Şimdi Ara

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
112
Favori
220.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Çalışmalar gerçekten çok güzel. Elinize sağlık. Tablet hazır sıra arabaya geldi Şaka bir yana arkadaşın arabasına uygulamak için kolları sıvadık bizde. Başarabilirsek buraya fotoğraflarını ekleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Çalışmalar için tebrikler, emeklerinize sağlık.
    Bende bu sıralar multimedya cihazlara bakarken bu konuyu gördüm, zaten kullandığım samsung 10.1 cihaz varken hiç orijinal müzik sistemine müdahale etmeden belki onu kullanırım.
    linkte yer alan tablet tutucuyu kullanan yada görüp tecrübe etmiş olan var mı acaba hava kanalları içine ayaklarını takarak kullansak yolda giderken sarsıntı ses vs. sorun yaratır mı sizce?
    http://www.n11.com/orumcek-tablet-tutucu-P12785081

• quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

Bende bu sıralar multimedya cihazlara bakarken bu konuyu gördüm, zaten kullandığım samsung 10.1 cihaz varken hiç orijinal müzik sistemine müdahale etmeden belki onu kullanırım.
    linkte yer alan tablet tutucuyu kullanan yada görüp tecrübe etmiş olan var mı acaba hava kanalları içine ayaklarını takarak kullansak yolda giderken sarsıntı ses vs. sorun yaratır mı sizce?

teşekkürler. elimizden geldiğince yapıyoruz bir şeyler.

spider podyumu ben telefonum için kullanıyordum. etrafı silikon bir tabakayla kaplı olduğu için ses sorunu olmayacaktır. ama sarsıntı için birşey diyemem. işinizi görecektir.

aybaşında işten ayrıldığım için bu aralar bu ile yoğun bir şekilde uğraşıyorum. youtubeda gezerken mazda sahibi bir vatandaş arabanın orjinal teybinin tamamını değil de sadece düğmelerin ve ekranın olduğu ön kısmını söküp onun yerine de tableti monte etmiş olduğunu gördüm. teyp hala çalışır durumda ve teybi direksiyondan da kontrol edebildiği için sorun olmamış. ben de aynı yöntemden yola çıkarak bugün aracın teybini söktüm ve deneme yaptım. aynı şekilde ben de teybi yine kullanabiliyorum. zaten benim de istediğim teybin yerinde kalması ve arabanın bluetooth özelliğini yine kullanabilmekti. şimdi araca uygun teyp çerçevesi arıyorum. türkiyede sadece bir yerde bulabildim o da 275 tl fiyatlı. çinden almaya kalktığımda ise kargo bedava 73 dolar ile 90 dolar arasında değişiyo. yani bana maliyeti 160 ila 200 arasında. yurtdışı biraz daha ucuz ama en son yaptığım alışverişlerden biri gelmediği için artık temkinli yaklaşıyorum. o yüzden elimdeki orjinal çerçeveyi modifiye etsem diye düşündüm. ama orjinale dönmek gerektiğinde yine parça arayışına girmem gerekecek. yani şu an ikilemdeyim.(üçlem desek daha doğru) her 3 durumda da cepten mutlaka para çıkacak ama en az nasıl olur onu bulmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

spider podyumu ben telefonum için kullanıyordum. etrafı silikon bir tabakayla kaplı olduğu için ses sorunu olmayacaktır. ama sarsıntı için birşey diyemem. işinizi görecektir.

