Şimdi Ara

Araç Bakım Ücretleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
61.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seat Toledo, yağ deişimi filtreler felan gibi klasik 10bin bakımı

170YTL

VW grubunun da fiyat olarak farkı yokmuş yani, değil mi?
  • Peugeot 206

55bin bakımı(Klasik şeyler)
    Ön Fren Balataları
    Mazot filtresi

Hepsi yetkili serviste 330lira tuttu arkadaşlar.Ön Fren Balataları ve Mazot filtresini saymazsak klasik bakım da 120lira tutuyor
  • toyota yaris 20.000 bakımını 170 YTL ye dün yaptırdım
  • Görünen o ki Nissan bakımları biraz yüksek
  • iyiki note almamisim diyorum ozaman..

toyota dizel su an guncel bakim fiyatlari

10.000 = 170
    20.000 = 230
    30.000 = 170
    40.000 = 330

triger yok en ağir bakimi 40.000 de bir
  • Fiyat çok fazlaymış. Benim araç da dizel. 10.000 bakıma yaklaşık 3 hafta önce. 190 ytl tuttu.
    ayrıca bizde de triger yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pis@gor

Fiyat çok fazlaymış. Benim araç da dizel. 10.000 bakıma yaklaşık 3 hafta önce. 190 ytl tuttu.
    ayrıca bizde de triger yok

motor kardeşim benim
  • Selam,

Yukarıdaki fiyatları gördükten sonra aracımın bakım ücretlerini dahada bir övünerek yazabilirim herhalde.

Öncelikle araç Mitsubishi COLT 1.5 did (Araç Dizel ve Mercedes Benz in ürettiği 3 silindir, 12 supaplı 95hp'lik crdi motoru kullanıyor.)

Aracın ilkini bizzat yaptırdığım ve geri kalanları servise sorarak öğrendiğim bakım ücretleri şu şekilde,

1. Bakım : 15.000km --> 170.00 YTL. KDV dahil.
    2. Bakım : 30.000km --> 170.00 YTL. KDV dahil.
    3. Bakım : 45.000km --> 170.00 YTL. KDV dahil.
    4. Bakım : 60.000km --> 350.00 YTL. civarı KDV dahil.
    5. Bakım : 75.000km --> 170.00 YTL. KDV dahil.
    6. Bakım : 90.000km --> 350.00 YTL. civarı KDV dahil.
    7. Bakım : 105.000km --> 170.00 YTL. KDV dahil.
    ----------------------------------------------------------------------
    105.000km sonunda toplam bakım ücreti 1550.00 YTL KDV dahil ..

Başlığı açan ve diğer arkadaşlar 100.000km de 10 sefer bakıma girerlerken COLT kullanıcıları 105.000km de 7 sefer bakıma giriyorlar.

Başlığı açan arkadaş ilk 100.000 km de 4850.00 YTL bakım ücreti öderken, dizel COLT kullanıcıları ilk 105.000km de 1550.00 YTL bakım ücreti ödeyerek Nissan ın 3/1 fiyatına bakımlarını tamamlamış oluyorlar.

Buda değişik bir COLT farkı olsa gerek diyor Mitsubishi yi bir kez daha tebrik ediyorum ..

Selametle ..

• Arkadaşlar Renault Scenic ve Grand Scenic için bakım fiyatlarından haberdar olan varsa bilgi verebilirmi?
  • Arkadaşlar Accent Era 10.000 bakımının ücretinden ve içerğinden haberi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_39

Ben imzamdaki aracımın 10.000 bakımını yetkili serviste 110 ytl ye yaptırdım. 20.000 bakımıda 200 ytl civarı sanırım. Nissan da epey pahalıymış. Fazladan ne koyuyosalar. özel serviste yağ ve filtre değişimi 60-70 ytl yi geçmez...

dCi motorda yakıt filtresi 70 TL iken Multijet'te 15 TL civarında... Bu gibi farklılıklar var...
  • Nissan Note 1.6 benzinli

15 000 bakim 356 tl

40 000 bakım : 432 TL
    Motor yağı
    Yağ filtresi
    Polen filtresi
    Hava Flt. bakilacak kirli ise değişecek (+35 tl)
    Enjektör temizlenecek
    Ön/arka fren ve nokta kontrolü (balatalar gitmişse extrası var)

Triger zincir olduğu için araç ömrü boyunca değişmiyor bu modelde

Nissan Juke 2012 model 15 000 bakim 416 TL

Speedy kampanya yapıyor, gene var bu aralar. 199 TL
    Motor yağı
    Yağ filtresi
    Hava filtresi
    Polen filtresi
    enjektör tmz.
    50 nokta kontrol

OEM parçalar, Nissan markalı değil ama aynı imalatçı (Bosch vb) kullanılıyor. Yarım saatte yapıyorlar.
    http://www.speedy.com.tr/pourquoi-choisir-speedy/carte.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 24 Eylül 2012; 15:14:11 >

