Şimdi Ara

Araç alırken manuel veya otomatik tercih etmenizin sebepleri nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mesela manuel tercih ediyorum çünkü veya otomatik tercih ediyorum çünkü yazarsanız sevinirim,nedeni veya nedenlerıyle yazınca çok daha iyi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan74 -- 19 Mayıs 2013; 20:28:31 >

• Manuel tercih ederim, nedenini bilmiyorum kendin değiştirince güzel oluyor üstelik azda olsa yakıt farkı var örneğin dizel düzdede 3bin devirde vites atıyor yokuştada
    edit:insan otomatik şanzıman arızalarını duyunca soğuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 19 Mayıs 2013; 20:40:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sıkışık trafikte. Bir sonraki arabam otomatik olacak diyorum. Ama 2001den bu yana hiç otomatik araba almadım.

Kendimce otomatik bir aracın sanzuman sorunu çıkarma olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama bana öyle geliyor.

Şuan kullandığım VW marka aracın otomatik versiyonu olan DSG şanzumanlı modelinin çıkardığı sorunlar sebebiyle manuel olanını tercih ettim. Oldukça memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Manuel tercih ederim, nedenini bilmiyorum kendin değiştirince güzel oluyor üstelik azda olsa yakıt farkı var örneğin dizel düzdede 3bin devirde vites atıyor yokuştada
    edit:insan otomatik şanzıman arızalarını duyunca soğuyor

bende manuel hastasıyım,özellikle 2.vitesten sonra o ivmelenmeye geçince vitesle oynamak çok hoşuma gidiyor.
  • Manuel kullaniyordum , otomatik aldim bir ay once. Bir daha manuel almak aklimin kosesinden gecmez. Cok rahat

• 2011 2.0 dci Lagunam var d segmentınde araba otomatık olmassa d segmentınde satısı ıkıncı el olarak pek ragbet gormez su anda ozellıkle buyuk sehırlerde cok dur kalk oluyoor en sattgıımz sırket aracımız olan doblodo sol ayagım agrı yaptı Izmır trafıgınde cekılmıyoor aslında bende manuelcıyım bırdahakı arabam 3.20 dızel olmaz ıse manuel sewıyoorum esasen araba zevk verıyoor yada araba kullandıgımı anlıyoorum manuelde yada otomatık bazı duygularımımı körluyoor acaba ? sız ne dersınız
  • bi sebebi yok ama arabanın tüm kontrolü elinde olsun istiyorum manuel o yüzden

• Otomatik tercih ediyorum hic manuel aracim olmadi..

Cunku, trafikte cok rahat oluyorsunuz yokuslarda vites indir kaldir olayi yok dsg den memnunum

• manuel tercih ediyorum kafam rahat olsun diye.
    güvenemiyorum bit türlü.her an arıza çıkarabilir hissi yaşamaktansa kendim attırırım vitesi.
    eninde sonunda otomatik arıza çıkaracak gibi geliyor.
    hele birde ikinci else uzak ara kaçıyorum.
  • öncelikle siz bu konuyu açan 46842278931 kişisiniz
    6 aracimin 4 manuel 2si otomatik ama son bundan sonraki alacagim araç için farketmez düz ya da otomatik
    ama avantaj ve dezavantajlar göz önünde bulundurulursa
    düz vites severim çünkü;
    1- küçük yerde yaşayan insan için herkes şanzıman dan anlıyor usta problemi yapamazsın
    2- aracı alırken uygun alırsın
    3- eskisi kadar olmazsada yakıt tasarrufu sağlar
    4- daha seridir
    5- arıza verirse en fazla 1000 tl sıkışır
    otomatik secerim çünkü:
    1- yoğun trafikte candir
    2- rahattir
    3- otomatik olduğu için eşin de kullanır
    4- satarken fiyatını 1-2 bin fazla satarsınız
    5- özellikle tam otomatikler kolay kolay arıza vermez (dsg.mmt mcp edc. bunlar arıza vermek için adeta can atıyor) ama verirse .....
    6- yokuşta kaçırmaz yarı otomatikler biraz sıkıntı yaşatabilir

• Otomatik aracın kullanımı rahat olabilir ama sürüş zevki bana göre sıfır.
  • Kontrol bende, vites attırmak bir zevk, sanat gibi geliyor bana. O nedenle manuel.
  • bundan sonra kesinlikle otomatik.Yeni nesil otomatikler oldukça keyifli bana göre.

• Manuel tercihimdir. Nedeni ise otomotik vitesi anlamıyom olmam. Garip geliyor bana
  • Manuel tercih ediyorum çünkü otomatik vites arızalanır diye korkuyorum:)
  • Otomatikler fena degil aslinda.

Cift kavrama ve paddle shifter olursa zevkli kullanilir.

Zaten manuelde o kadar hizli degistirmek mumkun degil.

Hem gucu daha az kesintiyle iletiyorlar.Yakit tasarrufu da oluyor.

Ama malum sorunlar var.

Belki 5 yil sonra

• Otomatik tercih ediyorum, düz vites araçlarım da oldu ancak otomatik büyük rahatlık. Gaza bas gitsin frene bas dursun. İşin yoksa Debriyajla uğraş yavaşla vites küçült hızlan vites yükselt debriyajla frene bas vs vs.
  • manuel tercih ederim çünkü:

gerektiğinde 3 ten 2 ye çekecen verecen yanı

şaka bir yana yukarıdaki arkadaşın dediği gibi vitesi kendim attırmayı seviyorum ikinci neden ise manueli daha çabuk satabiliyorum otomatiğe göre
  • Eş durumundan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomatik tercih ediyorum. çünkü ikinci elinde düz vitese göre en az 4 bin lira fazla. malum büyükşehirlerde trafik illetinden azda olsa kolaylık sağlıyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.