Şimdi Ara

Araç alımında sona geliyorum.1.0 tfsi kötü motor değil, üzmezmis. A3 sportback içerir. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
8.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Hocam yarın BMWye de bakacağım.

Alıntıları Göster
    Size bir tavsiye, 1.0 a3 alacaksanız mutlaka bir gün kiralamaya çalışın. Çünkü dsg günlük yavaş sürüşlerde çok erken vitesleri yükseltiyor. Buda aracın çok düşük devirlerde kalmasını ve titreyerek gitmesine sebep oluyor. Sport modda ise çok fazla yüksek devirde kalıyor. A3 1.0 testleirne youtubedan bakarsanız hep spor moda alanları görürsünüz. D modunda araç zorlanıyor diyenleri.
    Test sürüşlerinde bu sorun anlaşılmıyor.
    Ancak 118 de bulunan sürüş modlarıyla bu sorunu yaşamanız imkansız oluyor ve çok daha kullanışlı oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.0 motorla 1.6 tokatlayan mayk tamam sensin

• 1.5 tfsi varsa onu al derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • en1gma kullanıcısına yanıt
    116 hp 200 tork dsg faktörü 150 ye kadar kendini ezdirmez yıl olmuş 2019 dizel kalkıyor alternatifler sahaya çıkıyor adamın bi bildiği vardır heralde de bari ne kadar ciğerci var forumda bitmiyor bi türlü teknik bilgin varsa konuş boş yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 18 Nisan 2019; 22:22:51 >
  • 1.0 1.6 tdiile kafa kafaya yürür, sakinde 1 lt fark olur önemli olan o

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Size bir tavsiye, 1.0 a3 alacaksanız mutlaka bir gün kiralamaya çalışın. Çünkü dsg günlük yavaş sürüşlerde çok erken vitesleri yükseltiyor. Buda aracın çok düşük devirlerde kalmasını ve titreyerek gitmesine sebep oluyor. Sport modda ise çok fazla yüksek devirde kalıyor. A3 1.0 testleirne youtubedan bakarsanız hep spor moda alanları görürsünüz. D modunda araç zorlanıyor diyenleri.
    Test sürüşlerinde bu sorun anlaşılmıyor.
    Ancak 118 de bulunan sürüş modlarıyla bu sorunu yaşamanız imkansız oluyor ve çok daha kullanışlı oluyor.

Alıntıları Göster
    Hocam bugün BMW ye gittim baktım.
    Onda da A3 dizel fiyatına geldi.
    Özellikler burada. One edition. Kumaş koltuk katlanır ayna, sunroof, LED far. 17 jant.
    Yarın bir tek sikkim Volvo kaldı. Eğer oda 170 bin TL bandında rakam söylerse, ikinci el almam almam diyordum, gidip ikinci el üst sınıf premium arabalara bakacağım.
    Tam anlamıyla ne A3 ne BMW ne de diğerleri tamam budur diyemedim.

Araç alımında sona geliyorum.1.0 tfsi kötü motor değil,  üzmezmis. A3 sportback içerir.
    Araç alımında sona geliyorum.1.0 tfsi kötü motor değil,  üzmezmis. A3 sportback içerir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 19 Nisan 2019; 0:22:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EFF95B10

1.5 tfsi varsa onu al derim.
    1.5 tfsi yokmus.

• Civic ile a3 nasıl karşılaştırılır gerçekten şaşırıyorum, gerçekten. İki araca da çok hakimim. A3 benim civic iş arkadaşımın aracı. Yani fark o kadar net ki her yerde görüyorsunuz. Araçların sacı, boyası, fitili, derisi, plastiği hatta butonlarındaki kalite bile uçurum derecede fark var kalite açısından.

Silin artık kafanızdan şu 1.0 gitmez olayını. Atmosferik değil turbodan bahsediyoruz. Araç istediğinizde ekonomik, istediğinizde size performansı verebiliyor. Son hız deneyeceğiniz zamanda sizi üzmeyip min 220 hızlara çıkabiliyor.

Konu sahibi arkadaş içinse, hocam fiyat evet biraz fazla tam 150bin dense kaçırmayın derdim. Alman arabalarını bilirsiniz herşey opsiyondur. Kendini sattırmak için japon kore fransız arabaları gibi çakılı gelmez genelde.
    Fiyat aldığınız araç dynamic. Prestij ve led paket var.
    Led paket çok değerli bir opsiyon. Farlar full led ve yine a3 de kullanılan xenon a göre çok çok daha iyi aydınlatıyor. Konuda adı geçtiği için civicke karşılaştırırsak(civic son kasa led farı aydınlatma açısından muazzam güzeldir) tamamen kafa kafaya. Arka stoplar tasarımsal olara zaten mükemmel ve kayan sinyal var. Keşke kendi aracımda olsa dediğim sanruf işlevini bilmem ama görsel olarak olmazda olmaz.

