Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
41.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pakaji

herşeyi anlamaya çalışma yol ver gitsin.
    milletle uğraşmaya da gerek yok.
    bence sen öndeki araç olarak adamın görüşünü kapatıyorsun ve aniden frene basıp risk oluşturma ihtimalin var.seni geçerek bu 2 ihtimali bertaraf ediyor bence.
    hiz siniri ve takip mesafesine uydugu surece o riskler zaten bertaraf edilebiliyor. mantikli bir aciklama bulmaya calismaya gerek yok. boyle tipler saygisiz, bencil ve kural tanimayan tipler. ve bir gun birilerini olduruyorlar yolda.
  • Cinali1 C kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimal sağ serit doluydu lakin sağ serit boşsa geçicek olan hızlı gelen değil 100 le gidendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Arkadan vurup suçlu olunca gelip kendi aramızda halledelim derken o sol şerit cengaverliği kalmıyor yalnız
    Ani fren yapamaz o yolda bilinçli bir şekilde, önünde araba varsa zaten önündeki arabanın frenine göre fren yapıyorum. Hadi diyelim ben %100 suçluyum, şirket arabası bendeki ararım ikame yollar bunu çekerler, siz uğraştığınızla kalırsınız tramer kaydınız olur falan filan.
  • Cavşırı C kullanıcısına yanıt
    Anlamazlar boşver başkan ☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Ben 200 ile gitmek istiyorum belki senin yüzünden makasmı atayım? Seve seve sol şeridi boşaltacaksın.
    adam da belki ceza yemeyi goze alip sol seritte 100 ile gitmek istiyor, seve seve yavaslicaksin veya carpmak da seceneklerinden birisi.

sol serit isgal edilmeyecekse 100 le de edilmeyecek, 200 ile de. sol serit hiz tutkunlarina veya her ne sebebple olursa olsun acelesi olanlara ayrilmis ozel bir serit degil sonucta. cezayi goze aldiktan sonra kac ile gittiginin ne onemi var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 12 Ocak 2020; 14:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Ani fren yapamaz o yolda bilinçli bir şekilde, önünde araba varsa zaten önündeki arabanın frenine göre fren yapıyorum. Hadi diyelim ben %100 suçluyum, şirket arabası bendeki ararım ikame yollar bunu çekerler, siz uğraştığınızla kalırsınız tramer kaydınız olur falan filan.

Alıntıları Göster
    %100 suclu olarak kaza yapan adama tekrar arac veren sirket de supermis.
  • zengier Z kullanıcısına yanıt
    Yahu belki uçağa yetişecem belki hastam var arabada, allah göstermesin belli bi yakınım vefat etti. Hız sınırı 100 diye sol şeridi tıkamanın bi mantığı varmı allah aşkına. Araba sürmek sadece tabelaya bakıp hız kuralına uymak değildir. Aynalara bakıp arkayı ve yanlarıda kontrol etmek gerekir. Hergün görüyorum bu salaklar yüzünden, ambulans gelip arabanın arkasına yapışıyor siren sesleriyle. Adam hala kılını kıpırdatmıyor. Neymiş kurallara uyuyormuş. Bu kadar salak olmasın bu millet. Mantıklı olun başkalarını gereksiz yere engellemekten vazgeçin dimi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 12 Ocak 2020; 14:29:50 >
  • Bos felsefe yapmayin. Sol seriti gereksiz tikayamazsiniz.

Hiz siniri 130 da olabilir. 180 ile gidiyorum diye de tikayamazsiniz. Adam arkanizdan 260’la gecer gider. Ceza yemeyi goze almasi kendi karari. Sol seriti kullanmanin kurallari vardir. Uzun yolda, tatile giderken ailenizle sakin sakin gideceginiz serit orta veya sol degil sag serittir.

Bugun yollarina ozendiginiz almanya veya siradan bir avrupa kentinde sag serit bosken, ortadan gitmeye ceza yazilir. Siz hala neyin artistigi bu diyorsunuz. Azcik kural ogrenin cahil gozukmeyin.

Burada 100’le gidiyorum ne yol vercem diye aglayalarin da ne kadar saygi eksigi oldugunu goruyoruz. Kisinin acelesi olabilir hersey olabilir. Sol serit tikali diye yol vermemezlik nedendir? Sen kurala uy ve sag seridinden git. O arkandan gelen hizli giden(ceza yemeyi goze alan kisi) o sol serittekileri uyara uyara acar o yolu sen merak etme.

Bu keci inadinizi anlamiyorum. Sol serit surekli kullanilamaz. Artik anlayin duble yol farketmez.

