Şimdi Ara

Arabayı ödünç vermek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
2
Favori
12.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Recharged

Aracı vermekten çok kullandıkları dil seni rahatsız etmiş gibi geldi bana. Aynı durumda olsam bende vermek istemem. Başka araç bulun derim çünkü konuşma tarzı yanlış ki benim en yakın arkadaşım bile olsa bana öyle konuşursa yapmak istediğim bir şey olsa dahi yapmam.

Üslupta önemli rica etse olmaz falan dersin. Çünkü emanet arabaya karşıyım. Borç para veririm emanet araba vermem. Bu böyle dedi sigortalar attı ters bişi dicek kontrolü kaybedecem...
  • Sakın ha verme kardeşim durumu açıkla yada acil işim çıktı il dışına gideceğiz de ben emanet arabayı 10 metre bile kullanamam adam kafadan sahibi bellemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka birine araba verilmez kardeşim. Çok yakın arkadaşındır. Rica eder senden, sen kullanırsın. Yeğene verdim geçen sol döşeme kırık geldi. O sebepten hiç gerek yok :)
  • kuş boku, dondurma, çikolata kabukları , sigara külleri, her pislik barındıran direksiyon. 3 günlüğüne verilmiş 7 gün sonra sıkılarak çekinerek geri alınmış öz malımı iki üç gün daha kullandırtmadığım için küsen akraba .. ve bi haftada , yaşadığım şehir ve benim için anormal bi şekilde fazla 2000 km yapılmış zorlanmış , park parası bile ödenmemiş rezillikte aldım geldim ağlayacaktım sinirden.. insanların pişkin halini görünce öfkelenmemek imkansız...

uzun lafın kısası verme ... Açıkça söyle benim malım kıymetli de başta olsun olacak olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebust -- 31 Temmuz 2014; 17:12:10 >
  • Kendi arabasını vermek istemiyorsa ne güzel işte,sana da bahane olur.Verme,kestir at,akraba olmdıkça kimseye vermem aracımı,kimseden de istemem. Gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok açık yazayım malı olmayıp düğün yapıp ta konvoy yapıp elaleme caka satıp araba kiralayamayan adamın gururu yoktur.

Malı olup bunları yapıyorsa şerefi yoktur.

Vermeyin yarın kaza yapıp geberseler başınıza gelecekleri bilmek istemezsiniz.
  • Amma uzamış konu. Kardeşim diyecegin 3 kelime arabayi vermiyorum kardeşim. Emanet mal almam da vermem de. Boş yere milletin de arkasından konuşmamış olursun. Zaten biz toplum olarak Hayır diyemiyoruz. De kardes Hayır vermiyorum. Bu kadar basit valla. Hayır demeği bilsek şimdi bu kadar da dedikodu yapılmayacakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GülBahçesininDikeni -- 31 Temmuz 2014; 18:09:38 >
  • 60 70 tl c sınıfı araçlar gidip kiralasın.

• Akrabalarında hepsine verilmez güvenmediğiniz patavatsız heriflere vermeyin güvendiğin adama ver

• Ben olsam sertçe ''Vermiyom lan arabamı git nerden bulursan bul'' derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum esprili bir şekilde " Bir kadının bir kocası olur" deyiverin gitsin :)
  • Ben çok verdim arabamı arkadaşın evi yoktu gelir gider benim arabayı alır kız arkadaşı ile içerisinde oynaşırdı hatta bir ara rutine bağlamıştık her salı aracı alıp gidiyordu o denli yani hiç gocunmadım gocunmamda samimiyete aranızdaki dostluğa bağlı alıp arabayı Allah korusun çarpsa neden çarptın bile demeyecek aramızda dostluk vardır o yüzden sizin bu kadar samimiyetiniz yoksa arabada hasar oluştu sanayide vereceğim siz kendinize araç bulun der geçersin
  • NRLPNR kullanıcısına yanıt
    vallahi takdir ettim bu kadar diğer yorumları okuduktan sonra böyleleri de varmış dedirtti helal olsun o kişilere.çevrenizden eksik etmeyin
  • Para karşılığı kirala.
  • Ailem hariç ( akrabalarada vermem ) kimseye araba falan vermem. Kimsedende araba istemem. Birisi araba istiyorsa beraber gidelim derim. Gençlik yıllarımda kız arkadaşımla buluşcaktım ve araba arızalıydı. Bi abimize dert yanıyordum. Yolda kalırsam ne olcak falan diye. Adam düşünmeden arabasının anahtarını verdi al bununla git diye.2006 model yeni ford focustu ve o adam kardeşine bile araba vermeyen birisiydi.Cahillik işte aldım. Kendi arabamdan daha özenli kullandım.70km yi geçmedim. 160 km falanda yol yaptım.( otoban cogunluklu ) Yaktığım mazottan daha fazla mazot koydum.Güzelce teslim ettim. Araba 2 gün sonra kol çıkardı. Abi sağolsun birşey demedi ama aklında soru işareti illakı kalmıstır adamın.

Yıllar sonra bizim arabamızı birisi istedi 2 saatligine. Verdik. Adam geldi 5-6 saat sonra. Sigarayla şöför koltuğuna 3 cm genişliğinde delik açmış. Bu ne diyorsun aa yanlıslıkla olmus diyor. Benim değilmi vermicem deyip geçin başınız ağrımasın..

• Son dakika araba bozuldu falan demek olmaz.Eğer komşuysanız o araba zaten orada yatacak.Gıcıklığına zarar verir çizerler.Baştan açıkça o gün işim var arabayla de çık.

• quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

Aracı bi aile dostumuz gelin arabası için kullanalım dediler sesimizi çıkarmadık. Geçen gün yolda adamın oğlunu gördüm arabaya iyi bak onu gelin arabası yapıcaz diyor. Ben kesin birşey demeden bunlar başlamış gelin arabamız hazır diye millete yaymışlar. Ben aracı kesinlikle vermek istemiyorum. Arabayı alıcaklar süsletecekler, gelini alacak konvoy yapacak. Hiç sevmediğim birşey konvoy. Biri bi fren yapsa hepsi gider araçların. Hadi onu geçtim diyelim. Arabayı sürecek olan adamın şahini var bunu sürebilmesi biraz zorlayacak. Geçen hafta anneme araba bozuldu dedirttim. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu zamana kadar kimseden araba istemedim gerektiği yerde gittim kiraladım, istenmesini de sevmiyorum...

Edit: Biz nasıl geleceğiz dediğimizde bişi olmaz gelirsiniz dediler. Adam kendi arabasını da vermiyor bize. İnanın nefret etmeye başladım bu adamdan

Sorun sizden kaynakli veremem yeminim var diceksin .sonra yazarsin bi hikaye bir keresinde verdim adam cocuga çarpti kapima polis dikildi falan filan .bu yemin işi iyi oluyor para isteyen oluyor falan yeminim var bozamam

Ben gerci sie go derim direkte bazilari diyemiyor vermek istemiyosam vermiyorum derim tabi bazilari zamaninda aliyor milletten sonra ondanda isteniyor haliyle almamda vermemde.

• Aile dostu derken ne kadar yakınsınız?

• vermem en son amcama vermiştim tavanda ayak izi vardı düşün
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    meraktan soruyorum araç nedir

ayrıca bende araç verme olaylarına karşıyım bu tip insanlara he 1. 2. dereceden akrabama veririm aracımı akraba gibi akrabaysa
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.