Baktığınız araç hakkındaki tek olumsuz dediğim şey koltuklar. Rahatlığında sorun olmasada destek konusu zayıf ve görüntü olarak çok basit.

Size tavsiyem dynamic yerine sport versiyon almanız. Tabi led ve prestij paketle birlikte.
    Sporttaki recaro kumaşlı baldır destekli koltuk, audi drive select 17 jant ve alçaltılmış süspansiyon aracın görselini de kusursuz hala getirecektir

EDIT: Sonradan yazmışsınız. Eğer sıfır araç takıntınız yoksa benim gibi bu fiyatlara ikinci el daha iyi araçlardan alın. Ne işiniz var bu segmentte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 19 Nisan 2019; 0:33:45 >

• Dsg faktörü bak oda güzel zaten dsg arabaya 50hp ekliyor:)seni ciddiye almadığım için herhangi bir teknik veriden bahsetmiyorum buarada
    Bak dayanamadım hadi iki kelam edeyim 10 seneyi aşkındır piyasada olan 1.4t multilair motor var,senin faktörünü her bulduğu yerde çarpanlarına ayırıp bırakır,bence özür dile;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 19 Nisan 2019; 6:1:54 >
    Tamam özür dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Ben dün Leon 1.2 TSI dan inip 1.6 dizel 136 HP bir araç test ettim. Hafif yokuş çıkıyoruz Sol şeride geçip gaza abandım bu arada sol şeritten arkadan da kamyonet tarzında bir araç geliyordu. Kendi aracımdan alışık olduğum üzere uzar giderim diye düşündüm. Araç dizel ya yokuşta iyi gidecek haliyle. Gaza abandım fakat araç alışık olmadığım şekilde yavaş ivmelendi. Arkadaki kamyonet o kadar yaklaştı ki bi an çarpacak sandım. İlk düzlükte sağa geçip yavaş devam ettim.
    Sonra bir baktım ki sabah olmuş , yorgan yere düşmüş

• DrMobile kullanıcısına yanıt
    Hocam bak 136 lığın ivmelenmesi vitesten dolayı çok iyi olmayabilir, özellikle insignia kağıt üstünde ki 136 320 yi direkaiyon başında hissettirmiyor, araçları kullanmadan kağıt üstünden yorum yapmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 19 Nisan 2019; 9:52:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Civic ile a3 nasıl karşılaştırılır gerçekten şaşırıyorum, gerçekten. İki araca da çok hakimim. A3 benim civic iş arkadaşımın aracı. Yani fark o kadar net ki her yerde görüyorsunuz. Araçların sacı, boyası, fitili, derisi, plastiği hatta butonlarındaki kalite bile uçurum derecede fark var kalite açısından.

Silin artık kafanızdan şu 1.0 gitmez olayını. Atmosferik değil turbodan bahsediyoruz. Araç istediğinizde ekonomik, istediğinizde size performansı verebiliyor. Son hız deneyeceğiniz zamanda sizi üzmeyip min 220 hızlara çıkabiliyor.

Konu sahibi arkadaş içinse, hocam fiyat evet biraz fazla tam 150bin dense kaçırmayın derdim. Alman arabalarını bilirsiniz herşey opsiyondur. Kendini sattırmak için japon kore fransız arabaları gibi çakılı gelmez genelde.
    Fiyat aldığınız araç dynamic. Prestij ve led paket var.
    Led paket çok değerli bir opsiyon. Farlar full led ve yine a3 de kullanılan xenon a göre çok çok daha iyi aydınlatıyor. Konuda adı geçtiği için civicke karşılaştırırsak(civic son kasa led farı aydınlatma açısından muazzam güzeldir) tamamen kafa kafaya. Arka stoplar tasarımsal olara zaten mükemmel ve kayan sinyal var. Keşke kendi aracımda olsa dediğim sanruf işlevini bilmem ama görsel olarak olmazda olmaz.

Baktığınız araç hakkındaki tek olumsuz dediğim şey koltuklar. Rahatlığında sorun olmasada destek konusu zayıf ve görüntü olarak çok basit.