Avrupada cogu yerde sol serit mesgul edilirken sol sinyal lambasi acik tutularak gidilir. Bunun anlami: Acelem var, sol seriti mesgul ettigim icin uzgunumdur. Ki buna ragmen mesguliyet denemez adam 200-250kmh basar gecer sen sadece sol sinyalini gorursun.

• Bizim evin yolu üzerinde 20-30 metre aralıklarla kasisler var. Okul vs olduğu için. Zaten gündüz okul olduğu için yavaş gitmek gerekiyor yayalar da cok dikkatli değil. Iki kasis arasi zaten kisa olduğu icin cok hızlanmıyorum yine yavaşlamam gerekecek üç beş saniyeye (bu arada kasisler yüksek ve geniş) adam arkamdan hızla geliyor ben de hızlanmıyorum bu sefer yanımdan geçiyor atın engelden atlaması gibi atlıyor kasisten ohhhh çekiyorum valla zevk alıyorum. Küçük bir yer o yüzden yabancısı olma durumu da çok yok. O kasislerden atlamak zevk mi veriyor acaba.

• Avm otoparklarına girerken illaki kasis oluyor yavaş geçmek istiyorsun, arkana bir zibidi yaklaşıp selektör çakıp duruyor
  • Sabit hızla gideceksen sol şeritten gitmemen gerekir zaten soldan giden adam eğer basıyorsa cezasını yer o onu ilgilendirir senin solu kapatman yanlış

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Yahu belki uçağa yetişecem belki hastam var arabada, allah göstermesin belli bi yakınım vefat etti. Hız sınırı 100 diye sol şeridi tıkamanın bi mantığı varmı allah aşkına. Araba sürmek sadece tabelaya bakıp hız kuralına uymak değildir. Aynalara bakıp arkayı ve yanlarıda kontrol etmek gerekir. Hergün görüyorum bu salaklar yüzünden, ambulans gelip arabanın arkasına yapışıyor siren sesleriyle. Adam hala kılını kıpırdatmıyor. Neymiş kurallara uyuyormuş. Bu kadar salak olmasın bu millet. Mantıklı olun başkalarını gereksiz yere engellemekten vazgeçin dimi!
    sonuc olarak o serit isgal edilemez. ister 200 olsun , ister 100 olsun . ister acelesi olsun, isterse keyfine olsun. isgal ettikten sonra 100 de ayni 200 de. sebepli de ayni , sebepsiz de . arkadaslar belirtmisler sollama seridi orasi diye, ucaga yetisme seridi degil.

• indirip dövemedin mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Eskişehir yolunda hız limitine uymaya çalışırsan her gün trafik olur. Zaten sağın boşsa sağdan gitmen gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Hız limiti koymalarının bi sebebi var. İnsanların güvenliğinin tehlikeye atılmasındansa ulaşacağımız yere biraz yavaş varalım.
    Ben zaten en sağda olmadığım zaman rahatsız olan bi insanım ama birisini orta şeritten sollarken bile arkadan gelenler rahat vermiyor. Hız limitinde gidiyorum, düşük bi hızım da yok.

• bir konuyu anlamadim ben simdi;

sol seridi isgal etmek yanlis, ve hatta cezasi var.

ancak cezayi goze alan adam isgal edebilir. e o zaman hangi hizla isgal ettiginin ne onemi var ? ister 200 ile isgal et, istersen 100 ile.

isgal ettikten sonra ikisi de suc degil mi ? niye 200 mazur gorulurken digerine lolo yapiliyor?

ne sebeple olursa olsun acelesi var diye baska insanlarin hayatini tehlikeye atmaya kimin hakki var ?
  • Ehliyet alirken trafik derslerinde bu insanlara hic mi ogretilmiyor acaba yada bunlar derse mi girmiyor?
    Sol şerit senin öyle laylaylom takilabilecegin yer degil. Bir de soyluyor 3 seritli yol diye hic mi aklina gelmiyor acaba ben solda ne yapiyorum diye. Önce kendine bunu sorsa zaten sorun kalmayacak.

• Arka cama led projektör takma gibi bi fikir oluşuo hep kafamda bu tamponcular yüzünden.

• zengier Z kullanıcısına yanıt
    Ben sol şerit bana ait başka kimse gidemezmi diyorum?
    Konuyu amacından çarpıtmadan işin özü; solda gidiyorsan aynaya bakarsın arkadan hızlı gelen yol isteyen adama yol verirsin istersen yine aynı şeride geçersin. Ama sol şeridi sınır 100 diye sabit gidemezsin.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.