merhaba
    eylül ayının sonunda kaza yaptık. karşı taraf %100 suçlu çıktı. benim araçta sağ ön kapı arka kapı ve arka çamurluğun bir kısmı boyandı, alt takımlar komple değişti. araçta 9000 küsür tl kayıt gözüküyor. arabam 160 000 km üstü olduğu için değer kaybı başvurusu yapamadık. nasıl bir yol izlemeliyim? karşı tarafın sigorta şirketine dilekçe mi yollamam gerekir?
    şimdiden teşekkürler.
  • Araç değer kaybı davası ile ilgili Avukat Yasin Girgin' in hazırlamış olduğu yazıyı incelemenizi tavsiye ederim. Umarım kaza mağduru olan arkadaşlara hem bilgi vermek, hemde yol göstermek için yararlı olur.

http://www.yasingirgin.av.tr/arac-deger-kaybi-davasi/
  • Ticari taksi ile küçük bir trafik kazası yaptım. Kusurlu benim. Trafik sigortam. karşı tarafın hasarını karşıladı. Taksi sahibi beni günlüğü 400TL.x 3 gün yatış parası için icraya verdi. Çamurluktaki el kadar bir ezik için ticari taksi 3 gün yatmış. yani benden 3 gün için 1.200TL. artı avukat ve icra masrafları olmak üzere yaklaşık 2.000TL. bir tutar talep ediliyor. Yani durum suistimal edilip, haksız kazanç sağlama peşindeler. Bende icraya itiraz edip. Gelen icra ödeme emrini vergi dairesine teslim ettim. Ticari taksi sahibi devletin vergi dairesine ortalama günlük 100TL. resmi gelir beyanında bulunmuş. Fakat yine devletin icra dairesine günlük 400TL. fiili gelir beyanında bulunmuş oluyor. Mükellef hakkında gerekli mali işlemler başlatıldı. Başına bunun gibi bir tahlihsiz olay gelenler, tebligatı aldıktan sonra 7 gün içinde ilgili icra dairesine itirazda bulunup, ödeme emri ile birlikte ilgili ticari aracı vergi dairesine şikayet ederlerse , haksız kazanç peşinde olanlar meydanı boş bulamaz. Devletimizde gelir kazanmış olur.

• sublizer S kullanıcısına yanıt
    Bu ne kepazeleliktir,terbiyesizliktir,geçmiş olsun hocam.Bu kansizlar başka zam olsa tamponu düşmüş ,farlar patlak çatlak kazalı şekilde ise devam eden çok taksi gördüm ama beleş kazanmak için yaptığı adilik de nedir!!!Kazandığınız kuruslar bogazinizda kalır inşallah ,tekrardan geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: sublizer

Ticari taksi ile küçük bir trafik kazası yaptım. Kusurlu benim. Trafik sigortam. karşı tarafın hasarını karşıladı. Taksi sahibi beni günlüğü 400TL.x 3 gün yatış parası için icraya verdi. Çamurluktaki el kadar bir ezik için ticari taksi 3 gün yatmış. yani benden 3 gün için 1.200TL. artı avukat ve icra masrafları olmak üzere yaklaşık 2.000TL. bir tutar talep ediliyor. Yani durum suistimal edilip, haksız kazanç sağlama peşindeler. Bende icraya itiraz edip. Gelen icra ödeme emrini vergi dairesine teslim ettim. Ticari taksi sahibi devletin vergi dairesine ortalama günlük 100TL. resmi gelir beyanında bulunmuş. Fakat yine devletin icra dairesine günlük 400TL. fiili gelir beyanında bulunmuş oluyor. Mükellef hakkında gerekli mali işlemler başlatıldı. Başına bunun gibi bir tahlihsiz olay gelenler, tebligatı aldıktan sonra 7 gün içinde ilgili icra dairesine itirazda bulunup, ödeme emri ile birlikte ilgili ticari aracı vergi dairesine şikayet ederlerse , haksız kazanç peşinde olanlar meydanı boş bulamaz. Devletimizde gelir kazanmış olur.

Adamlar ava giderken avlanmış.
    Tebrikler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konuyu burda yazmıştım daha önceleri ve davam hala devam etmekte.fakat bazı gelişmeler oldu.olayı gelişmeler olmuş haliyle anlatayım.bende 2015 şubat ayında geri geri gelirken bir araca dokundum.araçta 15cm bir çizik oluştu. adam önemli olmadığını aracı satacağını söledi. ama yinede yaptırsın diye sigortamı verdim.yaptıracak olursada parasını vereceğimi.adam baktım iki hafta sonra pasta attırmış aracı ertesi hafta satmış.aracı 25 şubatta satmış.fakat satmadan bana değer kaybı davası açmış sanıyordum. Davayı ise 16 Nisa'n 2015 tarihinde açmış.benim amirlerimede gelmiş paramı vermiyor diye şikayet etmiş falan.dava sürüyor.o gece resimler çekilmişti.kazalı bölgenin resimleri yani.kaldiki malum kış ve çamur siyahlık var.ona istinaden değer kaybı raporu geldi.bilirkişi resimlerden 1000tl kaporta bedeli yazıyor.ben sigortamı vermişim yaptırmamış suç benimmi? 2000tlde değer kaybı.adam aracı değer kaybındaki raiç bedel olan 85000 tl belirlemiş.itiraz ettik değişen bişi olmadı kaza tutamağında geri geri gelirken çarptım ibaresine istinaden beni kusurlu bulmuş ve raporu değiştirmemiş.kaldıki bu araç 90000 tl üstüne satıldı bunuda biliyorduk. Aracı kazadan tam 22 gün sonra 117891 tl ye satmış noter belgesi mevcut.ortada maddi bir hasarda yok. Aracın o kısmını pasta ile silip satmış.2 ay sonra dava açmış.ayrıca araç şuan hala tramerde hasarsız gözüküyor bahse konu araç.bu aracın bu paçasının daha önce hasarlı olup olmadığını bile bilmemekteyiz.şuan bile tramerde hasarsız ise.nasıl br yol yada yeni dilekçemde ne yazmayılım.yardımı olursanız sevinirim..ayrıca aracımın 2015 8.ayına kadar sigortası ve kaskosu bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili Yargıtay kararları mevcutmu? Hasarsız görünen bir araç var ortada. Bilirkişinin biçtiği bedelin çok üstünde satılmış bir araç. Ayrıca aracı sattıktan 2 ay sonra kişisel husumet nedeni ile bir dava açılıyor tek dayanak ise ben aracı yaptırsın diye verdiğim fakat işeme koymadığı kaza tutanağımız ve o geceki çekilmiş fotoğraflar

• as25121981 A kullanıcısına yanıt
    Hocam mahkeme kararı çıkmış siz temyize gideceksiniz ve hasar kaydı olmayan bir araç nasıl değer kaybediyor bilirkişi neye göre hasar tespiti yapmış onarım olmayan şey hasarda görmemiştir tramerde de hasar çıkmamış enteresan bu kadar basit konular atlanmamalı

• Bende ödedim 6 yıl önce fakat artık sigortalar değer kaybını karşılayacak dedi haberlerde.durum aynı mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.