Şimdi Ara

Arabayı ödünç vermek (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
2
Favori
12.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sterilmikrop

Hocam sen o elemana deki YOYO diye bir şey çıkmış 150 160 TL mercedes kiralıyorlar :D gitsinler ordan alsınlar

Bence araba ödünç verilmez ve alınmaz binbir türü hal var sen iyisindir karşındaki gelip vurur araba dağılır, Sigorta şu bu sen uğraşıcaksın adam değil emin ol hiç ilgilenmezler bile

Zaten kiralayacaz derse kapısının önüne kadar gönderebilirim şimdi başka aracı.
  • Hayır demeyi neden bi türlü öğrenemedik?

"Kardeşim kusura bakma ama arabayı veremem." Bitti gitti.

Yalan söylemeye lüzum yok.Durduk yere sizde itici olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla düğün arabası olur neden olmasın da

şöförü neden sen olmuyorsun onu anlamadım?

bizim sülalede çok zengin yok, güzel arabası olan bir akrabadan rica ettik

adam geldi arabasını süsledik, zaten yer yakındı gittik geldik

tek sorun aracın kornası bozuldu çok basmaktan onu da kendi kullandığı için bir şey demedi

sonuçta o kadar basmak zorunda değil keyfine basıyordu=)

bu işler hassas işler, 35 yaşına geldim babamdan bile araba istemiyorum. Durur durur sen alınca bozulur

Aman diyeyim ne al ne ver!
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    Valla hocam o zaman bakıma ver :D bakımda de servislede görüş veya aracı otoparka bırak :D bakıma verdik de klasik yalan.

Havalar sıcak zaten hava filtresi değişicekmiş ellerinde yokmuş dersin olmadı karbüratör falan salla bir şey :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

arkadaş o kadar negatif şeyler yazmışsın bu komşunun hakkında; bırak araba verip vermemeyi bu adamla hala muhabbetin olmasına bile şaşırdım

Komşu değil Allah'tan. Bu tür şeyler hep beni buluyor. Komşu geçen gün senin arabayla Kemer'e gidelim, olimposa gidelim gezelim diyor. Şaka gibi cidden

Hocam Allah size kolaylık versin böyle insanlar adama cinnet geçirtirler

Yerinizde olsam bu gibi tiplerle hiç muhattap olmazdım madem o kadar mal mülkleri var e bi zahmet elini cebine atıp bi araba kiralayıversin 100 lirayla batmazlar

Size bi konuda pm attım bu arada

• Ateşten Gömlek Giymek !

İşte arabanı başkasına vermeyi özetleyen cümle budur !
    kaza bela ne zaman gelir belli olmaz ama en kötüyü düşünelim,
    senin adına tescilli bir araba birine vursa, yaralanmalar veya ölümler olsa ,
    hayatının en az 7 - 8 senesi mahkemelerde gececek ayrıca arabana rehin konacak,
    ruhsat sahibi oldugun için yargı yine en kolayı sececek ve butun tazminatları sen ödeyeceksin,
    biz oto kiralama işi yapıyoruz ve nelerle karşılasıyoruz, onun için benim tavsiyem kimseye araba verilmez...
  • Sürücü koltuğunda siz olduktan sonra vermemeniz anormal bence. İleride belki sizinde onlara bir işiniz düşer :) Yani daha önce bana bi faydaları dokunmadı şimdi işleri düştü geldiler mantığı çok yanlış. Bu arada akrabanın yakınlık derecesi nedir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Konvoyda olan kısım doğru adam şahinci usta kartalın gazına gelirse araba pert olur. götür yetkili servisin otoparkına bırak
    şu tarihte alacağım de kalsın orada. sende araba serviste parça bekliyor dersin.

Size gözümün önünde olan konvoy kazasını anlatayım; uzun bir konvoy, tabi her zamanki gibi yakın mesafe takip. Olmazsa olmaz, gelin arabasının önünü kesen çocuklar gelin arabasının önüne atladı. Gelin arabası fren yapıp durdu fakat, duramayanlar sonucu 4 5 araba birbirine girdi. Fazla bi hasar olmadı ama tamponlar dağıldı...

böyle özel günlerde şeytan uğraşırda uğraşır tedbiri elden bırakmamak lazım. gençlerimiz çok meraklı gazlamaya.
    takip mesafesi yeterli değil yoksa problem olmaz. durduk yere hasar çıkmasın en iyisi böyle şeylere girmemek.
    nerde çokluk orda bokluk derler ya o misal..