aybaşında işten ayrıldığım için bu aralar bu ile yoğun bir şekilde uğraşıyorum. youtubeda gezerken mazda sahibi bir vatandaş arabanın orjinal teybinin tamamını değil de sadece düğmelerin ve ekranın olduğu ön kısmını söküp onun yerine de tableti monte etmiş olduğunu gördüm. teyp hala çalışır durumda ve teybi direksiyondan da kontrol edebildiği için sorun olmamış. ben de aynı yöntemden yola çıkarak bugün aracın teybini söktüm ve deneme yaptım. aynı şekilde ben de teybi yine kullanabiliyorum. zaten benim de istediğim teybin yerinde kalması ve arabanın bluetooth özelliğini yine kullanabilmekti. şimdi araca uygun teyp çerçevesi arıyorum. türkiyede sadece bir yerde bulabildim o da 275 tl fiyatlı. çinden almaya kalktığımda ise kargo bedava 73 dolar ile 90 dolar arasında değişiyo. yani bana maliyeti 160 ila 200 arasında. yurtdışı biraz daha ucuz ama en son yaptığım alışverişlerden biri gelmediği için artık temkinli yaklaşıyorum. o yüzden elimdeki orjinal çerçeveyi modifiye etsem diye düşündüm. ama orjinale dönmek gerektiğinde yine parça arayışına girmem gerekecek. yani şu an ikilemdeyim.(üçlem desek daha doğru) her 3 durumda da cepten mutlaka para çıkacak ama en az nasıl olur onu bulmam lazım.

Cevap için çok teşekkür ederim. Spider podyumu almaya karar verdim. Araçta deneyeceğim işimi görmese dahi evde kullanırım. sonucu da deneme sonrası paylaşırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

Cevap için çok teşekkür ederim. Spider podyumu almaya karar verdim. Araçta deneyeceğim işimi görmese dahi evde kullanırım. sonucu da deneme sonrası paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Çalışmalar güzel ama benim fikrim gömme sistem olmadığı sürece itici duruyor. Üstelik araç hareket halinde iken dokunmatik hassasiyeti ne kadar fazla ise o kadar sıkıntı veriyor. Bizzat denedim. Hele hele tümseklerde giderken. Bu konuda orjinal Double-Din ler estetik olarak tartışmasız daha iyidir. Dokunmatik hassasiyeti de araç için daha uygun. Her an başka şeyleri çalıştırma gibi bir durum var kapasitif ekranlarda. Bu tabi benim deneyimlerime dayanarak söylediğim bir şey. Zevkler tartışılmaz. Ben her zaman estetik konusunda biraz pimpirikli olduğum için asla bu tarz bir uygulama yapmam. Sırf bu sebeple aracımda Double-Din ve sesli komut ile çalışan bir sistem var. Ama komutlar için ingilizce şart. Oldukça memnunum.

Araçta giderken video, müzik ve navigasyon harici şeyler çok kullanışlı değil. Benim aracımdaki Double-Din içerisinde E-book tarzı üç beş program var. Hiç kullanmıyorum. İçerisinde attığım videolar sorunsuz çalışıyor ve arka kafalıklara ayrı ayrı görüntü verebiliyor. Siz önde ana ekranda bir şeyler izlerken veya navigasyonu kullanırken arkada yolcular başka şeyleri izleyebiliyorlar. Hatta tek ekranda 2 uygulama aynı anda dahi çalışabiliyor (Picture in Picture). Üstelik geri görüş kamera gibi özellikleri de cabası. Bana göre estetik ve orjinale yakın bir uygulama için Double-Dinler daha iyi ve sadece gerekli uygulamaları barındırıyor. Araçta giderken hareket halindeyken youtube da gezsen nolur. İnanın çok severek yaptığım şeyler daha önce denedim ama çok kullanışlı olmuyor. Kabul ediyorum pahalı ama estetik konusunda tartışmasız önde. Ha tableti gömerseniz orjinal bir çerçeve ile ona bir şey diyemem. Bu sefer de kontağa bağlayıp otomatik açılma veya kapanma gibi ince ayrıntıları yapmanız gerekiyor. Özellikle android Samsung harici bir tablet varsa zor oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: set@mon

