Şimdi Ara

Arabistanda neden çok toyota var? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
15.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ucuz, basit ve komplekssiz araçlar olduğu için çok satıyorlar. Hyundai de aynı şekilde çok yükselişte satışta.
  • Direksiyon Altında klima Üflüyor Ondandır
  • napsınlar jetta mı alsın adamlar
  • kalitesiz benzine en dayanıklı motor toyota da bizim doğu bölgelerindede çok toyota var
  • Arabıstanda ısı bılıyorlar ondan cok toyota var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle ülkelerde Avrupa markaları hiç tercih edilmez.Hatta kendi gözlemlerime dayanarak Arap ülkelerini yakından bildigim için Toyota oralarda Mercedes ve BMW gibi arabalardan daha çok değerli ve itibar görüyor.

• Kliması çok iyi desem
  • 45 gün once arabistandaydim.Beyler araclarin dagilimi toyota,chevrolet, hyundai falan. 15 gün kaldim bir tane renault gormedim.taksilerin neredeyse hepsi toyota corolla.ama arabalar dokuk sicaktan analari aglamis.ne kadar dogru bilmem ama orada birine neden bu araclarin hali boyle oldugunu sordum. Cevap toyota icin geri donusum malzemelerden yapildigi icin dedi. Tuhaf bir yer herkesin altinda 4x4 araclar var. Benzin 30 kurustu.ha birde fordlari unutmamak lazim tas gibiler eski model ve yeni model bircok ford vardi. Yarisin sedanini bile gordum.pc ye gecince resim eklerim. Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Amerika pazarı için üretilmiş her araç Arap pazarına da uyar.

Benzin fiyatları ikisinde de sudan ucuz,iki millet de malum tüketim çılgını,severler geniş çok yakan gösterişli otomobilleri.

Amerika'da neden çok Toyota varsa Arabistan'da da aynı sebeptendir.Toyota'nın ABD pazarını hedef alan markası Lexus da bolca mevcuttur Arap topraklarında.

bu önemli diğer nedenlerde

diğer araçlar dayanamıyor mesela 5 seneye bmw haşat oluyor(babamın bmw vardı orda bmwden soğudu adam araba alıcaz bana bmw deme diyor) arabanın iç plastiklerine kadar erimiş haftada 1 problem çıkarıyor almanlardan mercedes satıyor vw çok az satıyor fransız arabası görmeniz sokaklarda 10-15 günlüğüne gittiyseniz imkansız gibi birşey onlar hiç dayanamıyor çünkü

ayrıca bitek suudi arabistanda değil bae(emirlikler-dubainin olduğu ülke(aslında fedarasyon gibi bişey)) katar yemen hepsinde böyle ayrıca üstte yazıldığı gibi değil tüm markalar getiriliyor(hepsi(istisnasız) emirler tarafınan) bi tek 3-4 firma satıyor

yukardaki arkadaşa: geri dönüşüm değilde o yedek parça demek istemiştir ingilizcesi yetmemiştir

edit yazdıklarım dayanaklı 4 ay orda kaldım babam 3.5 sene

edit2: oranın mercedesi lexus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 28 Temmuz 2012; 12:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Aslında en büyük sebep "LAND CRUISER" ama adamlar genel olarak memnunlar ki bu markayı kullanıyorlar. Konuya amerikayı katıp durumu "amerikan malları gibi araplarda mal olduklarından alıyorlar" a getirmek komik ve ayrıca buradaki toyota sahibi arkadaşlara da hakarettir. Amerikan halkı koyun ama türkiyede otomobil için aylarca sıra bekleyenlerden daha fazla değil...

Laf bana gelmiş sanırım.

Yanlış anlaşılma olmaması açısından açayım biraz.Amerikalılara veya Araplara mal demedim,kastetmedim bile.İki millet de tüketim çılgını,çok yakan ve gösterişli otomobilleri seviyorlar dedim.Bu cümlede bir terslik var mı?Doğruya doğru.

