Şimdi Ara

Arabayı ödünç vermek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
2
Favori
12.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben olsam ben kullanmazsam kesinlikle gelin arabası felan olmaz derim. Ardından da Allah korusun başına bir şey gelirse kimse sorumlu olmasın dedin mi tamam dır. Onun istediği gün işte olacağın için arabanı da vermiş olmazsın.

Hatta sen en kısa zaman da ara elamanı de ki. Aracı ben kullanırım olmazsa sen başka bak felan de.
  • Kesinlikle kendi aracını verme..

İşi abartıp ısrara devam ederse, aracının modelinin kiralandığı bir araç kiralama şirketinin telefonunu ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Kesinlikle kendi aracını verme..

İşi abartıp ısrara devam ederse, aracının modelinin kiralandığı bir araç kiralama şirketinin telefonunu ver.

Eğer kiralıcam derse zaten babam halleder. Bir ara turizmde iken Rent a Car lar ile anlaşma yapıyolardı. Yani tanıdık Rent a Car çok...
  • Arabayi da bir an ferrari falan sandim gayet eski kasa e200 cikti iyi mi...

Araba emanet verilmez, dugun arabasi ise hic verilmez, eger sahinci cimri apaci tayfadansa kesinlikle verilmez.

Arabadaki ufacik cizigi bile odeyeceklerini sanmam. Bilirim dediginiz tipleri asalaktir yapisirlar emanet mal bilmezler. Al arabayi cek uzak bir yere serviste de bitsin, aciklama yapmana bile gerek yok ama acik acik vermem dersen zarar da verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Arabayi da bir an ferrari falan sandim gayet eski kasa e200 cikti iyi mi...

Araba emanet verilmez, dugun arabasi ise hic verilmez, eger sahinci cimri apaci tayfadansa kesinlikle verilmez.

Arabadaki ufacik cizigi bile odeyeceklerini sanmam. Bilirim dediginiz tipleri asalaktir yapisirlar emanet mal bilmezler. Al arabayi cek uzak bir yere serviste de bitsin, aciklama yapmana bile gerek yok ama acik acik vermem dersen zarar da verirler.

Eski kasa diyosunda 32500e müşterisi var. 124 kasa değil 210 kasa. Parçası çok pahalı.Gitse Rent a car 150 liraya günlük çok lüks arabalar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

quote:

Eski kasa diyosunda 32500e müşterisi var. 124 kasa değil 210 kasa. Parçası çok pahalı.Gitse Rent a car 150 liraya günlük çok lüks arabalar var.

Kucumsemek icin demedim, cogu fonksiyonu diger arabalardan farkli fan deyince lamborghini mi lan acaba bile dedim. Cok da pahali degil parcasi 800 lira bir ayna icin normal malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 31 Temmuz 2014; 14:36:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

quote:

Kucumsemek icin demedim, cogu fonksiyonu diger arabalardan farkli fan deyince lamborhigini mi lan acaba bile dedim. Cok da pahali degil parcasi 800 lira bir ayna icin normal malesef.

İç kapı kollarına 800 lira denince bu kararı aldım. Elfreni farklı, gaz pedal şekli farklı. Yakıt kilidi falanda var bunlar kilitli konumda çalıştırmaya çalışır aküyü bitirir

Edit: Normalde servise gidince çok hesap çıkarırlar bir Mer-ser e götüreyim dedim ruhsatı devredip çıkıyordum . Özel Mercedes servisine götürdüm 500 liraya hallettiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 31 Temmuz 2014; 14:39:29 >

• Hocam beyni bozuldu demişsiniz Çek arabayı bildiğin bir yere ört üstünü servise verdim düğüne yetişir inş ama yetişemeyecek dedi usta dersin,olur biter bence verme arabayı ya emanet malın canı g.tündedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaob -- 31 Temmuz 2014; 14:40:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    Siz zaten araba bozuldu demişsiniz.Israrcı olacaklarını sanmam.Benden araba isteyenlere cevabım.''Emanet araba almaya da vermeye de tövbeliyim.''Ne oldu ki felan derlerse oldu bişeyler der konuyu kapatırım.Kıramayacağım biri ise gideceğin yere götürüyüm getiriyim derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknf8

Hocam beyni bozuldu demişsiniz Çek arabayı bildiğin bir yere ört üstüne servise verim düğüne yetişir inş ama yetişemeyecek dedi usta dersin,olur biter bence verme arabayı ya emanet malın canı g.tündedir

Şuanda o halde duruyor zaten. Kapının önünde üstüne çadır geçirdim duruyor Lan şeytan diyo araba bozuldu düğüne gelemiyoz de geç

• Takı takmayın araç kiralayın onlara. Düğün arabanız benden bakın dersiniz. Ama zaten bozuk falan demişsiniz adam salağa yatmış gibi. Arayın aracı veremem de diyebilirsiniz.
  • Anladığım kadarıyla o arabayı eninde sonunda Vereceksiniz inşallah daha sonra yandım anam konusu açmazsınız

• Bende farkli acidan bi olay anlatim. Apartmanda komsunuzun oglu evleniyordu. 8senelik samimi komsularimiz evlenen abininde bana herturlu yardimi dokundu buzamana kadar.tatile cikarken evin anahtarini birakiriz hergun gidip kedimizle kaplumbagimiz besliyor sagolsun kadincagiz. Neyse bu abi evlenirken dugun arabalari yoktu. Gittim abiye bizim arabayi alin abi dedim, annem gitti oglum bizim arabayi kullanin yardimimiz dokunsun dedi. Bir ton israr ettik kabul etmedi. '' birsey gelirse arabanin basina size karsi mahcup olmak istemiyorum''dedi.dahada israr etmedik gittin yeni kasa bi linea kiraladi susletti halletti isini. Herkes yuzsuz insanlari anlatmis bende bunu anlatayim dedim.