Çalışmalar güzel ama benim fikrim gömme sistem olmadığı sürece itici duruyor. Üstelik araç hareket halinde iken dokunmatik hassasiyeti ne kadar fazla ise o kadar sıkıntı veriyor. Bizzat denedim. Hele hele tümseklerde giderken. Bu konuda orjinal Double-Din ler estetik olarak tartışmasız daha iyidir. Dokunmatik hassasiyeti de araç için daha uygun. Her an başka şeyleri çalıştırma gibi bir durum var kapasitif ekranlarda. Bu tabi benim deneyimlerime dayanarak söylediğim bir şey. Zevkler tartışılmaz. Ben her zaman estetik konusunda biraz pimpirikli olduğum için asla bu tarz bir uygulama yapmam. Sırf bu sebeple aracımda Double-Din ve sesli komut ile çalışan bir sistem var. Ama komutlar için ingilizce şart. Oldukça memnunum.

Araçta giderken video, müzik ve navigasyon harici şeyler çok kullanışlı değil. Benim aracımdaki Double-Din içerisinde E-book tarzı üç beş program var. Hiç kullanmıyorum. İçerisinde attığım videolar sorunsuz çalışıyor ve arka kafalıklara ayrı ayrı görüntü verebiliyor. Siz önde ana ekranda bir şeyler izlerken veya navigasyonu kullanırken arkada yolcular başka şeyleri izleyebiliyorlar. Hatta tek ekranda 2 uygulama aynı anda dahi çalışabiliyor (Picture in Picture). Üstelik geri görüş kamera gibi özellikleri de cabası. Bana göre estetik ve orjinale yakın bir uygulama için Double-Dinler daha iyi ve sadece gerekli uygulamaları barındırıyor. Araçta giderken hareket halindeyken youtube da gezsen nolur. İnanın çok severek yaptığım şeyler daha önce denedim ama çok kullanışlı olmuyor. Kabul ediyorum pahalı ama estetik konusunda tartışmasız önde. Ha tableti gömerseniz orjinal bir çerçeve ile ona bir şey diyemem. Bu sefer de kontağa bağlayıp otomatik açılma veya kapanma gibi ince ayrıntıları yapmanız gerekiyor. Özellikle android Samsung harici bir tablet varsa zor oluyor.

Alıntıları Göster
    herkese selam arkadaşlar peugeot 407 model aracıma orjinal peugeot parçalarını kullanarak ekran içine gömme güzel bir tablet sistemi yaptım ses kontrolleri direk aracın orjinal teyibine bağlı olduğu için bu konuda da sıkıntı yaşamıyorum android işletim sistem tercih edip auto sleeper programı ile ve ufak ayarlamalarla kontak açıldığında ve kapandığında tabletin açılmasını ve kapanmasını sağlayabiliyorum ancak tek sorun ki sanırım herkezde olduğu gibi gücü aracın çakmaklığından almış olmama rağmen yeteri kadar hızlı şarj edemiyor olmam ve buna mukabil tabletin şarjının hızlı bir şekilde düşüşe geçmesi yüksek amperli bir kaç çakmaklık şarı denedim ancak nafile sonuç hep hüsran oldu önerdiğiniz bir marka model varmıdır? ve ayrıca usb kablonun durumu direk etkilediğinden bahsetmişsiniz bunun için önerebileceğiniz bir usb kablosu var mıdır?

ha birde aklıma gelmişken tabletin kulaklığından almış olduğum 3.5 mm jakı aracın aux girişine bağladım ancak aldığım ses hem düşük hemde kalitesiz bunun sebeplerinin neler olabileceğini yazarsanız çok sevinirim.

herkese keyifli forumlar dilerim....

• can mühürdaroğlu kullanıcısına yanıt
    http://www.bimeks.com.tr/urun/123420/greentech-gt-cc23-arac-sarj-cihazi.aspx#comments piyasadaki en ucuz şarj aleti. Ayrıca 2 amperle şarj yapabilmekte. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum sorunsuz çalışıyor hala. Bundan hızlı şarj olamaz zaten cihazlar. Ayıntılı anlatmıştım geçen sayfada..

