Şimdi Ara

Arabayı ödünç vermek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
2
Favori
12.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baştan veremeyiz diyecektin.Benden isterlerdi açık açık söylerdim vermem diye isterse bozulsun.Ha senin yerinde olsam arabanın arızası varsa tamirciye götürürüm adama derim ki bu arabayı düğün tarihine kadar dağınık bırak ertesi gün topla diye inanmayan olursa arabayı da gösterirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Baştan veremeyiz diyecektin.Benden isterlerdi açık açık söylerdim vermem diye isterse bozulsun.Ha senin yerinde olsam arabanın arızası varsa tamirciye götürürüm adama derim ki bu arabayı düğün tarihine kadar dağınık bırak ertesi gün topla diye inanmayan olursa arabayı da gösterirsin.

Arabadan anlayan biri değil. Yakıt kilidini açarım kontağa basarım çalışmayınca gider
  • arkadaşım vakit kaybetme adamları da ümitlendirme, hatta kendi kendilerine de gelin güvey olmasınlar. Bir yaştan sonra zaten pişkin bir insan olacaksın, ben de artık uzatmaları hiç sevmiyorum

direk birşey söylenmesi gerekirse onu orada söylüyorum. Ara söyle kapa, bitti.
  • Hocam araba arızalandı 1 hafta yok filan diye beyaz yalanlar söyleyebilirsiniz. Ya da açık açık istemiyorum arabamı vermek dersiniz. En nefret ettiğim tiplerdir zaten böyleleri. Ben babamdan para isterken bile utanırım adamlar arabayı ne kadar çabuk sahiplenmişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

arkadaşım vakit kaybetme adamları da ümitlendirme, hatta kendi kendilerine de gelin güvey olmasınlar. Bir yaştan sonra zaten pişkin bir insan olacaksın, ben de artık uzatmaları hiç sevmiyorum

direk birşey söylenmesi gerekirse onu orada söylüyorum. Ara söyle kapa, bitti.

Anneme dedim zaten; bi daha ararlarsa söyle, "Oğlumun işi var arabayla o gün" de diye.
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    anahtarı ruhsatı yanında taşı, bu yüzsüz arsız dingiller ne yapar eder alır annenin elinden.
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    hocam dugunden 3 gun once sehir disina kacin gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Rindaman Annemde bu konuya çok karşı. Annem kesinlikle vermez arabayı. Bu konuda katıdır kendisi sağolsun... Ben ve babamdan başka kimseye anahtarı vermez... Kardeşine bile elletmedi arabayı

@Anarchist. Babamın izin alma şansı yok... Bi ara oldu bunların nişanda annem ablamın yanına il dışına gidicekti. Kadın eğer gelmezsen nişana beni bir daha arama demiş. Te allahım yaaaa
  • arkadasım anladıgım kadarı ıle arabanla aradanda baya saglam bir bağ var ama son dakikaya kadar bekleyip araba bozuldu demek yanlıs olur bence insanların en mutlu gününü rezil etmıs olursun evlimisin bilmiyorum ama o son zamanlardaki stres kargasayı biliyorsundur

adamların bana ne faydası dokunacak diyorsun allah korusun yarın obur gün sen veya bir yakının bir kaza gecirse ilk ona kan grubunu soracan belki

bence sana ve herkese en yakısanı gidip delikanlı gibi soylemek
  • quote:

Orijinalden alıntı: a8368328

arkadasım anladıgım kadarı ıle arabanla aradanda baya saglam bir bağ var ama son dakikaya kadar bekleyip araba bozuldu demek yanlıs olur bence insanların en mutlu gününü rezil etmıs olursun evlimisin bilmiyorum ama o son zamanlardaki stres kargasayı biliyorsundur

adamların bana ne faydası dokunacak diyorsun allah korusun yarın obur gün sen veya bir yakının bir kaza gecirse ilk ona kan grubunu soracan belki

bence sana ve herkese en yakısanı gidip delikanlı gibi soylemek

Düğün Eylül'de. Daha bundan 3 ay önce kafalarından salladılar biz alacaz arabayı diye...

Edit: Kendi arabaları var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 31 Temmuz 2014; 16:06:18 >
  • sen bilirsın kardesim bekara karı bosamak kolay gercekten hem de aile dostu adamlar ben olsam soyleyebilirmiydım bilmiyorum ama ben sadece olması gerekeni soyledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: a8368328

sen bilirsın kardesim bekara karı bosamak kolay gercekten hem de aile dostu adamlar ben olsam soyleyebilirmiydım bilmiyorum ama ben sadece olması gerekeni soyledim

Sözde dost. Adamın üstüne araba alıcaktık. Borcu, ipoteği falan yoktu. Adam ben almam demişti. O gün bu gündür gıcığım artık...
  • Haziran 21'de düğünüm oldu... Düğünden önce biz de düşünüyorduk ya kiralayacaktık ya bizim araba olacaktı ya da bir yakından rica edecektik ki teyze oğlu aradı sordu, babasının hangi arabayı istiyorsa onu ayarlayalım dediğini söyledi, aracı kuzen kullandı. Kendi aracı da cabrio 3.20 ama yağmur, kuş vs. gibi riskler var

Yardımcı olmak gerekir diye düşünüyorum ancak konuda geçen durumda ben olsam ben de vermezdim.