• Kesinlikle vermicem mantıklı bir bahane arıyorum ve galiba onuda buldum ama gidecek araba sıkıntı. Ne hallere düşürdüler bizi yaa. Arabayı alacaz yıllarca kredisini ödücez bakımını yapacaz biri izin bile istemeden gelin arabası yapacaz der
  • Vermem deyin gitsin.

İlk seferinde zorlanır söyledikleriniz size bire garip gelir , sonra alışır hatta çok zevk alırsınız.

35 Yıl iyilikle yaşadım ,mazeret üstüne mazeret dinledim hep ben acıdım hep ben harcadım.

Hayır demesini öğrenin hemde çabucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRLPNR

Bende farkli acidan bi olay anlatim. Apartmanda komsunuzun oglu evleniyordu. 8senelik samimi komsularimiz evlenen abininde bana herturlu yardimi dokundu buzamana kadar.tatile cikarken evin anahtarini birakiriz hergun gidip kedimizle kaplumbagimiz besliyor sagolsun kadincagiz. Neyse bu abi evlenirken dugun arabalari yoktu. Gittim abiye bizim arabayi alin abi dedim, annem gitti oglum bizim arabayi kullanin yardimimiz dokunsun dedi. Bir ton israr ettik kabul etmedi. '' birsey gelirse arabanin basina size karsi mahcup olmak istemiyorum''dedi.dahada israr etmedik gittin yeni kasa bi linea kiraladi susletti halletti isini. Herkes yuzsuz insanlari anlatmis bende bunu anlatayim dedim.

Anlattığınız kişi çok iyi birisi. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Bunu diyen kişi başkasının malına saygı duyan birisi. Böyle komşu bulmak zor. Bizimki de yarın senin arabayla kemere gidelim, haftaya olimposa gidelim der...

• quote:

Orijinalden alıntı: infinite

aracınızı ödünç vermeyin...

yıl 1994...yer Yeşilköy sahil yolu...araç emanet ve kaza sonrası aracın içinde bulunan 4 kişiden 3ü ölüyor.
    Aracı ödünç veren kişinin davası geçtiğimiz yıl sonlandı cebinden 400,000TL'den fazla para çıktı...bu kişi bir tanıdığım ve anlattığı bu ibretlik hikaye gayet açık ve yeterli

parası ne ise gidin cebinizden kiralayın ve o aracı kullansınlar...sorumluluk almayın. Silahınızı emanet etmekle aynı farklı değil...

İbretlik...

Sen git "millet arkamdan konuşmasın, pinti demesinler" diye arabanı ver. Ondan sonra 10 yıl mahkemede sürün, bu 10 yıl stresiyle beraber hayatından en az 20 yıl götürsün, 10-20 memurun senelerce çalışıp da hakettiği emekli ikramiyesi kadar parayı da yok yere cebinden çıkar dağıt.

Olmaz olsun öyle rica minnet.

İsterlerse Antalya'da billboard kapatıp, fotoğrafınızı koyup altına da "Bu adam pinti" diye yazdırsınlar. Yine de vermeyin o arabayı.

• bende babamın oğlu olsa kolay kolay araba vermem,araç kiralasınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

aracınızı ödünç vermeyin...

yıl 1994...yer Yeşilköy sahil yolu...araç emanet ve kaza sonrası aracın içinde bulunan 4 kişiden 3ü ölüyor.
    Aracı ödünç veren kişinin davası geçtiğimiz yıl sonlandı cebinden 400,000TL'den fazla para çıktı...bu kişi bir tanıdığım ve anlattığı bu ibretlik hikaye gayet açık ve yeterli

parası ne ise gidin cebinizden kiralayın ve o aracı kullansınlar...sorumluluk almayın. Silahınızı emanet etmekle aynı farklı değil...

İbretlik...

Sen git "millet arkamdan konuşmasın, pinti demesinler" diye arabanı ver. Ondan sonra 10 yıl mahkemede sürün, bu 10 yıl stresiyle beraber hayatından en az 20 yıl götürsün, 10-20 memurun senelerce çalışıp da hakettiği emekli ikramiyesi kadar parayı da yok yere cebinden çıkar dağıt.

Olmaz olsun öyle rica minnet.

İsterlerse Antalya'da billboard kapatıp, fotoğrafınızı koyup altına da "Bu adam pinti" diye yazdırsınlar. Yine de vermeyin o arabayı.

Ben bu insanlara cidden anlam veremiyorum ya. Ulan bi otur düşün. Bir zamanlar maddi durum açısından çok büyük sıkıntılar çektik biliyorlar da bunu. Allahıma şükürler olsun durumu topladık. Bunlarda gelmiş arabayı gelin arabası yapabilir miyiz değil, biz sizin arabayı gelin arabası yapacaz diyor... Ben araba konusunda titizim önceden babam turizm de iken vito aracımızı rent a car a vericekti. Bilirsiniz rent a car aracının başına gelenleri, adamın başının etini yedim verdirtmedim. Beleşe sana mı vericem ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

bende babamın oğlu olsa kolay kolay araba vermem,araç kiralasınlar

Rent a car boşuna açılmadı. Ya üstelik araç kiralama fiyatları çok çok tuzlu değil. Biz impalayı şoförlü 150 liraya kiraya veriyorduk.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.