Şimdi Ara

arabayı bana ver,ama baskasına verme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50 arkadaşımda olsa,tek tek hepsi aynı şeyi diyor..peki kendileri başkası sayılmazmı bunun neresi mantıklı

• Arabayı acil durumlar dışında emanet vermek doğru değil, hatta acil durumlarda şoförlük yapabiliyorsanız yapın ve emanet etmeyin...

Yakın arkadaşa vermek ayrı bir mevzu, ufak tefek sıkıntı olsa söylesen ayrı dert söylemesen ayrı dert...Ciddi bir kaza olsa bu sefer daha sıkıntılı, yaptırsa bu sefer hasar kaydı var satana kadar uğraşırsın vs vs
  • Araba lazim olsun yakin arkadaslarimin hepsine arabami veririm.verdim

Araba lazim olsun yakin arkadaslarimin hepsinden arabasini alirim.aldim

Sehirler arasi yolculuklar dahil

Ki dialoglar ' baskan bana araban lazim' seklinde oldu

Su arabalara gereginden fazla onem vermesek

Bunlari buraya niye yazdigimida bilmiyorum ya neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı yeni aldım işyerine geldim arkadaş anahtarı istedi bi bakıyım diye. 5 dk sonra döndüğünde sırıtarak "7 bin devirde kesiciye giriyor çok tatlı sesi var" dedi. O anı hiç unutmuyorum.

• Valla ben verdim kaza yaptı kafadan aracın değeri 3000-4000 düştü...

8 de 8 suçlu olduğu için 2 yıldır trafik sigortasını da tavan fiyattan yapıyorum onu da say 2000...

karar senin:)
  • kimseye emanat araba vermem, kimseden emanet araba almam

arabam yoksa parasını verir araba kiralarım ya da taksi tutarım, param yoksa işimi minibüs, otobüs ile hallederim.

arkadaşım, dostum, akrabam çok zor durumda kaldı ise ve araç ise yine arabayı vermem. Şöförlüğü ben yaparak işlerini yapmasına yardım ederim, ya da parasını ben vererek ona araç kiralarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 25 Mayıs 2017; 19:1:12 >
  • Cok yakinlar disinda araba vermem. Cok yakin olanlarla da araba iliskim su:

"A3'u versene bi, Odtu'de senlik var, kiz kaldiririm. Sana benim arabayi veririm."

"Eyvallah. Olur."

Verdigim araba 3 yasinda cabrio A3. Aldigim araba iki haftalik 1.2 polo. 3 silindir yeni o zaman. Arabayi alir almaz ortak bir cok yakin arkadasimi da alip arkadasin aracina "test" videosu cektim.

Micirda spin atmali falan. sonra da yolda bir porsche buldum (sans eseri). İsiklarda adama gaz verdim. Kameraya bir konusuyorum, "o da vosvos, bu da, gapisak mi gardiiiis!?" falan diye. sonucta isiklarda normal kalkis yapan bir porsche'yi de "tokatlamis" oldum. Cektigim videoyu editleyip youtube'a koyup arkadasi etiketledim.

Etiketlerden biri "bilmemkim kiz kaldirirken arabasini kaldiriyoruz" idi.

Ama buna gulmeyecek adama da yapmam. Hayvanlik olur.

Bu tabi ekstrem bir ornek. Genelde arkadasi alip, sanayiye gidip, iki araba donmek seklinde kendi aracimi kullandirtirim. Nadiren araba isterler. Cok yakinlara veririm. Cok yakinlardan (ayni kisilerden) cok zorda kalirsam isterim. Bu video sakasini yaptigim arkadasta garajda yatan bir dogan var. Nadiren ona cokerim falan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 25 Mayıs 2017; 19:15:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Araba lazim olsun yakin arkadaslarimin hepsine arabami veririm.verdim

avrupa amerikadaki araç fiyatları ülkemizde de olsaydı eğer arabaya gereğinden fazla önem vermezdik.
  • quote:

arabaya değer vermiyorsan ya hasarı senin cepten cıkıyor yada onlar ödeyen tipler

• quote:

Orijinalden alıntı: berkenarjen

Valla ben verdim kaza yaptı kafadan aracın değeri 3000-4000 düştü...

