Şimdi Ara

Arabayı galericiye satmak? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
6.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Güzel anlatmışsın 😄

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • https://forum.donanimhaber.com/hep-sifir-arac-alan-ve-her-seferinde-eski-aracini-yetkili-bayiye-takasa-veren-var-mi--152414870  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 1 Nisan 2022; 0:32:33 >
  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • erkmenson kullanıcısına yanıt

  Öğretmenliği bıraktın mı?


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Arabayı tavuk kümesi yaparım gene de galericiye vermem. Onlardan da almam.
  Emlakçılar hakkındaki görüşüm de aynıdır.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 2015 model fluence 50 bin verdi galerici 62 ye ilana koyup sattım. 3-4 yıl önce.

 • birkaç defa aracımı galericiye satmayı denedim, sırf hızlıca elimden çıksın diye istediğim için. Ölücü sıfatını aşacak şekilde teklif verdi hepsi. Bir de akıl verip sen anlamazsın diye üstelemeleri aşırı sinir bozucuydu. Misal; fazla tutulmayan bir aracımı bunlara götürdüm, piyasası 30-32 arasıydı. bunlar bana 23 teklif etti, yani yaklaşık % 30 düşürdü fiyatı. En sonunda istemeden de olsa bir tanesiyle atıştık, adam bana 23.500 teklif etti , 24 e satamazsın bunu dedi. Diğer birçok galerici de aynı şekilde "vallahi, billahi, yemin ederim" gibi ifadelerle pekiştirerek ve kuvvetlendirerek aracı 24 e satabileceğini, 23 e benden alıp 1000 TL kar amacı güttüklerini söyleyince açıkçası ikna olur gibi olmuştum. Ama ertesi gün açık oto pazarına gidip son kez şansımı deneyeyim dedim ve aracı 29'a bir biniciye sattım.


  Anladım ki galericilerin tüm büyüsü buymuş, maalesef bu işin büyük kısmı dürüst olmamak, aracı kötülemek, yalan söylemek, ve benzeri olumsuz ve yakışıksız davranışlarla karı maksimize etmeye çalışmak. Aracı aldıktan sonra da satış kısmında benzer olumsuz davranışları potansiyel müşterilere yansıttıklarını tahmin etmek zor değil.


  Kısacası sırf bu yüzden galerici ile muhatap olmamak en iyisi, insanların iki kuruş kar etmek için bu denli hoş olmayan yollara başvurmasını görmek istemem.


  yine son bir örnek vereyim: bir arkadaş aracını galericiye sattı 100 bine, biz de 15 gün sonra araç alacak olduk, aracını bize ver deyince 15 gün önce sattım galeriye git ordan al dedi. galericiye gittim 116,5 yazmış araca. Neyse test sürüşü vs yaptıktan sonra alacam aracı dedim. Son bi fiyat ver de alalım dedik. Aracı aldığı fiyatın 100 olduğunu bildiğim için kafamda 110 a filan düşer de alıp işimiz görülür diye düşünüyordum. Son 116 olur dedi adam. Dedik az daha düş, 500 nedir? Ya abi vallahi billahi 115 e aldım, yemin ederim filan deyince kafamın tası attı çıktım gittim. Ticaret yaparken yalan söylemek farz olmuş ne yazık ki, hani bunu yapmayan da yok neredeyse. Kİmse çıkıp da ben yapmıyorum dese de inanmam zor çünkü bunca yıldır karşıma çıkmadı .

 • Geçtiğimiz yıl Aralık ayında F20 1.18i (2017) için 265-280 aralığında verdiler. 312'ye 1 saat içinde sattım.

 • 60bin TL'ye 1 ay satamadığım aracı takasta 60'a almışlardı. Bende 145'e dizel Leon almıştım onlardan. Gayet iyi bir ticaret oldu benim için.. Velhasıl benden 60'a almayanlar 65'e galeri satmıştı o da ayrı bir komedi..

 • labidu kullanıcısına yanıt

  Evet. Buraya kadarmıs (:


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • erkmenson kullanıcısına yanıt

  Daha iyi olmuş.hayırlı olsun.maaşlı işten hayır gelmez.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • brkprlk35 kullanıcısına yanıt

  ben galericiye satmayı değilde takasa vermeyi düşünüyorum aracı ama üste ne kadar para isterler kestiremiyorum

 • Sitede ilanı varsa daha üstünü verme. Peşin pazarlığı yapılamaz sadece. Bende o şekilde oldu..

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • erkmenson kullanıcısına yanıt
  Rızkın 10da 9u ticarettedir hocam. Babadan memuriyet gördüğümüz için hep böyle şeylere uzaktan uzaktan bakıp iç çekiyoruz, cesaret edemiyoruz

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • https://youtu.be/2rpr35G-ZJA  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 9 Mayıs 2022; 20:34:30 >
  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.