Şimdi Ara

Arabayı sattığım kişi sanırım deli çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 yaşında yadigar ama orjinal bir aracımız vardı ufak tefek çürükler güneş yanıkları vs vardı. Alıcı kişi ustasıyla geldi baktı ve aldı. Şimdi sanayide 2-3 gündür sürekli masraf çıkartmışlar heryerini değiştiriyorlarmış, dün arıza yapmış çalışmamış vs vs Alan kişi beni kandırdın diye aradı ama anlam veremedim sanırım sanayide şahsı dolandırıyorlar ama sürekli beni arayıp şu masraf çıktı bu masraf çıktı diye beni suçlamaya başladı. Araç eski ama arıza yapacak bir durumu yok açıkcası. Sanırım bu adamın akli dengesi bozuk olabilir mi?

• olabilir
  • Kimin değil ki
  • telefon numarasını engelle, çıkma telefonlarına. 5 yaşında araba olsa anlardım da 30 yaşında arabanın böyle olması normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

telefon numarasını engelle, çıkma telefonlarına. 5 yaşında araba olsa anlardım da 30 yaşında arabanın böyle olması normal.
    hocam hanı agır bakımları falan yapıldı motorda kurus masraf yok ama yakın zmanda değişen bujılerı bile ustunde hafıf yag lekesı var eskı diye değiştirmişler, orası burası curuk dıye kandırıp birsuru masraf cıkartmıslar . Bazı yerler dısardan curuk olarak gozukuyor altta tabıkı ama yuzeysel basıt curukler var onlarıda ustası gordu zaten yasına göre durumu cok ıyı arabanın dedıler aldılar. Şimdi de hem ustalar bunu sanayıde opuyorlar hemde bana kışkırtıyorlar, iyi niyetimide suistimal ettiler resmen. Yanı sıfır bırcok aracta bıle boya yanından ordan burdan curuk cıkıyor 30 yasında araba ıllakı curuk gorunuyor ama asırı bır durum olsa zaten muayeneden gecmezdı yanı arac. Adamı resmen dolandırıyorlar bıde sankı dolnadırıcı benmısım gibi bana kıskırtmaları da cabası

• Para koparmaya çalışıyor. Sizi sessiz sakin biri olarak gördüyse ne koparsam kar amacı güdüyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

Para koparmaya çalışıyor. Sizi sessiz sakin biri olarak gördüyse ne koparsam kar amacı güdüyordur.
    haklısnız hocam sanırım durum bu bende adam yerıne koyupta muhatap olamayayım artık telefonu falan acmam bıdaha alana kadar pazarlık pazarlık yalvardılar resmen ben utandım koca adamlar
  • Uzak dur

• Siz arabadan eminseniz ve arabanızı tanıyan ustanız varsa ona yönlendirin. Belki sanayide kandırıyorlardır adamı önce her zaman iyi düşünmek lazım art niyet sonra aranır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: road35

Siz arabadan eminseniz ve arabanızı tanıyan ustanız varsa ona yönlendirin. Belki sanayide kandırıyorlardır adamı önce her zaman iyi düşünmek lazım art niyet sonra aranır
    aracı aldıgım kişi ve önceki bakım yaptırdığım ustanın bile adını telefonunu verdim çunku araç çok çürük deniz kenarı yerden gelmiş demişler yani alakası yok :D . Kendi ustası da araca baktı ama araca baktığı usta değilde başka bir tanıdığı ustaya bakıma götürmüş aracı. Artık ustanla konuş beni rahatsız etme dedim kendisine çünkü zıanadan çıktı yani kibar davrandıkça kendine küfrettirmeye çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 30 Ağustos 2019; 17:59:10 >
  • 30 yaşında araç alırken ne bekliyormuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: Krogoth

30 yaşında araç alırken ne bekliyormuş?
    hanı çürüsksüz yada kurus masrafsızda demedım illaki ufak tefek masrafları vardır ona göre ikinci el araç alırken bi kenara para koyulur yanı bu böyledir. Zaten döşemelere kadar kaldırıp baktılar heryerini incelediler , onlardan önce gelenler vardı onalrda inceledi kimse şurası kötü demedi sadece pazarlık edip fiyat verdiler zaten 2 gün içinde de verdim aracı uygun da fiyata gitti aslında. Kendimde biniciydim aam son 1 yıldır fazla araç olduğu için yatırmak istemedim aracı açıkcası dosta gidecek cinstendi yani o yaşta öyle bir araba bulmak imkansızdır yani bende ülkedeki ikinci el piyasasındaki yaaln dolanı az çok biliyorum buna rağmen bu arabayı bulmak bile imkansız yani koleksiyonerlerin arayıp 2 katı fiyat vereceği cinsten bir araba resmen ama kuş serisi olduğunndan hakettiği değeri göremedi

• İyi niyetle aracı başka bir ustaya götürmesini önerdikten sonra tekrar aramamasını istemek en iyisi. Olayda alıcı mı çakal usta mı bilmiyoruz neticede.