Bir de orada link vermiştim 4 çıkışlı her kanala 2.4 amper basan şarj cihazı AUKEY marka. Onu da almıştım çinden o da sorunsuz süper bir cihaz. Tek çıkış yeter derseniz bimekstekini gözüm kapalı öneririm en azından 2.1 amper olduğunu denedim biliyorum.

Kablo çok önemli geçen sayfada uzun uzun anlattım. Mutlaka telefonunuzun (s4-s5-note3) orjinal kablosunu kullanmaya çalışın. Bu kablolarla tam kapasite şarj yapabilirsiniz. Başka kablo kullanırsanız 500 mah hızı gücü geçemeyebilirsiniz. Yine geçen sayfalarda vermiş olduğum kablo linkleri mevcut onları da deneyebilirsiniz. Türkiyede hem pahalı hem de çoğu 1 amperle bile şarj etmemekte. Mümkün mertebe orjinal kablo kullanmaya çalışın. s4 kablosu iyidir mesela orjinalse. 1900 mahle şarj eder.

Aux kablosu görünüşte çok iyi görünebilir ama parazit yapar çoğu deneyerek iyisini bulmak zorundasınız. Arkadaşımın F30 3.20sine bağladığımız tablette 3. aux kablosunda en iyi sesi alabildik. Parazit sıfır. Teknosadan almıştı. Altın uçluları deneyebilirsiniz.

Tableti açıp belirttiğim şarj aletlerini alıp neden bu cihaz 2 amperle şarj olmuyor şuan bu da bozuk demeyin. Ekran ful parlaklıkta 2 amperlik cihaz bile bağlasanız tebletin kendisi aşağı yukarı 1000-1800 mah pil tüketir. Siz de 1900-2000 mah le şarj etmeye çalıştığınız için anca 200 mahle falan şarj etmiş olursunuz. Hızlı şarj olmasını istiyorsanız ya tableti komple kapatın ya da ekranının ışığını kısın. En kısıkta aşağı yukarı 1000 mahle şarj edebilirsiniz.

• Ilginiz için çok teşekkürler daha önce linkini verdiğiniz ürünler hep yurt dışı sitelerde satılık olduğu için sipariş sonrası bekleme yaşamamak adına Türkiye'deki sitelerden birinden biraz pahalı olsada almak istiyorum aracımda kullandığım çerçeve arabanın orjinal double çerçevesi ve iç açıları tam 7 inchlik bir tablete uygun geliyor samsunglar maalesef 7.1 olduğundan belkide yarım santim farkla büyükgeldi ve kullanamadık hem gps olsun hemde sim kart desteklesin diye araştırdıklarım içinde en iyi diyebileceğim tek marka reeder ın tableti oldu dünde yeni bir deneme yaptım ve aynı tabletten başka bir arkadaşımda daha vardı ona hem araçta hemde evinde 220 volta şarj ettirip navigasyonlarını açık bir şekilde yada video izlerken çıkan sonuçları söylemesini istedim sonuç olarak arabada kullandığı 2.1 A ilede evdeki 220 volt 2 A lik orjinal şarj aleti ilede şarj düşüyor. Buna göre kendi orjinal şarj aleti demi işe yaramaz yoksa bu tablet yüksek hızda şarj almıyorsa boşa küremi çekiyorum soruları oluştu bende yada orjinal şarj aleti de mi acaba yavaş şarj ediyor...

• can mühürdaroğlu kullanıcısına yanıt
    Reeder tablet kullanmadım ama sanırım intel işlemcili olanlardan. Kendi tabletim Samsung tab4 10.1 inch. Kutunun içinden S4 şarj aleti çıkmakta. 2 amper şarj aleti yani. Kablo da bu akımı desteklemekte. Samsunglar hızlı şarj oluyorlar bu bir avantaj. Bunu almadan araştırmak lazım zira hernekadar tableti şarja takmış olsak da eğer tablet açıksa ve ekran parlaklığı yüksekse bir de müzik vidyo gps gibi uygulamalar da açıksa (ki arabada açık olur) tabletin kendisi en azından benimki anlık olarak 1000 mah üzeri bir güç tüketmekte.