8 de 8 suçlu olduğu için 2 yıldır trafik sigortasını da tavan fiyattan yapıyorum onu da say 2000...

karar senin:)

olsun arabaya değer vermiceksin,öde para sorun etme,öyle dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Arabayı acil durumlar dışında emanet vermek doğru değil, hatta acil durumlarda şoförlük yapabiliyorsanız yapın ve emanet etmeyin...

Yakın arkadaşa vermek ayrı bir mevzu, ufak tefek sıkıntı olsa söylesen ayrı dert söylemesen ayrı dert...Ciddi bir kaza olsa bu sefer daha sıkıntılı, yaptırsa bu sefer hasar kaydı var satana kadar uğraşırsın vs vs

bide 1 kere verdinmi,daha sıklıkla istemeye başlıyorlar taki kaza yapıp ortadan kaybolana dek

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

avrupa amerikadaki araç fiyatları ülkemizde de olsaydı eğer arabaya gereğinden fazla önem vermezdik.

Avrupada yasamiyorum ben

Gerci cevreylede alakali.yas 36 cevremde herkes evli.alkollu araba kullanacak hiz yapacak kimse yok.herkesin arabasi var.lazim olaninki ya servistedir ya anormal bisey olmustur.

Ki bizde araba alinirsa depo fullenir verilir.

Oyle aleme hatuna lazim olsa bende vermezdim belki bilemedim

• Aile dışında
    vermem kardeşim.

Edit: Acil durumda vermeyeni vururum acil durum sayılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 25 Mayıs 2017; 21:23:7 >
  • 2 sene önce bayramda memlekete otobüsle gittim. Servislerin kalktığı yere kadar bağajları aracımda götürdüm ve aracımı babamın dükkanının önüne çektim. Anahtarıda kız kardeşime verdim.

Sen tut bayramın 2. günü akşam arabayla tur atmaya kalk. Usta şoför olarak çakma ehliyeti olan ve çok az direksiyon tecrübesi olan babam var. Kendisi ise daha yeni ehliyeti almış ve ilk kez böyle araç kullanacak.

Sonuç: Araba hafif yokuş aşağı park halinde idi, marşa basmış 5 metre önündeki yola girmiş, önüne bir bayan çıkmış, ezmemek için direksiyonu kırmış ve park halindeki servis minibüsüne yandan vurmuş. E tabi hasar çok az, hafif ön tampon yerinden oynamış ama karşı araç yandan göçmüş, benim aracın tamponunu ittirmişler ve tak diye yerine oturmuş. Amaaa.... sigorta yenileme zamanı geldi, normalde 300 tl ye yaptığım sigorta 800 TL çıktı.

Kardeşin bile olsa vermeyeceksin. Sigorta yüksek çıktı dediğimde aman ne olmuş öde dedi sadece..

• Bizi böyle hesaplar yapmaya zorlayan ekonomi utansın. Gerçi o da utanmıyor ya...
  • Yorumlar korku filmi gibi. İnşallah benim başıma gelmez.

• Öyle bir ortamım olmadıgı icin huzur içindeyim

Sevdigim insanların işini kendim gider görrüm sadece.

Birinden Araba istemek veya benden araba istenmesi ters bana baya

Olmaz mı olur ama binde bir.

• Bu arabayi isteme konulari ne lanet konu.

Çok çektik biz halada istiyorlar yaz başlasın dahada artar lanet olsun.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Bende bi aliskanlik olmus once yorumu sonra yazani okuyorum. Garip bi kisiligim kBul. Her neyse. Gene boyle yaptim once yorumu okudum cabrio arac deyince forumda bildigim cabtio sizde var. Adinizida gorunce ufak capli bi sok yasadim. Nedeni ise forumda gordugum ender kaliteli insanlardansiniz. Yazdiklariniz ve yaptiklariniz garibime gitti :)

Araba alip verme konusuna gelince... en yakin arkadasima bile vermek istemem. Hele ki coupe cabrio guclu bi aracsa ve elaleme caka satmak icin istiyorsa hic vermek istemem. Benim paramla benim arabamla hava atacak hic hazzetmedigim biseydir.

• depoyu fullerse ver
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.