Arabayı ödünç vermek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 31 Temmuz 2014; 16:17:48 >

• Hocam bu zamanda para kolay kazanilmiyor ben olsam eger bu kadar gicik aldigim biriyse açik açik vermiyom derim israr ederse benzin koy ben kullanirim der lafı uzatmam ama sevdigim bir arkadasimdir yada akrabamdir zamaninda bende ondan almişimdir istese düşünmeden veririm benzin bile koydurtmam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Haziran 21'de düğünüm oldu... Düğünden önce biz de düşünüyorduk ya kiralayacaktık ya bizim araba olacaktı ya da bir yakından rica edecektik ki teyze oğlu aradı sordu, babasının hangi arabayı istiyorsa onu ayarlayalım dediğini söyledi, aracı kuzen kullandı.

Yardımcı olmak gerekir diye düşünüyorum ancak konuda geçen durumda ben olsam ben de vermezdim.

Arabayı ödünç vermek

Arabayı ödünç vermek

Bakın istese neyse, adam gelmiş biz sizin arabayı gelin arabası yapıcaz diyo. İstersen gel notere gidelim sana devredelim. Samimiyette bi yere kadar. İnsan haddini, sınırını ve durması gerektiği yeri bilmeli. Ne zorluklarla aldığımızı biliyorlar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: katil_kasap1925

Hocam bu zamanda para kolay kazanilmiyor ben olsam eger bu kadar gicik aldigim biriyse açik açik vermiyom derim israr ederse benzin koy ben kullanirim der lafı uzatmam ama sevdigim bir arkadasimdir yada akrabamdir zamaninda bende ondan almişimdir istese düşünmeden veririm benzin bile koydurtmam...

Bakın öyle bişi olsa neyse. Fedakarlığımız olmuştur. Babam teyzemin düğününe gitmek için minibüs satın almış bir adam. Böyle ufak bi konuda tereddüt etmeden veririm demek yanlış olur. Arabanın acemisi bir gün boyunca hiç durmadan düğüne kadar gezicek. Risk bu iş. İnanın zamanım olsa benim veya babamın zevkle kabul ederiz...
  • Of çok çektik var ya araba ödünç vermekten.Bir de dayımlar öne çocukları da oturtuyolar her yerle oynuyorlar.Geçen camı bozmuşlar.90 TL servis masrafı çıktı.Silgeçler açıp kapanmıoyrdu o na da 40 TL bayıldım,kesinlikle önermiyorum.Adam zaten otomatikden anlamıyorsa başına bela olabilir benden söylemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik
    quote:

Haziran 21'de düğünüm oldu... Düğünden önce biz de düşünüyorduk ya kiralayacaktık ya bizim araba olacaktı ya da bir yakından rica edecektik ki teyze oğlu aradı sordu, babasının hangi arabayı istiyorsa onu ayarlayalım dediğini söyledi, aracı kuzen kullandı. Kendi aracı da cabrio 3.20 ama yağmur, kuş vs. gibi riskler var

Arabayı ödünç vermek

Bakın istese neyse, adam gelmiş biz sizin arabayı gelin arabası yapıcaz diyo. İstersen gel notere gidelim sana devredelim. Samimiyette bi yere kadar. İnsan haddini, sınırını ve durması gerektiği yeri bilmeli. Ne zorluklarla aldığımızı biliyorlar ...

ister kolay kazanılsın ister zor, bu gibi şeyler emrivaki ile olmaz. tatlı dille rica edilir ama sen arabada arıza vardı, o gün bir işimiz var deyince de karşı tarafın anlaması lazım, kimse vermek zorunda değil

benim anlamadığım daha önce kaç kere size yokuş yapmışlar, hala neden bu kadar yakınsınız? nişana falan çağırmışlar gelmezsen konuşma demiş annenize gitmesin de konuşmayın da yani nedir

ne siz arabayı vermek zorundasınız ne de anneniz o nişana gitmek zorunda

yapmamanız gereken tek şey son gün son saat yakıt kilidi, arıza vs. gösterip arabayı vermemek, 1 hafta öncesine kadar anlamalarını ya da direkt olarak müsaade istemelerini bekleyin, anlamazlar da isterlerse olumsuz cevap verin, o zamana kadar kimse olur tamam demesin, 1 hafta kala da beyaz bir yalan söyleyin onlar da ona göre ayarlasınlar kendilerini

