Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
41.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yemin ederim bizim burda da böyle. 3 şeritli yolda en sağa geçiyorum bomboş basıp gidiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cahil, benimde en çok sinir olduğum durum ; sağdan önüne geçip 3 metre gitmeden sola dönenler , ulan manyak zaten dönecen bekle yol boşalınca geç

• Arkadan gelen olduğu sürece sol şeritte vakit kaybetmeden terketmelisiniz kimin ne acelesi olduğunu bilemezsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar;
    1- Takip mesafesi kuralına uymuyor.
    2- Hız limiti kuralına uymuyor.
    Ve haklılarmış :)

Neymiş; sol şerit sollama şeridiymiş diye.
    Tamam da olay istanbul e5’de geçiyor. Otoban veya double yol değilki rahat rahat sağ ve orta şerit boş olsun, solla geç hemen sağa...

Aynısı başıma geldi; en sağ şerit yol ayrımı, orta şerit yoğun akıcı 50-60 km ile akıyor, bende en soldayım takip mesafemi koruyarak 86-87 km hızla devam ediyorum (limit 80 km)

Adam geliyor tamponuma dayanıyor ve haklı oluyor :)

Tek dayanak sol şerit sollama şeridi bıdı bıdı, o paşalar yol verince sanki hemen sağa geçiyorlar. Bir sonraki aracı taciz etmeye başlıyorlar görüyoruz öyle devam, eee trafik kuralları geçerli değil heralde bu paşalara.

Bu ülkede kuralsızlık, kural olmuş. Saçmalamayın kendinize gelin yahu.

Çok acil hastan vardır, acelen vardır vs... Yine kurallar dahilinde yol istersin takip mesafeni koruyarak dörtlü flaşörlerini de yakarak ilerlersin. Senin hız limitin beni ilgilendirmez ceza yemeyi de göze alabilirsin ama benim ve araç içindeki ailemin canına kast edemezsin yok öyle bir dünya, kim veriyor sana bu hakkı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simonmc -- 13 Ocak 2020; 0:43:25 >

• %70 hayvan oğlu hayvanlardan oluşuyor trafik. Aldırma burası orta doğu. Altına 4 teker alan kendini imparator sanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: W00DPECKER

trafikde araç kullanmak satranç oynamak gibi, tarafların kafasının çalışması gerek. direksiyonu tutayım gaza basayım ile bitmiyor olay.
    konuya vereceğim cevap ise şöyledir ; madem sol seridin tapusu sende arkadan gelen elemanın acelesi var yada yok bu kimseyi ilgilendirmez cezasıda öder buda kimseyi bağlamaz . 300 metre önceden adamı görmüşssün 140 km hızla gelse saniyede yaklasık 39 metre yol alıyor adam, 8 saniye süren var senin arkana gelmesine , bu süre içersinde frene basmaya da mecbur bırakıyorsun adamı yaklasık 12 saniyeye arkanda olur madem adama yol vermiyeceksin o zaman sende gaza basarsan 12 saniyede 100 kmh den cok rahat 140 a cıkarsın
    fotosunu paylastıgım araç 1.5 dci reno 7 saniyede 100 den 130 a cıkmıs .

iyi forumlar dilerim
    " bu kimseyi ilgilendirmez cezasıda öder buda kimseyi bağlamaz ." Bu nasıl bir karşı tez ?

O zaman ters yönden karşımıza doğru gelen adama usul usul ve hiiç kızmadan yol verelim ya da başka her hangi bir trafik kural ihlalini aynı sakinlikle ve o kişiye yardımcı olarak karşılayalım. Nese olsa hepsinin bir cezası var ve bizi ilgilendirmez öyle mi ?

• boşuna uğraşmayın bu ülke insanı eğitilemez ,üstelik en haksız olanı hep kendini haklı görür
    misal bu forumda sürekli sol şerit sollama şeridi ,şerit ihlali yapamazsın der ama kendisi kanun manun dinlemem istediğim hızda giderim der
    yani ne işine geliyorsa ,o kanun onun için en doğru olanıdır

misal bunu savunurken şöyle bir savunmaları oluyor ,ya ben sahibi görmeden aldım ,güç kullanarak almadım ,kafası
    zorla aldığında gasp olduğun kabul ediyor ama sahibi görmeden alsa dahi onunda hırsızlık olduğunu kabullenmek istemiyor ,durumuna benziyor

