Şimdi Ara

Araç alıyorum acil yardım Fiesta mi Polo mu ? Polo alindi, tesekkurler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
3.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

uzun zamandir araba bakiyorum .sona yaklastim gibi. malum bayilerde cok araba yok.

iki model arasinda kaldim, ikiside sifir

vw polo 1.0 TSI comfortline manuel opak renk 97 bin TL
    ford fiesta 1.0 Ecoboost trend x paket otomatik opak renk 96 bin TL

siz olsaniz hangisini alirdiniz ?

otomatik olmasada olur. Manuelde surebilirim.

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 19 Aralık 2018; 6:20:8 >

• Ben Polo alırdım.
  • Otomatik ecoboost fiesta çok yakıyor hemde trend x donanım çok boş, bu ikisi arasından polo yu seçerdim.

Soyle bir gercekte var ki bu iki aracta fiyatini haketmiyor 97k verdikten sonra az daha verip golf/leon/astra almak daha mantıklı daha fazla veremem diyorsanız bütçemi aşar diyorsanız bence 2.el c hatchbacklere yönetmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Aralık 2018; 20:34:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ikisini de almam

97 bine sadece 2 hava yastığı

Bu fiyata , 2.El ama jilet gibi Max 20 bin km de golf leon bulurum

• Polo
  • Bırak allah aşkına poloyu fiestayı delirdin mi sen? 2 yaş civarı otomatik jetta 1.4 TSI alırsın o paralara... yakıt olarak çok memnunum bendeki 150lik jettadan ama 125hp jetta da rahat rahat görür işini...

Polo ya da fiesta oyuncak kalır jettanın yanında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 17 Aralık 2018; 19:51:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Ikisini de almam

97 bine sadece 2 hava yastığı

Bu fiyata , 2.El ama jilet gibi Max 20 bin km de golf leon bulurum
    Leon tercihim degil, leon surenlerin tipleri genelde apaci, eskiden dogan sahibi parayi bulmus degisik tipler.

Golf, yeni polo dan pek bi farkini goremedim. Arka diz mesafeside ayni gibi geldi bana. Sadece kapi dosemeleri falan hosuma gitti.

Sifiri 130 civari. Ikinci el temiz golf ler 100 civari.

Bence degmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 17 Aralık 2018; 19:59:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Bırak allah aşkına poloyu fiestayı delirdin mi sen? 2 yaş civarı otomatik jetta 1.4 TSI alırsın o paralara... yakıt olarak çok memnunum bendeki 150lik jettadan ama 125hp jetta da rahat rahat görür işini...

Polo ya da fiesta oyuncak kalır jettanın yanında...
    1.4 tsi jetta 8 civari yakiyor. Jetta uretimi durdu. Gelecegi yok. Kasasi eskidi. Tercihim degil.

Oyuncak olayina katilmiyorum.

Aks mesafesi uzun diye polodan golften daha kaliteli yapmiyor jettayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Leon tercihim degil, leon surenlerin tipleri genelde apaci, eskiden dogan sahibi parayi bulmus degisik tipler.

Golf, yeni polo dan pek bi farkini goremedim. Arka diz mesafeside ayni gibi geldi bana. Sadece kapi dosemeleri falan hosuma gitti.

Sifiri 130 civari. Ikinci el temiz golf ler 100 civari.

Bence degmez.

Alıntıları Göster
    " Golf 'ün yeni polo'dan pek bi farkını göremedim " diyorsanız konu kapanmıştır

• Polo'ya oturmuşluğum yok ancak aynı motor fiesta için konuşmak gerekirse keşke yapsaymışım dediğim 2 konu var.
    1-) Satın alma dönemimiz kasa değiştireceği döneme denk geldiği için ellerinde güvenlik paketlisi yoktu.
    2-) Bir kaç gün köye geldiğimiz için toprak bir zeminde park edildiği sıralarda ön 2 lastikte de siboptan kaynaklı hava kaçağı vardı. Siboplar basınç sensörlü fakat o halde servise de gidemezdik. Normalinden taktırdık haliyle. Şimdi günde 3-5 defa sensör bulunamadı diye uyarı veriyor. Yaptırmaya da fırsat olmadı henüz o yüzden bir daha düşününce donanımlı pakete vereceğim parayı güvenlik paketine basardım. Tabi bunda x markanın servisinde çalışan arkadaşın hafızalı koltuk mekanizmasının bozulduğundan ötürü koltuk değiştiren bir c sınıfı aracın 27.000 TL masrafını duymak da etkili oldu.