Ülkemizdeki Toyota modelleri ve ABD,Arabistan'daki Toyota modelleri birbirini ne kadar tutuyor?Kaç tane ortak model var?Müşteri profilleri tamamen farklı,buradan ülkemizdeki Toyota sahiplerine hakaret etme kısmını nasıl çıkardınız acaba?

Mesajımda anlatmak istediğim;Toyota'nın ABD'ye ürettiği her model Araplara da uygun.İki millet imkan ve karakter olarak çok yakın çünkü.Nerelere çekmişsiniz.

• resimler geliyor birazdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspianseaa -- 27 Temmuz 2012; 22:08:34 >
  • Siz hiç arazinin kralı Land Cruiser V8 diye bir şey duymadınız mı?

Toyota'yı kalitesi, dayanıklılığı ve performansı için tercih ediyorlar.
  • quote:

Benzin fiyatları ikisinde de sudan ucuz,iki millet de malum tüketim çılgını,severler geniş çok yakan gösterişli otomobilleri.

Amerika'da neden çok Toyota varsa Arabistan'da da aynı sebeptendir.Toyota'nın ABD pazarını hedef alan markası Lexus da bolca mevcuttur Arap topraklarında.

doğru cevap
  • Yüksekova da da araçların %80 i Toyota çünkü Toyota her türlü pis yakıtı yakar ve sorun çıkarmaz. Kaçak benzin ahırlarda satılıyor. Ona rağmen araçlar taş gibi. Ayrıca kötü yol şartlarında da çok dayanıklı Toyotalar. Başka araç dananmaz demişti Yüksekovalı bir arkadaşım.
  •  Arabistanda neden çok toyota var?  Arabistanda neden çok toyota var?
     Arabistanda neden çok toyota var?  Arabistanda neden çok toyota var?
     Arabistanda neden çok toyota var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspianseaa -- 27 Temmuz 2012; 22:53:33 >

• babam ve dedem alman gurbetçisidir, türkiyeye kesin dönüş yapınca
    alman yıldızı mercedes almışlar ve sürekli hareret vs. problem çıkartmış
    sonra mercedesi satıp bmw almışlar (tabii o zamanlar audi teneke üretiyor)
    bmw'de de sürekli aynı problemler çıkmış,
    sonra hasbel kader bir toyota almışlar ve bmw ile mercedeste çıkan problemlerden eser yok.
    son 19 yıldır ailece toyota kullanılıyor,
    ne hararet ne de başka bir sorun çıkartmadılar.
    velhasıl kelam avrupa üreticileri, avrupa standartlarına uygun soğuk iklim arabası üretiyorken
    toyota her iklim şartına uygun araba üretiyor,
    dikkat ederseniz, kutuplarda da hep toyota kullanılıyor.
    türkiyede hararet yapan araba arabistanda yerinden kaldırılamaz heralde
  • quote:

Gerekli cevap gelmiş.
  • bunlarda başka açıdan. Toyota o kadar çok varki yani bir kaç kere taksiyede bindim kliması yüzünden olabilir. Ama dediğim gibi arabalar o kadar yorgun görünümdeler ki çalışma sesleri bile farklı sıcaktan

• Sayin forumdasim,

Sebebi sorunsuzluk. Evet yanlis duymadin. İzin ver aciklayim, isbu arap kardeslerimiz tarih boyunca birbirlerine yemis sorunlarla bogusmustur. Halen daha osmanlinin mirasini yemek konusunda sorunlar yasamaktadirlar. E tarihsel bir yorumla bu kadar sorunun icinde bari kullandigimiz arabalar sorunsuz olsun diyolla.

Saka saka. Arabistanda toyotayi dogus satiyormus ondan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabistan'da 24 saat çalışan taksiler var. Büyük cogunlugu TOYOTA.
    Sebebide TOYOTA ortalama 4 yıl tamir masrafı acmıyormuş. Diğer markalar iki yıl icinde sorun çıkarmaya başlıyormuş.
    Bu neden TOYOTA sorusuna ticaretler acısından geçerli bir cevap.

E özel tüketici de sorun yasamak istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carman1tr -- 28 Temmuz 2012; 0:38:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.