• Malesef öyle kişiler var, aracınızı vermeyeceksiniz bu bisiklet değil her gün verilecek bir şey değil, siz sorun onlara aracınızı verin falan diye, adamlara bak. Öyle bir şey yok de ve açık açık söyle aracımı veremem işlerim var falan de, dediğim gibi bisiklet değil bu. Utanmasa adamlar bir tur versene diyecek aracı, yok öyle bir şey !!!!!!!
  • kendi aracımı kendim kullandım arkadaşımın düğününde ama başkasına vermem. haa kendimde kullanırmıyım zor artık gerekmedikçe. şişlideki olayı hatırlayın gelin arabasını taşladılar adam kaza yaptı x5 ile. çoluk çocuk atlıyor zıplıyor vuruyor tehlikeli aga.
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    Çok açık ve net. Sen arabanı veriyosun ve biz nası gidicez dediğinde şeyine bile takmıyor. Elinde imkan varken bide
    Sülaleden banla o herifi
    Vermiyorum de abi bu kadar basit ya!
    Ona, sana kırılmadan önce kendine dönüp bakmasını söylemelisin bence.
    Umrumda olmamasına rağmen sinirlendim şu an

• quote:

Aracı bi aile dostumuz gelin arabası için kullanalım dediler sesimizi çıkarmadık. Geçen gün yolda adamın oğlunu gördüm arabaya iyi bak onu gelin arabası yapıcaz diyor. Ben kesin birşey demeden bunlar başlamış gelin arabamız hazır diye millete yaymışlar. Ben aracı kesinlikle vermek istemiyorum. Arabayı alıcaklar süsletecekler, gelini alacak konvoy yapacak. Hiç sevmediğim birşey konvoy. Biri bi fren yapsa hepsi gider araçların. Hadi onu geçtim diyelim. Arabayı sürecek olan adamın şahini var bunu sürebilmesi biraz zorlayacak. Geçen hafta anneme araba bozuldu dedirttim. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu zamana kadar kimseden araba istemedim gerektiği yerde gittim kiraladım, istenmesini de sevmiyorum...

Edit: Biz nasıl geleceğiz dediğimizde bişi olmaz gelirsiniz dediler. Adam kendi arabasını da vermiyor bize. İnanın nefret etmeye başladım bu adamdan

reno brodwayı sıfır almıstık 90 filandı düğün için istediler babam hastaydı binemiyordu yinede vermedi. damat arkadaşından almış aracı kaza yaptılar aldığı kişide babasından habersiz vermiş epey mahçup olmuşlar. sonra gelip iyi ki vermediniz demişlerdi.

• dostum sen arabayı filan verme düğün boyunca aklın arabada kalacak zaten canının ne kadar sıkıldığı her mesajdan sonra vicdan rahatlatmaya çalıştığın mesajlardan bile belli oluyo.
  • bahaneye gerek yok aracımı vermiyorum demek en mantıklısı ben hep öyle yapıyorum herkes coşkundan isteme o vermez malı kıymetli diyor umrumda mı hiçde bile araba vermedim diye kötü olacak olan hiç iyi olmasın benimle
  • quote:

Aracı bi aile dostumuz gelin arabası için kullanalım dediler sesimizi çıkarmadık. Geçen gün yolda adamın oğlunu gördüm arabaya iyi bak onu gelin arabası yapıcaz diyor. Ben kesin birşey demeden bunlar başlamış gelin arabamız hazır diye millete yaymışlar. Ben aracı kesinlikle vermek istemiyorum. Arabayı alıcaklar süsletecekler, gelini alacak konvoy yapacak. Hiç sevmediğim birşey konvoy. Biri bi fren yapsa hepsi gider araçların. Hadi onu geçtim diyelim. Arabayı sürecek olan adamın şahini var bunu sürebilmesi biraz zorlayacak. Geçen hafta anneme araba bozuldu dedirttim. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu zamana kadar kimseden araba istemedim gerektiği yerde gittim kiraladım, istenmesini de sevmiyorum...

Edit: Biz nasıl geleceğiz dediğimizde bişi olmaz gelirsiniz dediler. Adam kendi arabasını da vermiyor bize. İnanın nefret etmeye başladım bu adamdan

İmzanızdaki İmpala'ysa ben olsam o arabayı başkasının eline sürdürtmem.

• Anladığım kadarıyla baya baya bi yüzsüz insanlar. Hem kendi arabasını size vermiyor, al sen de bununla gel düğüne idare et falan diyemiyor; hem de arabanıza el koyar gibi "biz düğün arabası yapacaz" diyor. Saçmalık.

Ben mi fazla kötü bir insanım bilmiyorum ama yerinde olsam "hem kendi arabanı vermezsin hem benim arabama el koyarsın nasıl bi yüzsüzsün lan sen" diyip terslerdim üstüne.
  • Düğüne, salona, gelinliğe, takılara, ıvır zıvıra para harcayabilen biri (bu masrafların yanında devede kulak kalan) araba kira masrafını ödemiyorsa, evlenmesin daha iyi. Yeni kasa E200 300-350 TL civarına kiralanabilir (ille de Mercedes olacaksa). Gücün yetmiyorsa da 100 TL civarına Linea falan kiralarsın, olur biter.
  • quote:

zamanında kötü olcan bu insanlarla açık açık de vermek istemiyorum diye daha kendi arabanı bile vermiyorsun diye herkes kendini düşünüyor bu bana halamı hatırlattı . :D

• Böyle yüzsüz insanlara vermeyin hocam. Düğün yapmayı biliyorsa, araba kiralama ücreti fazla gelmez herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: smurats

quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

Orijinalden alıntı: smurats

vermem en son amcama vermiştim tavanda ayak izi vardı düşün

Hocam amcam ne yapmış diye hiç düşündünüz mü

2 tane canavar gibi yiğenim var onlardan şüpheleniyorum

Vallahi hocam ne olduğu çok açık ortada delikanlılardan biri işi çözmüş

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.