Şimdi Ara

Arabistanda neden çok toyota var? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
15.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde arabistandan gelin arabası resmi ekleyelim.

Arabistanda neden çok toyota var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 53*MURAT -- 3 Ağustos 2012; 10:24:47 >
  • _Lupara_ kullanıcısına yanıt
    Toyotalar ucuz mu??? dalga mı geçiyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

Benzer sekilde dusunuyorum (ucuz haric)
    Sade, kompleksiz ve dayanikli araba yapiyorlar.
    Arabayi gunluk bir ihtiyac olarak goren ulkeler(ABD, arap ulkeleri) icin bicilmis kaftan...

Araplar günlük ihtiyaç olarak görmezler aksine onlar gösterişi havayı şatafatlı hayatı çok severler arapların e çok kullandığı Land Cruser jipi bir araştır bakalım nasıl makinaymış ondan sonra devam edelim dostum ok hadi grşrz
  • Adamlar işi biliyor cunku kapı sesıne yada kuyrukta bekleyen ınsan sayısına değilde dayanıklılığa yürüyen aksam kalıtesıne bakarak araba alıyorlar. Bu yuzden japon araçları ön planda
  • aslında honda da uygun ancak Toyota değerlendiriyorlar
  • çok ısındı sağa çek demiyorsa
  • quote:

Arabayi gunluk bir ihtiyac olarak goren ulkeler(ABD, arap ulkeleri) icin bicilmis kaftan...

Araplar gösterişsiz severmi dedin hocam arap tanımamışsın adamlar boncuk yutacak nerdeyse çıkarttığımda süslü olsun diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlgkrn

Bu konuyu nasıl buldunuz :)

Arabistanda en üst seviye corolla 18 bin dolar, en üst seviye camry 27bin dolar.

Marka farketmeksizin arabalar bizim ülkemizde pahalı.

http://www.toyota.com.sa/en/modelsprices.asp?model_id=4
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Arabistanda en üst seviye corolla 18 bin dolar, en üst seviye camry 27bin dolar.

diğer otomobil markalarına baktınız mı?

• büyük arap şeyhini oğlu toyota'nın suudi arabistan genel distirbitörü olduğunu okumuştum.Ne kadar doğru bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Rind

quote:

quote:

Hayır. Konu toyota ve arkadaş mesajımı alıntılayınca sadece toyotaya baktım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır. Konu toyota ve arkadaş mesajımı alıntılayınca sadece toyotaya baktım.

Ama birşeye pahalı veya ucuz demek için alternatiflerinin fiyatlarını bilmek gerekmez mi? Eğer wv, nissan, Honda, Opel de bu fiyatlarda ise Toyota'ya pahalı diyemeyiz. Hatta belki pahalı bile olabilir.
    Bende bakmadım, sadece böyle birşey söylüyorsanız diğerlerine de bakmanız gerekirdi onu söylemek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ama birşeye pahalı veya ucuz demek için alternatiflerinin fiyatlarını bilmek gerekmez mi? Eğer wv, nissan, Honda, Opel de bu fiyatlarda ise Toyota'ya pahalı diyemeyiz. Hatta belki pahalı bile olabilir.
    Bende bakmadım, sadece böyle birşey söylüyorsanız diğerlerine de bakmanız gerekirdi onu söylemek istedim.

Bir taşı çıkaramadık valla.

Diğerlerine göre pahalı da olabilir. Ama sonuçta 17 bin dolara sıfır corollaya biniliyorsa bana göre de, araplara göre de ucuz.
    Buradan "toyaota dandik olduğu için ucuz" dediğim anlamı çıkarılmasın.

Geçen seneki mesajımı, yukarıdaki arkadaş "Toyota dandik ve ucuz olduğu için tercih ediiliyor" şeklinde anlamış galiba.

Araplar toyotayı kalite ve dayanıklılığı nedeniyle tercih ediyorlardır belki de.

Neyse uzatmayayım.

• quote:

quote:

Araplar günlük ihtiyaç olarak görmezler aksine onlar gösterişi havayı şatafatlı hayatı çok severler arapların e çok kullandığı Land Cruser jipi bir araştır bakalım nasıl makinaymış ondan sonra devam edelim dostum ok hadi grşrz

LC'nin satafat ve gosteris arabasi oldugunu iddia etmek icin ayri bir otomobil bilgisine ve dunyasina sahip olmak gerekir.
    LC'yi Cayenne'ler X5'ler ya da Q7'ler ile karistirmis olmayasin.

• O degilde bu araplarin niye kendi araba markasi yok

• Hemen fanatikliğe dönmüş iş Toyota'nın ana hisselerinde Araplar'da var hatırı sayılır derecede.ToyotaSA da bile bir Arap şiektin büyük ortaklığı var
  • Araba sorunsuz...Aşırı sıcağa dayanıyor...Ben orada 2 yıl kaldım..El Kobar - Dammam - Hufuf arasında kızgın çölde otobanda 160 Km / saat hız yapıyordum.Gölgede 38 c hava....Şişme yorulma arıza hiç bir şey olmazdı...Benzin ucuz kaliteli motor sesi zor duyuluyor...Arabalar çok ucuz....bizim fiyatların üçte bir fiyatına...Orada sınıf geçen 16 - 17 yaşında genç çocuklara bizdeki gibi bisiklet değil TOYOTA HİLUX- MAZDA - DATSUN- NİSSAN kamyonet hediye ediyorlar...Çok çok ucuz. hayalini kurun 15.000 Liraya TOYOTA HİLUX KAMYONET SATILSA ALIRMISINIZ ?..... Saygılarımla..
  • Araplar genelde japon tercih ederler. Dayanıklı olduklarından dolayı sanırım.

• Daha istanbulda ısınan dsg yi alıcak halleri yok heralde Herşey biryana toyotanın tüm dünyada satış başarısı pazara uygun çözümleri ve sorunsuzluğu sayesinde bu seviyede. Kalite algısı malesef ülkemizde vw den yana olsada ( doğuşun pazarlama başarısı ve türk halkının alman özetiliği ) zaten iki markanında ne mal olduğunu yeni kaza testlerinde gördüğümüz için iki markada da kaliteden söz edilemez. Yürüyen tabut araçlar kaliteli olsa ne olur ?

Toyotanın yediği bütün darbelere rağmen hala 1. olmasıda ayrı bir başarı. ( milyonlarca araç geri çağırdı, ölümlü kazalar nedeniyle (pedal sıkışması vs ) davalar açıldı üstüne yeni iihs testlerinde vw kankasıyla beraber kim sahibini daha çabuk öldürüyor yarışını kaybetti (vw de daha çabuk ölüyorsunuz kafayı dashboarda 60 ile vurup) basın açıklaması yapıp özür dilediler vasat skor nedeniyle ama hala eskisi gibi satıyor.)

• Sorunun tr versiyonu

Türkiye'de neden çok fiat var?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.