Onun dışında özellikle sürüş zevki, özellikle park yeri ararken ve park ederken boyutlarının küçük olmasının verdiği rahatlık, yakıt biraz fazla evet (ortalama yakıt 8.4 lt/100 km ve 30 km ortalama hız), yıllık ortalama 15000 km yaptığımız için yakıt farkı çok yok, fark olsaydı bile gerekirse temel ihtiyaç dışındaki ihtiyaçlardan kısar yine de binmeye devam ederim.

İhtiyaçlarınızı görüyorsa ve boyutları yetecekse neden olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

" Golf 'ün yeni polo'dan pek bi farkını göremedim " diyorsanız konu kapanmıştır

Alıntıları Göster
    Bunu ben demiyorum. Yurt disi tum test editorleri kucuk golf olarak tanitiyor araci.

Bizzat iki aracada ayni anda test etme imkanim oldu. Gozle gorulur bir park goremedim. Kendi boyuma gore on koltugu ayarladim. Arka koltuk ile on koltuk arasi 4 parmak. Golfte ise 5 parmak kadar bir fark gordum.

Herneyse. Konu size gore kapandiysa yazmazsiniz olur biter

• quote:

Orijinalden alıntı: JERICHO

Polo'ya oturmuşluğum yok ancak aynı motor fiesta için konuşmak gerekirse keşke yapsaymışım dediğim 2 konu var.
    1-) Satın alma dönemimiz kasa değiştireceği döneme denk geldiği için ellerinde güvenlik paketlisi yoktu.
    2-) Bir kaç gün köye geldiğimiz için toprak bir zeminde park edildiği sıralarda ön 2 lastikte de siboptan kaynaklı hava kaçağı vardı. Siboplar basınç sensörlü fakat o halde servise de gidemezdik. Normalinden taktırdık haliyle. Şimdi günde 3-5 defa sensör bulunamadı diye uyarı veriyor. Yaptırmaya da fırsat olmadı henüz o yüzden bir daha düşününce donanımlı pakete vereceğim parayı güvenlik paketine basardım. Tabi bunda x markanın servisinde çalışan arkadaşın hafızalı koltuk mekanizmasının bozulduğundan ötürü koltuk değiştiren bir c sınıfı aracın 27.000 TL masrafını duymak da etkili oldu.

Onun dışında özellikle sürüş zevki, özellikle park yeri ararken ve park ederken boyutlarının küçük olmasının verdiği rahatlık, yakıt biraz fazla evet (ortalama yakıt 8.4 lt/100 km ve 30 km ortalama hız), yıllık ortalama 15000 km yaptığımız için yakıt farkı çok yok, fark olsaydı bile gerekirse temel ihtiyaç dışındaki ihtiyaçlardan kısar yine de binmeye devam ederim.

İhtiyaçlarınızı görüyorsa ve boyutları yetecekse neden olmasın.
    Cok aciklayici oldu, tesekkur ederim. Ancak 8 kusurluk tuketim 1.0 motor icin baya fazlaymis.

• Fiesta kullanıyorum, emin olun o parayi hak etmiyorlar. Ne polo ne fiesta, bence almayin.

• Ne hava yastığı takıntısıymış arkadaş.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    97 bin liraya satılmaya, Pardon itelenmeye çalışırsa tabi insanlar yastık sayısını önemser

VW Fan Boy Detected

• Araba firması napsın devletin vergi koyunca yastık filan umrumda değil bu kadar şey olmayın başka şeylere kafa yorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Araba firması napsın devletin vergi koyunca yastık filan umrumda değil bu kadar şey olmayın başka şeylere kafa yorun.
    Araba firması ne mi yapsın ?

Dur ne yaptığını ben söyleyeyim,

Euro 8 lira oldu diye zam yapsın Euro 6 liraya düşünce indirim yapmasın Hatta daha da bindirdim yapsın

Nesini savunuyorsunuz anlamıyorum

• Doğru kdv ve ötv yi araba firması koyuyor.

Araç alıyorum acil yardım Fiesta mi Polo mu ? Polo alindi, tesekkurler.
  • 98bın tl ye mıdlıne plus golf fıyat alanlar vardı dıye hatırlıyorum

• Tabiki de otomatik fiesta.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.