Buyüzden en az 1000 mahlik bir şarj aleti bağlamış olmam lazım tablete. Hatta 1000mahlik bile çoğu durumda yetmeyebilir şarj ufak ufak düşebilir. Reederın şarj cihazındaki output kısmında yazan değere bakın eğer 1000mah ise biraz sıkıntı. Eğer tablet destekliyorsa bir de çevrenizden s4 s5 şarj aleti bulun ya da orjinal olduğuna güvendiğiniz 2 amperlik bir şarj aleti.

Yine enaz s4 şarj kablosuna benzer 2amper destekleyen bir kabloyla deneyin. Hala şarj düşüyorsa tabletiniz 2amperleşarj olmayı desteklemiyordur. Mesela samsunglara 5amperlik cihaz da bağlasak en fazla 1900mahle şarj olabilirler o da ekran kapalıyken ekran açıkken çoğu zaman cihaz ısınmasın diye orjinal samsung kerneli 1200-1300mahden fazlasına izin vermez.

Battery Monitor Widget bu programı da mutlaka kurup değerleri inceleyin bakalım tablet çalışırken nekadar akım tüketiyor şarj olurken şarj cihazı bu tüketilen akımın üstünde bir akım verebiliyormu. Ekranı kısıp ayrı deneyin ekranı ve diğer uygulamaları sonuna kadar açıp ayrı deneyin.

• mutu07 M kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Tesadufen bu forumu gördüm, güzel paylaşımlar var. Bu çalışmayı ben de yapmıştım daha önce, başka Örnek teşkil etmesi adına, size neler yaptığımı anlatayım. Ayrıca bu konuyu yazan arkadaşında citroen ci olması tesadüf galiba.
    . Öncelikle aracı dash borduna, boyutsal olarak estetik olarak uyacak bir tablet pc aradım ve ebay.com da buldum. Tablette, GPS, Bluetooth ve olması şart. benim aldığım 95 dolar civarında, kargo dahil.http://www.ebay.com/itm/Cube-U27GT-Android-Tablet-8-inch-IPS-Touch-Screen-1280-800-Quad-core-PC-Wifi-/371172203212?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item566b965acc
    ---Tableti dash borda tutturmak için en pratik yönterm cırt bant, yapı marketlerde ihtiyacınız kadar olan miktarı 6 lira.
    ---Aracın OBD den motor verilerini okumak için Blutooth dongle var, 10 dolar civarındahttp://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-CD-/171329361620?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e40696d4
    ---Geri görüş kamerası için 2 alternatif var, 1 tanesi webcam bağlamak, diğeri wifi transmitterli kamera buda 45 dolar civarındahttp://www.ebay.com/itm/Wireless-Wifi-Backup-In-Car-Rear-View-Reversing-Camera-1-3-Cmos-Cam-For-Andriod-/310965092861?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4866f6c1fd
    --- Ayrıca şarjlı OTG kablosu gerekli, ve çakmak şarj adaptörü gereli, 2, yada 3 Amperlik olsun..

