Şimdi Ara

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
112
Favori
220.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. fluence ve megane aracı olanlara kendimce yaptığım tablet tutucuyu anlatayım.
    yaparken fotoğraflamamıştım o yüzden elimde kalan parçalarla foto çekmek için tekrar yaptım yapılış fotoları ile son halinin farklı olmasının sebebi bu.
     ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

malzeme olarak yapı marketlerde bulabileceğiniz kablo toplama kabı kullandım.

kablo tutucunun tırnak kısımlarını maket bıçağıyla kestim
    kalan kısmın tabletimizin çizilmemesi için biraz zımpara ile temizledim.
    şimdi tabletimin boyutllarına göre U şeklini alıcak şekilde 45 şer derecelik açılarla kestim.
    malzeme çakmakla 2-3sn ısıtılınca hemen yumuşuyor. ısıtıp 90 derece olacak şeklide kıvırdım. soğuyunca şeklini koruyor.
    yinede garanti olması için birleşim yerlerini japon yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz.
    kablo tutucunun çıkardığım üst kapağından düzgün parçalar kesip tutacakları yaptım.
    ısıtıp aracın ön göğüsüne takılacak şekle getirdim.
    çerçeveye yapıştırdım.

sanayide bulabileceğiniz cam tavan filmi ile kapladım.

son hali

tablet olarak lenovo tab2 a7 kullanıyorum. bunu sırf araç için aldım. boyut olarak bence en uygun 7" oldu. hem fanları kapatmadı hem de klima ve 4lü düğmelerini. ayrıca vitesin oraya yakın olduğu için kullanımı da teyp ekranının önüne göre daha kolay oldu.
    birkaç arkadaş sormuştu lenovo tablet nasıl diye. hem aux kablosu hemde bluetooth ile denedim. bluetooth da bass larda çok çok hafif azalma oluyor. ama tabletteki DOLBY kısmından bası açarak bu sorunu halledebiliyorsunuz. DOLBY gerçekten çok işe yarıyor. video dan da anlayabilirseniz nerdeyse tüm ekolayzer ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.

bu da video su
    https://youtu.be/eQF1Qy2KruA

• 2015 opel corsa aracıma bende tabletimi takmak istiyorum neler gerekli adam akıllı yazabilecek var mı? Kafam cok karıstı. Sanırım bu gerekiyorEĞER DOĞRUYSA BU İŞ GÖRÜR MÜ?
    http://www.ebay.com/itm/Super-Mini-OBD2-OBDII-ELM327-v1-5-Android-Bluetooth-Adapter-Auto-Scanner-Torque-/231217581366?hash=item35d5a44d36:g:mmcAAOxyc2pTXwPE&item=231217581366&vxp=mtr

• quote:

Orijinalden alıntı: coopp

2015 opel corsa aracıma bende tabletimi takmak istiyorum neler gerekli adam akıllı yazabilecek var mı? Kafam cok karıstı. Sanırım bu gerekiyorEĞER DOĞRUYSA BU İŞ GÖRÜR MÜ?
    http://www.ebay.com/itm/Super-Mini-OBD2-OBDII-ELM327-v1-5-Android-Bluetooth-Adapter-Auto-Scanner-Torque-/231217581366?hash=item35d5a44d36:g:mmcAAOxyc2pTXwPE&item=231217581366&vxp=mtr

Yok hocam naptın sen :) bu cihaz aracın beynine girip hata filan varsa ekranında onları silmek için kullanılıyor genelde.
    İlk önce senin alman gereken şeylere geçmeden aracın multimedia sisteminde yani radio da bluetooth desteği var mı yok mu onu öğrenerek başla.
    Varsa bi tablet alırsın bluetooth ile eşleştirir bide onu tutucak zımbırtılardan alırsın koyarsın istediğin yere ve istediğin şeyi yaparsın.
    Ama radio da bluetooth özelliği yok ise aux girişi var mı ona bakabilirsin eğer aux var ise bu sefer iki ucuda jaklı kablolar var onlardan alıp bi ucunu tablete diğerini aux girişine bağlaman yeterli olacaktır.
    Son ihtimal eğer aracında bluetooth ve aux un ikisi birden yok ise bu durumda yapman gereken şey teybinin usb aux destekleyip desteklemediğini araştırmak. Eğer destekliyorsa aliexpress üzerinde satılan aux kabloları var onlardan alıp aracın teybini söküp arkasındaki cd changer girişli sokete bunu takıp araca bluetooth ve usb+aux özelliği kazandırman gerekiyor.
    Ürün linki:
    Benim araca özel bu cihaz uyuyor sende kendi aracına uygun usb aux kablosunu burdan araştırabilirsin eğer varsaa

http://tr.aliexpress.com/item/YATOUR-CAR-ADAPTER-AUX-MP3-SD-USB-MUSIC-CD-CHANGER-5-7PIN-CONNECTOR-FOR-TOYOTA-CAMRY/32467203615.html?spm=2114.010208.3.350.yW2Km8&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10037_10049_301_10033_10059_10032_10058_10017_405_404_407_10040,searchweb201603_4&btsid=c51cfb90-971d-40c3-86ea-d182e19a235d

• quote:

Orijinalden alıntı: enesshn18

quote:

Orijinalden alıntı: coopp

2015 opel corsa aracıma bende tabletimi takmak istiyorum neler gerekli adam akıllı yazabilecek var mı? Kafam cok karıstı. Sanırım bu gerekiyorEĞER DOĞRUYSA BU İŞ GÖRÜR MÜ?