Size tavsiyem dynamic yerine sport versiyon almanız. Tabi led ve prestij paketle birlikte.
    Sporttaki recaro kumaşlı baldır destekli koltuk, audi drive select 17 jant ve alçaltılmış süspansiyon aracın görselini de kusursuz hala getirecektir

EDIT: Sonradan yazmışsınız. Eğer sıfır araç takıntınız yoksa benim gibi bu fiyatlara ikinci el daha iyi araçlardan alın. Ne işiniz var bu segmentte
    Çoğu şeyde aynı sonuca varmisiz.
    Ankara'yı bugün aradım. Onlarda aynı fiyat söyledi. Çok bir fark olmadı.
    Volvoyu aradım o da 166 bin TL dedi. Geri görüş kamerası hediyeymis. Olması gereken şey değil mi !? Anlamadım.
    Seat ise fiyatı 138 - 140 bin TL çıkarmış. Bizim baktığımızla arasinda 7-8 bin TL fark olmuş.
    BMW 118 one edition 187 bin tl.
    Hiç de indirim de yapmıyorlar. Satışlar düştü satamiyoruz diyorlar, trink parayla geldim, kredi cart curt uğraştırmayacagim, orta yolu bulalim anında eft yapayım diyorum, 100-200 TL iniyorlar.
    Gene döndüm dolaştım başladığım noktaya geldim.
    Şubat ayından beri bakıyorum. Sunu anladım, Çok markaya bakmayacaksin, kafanda bir marka olacak girip çıkıp alacaksın. Yoksa alamıyorsun.
    İkinci ellere baktık dün. Aradığımiz özellikler, model yılı girince de sıfır fiyatına çok yakın çıkıyor. İkinci ele bunu vereceğine sıfır alalim diyorum. Fiyatları kabullenemedim. 2016 da 155 bine aldığı arabayı 180 bine satiyor.
    Hanımın arabayi da sattık. Böyle olacağını tecrübe edemedik. Sıkıştım da yani. Son çare garentaya gidip kiralama yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Tamam özür dilerim
    Dilemeseydin 300cc farkın ve tct faktörünün ne olduğunu uygulamalı öğrenecektin,gerek kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Çoğu şeyde aynı sonuca varmisiz.
    Ankara'yı bugün aradım. Onlarda aynı fiyat söyledi. Çok bir fark olmadı.
    Volvoyu aradım o da 166 bin TL dedi. Geri görüş kamerası hediyeymis. Olması gereken şey değil mi !? Anlamadım.
    Seat ise fiyatı 138 - 140 bin TL çıkarmış. Bizim baktığımızla arasinda 7-8 bin TL fark olmuş.
    BMW 118 one edition 187 bin tl.
    Hiç de indirim de yapmıyorlar. Satışlar düştü satamiyoruz diyorlar, trink parayla geldim, kredi cart curt uğraştırmayacagim, orta yolu bulalim anında eft yapayım diyorum, 100-200 TL iniyorlar.
    Gene döndüm dolaştım başladığım noktaya geldim.
    Şubat ayından beri bakıyorum. Sunu anladım, Çok markaya bakmayacaksin, kafanda bir marka olacak girip çıkıp alacaksın. Yoksa alamıyorsun.
    İkinci ellere baktık dün. Aradığımiz özellikler, model yılı girince de sıfır fiyatına çok yakın çıkıyor. İkinci ele bunu vereceğine sıfır alalim diyorum. Fiyatları kabullenemedim. 2016 da 155 bine aldığı arabayı 180 bine satiyor.
    Hanımın arabayi da sattık. Böyle olacağını tecrübe edemedik. Sıkıştım da yani. Son çare garentaya gidip kiralama yapacağım.

Alıntıları Göster
    Hocam buraya konu açtığınız zaman hepimiz kendimizce bir şeyler söyleriz yok onun orası böyle bunun burası şöyle ancak önemli olan sizin içinize sinmesi, a3 ü mü beğendiniz arayın bayileri en uygun hangi fiyatı veriyorsa alın geçin

• Civic i övmeye devam ederken, adamlar Türkiyeden çekilcek haberiniz olmucak. Hangi araba konusu açılsa hemen bi hondaci cikior, civic şöle böle. Ne civic mis be her arabaya alternatif oluo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tehlike.com -- 20 Nisan 2019; 13:24:2 >
  • tehlike.com T kullanıcısına yanıt
    çekilen kaçan yok, hibrit elektirikli araçlar japonyadan gelecek avrupaya, ingiltere fabrikası da kapanacak.

çekilmiyorlar, fabrika kapanıyor satışlar devam ediyor. yanlış anlamışsınız.

fiyatına göre civic tercih edilebilir bir araçtır. 165-185 binlik araçlar bakıyor arkadaş, ona önerilmez tabi ama 130-140 binlik araç bakana önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 20 Nisan 2019; 18:40:3 >
    Aman abi en büyük sensin tamam sen genç adamsın senin idrarın daha taziklidir senden daha ileri işeyemem ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 20 Nisan 2019; 19:25:33 >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Amacım civici övmek değil yanlış anlaşılmasın eğer çekilirse değeri artar gümrük vergisi nakliyesi 2. Elleri zaten sıfırdan pahallı satıyorlar mercedes parası isterler artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 20 Nisan 2019; 20:28:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Aman abi en büyük sensin tamam sen genç adamsın senin idrarın daha taziklidir senden daha ileri işeyemem ben

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.