• Araç nedir merak ettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O yaştaki arabada heran sorun çıkabilir, bununla ilgili sizden para talep edemez, illa bakım yapılması gereken yerler olacaktır. İkinc el bu parçalar sıfır kondüsyonda olacak değil. Gözle görülebilecek şeyleri zaten alırken bakmaliydi. Madem bu kadar pimpirikli ozaman ekspertize sokup her yerine baktiracakti. Yaptığı masrafı da kendi için yapmış olacak, yeni takılan parçaları o kullanacak, yani sizi bağlamaz.

Siz pazarlık yaparken herşeyi sağlam çalışmayan hiçbir aksamı yok, olursa gel ben karşılarım dediyseniz, orası ayrı, sözünüzü tutmanız gerekir. Ama sadece çalışmayan aksamlar için.

• Benım arabam 90 model. Sorunu sıkıntısı ıcın eskı sahıbını rahatsız etmedım henuz ki instagramdan takıplesıyoruz. Ilk zamanlar bilgi almak için birkaç şey sormustum.

Arabayı ustayla bakıp almıssın sonucta bır ınsan sureklı bu konu ıcın rahatsız edılmez engelle no sunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakuza283

O yaştaki arabada heran sorun çıkabilir, bununla ilgili sizden para talep edemez, illa bakım yapılması gereken yerler olacaktır. İkinc el bu parçalar sıfır kondüsyonda olacak değil. Gözle görülebilecek şeyleri zaten alırken bakmaliydi. Madem bu kadar pimpirikli ozaman ekspertize sokup her yerine baktiracakti. Yaptığı masrafı da kendi için yapmış olacak, yeni takılan parçaları o kullanacak, yani sizi bağlamaz.

Siz pazarlık yaparken herşeyi sağlam çalışmayan hiçbir aksamı yok, olursa gel ben karşılarım dediyseniz, orası ayrı, sözünüzü tutmanız gerekir. Ama sadece çalışmayan aksamlar için.
    Ben zaten il disindan gelecekler icin ekspertize de soktum ekspertiz yapan kisi de yasina gore iyi durumda arasan bulamazsin demisti araba icin. Hatta telefonunu verdi alacaknkisi beni arasin dedi . ben bir kisiye arattim hoparlore aldik adam bakimini yapin aynen bikac sene kurus harcamazsiniz araba alinir yasina gore cok iyi demisti. Kendi ustasi ekspertizdeb daha titiz inceledi bide o var oda dedi abi biz alalim bunu biseyler daha yap fiyat indir diye yalvardi bende baktim bunlar binici diye ufak biseyler daha yaptim bana dua edeceklerine abuk subuk seyler yapiyorlar

• 30 yaşında arabayı alıyosam, masraflardan dolayı araç sahibini aramaya utanırım ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

İyi niyetle aracı başka bir ustaya götürmesini önerdikten sonra tekrar aramamasını istemek en iyisi. Olayda alıcı mı çakal usta mı bilmiyoruz neticede.
    İlk dedigim o oldu zaten aeni sanayide kamdiriyorlar dedim cunku hic alakasiz yerleri degistirmeye calisiyorlar, yeni takilan bujileri ustu tozlanmis binlar eski diye onu bile degistirmisler yani ben anladim durumu ama orda sanki dukkanda hipnoz edip benim ustume saliyorlar adami. Dedim git bakim yaptirdigim usta bu git ona sor, ekspertiz yapan firmadaki calisan cep telwfonu bu git onada sor arabayi, oncekj aldigim esnaf tanidikti zaten arac 10 yildir bende onceki sahibide deniz kenari bir yerde fln degil yani arabanin plakasi ywri yurdu belli herzaman, yani burdan tek anlam cikartiyorum ben ya adami ustasi dolandiriyor yada adam hayatta ilk defa biri beni adam yerine koydu adam olmadigimi gostereyim diye bana yuruyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.