Yok hocam naptın sen :) bu cihaz aracın beynine girip hata filan varsa ekranında onları silmek için kullanılıyor genelde.
    İlk önce senin alman gereken şeylere geçmeden aracın multimedia sisteminde yani radio da bluetooth desteği var mı yok mu onu öğrenerek başla.
    Varsa bi tablet alırsın bluetooth ile eşleştirir bide onu tutucak zımbırtılardan alırsın koyarsın istediğin yere ve istediğin şeyi yaparsın.
    Ama radio da bluetooth özelliği yok ise aux girişi var mı ona bakabilirsin eğer aux var ise bu sefer iki ucuda jaklı kablolar var onlardan alıp bi ucunu tablete diğerini aux girişine bağlaman yeterli olacaktır.
    Son ihtimal eğer aracında bluetooth ve aux un ikisi birden yok ise bu durumda yapman gereken şey teybinin usb aux destekleyip desteklemediğini araştırmak. Eğer destekliyorsa aliexpress üzerinde satılan aux kabloları var onlardan alıp aracın teybini söküp arkasındaki cd changer girişli sokete bunu takıp araca bluetooth ve usb+aux özelliği kazandırman gerekiyor.
    Ürün linki:
    Benim araca özel bu cihaz uyuyor sende kendi aracına uygun usb aux kablosunu burdan araştırabilirsin eğer varsaa

http://tr.aliexpress.com/item/YATOUR-CAR-ADAPTER-AUX-MP3-SD-USB-MUSIC-CD-CHANGER-5-7PIN-CONNECTOR-FOR-TOYOTA-CAMRY/32467203615.html?spm=2114.010208.3.350.yW2Km8&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10037_10049_301_10033_10059_10032_10058_10017_405_404_407_10040,searchweb201603_4&btsid=c51cfb90-971d-40c3-86ea-d182e19a235d

Hocam mesajın için çok sağol öncelikle . Aracımda hem aux girişi hemde bluetooth girişi var. Benim istediğim aracımın hem özelliklerini göstersin hemde radyoyu falan ordan açıp kapatıyım. Yani şurdaki gibi olmasını istiyorum. GPS ile navigasyonu kullanmak vs.

• enesshn18 kullanıcısına yanıt

Video da anlattım inşallah işine yarar.
  • hocam aracın donanım özelliklerini kullanman için mini odb 2 cihazını alıp tablete bluetooth yardımıyla bağlayabilirsin. Bagladığın takdirde aracın motor sıcaklığını pistonların basıncını filan ordan animasyonlu bir şekilde görebilirsin bu güzel görünüyor anlık olarak değiştiği için. Ama siz tablet baglayıp radioyu ordan açmak istiyorsunuz bunun için bi fikrim yok ne yazıkki. navigasyonu kullanmak için direk tabletteki navigasyonu açarsınız zaten tabletiniz radioya bağlı olduğu için sesi hoparlörlerden alırsınız.

Yukarda arkadaşlar macrodroid adında bi programdan bahsetmişer belki onunla birşeyler yapabilirsin hocam onu deneyebilirsin şimdiden kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesshn18

hocam aracın donanım özelliklerini kullanman için mini odb 2 cihazını alıp tablete bluetooth yardımıyla bağlayabilirsin. Bagladığın takdirde aracın motor sıcaklığını pistonların basıncını filan ordan animasyonlu bir şekilde görebilirsin bu güzel görünüyor anlık olarak değiştiği için. Ama siz tablet baglayıp radioyu ordan açmak istiyorsunuz bunun için bi fikrim yok ne yazıkki. navigasyonu kullanmak için direk tabletteki navigasyonu açarsınız zaten tabletiniz radioya bağlı olduğu için sesi hoparlörlerden alırsınız.

Yukarda arkadaşlar macrodroid adında bi programdan bahsetmişer belki onunla birşeyler yapabilirsin hocam onu deneyebilirsin şimdiden kolay gelsin

Anladim cok teşekkür ederim. Güzel birşey aslında ama bi araştırma yapmak lazim.

• macrodroid için tablet rootlu olması lazım...
    tablete igo crack yada ücretli yüklersin...
    radıo normal teypden yaparsın...
    zaten tablet daha çok video izlemek navigasyon için iş görecektir...
    birde nexus 7 tablet en cok bu iş için kullanılan tablet youtubede bakabilirsin...
    bir de unutmadan aldığınn tablet OTG destekli ve 16gb dahili hafızalı olursa kullanımı daha kolay olur...

