Şimdi Ara

Arabayı park etme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araba sürme konusunda acemi sayılırım ama trafiğe rahatça çıkabiliyorum tek sorunum park etmek. Mesela iki araba arasına girerken nasıl girmeliyim? Yarın kızla buluşacam arabayı alsam mı almasam mı çelişkideyim kızın yanında rezil olmak da var şimdi.

Edit: Merak edenler için alnımın akıyla çıktım bu işten çok şükür. Allahtan ramazan da pek yoğun değildi park yerleri rahat bi yer vardı dikine yerleştirdim arabayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster33 -- 6 Ağustos 2011; 0:15:00 >

• Gözün aynalarda olsun az buçuk kafandan tasarla ne kadar yaklaşmalıyım vs. gözüne rahat park alanı kestir yapamayacaksan

dar gelirliliğin alemi yok parasını ver otoparka koy
  • otomatik viteste sorun olmuyoda düzde zor biraz / bu şekil gir yani arkadaki arabanın solunda çapraz şekilde , sonra direksiyonu sağa tam çevir biraz gaz ver tam girmesende idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: JojoMix

otomatik viteste sorun olmuyoda düzde zor biraz / bu şekil gir yani arkadaki arabanın solunda çapraz şekilde , sonra direksiyonu sağa tam çevir biraz gaz ver tam girmesende idare eder
    http://www.uzmantv.com/iki-arac-arasina-nasil-park-edilir

reklamına
  • 1-Dar yerlere mutlaka geri vitese takarak ilk girişi yapmalısın, sonra ileri geri manevralarla aracı düzeltirsin.
    2-Yola dikine park etmen gereken hallerde mecbur kalmadıkça asla burunu içeri verecek şekilde park etme. Her an herşey olabilir düşüncesiyle aracın burnu daima yola baksın.
    3-Alış-veriş merkezlerinin otoparkında 2 aracın zor parkedebileceği hallerde mutlaka geniş parkedip o boşluğa başka birinin zorlayarak girmesini engelle.
    4-Mecbur kalmadıkça kamyon veya kamyonetin arkasına parketme.
    5-Park edilmemesi gereken yerlere aracını kısa süreli bıraksan bile asla flaşör açma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JojoMix

otomatik viteste sorun olmuyoda düzde zor biraz / bu şekil gir yani arkadaki arabanın solunda çapraz şekilde , sonra direksiyonu sağa tam çevir biraz gaz ver tam girmesende idare eder
    http://video.google.com/videoplay?docid=-2895000722716067965
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir internet kullanıcısı

Alıntıları Göster
    kızla buluşmadan önce mahallede deneme yap boşluk bul gir park etmeye çalış

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir internet kullanıcısı

Alıntıları Göster
    Önce öndeki arabayla senin arabanın arkası aynı hizada olacak şekilde dur. Sol tarafa parketceğini varsayarak anlatıyorum. Direksiyonu tam sol yaparak geri gel, sol arka lastiğinle kaldırım arasında bir karış kalıncaya kadar yanaş. Daha sonra direksiyonu tam sağ yaparak geri gelmeye devam et. Araba düzledikçe direksiyonu da topla. Bu arada aracın ön sol tarafına dikkat etmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.Avcı

Önce öndeki arabayla senin arabanın arkası aynı hizada olacak şekilde dur. Sol tarafa parketceğini varsayarak anlatıyorum. Direksiyonu tam sol yaparak geri gel, sol arka lastiğinle kaldırım arasında bir karış kalıncaya kadar yanaş. Daha sonra direksiyonu tam sağ yaparak geri gelmeye devam et. Araba düzledikçe direksiyonu da topla. Bu arada aracın ön sol tarafına dikkat etmelisin.

Alıntıları Göster
    Bence her zaman geri geri park et park edeceğin zaman durduğunda tekeri tam döndür sonra da park edersin işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem095

Bence her zaman geri geri park et park edeceğin zaman durduğunda tekeri tam döndür sonra da park edersin işte

Alıntıları Göster
    http://www.ebaumsworld.com/games/play/1161/

al burda ustalaşırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: B.Avcı

Alıntıları Göster
    Video'nun 20.saniyesinden sonrası yardımcı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turingma -- 5 Ağustos 2011; 2:05:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

1-Dar yerlere mutlaka geri vitese takarak ilk girişi yapmalısın, sonra ileri geri manevralarla aracı düzeltirsin.
    2-Yola dikine park etmen gereken hallerde mecbur kalmadıkça asla burunu içeri verecek şekilde park etme. Her an herşey olabilir düşüncesiyle aracın burnu daima yola baksın.
    3-Alış-veriş merkezlerinin otoparkında 2 aracın zor parkedebileceği hallerde mutlaka geniş parkedip o boşluğa başka birinin zorlayarak girmesini engelle.
    5-Park edilmemesi gereken yerlere aracını kısa süreli bıraksan bile asla flaşör açma.