++Bunların dışında tablete, DASH Commander, Torque gibi program yükleyerek, aracınız tüm verilerini izleyip kaydedelibirsiniz, benim favorim dash commander
    ++Cep telefonunuz wi fi aht spot uygulamasını açarak yada 3G modem takarak (OTG kablosuna) tableti internete bağlarsınız, oradan Youtube, izlersiniz. Dünya üzerinde tüm TV ve radyo kanalaını araoınızın içinden takip edebilirsiniz.
    ++ Benim en çok kullandığım Yandex Navi, sürekli olarak gideceğiniz güzergahtaki trafik durumunu takip edersiniz. Gideceğini noktayı işaretlediğinizde de trafiğide hesaba katarak ne zaman gideceğinizi görebilirsiniz.
    ++ Tabiki kendi müzik ve Video albumlerinizi izlemek, yapabileceğiniz başka bir şey,
    ++ İlave olarak internetten sJ4000 wifi aksiyon kamerası şipariş ettim. Bunuda wifi üzerinden bağlayacağım. hem yolu kaydedeceğim hemde tabletten izleyeceğim.
    ++ Bir sonraki proje kızıl ötesi kamera, onuda bağlarsak, hayalet araç olabilirsiniz.
     ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

• quote:

Orijinalden alıntı: bulusbil

Selam,
    Tesadufen bu forumu gördüm, güzel paylaşımlar var. Bu çalışmayı ben de yapmıştım daha önce, başka Örnek teşkil etmesi adına, size neler yaptığımı anlatayım. Ayrıca bu konuyu yazan arkadaşında citroen ci olması tesadüf galiba.
    . Öncelikle aracı dash borduna, boyutsal olarak estetik olarak uyacak bir tablet pc aradım ve ebay.com da buldum. Tablette, GPS, Bluetooth ve olması şart. benim aldığım 95 dolar civarında, kargo dahil.http://www.ebay.com/itm/Cube-U27GT-Android-Tablet-8-inch-IPS-Touch-Screen-1280-800-Quad-core-PC-Wifi-/371172203212?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item566b965acc
    ---Tableti dash borda tutturmak için en pratik yönterm cırt bant, yapı marketlerde ihtiyacınız kadar olan miktarı 6 lira.
    ---Aracın OBD den motor verilerini okumak için Blutooth dongle var, 10 dolar civarındahttp://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-CD-/171329361620?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e40696d4
    ---Geri görüş kamerası için 2 alternatif var, 1 tanesi webcam bağlamak, diğeri wifi transmitterli kamera buda 45 dolar civarındahttp://www.ebay.com/itm/Wireless-Wifi-Backup-In-Car-Rear-View-Reversing-Camera-1-3-Cmos-Cam-For-Andriod-/310965092861?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4866f6c1fd
    --- Ayrıca şarjlı OTG kablosu gerekli, ve çakmak şarj adaptörü gereli, 2, yada 3 Amperlik olsun..

++Bunların dışında tablete, DASH Commander, Torque gibi program yükleyerek, aracınız tüm verilerini izleyip kaydedelibirsiniz, benim favorim dash commander
    ++Cep telefonunuz wi fi aht spot uygulamasını açarak yada 3G modem takarak (OTG kablosuna) tableti internete bağlarsınız, oradan Youtube, izlersiniz. Dünya üzerinde tüm TV ve radyo kanalaını araoınızın içinden takip edebilirsiniz.
    ++ Benim en çok kullandığım Yandex Navi, sürekli olarak gideceğiniz güzergahtaki trafik durumunu takip edersiniz. Gideceğini noktayı işaretlediğinizde de trafiğide hesaba katarak ne zaman gideceğinizi görebilirsiniz.
    ++ Tabiki kendi müzik ve Video albumlerinizi izlemek, yapabileceğiniz başka bir şey,
    ++ İlave olarak internetten sJ4000 wifi aksiyon kamerası şipariş ettim. Bunuda wifi üzerinden bağlayacağım. hem yolu kaydedeceğim hemde tabletten izleyeceğim.
    ++ Bir sonraki proje kızıl ötesi kamera, onuda bağlarsak, hayalet araç olabilirsiniz.
     ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)
    Merhaba bende düşünüyorum 2010 model C5 var bende şu sorular aklıma takılıyor
    1-sökmek istediğinizde cırt cırt torpidoda iz bırakıyor mu
    2- arabanın ses sisteminden ses alabiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurlion

Merhaba bende düşünüyorum 2010 model C5 var bende şu sorular aklıma takılıyor
    1-sökmek istediğinizde cırt cırt torpidoda iz bırakıyor mu
    2- arabanın ses sisteminden ses alabiliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    @bulusbil
    Çok güzel olmuş elinize sağlık Sj4000 aksiyon kamerasını aldığınızda deneyiminiz hakkında kısa bilgi verirseniz güzel olur. Ben de düşünüyorum Sj4000 biryan da acelem olmadığı için yeni model falan çıkarsa diye bekliyorum. Gerçekten çok iyi bir kamera fiyatına göre. Her eve lazım derler ya aynen öyle.

@onurlion
    C5te kesinlikle iz kalmıyor. Benim uygulamaya dikkat edin. Konsoldaki ekranın altındaki gözün arkasından dolandırarak cırt cırtları monte edin. Kapağın içinde yani arka tarafta birbirlerine tutturun. Dört beş cırt cırt dolasanız buşekilde acayip sağlam bir uygulama çıkıyor ortaya. Sonra kapağı kapatın hepsi bukadar. İz kalması mümkün değil.
    Siz de blutooth yoktur büyük ihtimalle buyüzden ya auxu kullanıcaksınız ya da auxtan blutootha ses gönderen cihazlar olması lazım bunları bir araştırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

@bulusbil
    Çok güzel olmuş elinize sağlık Sj4000 aksiyon kamerasını aldığınızda deneyiminiz hakkında kısa bilgi verirseniz güzel olur. Ben de düşünüyorum Sj4000 biryan da acelem olmadığı için yeni model falan çıkarsa diye bekliyorum. Gerçekten çok iyi bir kamera fiyatına göre. Her eve lazım derler ya aynen öyle.

@onurlion
    C5te kesinlikle iz kalmıyor. Benim uygulamaya dikkat edin. Konsoldaki ekranın altındaki gözün arkasından dolandırarak cırt cırtları monte edin. Kapağın içinde yani arka tarafta birbirlerine tutturun. Dört beş cırt cırt dolasanız buşekilde acayip sağlam bir uygulama çıkıyor ortaya. Sonra kapağı kapatın hepsi bukadar. İz kalması mümkün değil.
    Siz de blutooth yoktur büyük ihtimalle buyüzden ya auxu kullanıcaksınız ya da auxtan blutootha ses gönderen cihazlar olması lazım bunları bir araştırın derim.
    Hocam açıklamalar için teşekkürler. Bluetooth dongle cihazını şimdi satın aldım. Tablet araştırmalarım devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Hocam açıklamalar için teşekkürler. Bluetooth dongle cihazını şimdi satın aldım. Tablet araştırmalarım devam ediyor.
    Yol bilgisayarındaki tüm bilgileri gösterebilen bir uygulama var mı?
  • Hocam bu isi 5.5 inclik bir telefonla yapmak ne kadar mantikli. Arabaya bindiginde tak inince cebin kat devam et. Ozellik muzik cdsi doldurmaktan biktim. Ama benim aracimda bluetooth yok sonradan nasil takiliyor? Ozellikle telefonu bir sarj istasyonuna baglayip yapilirsa guzel olacagini dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psman

Hocam bu isi 5.5 inclik bir telefonla yapmak ne kadar mantikli. Arabaya bindiginde tak inince cebin kat devam et. Ozellik muzik cdsi doldurmaktan biktim. Ama benim aracimda bluetooth yok sonradan nasil takiliyor? Ozellikle telefonu bir sarj istasyonuna baglayip yapilirsa guzel olacagini dusunuyorum.