yaptığı haksızlığı örtbas etmek için ise yığınla mazeret bulur

o tipleri Allah kendileri gibileriyle karşılaştırsın ,masumlardan uzak tutsun diye dua etmekten başka çare kalmıyor ,çünkü artık ben devletten umudumu kestim ,devlet istese bunları kısa sürede adam eder ama nedense üstüne gitmiyor

birkaç dakika erken gidecek diye ,başkalarının hayatını tehlikeye atmayı hiç sayanlara ne anlatabilirsin ?
    bu ülke insanının hep acelesi vardır ,ki zaten bu mazeret tamamen yalan bir mazeret ,ne acelen olacak arkadaş ?
    neymiş hastası olurmuş falan filan ,yahu hala bir ambulans çağırma işini öğrenemediniz mi ,arabanız var diye her şeyi kendi arabanla yapmaya çalışmak şart mı ?

günümüzün bir numaralı oyuncağı cep telefonu ,ikinci oyuncağı araba oldu
    gönlünüzü eğlendirecek başka oyun bulamıyor musunuz ?
    hadi cep telefonunun başkasına zararı yok ama araba denilen alet çok tehlikeli ,bir saniye dikkatsiz davransan ölüme bile neden olabiliyor
    hiç mi insaf vicdan kalmamış ?

• Bu konuda çoğunluk "istediğim hızda giderim cezamı da yerim sana ne" fikrini savunmuş fakat savundukları fikir ve karşı duydukları fikir tamamen aynı, sadece içerikleri farklı İki fikir de ihlal yapıyor, 2 ihlalin savunucuları birbirini yiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetadakiAdam -- 13 Ocak 2020; 2:11:39 >
  • sen böyle hız limitinde gidiyorum kafasında daha çok tamponundan selektör yersin, biraz kırık birine rastlasan önüne geçerken kaza da yaptırır sana. bu kafada olan hepiniz hakediyorsunuz başınıza gelecekleri

• Madem sol şerit sollama şeridi, basanlar niye sol şeridi işgal ediyor? Belli bir hızın üzerine sol şeridin tapusunu üstlerine mi yapıyorlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sol şeridi hız sınırına uyuyorum kafasıyla meşgul eden ne kadar ahmaksa, dibine kadar taciz edende o kadar ahmaktır.

• Sağınız müsaitken soldan çıkmadıysanız suç sizde lakin sollama yaparken yasal sınırlarda gidiyorsanız o ayrı tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Sizin trafiğe çıkmanız yasaklanmalı. Tıpkı sızı taciz eden gibi.

Bu sol şerit fetişizmi nedir? Madem sağ Şerit boş ne diye soldan gidiyorsunuz? şunu ögrenemedi ülke SOL şeridi Sollama yapmak için kullanığ KISA zamanda terk edeceksiniz. Birisi size sellektör yapınca değil.

Alıntıları Göster
    Olayı bu mu ? Otoban da hız sınırı 120 dur ben 140 yaptım şimdi benim 140 da gittigimi. Bu 180 ile gidiyor

Sorun şu ikimiz de ihlal ettik ama ben trafik zora sokmadim kazaya. Sebeb olmadım

Diğeri ise yanyol dayım sol sağ diye birşey yoktur

Yan yola girmek için solda durmak lazım

Yani kafanıza göre iş olmaz o anı yaşa anlarsın

• GetadakiAdam kullanıcısına yanıt
    ters serit kullanmak ile hız sınırını aşmak aynı mı? dersenki kural kuraldır o zaman ters seritten gelene korkup yol vermeyin (ters serit Kullananları savunmuyorum) ters serit harbi magandalık

devletin gözünde 'Ters yönden araç kullanmak 2.475 TL'
    hız limitini aşmak ise

- %30 ile %50 arası hız limitini aşan sürücüye 604 TL
    - %50’den fazla hız limitini aşan sürücüye 1.240 TL

anlatabildim umarım

edit : alıntıladığın ifade sadece hız sınırı acmak için kullandım, param var milletin malına canına kast edim ne de olsa cezası var öder geçerim değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W00DPECKER -- 13 Ocak 2020; 7:17:46 >
  • 46/2-d
    Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek,

• İstanbul da Calısma saatlerim yüzünden trafiğe kaza dışında denk gelmiyorum, otobanı da kullanırım e5 ide
    3 serit bomboş inadına soldan giden insanlar var kadınıda aynı erkeğide, sağınızdan geçsek yok makas attı diye ağlarsınız arkanızda selektör atsak taciz ediyor diye

• Hergün başıma geliyor neredeyse..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.