Diğerlerini biliyorumda 5 i anlamadım ben hep 4'lüleri açarım neden açma dediniz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

1-Dar yerlere mutlaka geri vitese takarak ilk girişi yapmalısın, sonra ileri geri manevralarla aracı düzeltirsin.

Diğerlerini biliyorumda 5 i anlamadım ben hep 4'lüleri açarım neden açma dediniz hocam?

Alıntıları Göster
    yolun kenarına trafiği aksatacak şekilde rasgele park et küfür ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

yolun kenarına trafiği aksatacak şekilde rasgele park et küfür ye.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler arkadaşlar yarın alırım heralde arabayı gazamız mübarek olsun artık ne diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster33

Teşekkürler arkadaşlar yarın alırım heralde arabayı gazamız mübarek olsun artık ne diyelim.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: mrykt

Alıntıları Göster
    öncelikle geri geri girmelisn.
    1)geri geri girdiğinde önünde kalcak olan arabanın yanında 2 ayna kalcak kadar yanaş ve senın ve onun arka tekerlerınız aynı hızada olsun.
    2) arka tekerler aynı hızada oldugu zaman tam sol ya da sağ(nası girceksen) yap geri geri gel
    3) adım tam sağ yapıp gerı gelırken senın on tekerlerın onundekı aracın arka tekerlerıne geldıgı sırada dıreksıyonu tam terse yonunde cevır ve geri geri gelmene devam et
    4) bu şekilde tam girmiş bulunmaktasın . bunu bi kaç kere denersen ne kada rkolay oldugnu anlarsın :) bana da ablamın ambulans şöförü bi arkadası söylemıstı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hsncck

öncelikle geri geri girmelisn.
    1)geri geri girdiğinde önünde kalcak olan arabanın yanında 2 ayna kalcak kadar yanaş ve senın ve onun arka tekerlerınız aynı hızada olsun.
    2) arka tekerler aynı hızada oldugu zaman tam sol ya da sağ(nası girceksen) yap geri geri gel
    3) adım tam sağ yapıp gerı gelırken senın on tekerlerın onundekı aracın arka tekerlerıne geldıgı sırada dıreksıyonu tam terse yonunde cevır ve geri geri gelmene devam et
    4) bu şekilde tam girmiş bulunmaktasın . bunu bi kaç kere denersen ne kada rkolay oldugnu anlarsın :) bana da ablamın ambulans şöförü bi arkadası söylemıstı :)

Alıntıları Göster
    valesi olan bir yere götür ...

• quote:

Orijinalden alıntı: vollager

valesi olan bir yere götür ...

Alıntıları Göster
    Anlatmayla olmaz pratikle öğrenebilirsin, zamanlar artık görür görmez anlarsın benim araba buraya girer yada girmez birde geri geri gelirken eğer park edeceğin yerde kaldırım varsa ve arka teker kaldırıma dokunuyosa oraya büyük ihtimalle sıfır giriyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pannekamp

Anlatmayla olmaz pratikle öğrenebilirsin, zamanlar artık görür görmez anlarsın benim araba buraya girer yada girmez birde geri geri gelirken eğer park edeceğin yerde kaldırım varsa ve arka teker kaldırıma dokunuyosa oraya büyük ihtimalle sıfır giriyosun

Alıntıları Göster
    2 tane damacana alınır. Boş bir araziye gidilir. Mesafe ayarlanarak bırakılır. Birkaç denemede olay iyice kavranır. En zahmetsiz ve hasarsız olan deneme yöntemi budur.

Parkta her zaman için geri geri gelmeyi düşünün.
    Öndeki araçla aynı hizada durun.
    Yan aynalar birbirine çok yakın olmasın.
    Sonra geriye takın ve geri geri gelmeye başlayın.
    Yan aynanız öndeki aracın arka kelebek camına gelmek üzereyken direksiyonunuzu tamamen kırın. Aracın arkası içeriye yönelsin.
    Yan aynanızdan kaldırımı kontrol edin.
    Kaldırıma yaklaştığınız zaman direksiyonunu ters yöne kırarak aracın burnunu içeriye alın. Bu esnada aracın burnuna dikkat edin yanlış giriş yaptıysanız öndeki araca sürtebilirsiniz bu durumda ters direksiyon istikametinde az daha öne bırakmanız gerekir aracı. Sonra devam edersiniz.
    Ondan sonra da ufak bir kaç manevrayla halledersiniz parkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pannekamp

Alıntıları Göster
    Aynaları kullandıktan sonra zamanla öğrenirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.