• Servise hiç gitmedim gitmemde... 2011 fiestam var, sanayide gidin yağ filtre vb. malzeme satan yere oralardan uyguna bakımı yaptırın.. Misal ben;
    4 litre yağ (Tam sentetik Mobil, Fordun tavsiyesi)= 60 Lira
    Hava filresi:15 Lira
    Yağ filtresi:15 Lira
    Polen filtresi:20 Lira
    =110 Liraya bunları yaptırıyorum.. Zaten başka ne bakımı var ki? triger seti değişse, baskı balata değişse 150 malzeme 100 işçilik verip onlarıda 250 lira gibi bir fiyata çıkarttırıyorum..Malzeme zaten garantili... (Bundan önceki fiestamda değiştirtmiştim) Arabayı satarken alacak adam servis bakım kagıdını isterse, birader araba temiz bakımı serviste degil sanayide yaptırıyorum diyorum, ama bakım kagıtları diyerek faturalarıda gösteriyorum, ister alsın ister almasın.. Bu arada 500 Lira vericegim şeye 200-250 lira veriyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaLLiCaLi06 -- 24 Eylül 2012; 15:23:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pmyoank

Servise hiç gitmedim gitmemde... 2011 fiestam var, sanayide gidin yağ filtre vb. malzeme satan yere oralardan uyguna bakımı yaptırın.. Misal ben;
    =110 Liraya bunları yaptırıyorum.. Zaten başka ne bakımı var ki? triger seti değişse, baskı balata değişse 150 malzeme 100 işçilik verip onlarıda 250 lira gibi bir fiyata çıkarttırıyorum..Malzeme zaten garantili... (Bundan önceki fiestamda değiştirtmiştim) Arabayı satarken alacak adam servis bakım kagıdını isterse, birader araba temiz bakımı serviste degil sanayide yaptırıyorum diyorum, ama bakım kagıtları diyerek faturalarıda gösteriyorum, ister alsın ister almasın.. Bu arada 500 Lira vericegim şeye 200-250 lira veriyorum :D

Evet haklısın. Ama garantili araçları, eğer başka servise götürürsen garantisi geçersiz hale geliyor bir sorun çıktığında. Şu an benim arabanın garantisi sona erdi. Bostancı sanayide dediğin şekilde bir analiz yaptım 145 tl masraf çıktı, işçilik vb binince min 160-170 tl zaten masraf. Castrol magnatex veriyor Speedy. Bu çok fark ettiriyor. Bu yüzden şu an 199 tl fiyat mantıklı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

quote:

Orijinalden alıntı: Pmyoank

Servise hiç gitmedim gitmemde... 2011 fiestam var, sanayide gidin yağ filtre vb. malzeme satan yere oralardan uyguna bakımı yaptırın.. Misal ben;

Evet haklısın. Ama garantili araçları, eğer başka servise götürürsen garantisi geçersiz hale geliyor bir sorun çıktığında. Şu an benim arabanın garantisi sona erdi. Bostancı sanayide dediğin şekilde bir analiz yaptım 145 tl masraf çıktı, işçilik vb binince min 160-170 tl zaten masraf. Castrol magnatex veriyor Speedy. Bu çok fark ettiriyor. Bu yüzden şu an 199 tl fiyat mantıklı bence.

33500 km Nissan Note 1.6 Tekna M/T aracımın 40 000 km bakımını kozyatağı (Carrefour) Speedy'deki 199 tl kampanyası ile yaptırdım. Hava, polen, yag filtreleri degisti, 4 lt castrol magnatec yag ile degisti, enjektor bakildi, temiz oldugu icin bir islem yapilmadi, 50 nokta checkup yapildi. Bu arada 6 yasindaki aracin on disk fren balatalari degisim onerildi, cok cok gerekli olmadigini gordum degisen parcadan daha sonra, ama 6 yildan sonra arabanin ve tabii bizim de, bu guvenlik onlemini hakettigini dusundum. 199 TL + 140 Tl balata, tum malzeme ve iscilikler dahil teklif edildi. 329 tl 7 taksit verdim (bonus), ama yaninda 17.5 tl lik ic-dis yikamayi da bedava aldim. Bana 300 tl gibi bir fiyata geldi.

Nissan Gulan 450 tl + balatalari da hesap edersek, ayni is icin, yaklasik 650 tl teklif etmisti. 2 katindan fazla. Bu parcalara tek tek piyasadan almak icin bakarsaniz fiyat yaklasik 140 tl falan tutar (balata dahil).

• Nissan Note bakım aşamalarını yazma şansınız var mı acaba? ağır bakım olayı falan var mıdır acaba? Şu an 111000'de araç.

BENZİN / 1.6 motor / OTOMATİK
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner.anadolu

Nissan Note bakım aşamalarını yazma şansınız var mı acaba? ağır bakım olayı falan var mıdır acaba? Şu an 111000'de araç.

BENZİN / 1.6 motor / OTOMATİK

15 000 km de bir bakım olur. Dizelde 10 000 km. En ağır bakım triger ile olurdu 60 000 km de falan normalde. Ama Note da kayış yok, zincir var ve servis bunun araç ömrü boyunca değişiminin gerekmeyeceğini belirtiyor.
  • yanıt için teşekkürler twingonote.

özel serviste 110.000 veya 100.000 bakımı ne kadar tutar acaba? yaptıran yok mudur aramızda?
  • Polen filtresi benzin filtresi yag filtresi 5w50 4.5 litre yağ 180tl valla banada pahali geldi dizel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyatlarımız 39.90 tlden başlamakdadır

Petrol Ofisi den aracınıza uygun 10W/40 ,5W/40 Ve bir çok indirimli ürün için dükkanı ziyaret ediniz

Günlük değil sürekli indirim

http://www.sanalpazar.com/Petrol-Ofisi-10w40-Lpg-Motor-Yagi-4-Litre__isp6527807
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.