Şimdi Ara

Arabayı Bir Türlü Kaldıramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
34
Cevap
2
Favori
1.205
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Arabayı Bir Türlü Kaldıramıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    582 Mesaj
    arkadaşlar geçen gün direksiyon sınavında kaldım çok pis koydu ,şimdi eylülü bekleyeceğim.

Ancak yaptıklarımın tamamı bana göre doğru peki ben nerede sorun yapıyorum
    Direksiyon sınavında emniyet kemerini bağladım,aynaları kontrol ettim debriyaja bastım sonunda kadar kontağı çevirdim el frenini indirdim debriyajdan ayağımı çekerken yavaşca da gaza basıyorum ama araba sürekli stop etti ve sınavdan kaldım .Allah aşkına ben nerede yanlış yapıyorum;?

|
    |

• Yarbay
    4088 Mesaj
    Hacı yarım debriyaj yap araba titremeye başlayınca diğer ayağını franden çek gaza basmaya başla...

İlla ki hissedersin ya araba titrer yada motorun sesi değişir falan filan...
    düz bir yerden kalkıyorsan debriyajdan ayağını yavaşça kaldır biraz kaldırdıktan sonra araba hafif hareket etmeye başlıyacaktır o zaman gaza basmaya başla ve aynı yavaşlıkta debriyajı bırakmaya devam et. heyecan yapma bende heyecandan direksiyon sınavında 1 kez stop ettirmiştim. halbuki 12 yaşımdan beri araba kullanırım
    etrafta tanıdık aracı varsa sürekli dur kalk yap, pratik olur.

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol
  • Teğmen
    185 Mesaj

Arabanız varsa al sür bos tarlada felan oğlum daha arabayı kaldıramıyon ya :D
    |
    |
    Bahsedilenler: Rem0te

Orijinalden alıntı: yakup38

Arabanız varsa al sür bos tarlada felan oğlum daha arabayı kaldıramıyon ya :D

Arabamız yok hocam
    |
    |

• Binbaşı
    1806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BD911

Hacı yarım debriyaj yap araba titremeye başlayınca diğer ayağını franden çek gaza basmaya başla...

İlla ki hissedersin ya araba titrer yada motorun sesi değişir falan filan...

aynen balata sevmez bu hareketi ama sınavdan yırt sonra yardırırsın
    |
    |
    CPU:[email protected] Anakart:Asus MAXIMUS VIII HERO RAM:2x8GB Corsair Vengeance LPX 2666mhz GPU:Gigabyte G1 Gaming GTX1080 SSD:SanDisk Extreme 120GB PSU:EVGA SuperNOVA 1000W 80 Platinum Monitor:Asus VG248QE 144Hz
  • Teğmen
    185 Mesaj
    Cok basit bir işlem aslında ama o ortam insan heyecanlanıyor umarım eylülde yaparsın.Zamanın bol cevrendeki abilerinden büyükleriden yardım al onlar bir kez göstersin zaten nasıl yapamamadım diye kafanı duvarlarına vurursun
    |
    |
    |

I am The Alpha and The Omega, the beginning and the end, the first and the last.
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj
    Tabi kaldıramazsın hocam kaç ton kim bilir
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |

"Hiçbir şeye, sırf inanmak istediğin için inanma. Bir şeye inanmak, onu gerçek yapmaz. Fikirleri, gözlem ve deneylerden elde edilen kanıtlarla test et. Çok beğendiğiniz bir fikir, iyi kurgulanmış bir testi geçemiyorsa yanlıştır. Yola devam et. Kanıtlar sizi nereye götürüyorsa oraya gidin. Elinizde hiç kanıt yoksa, peşin yargıda bulunmayın. Belki en önemli kural da şudur:
    Unutmayın; yanılıyor olabilirsiniz!"
    -Neil deGrasse TYSON

• Yüzbaşı
    850 Mesaj
    İki kere deneyip kaldıramayıp üçüncüde kaldırmıştım. 98 ile geçmiştim.
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    En güzeli arkadaşların dediği gibi. Bize hep debriyajdan ayağını hafifce çekerken aynı anda gaza basacaksın dediler ama meğersem çok daha kolayı varmış. Hiç gaza basmadan debriyajdan yavaşça çekeceksin ayağını araba oynaşmaya başladığı zaman gazı da vereceksin bitecek gidecek. Arabayı sürmeye başladığım zaman bu konu kabusumdu. Hatta sırf durup kalkmamak için yeşil ışık gelsin diye dua ediyordum. Ama birgün arabaya tek başıma bindim ve kimseyi almadım. Sonra arabayı stop ettire ettire, deneye deneye öğrendim.
    |
    |
    |
    |

|
    |
    nasıl kaldın ya? kadınlar bile geçiyor. pratik yaptırmadılar mı hiç? hiçbir şey mi kapmadın direksiyona geçince?

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
SEO
haberler
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.