Şimdi Ara

Araç alırken manuel veya otomatik tercih etmenizin sebepleri nelerdir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kalabalık bir şehirde trafikte kullanacaksanız otomatikten şaşmayın
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    Abi tebrik ediyorum.. Duygularıma tercüman olmuşsun benim bir şey yazmama gerek kalmadı o halde... Saygılar...
  • Şoförlüğü öğrendikten 2 yıl sonrası otomatik araba kullanmaya başladım... Sebebi ise araçlarını kullandığım yakın arkadaşlarımın ailelerinin manuel araç tercih etmemelerindendi... Arada bir dayımın 90 model kırmızı BMW'sinin direksiyonuna falan geçtiğimde manuel kullanmış oluyordum... Otomatik vites muazzam bir şeydi gözümde, asrın buluşu gibi falan... Artık öyle bi şey oldu ki bende manuel kullanamaz oldum falan.. Ama gel zaman git zaman bu otomatik araçlardan uzaklaşıp büyüyüp kendi başıma bir birey olduktan sonra tabii normal bir aile olmuş olmanın getirdiği sebeplerden ötürü manuel manuel manuel diye devam ettim... Ve sonuç şu: Otomatik arabaya nazik davranacaksın... Sen yalnızca gazına frenine basacaksın hakimiyet onda olacak... Fazla yakıt tüketeceksin... Yanlışın olursa serviste gözünün yaşı akacak... :) Manuelde ise: Hakimiyet sende... Araba kullanıyorum ben, evet! diyebiliyorsunuz... Yakıt tüketimine büyük katkınız oluyor ayaklarınızı kullanma şeklinize göre... Arıza mı? O da ney? :D

• İlk olarak manual kullanılmalı öğrenme aşamasında sonrası kişisel tercih

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel vitesli arabayı her zaman çok seviyorum...Büyük şehirlerde devamlı dur kalk 1 -2-3. vitese geçtin, fren yap bekle tekrar 1 -2- 3- kırmızı ışık fren ....Tekrar 1-2-3- insanı bıktırıyor..Otomatik vites rahatlık demek...100 km de 2 lt fazla benzinde rahatlığın bedeli..Arabanın fiyat farkıda var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Manuel vitesli arabayı her zaman çok seviyorum...Büyük şehirlerde devamlı dur kalk 1 -2-3. vitese geçtin, fren yap bekle tekrar 1 -2- 3- kırmızı ışık fren ....Tekrar 1-2-3- insanı bıktırıyor..Otomatik vites rahatlık demek...100 km de 2 lt fazla benzinde rahatlığın bedeli..Arabanın fiyat farkıda var....

Artık bu olayda kalmadı, çoğu otomatik manuel ile ya aynı yakıyor yada daha az yakıyor.

Otomatik vitesi bir opsiyon gibi değilde gelişen teknolojik bir standart olarak görmek lazım bence. 10-15 sene sonra otomatik şanzımanların kusursuz olacağını ve manuel olayını tamamen bitireceğini düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunca senedir manuel kullandım. Şu an otomatik kullanıyorum. Ankara'da bile debriyaja basmaktan ayağım yoruluyordu.

Şimdi dünya varmış diyorum. Gençlerin bir çoğu manuel der tabi, yaşları 30'u geçsin görürüm ben onları
  • triptonik olsun yeter. hem manuel hem otomatik kafa rahat isteğe göre kullan.
  • otomatik, yada yarı otomatik ama sorunsuz olanından. yoğun trafikte, sıcakta,nemde sorun çıkaracaksa kalsın.
  • İkiside yerine göre değişiyor.Şuan otomatik aracımız.Ama bazen manuel istiyor can
  • Manuel araç kullanmak çok zevkli.Özellikle vitesi 2 den 3 e atmak anlatılamaz.Otomatik tercih ediyorum,otomatik olarak 3. arabam, eşim manuel kullanamıyor.Şehir içinde otomatik kolay oluyor.
  • mercedes-bmw alırsam otomatik onun dışında manuel tercih ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.