Bende aslında başta Asus zenfone 6 aldım, 6 inc, ama sürekli tak çıkar pek rahat değil. sabit olsun diye düşündüğüm için 8" tablet aldım.. Elbette telefonlada olur. Bu arada, aracının teyp girişinde aux giriş var, buraya 3,5 lik çift tarafı erkek ses kablosu ile tabletteki sesi aracın hoporlerine aktarabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulusbil

quote:

Hocam bu isi 5.5 inclik bir telefonla yapmak ne kadar mantikli. Arabaya bindiginde tak inince cebin kat devam et. Ozellik muzik cdsi doldurmaktan biktim. Ama benim aracimda bluetooth yok sonradan nasil takiliyor? Ozellikle telefonu bir sarj istasyonuna baglayip yapilirsa guzel olacagini dusunuyorum.

Bende aslında başta Asus zenfone 6 aldım, 6 inc, ama sürekli tak çıkar pek rahat değil. sabit olsun diye düşündüğüm için 8" tablet aldım.. Elbette telefonlada olur. Bu arada, aracının teyp girişinde aux giriş var, buraya 3,5 lik çift tarafı erkek ses kablosu ile tabletteki sesi aracın hoporlerine aktarabiliyorsun.

Alıntıları Göster
    Şu obd cihazlarla ses çıkışı alamaz mıyız? Benim navigastonun aux girişi yokta. transmitter var cızırtı yapıyor.

• quote:

Şu obd cihazlarla ses çıkışı alamaz mıyız? Benim navigastonun aux girişi yokta. transmitter var cızırtı yapıyor.

OBD sadece Moto datasının bluetooth vasıtası ile tablete aktarır. herhangi bir şekilde ses yada görüntü vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Çalışmalar gerçekten çok güzel. Elinize sağlık. Tablet hazır sıra arabaya geldi Şaka bir yana arkadaşın arabasına uygulamak için kolları sıvadık bizde. Başarabilirsek buraya fotoğraflarını ekleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Edit; değerlenir buralar..
    yurt dışı uygulamalarını araştırdım gördüm, cırt bant ve neodyum mıktanıslar ile yapıyorlar genelde. Fiber kullananda var tabi para gani.
    obd olayı süper, tüm veriyi okuyabiliyorsun tabi sağlam aplikasyon lazım.
    double din'den farkı hız, ekran boyutu ve stabilite.
    Android gibi açık kaynaklı bir işletim sistemi ile hayal etmeyi geçdim sadece uygulamak kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 7 Şubat 2015; 2:19:41 >

• bulusbil B kullanıcısına yanıt
    merhaba; 2011 model citroen c5 1,6 hdi sx modelini satın aldım.Burda ki uygulamalar çok hoşuma gitti.Citroen servisi mutimedya uygulamasına 1800 tl fiyat istiyor.
    Sizin uygulamanızı yapmak istiyorum fakat araçta aux ve usb girişleri maalesef yok.nasıl bir yol izliyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortay

merhaba; 2011 model citroen c5 1,6 hdi sx modelini satın aldım.Burda ki uygulamalar çok hoşuma gitti.Citroen servisi mutimedya uygulamasına 1800 tl fiyat istiyor.
    Sizin uygulamanızı yapmak istiyorum fakat araçta aux ve usb girişleri maalesef yok.nasıl bir yol izliyeyim?

Türkiyede de satılan ama ebay aliexpress gibi sitelerde çok daha ucuza bulunan ek aparatlar var. C5 usb socket gibi bir arama yaparsanız bulabilirsiniz. Türkiyede 100tl civarı yurtdışı yarı fiyata falan bulunabilir.

Teybin arkasına ekliyorsunuz ordan ucunu torpidoya falan koyuyorsunuz usb-sdcard-aux çıkışını orjinal bir şekilde alıyorsunuz. İkinci bir seçenek teybin arka çıkışlarından universal sadece aux çıkışı almak. Bunu da bir elektronikçi yapabilir. Yalnız kullanılan aparatlar kaliteli olsunki (kablo gibi) cızırtı falan olmasın auxta.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.