son gün son saat neler çektiğimi ben bilirim, arabayı süsleyecek adam arabayla kaza yaptı yarım saatlik gecikme neredeyse tüm günü mahvediyordu, eğer son güne kadar söyleyemediyseniz gözünüzü kapatın ve verin, bu kadar uyuz olduğunuz adama da nasıl söyleyemiyorsunuz ben anlamıyorum

madem siz de yoksunuz o gün, başka bir arkadaşınızın düğününe söz verdiğinizi söyleyebilirsiniz mesela, ya da o gün b,r arkadaş daha istiyor kıramam, çok isterdim size yapmayı ama onların da arabası yok sizin var deyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 31 Temmuz 2014; 16:32:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik
    quote:

Haziran 21'de düğünüm oldu... Düğünden önce biz de düşünüyorduk ya kiralayacaktık ya bizim araba olacaktı ya da bir yakından rica edecektik ki teyze oğlu aradı sordu, babasının hangi arabayı istiyorsa onu ayarlayalım dediğini söyledi, aracı kuzen kullandı. Kendi aracı da cabrio 3.20 ama yağmur, kuş vs. gibi riskler var

Arabayı ödünç vermek

ister kolay kazanılsın ister zor, bu gibi şeyler emrivaki ile olmaz. tatlı dille rica edilir ama sen arabada arıza vardı, o gün bir işimiz var deyince de karşı tarafın anlaması lazım, kimse vermek zorunda değil

benim anlamadığım daha önce kaç kere size yokuş yapmışlar, hala neden bu kadar yakınsınız? nişana falan çağırmışlar gelmezsen konuşma demiş annenize gitmesin de konuşmayın da yani nedir

ne siz arabayı vermek zorundasınız ne de anneniz o nişana gitmek zorunda

yapmamanız gereken tek şey son gün son saat yakıt kilidi, arıza vs. gösterip arabayı vermemek, 1 hafta öncesine kadar anlamalarını ya da direkt olarak müsaade istemelerini bekleyin, anlamazlar da isterlerse olumsuz cevap verin, o zamana kadar kimse olur tamam demesin, 1 hafta kala da beyaz bir yalan söyleyin onlar da ona göre ayarlasınlar kendilerini

son gün son saat neler çektiğimi ben bilirim, arabayı süsleyecek adam arabayla kaza yaptı yarım saatlik gecikme neredeyse tüm günü mahvediyordu, eğer son güne kadar söyleyemediyseniz gözünüzü kapatın ve verin, bu kadar uyuz olduğunuz adama da nasıl söyleyemiyorsunuz ben anlamıyorum

madem siz de yoksunuz o gün, başka bir arkadaşınızın düğününe söz verdiğinizi söyleyebilirsiniz mesela, ya da o gün b,r arkadaş daha istiyor kıramam, çok isterdim size yapmayı ama onların da arabası yok sizin var deyin

Annem ablama gidecekti çünkü 1 senedir görüşmüyorlardı. Anca 3g ile falan görüşüyorlardı. Zaten ablamın yanına gitme işi yattı. İyice sapıttılar artık aramıyoruz bile hal hatır sormak için. Her bayram gitmemize rağmen bu bayram gitmedik de aramadık da. Anneme 1 ay önce arattırdım arabanın beyni bozulmuş yaptıramıyorz de diye. Yani bi nevi kendi başınız çaresine bakın dedik. Daha da o mevzuyu açmadılar, çünkü konuşmadık. Hadi durumun olmasa neyse. Anlamıyorum bu Mercedes sevdasını. Olursa sevdan gider alırsın ve durumları da bizden çok çok iyi. 2 ev bir araba bankada da mirastan kalma 30bin e yakın para var. Bizim sadece bu araba var. Utanmadan bunları söyleyip arabayı istiyorlar... Son derece pintiler...

Edit: Şimdi biz kendi arabamızla gidemeyeceğimiz için şirket arabasını alıcaz gibi. Adam sesini çıkarmadan verir o konuda bir sıkıntı çıkarmaz ama onu bile istemeye utanıyor insan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 31 Temmuz 2014; 16:45:55 >

• Aracı vermekten çok kullandıkları dil seni rahatsız etmiş gibi geldi bana. Aynı durumda olsam bende vermek istemem. Başka araç bulun derim çünkü konuşma tarzı yanlış ki benim en yakın arkadaşım bile olsa bana öyle konuşursa yapmak istediğim bir şey olsa dahi yapmam.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.