• Çalışmalar çok güzel, tebrikler.

Bende imzamdaki araca ben de aynı şekilde bir uygulama yapmak istiyorum ama şimdilik daha basit bir şey düşünüyorum. A101'e Pirhana marka 100 liraya bir tablet gelmiş. Onu alsam, Bluetooh ile OBD II bağlayıp yol bilgisayarı olarak kullansam, film olsun, Navigasyon olsun, böyle temel şeyler için kullanmak için yetecek midir midir bana?

Yer olarak da teybin düğmelerinin üstüne monte etmek istiyorum.

• Clio 2 1.4 rxt 2001 model araca tablet uygulamasi yapan varmi
    Orjinal kendi radyosu aux cikisini nasil yapabiliriz

• Renault 19 europa sedan icin boyle bir uygulama soz konusu olabilirmi?

• Arkadaşlar iyi akşamlar.
    2013 model Dacia Duster Laureate sahibiyim. Ben multimedia sistem takmak istiyorum. Fakat teyip kısmı tek kızak denilen ince yapıda. Bu konuda sizler ne yaptınız ne gibi uygulamalar var.
    Benim aklımda olanhttps://tr.aliexpress.com/item/Android-10-1-Bluetooth-Single-DIn-Car-Stereo-Video-1024-600-HD-Touch-Screen-GPS-Navigation/32694890538.html verdiğim linkte ki android ürünü almak sizlerin fikri nedir. Daha sonrasında OBD cihazı alıp araç verilerini ekranda görmek istiyorum. Aynı zaman da geri görüş kamera sistemi dahil edilecek. Verdiğim linkteki cihazla bu istediklerim olur mu ne kadar verimli olur.

• Firmaya sorabilirsiniz, daha doğru bilgi alırsınız. Garanti veremem ama geri görüş kamerası takabilirsiniz, video in girişi var. OBD için bluetooth ile baglanacaksiniz sanırım, onu da android app ile goruntuleyeceksiniz sanirim. O da mümkün görünüyor

• gördüğüm en iyi yöntem:

https://www.youtube.com/watch?v=U77wD2EPYjU

adamlar plastiği kendileri imal etmiş 239$ satıyor ama aynısını bu tarz ürün imal eden yerlere yaptırmakta çok zor değil. çinliler görse 50 çeşidini 1 günde üretirler :)

neyse bu tarz bir sistem arabanızın ön konsol (dash kit) yerinize uygulanabilir. scosche firmasının multimedia kısımları için ürettiği boş kitlerden alıp bu tarz bir işlem ile ömürlük kullanabilirsiniz. zaten tablet olarak ipad en iyisi samsung un tek avantajı fiyatı. uzun ömürlü bir cihaz değil. kullanımı da berbat... ipad e cydia kurup carplay uygulamasını indirip aracınızı yeni nesil araçlar gibi yönetebilirsiniz. mesela telefon geldiğinde, direksiyondan aramaya cevap verebilir veya direk tablet üzerinden arama yapabilrsiniz... google map i bulunduğunuz şehri off-line olarak indirip internetsiz kullanabilirsiniz... (bu özellik bir çok kişi tarafından bilinmiyor. not:trafik bilgisi için internet lazım)

tek dikkat etmeniz nokta ürününüzü çaldırmamak. malum ülkemizde hırsız çok... kasgo vs belki bu ürünüde kapsayacak şekilde yaptırıp bir güvence kullanmanızda fayda var...

iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpur -- 15 Ağustos 2016; 17:19:10 >

• OTG destekli tabletlerin listesi var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromeda09

OTG destekli tabletlerin listesi var mı acaba ?

Bende yok ama olsa iyi olur gerçekten

• tşklr ilgin için
  • Merhaba
    Bu konudaki bilgilerle aracıma tablet montajı yapmaya karar verdim.Araştırmalarımın sonucunda gömülü bir sistem yapacağım için asus nexus 7 2013 tablet,easycap,usb dac, araca uygun geri vites kamerası,usb hub satın aldım.

İstediğim şey kontak açılınca tablet açılsın kapanınca tablet kapansın.Bu işlemi yapan uygulamalar var macro droid ve tasker gibi.
    Fakat tablete usb hub bağlayacağım için aynı anda hem otg hem şarj olayını bir türlü çözemedim.
    Bulduğum şemaları uyguladım micro usb nin 4 ve5. pinlerine direnç bağlama v.b. ama sonuç alamadım.Mevcut otg y kablolar zaten tableti değil bağlanan usb cihazı şarj ediyor.
    Bu derdin bulabildiğim tek çözümü Timur kernel yazılımı 15 euro ücreti var ama sadece paypal ile ödeme yapılıyor ve malesef paypal Türkiye'de yok.
    Bu konuda bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Aracım Citroen C4

• Size bi sorum var, aracimda aux ve bt yok obd2 den bagladigimda nultimedya seslerini direk araba kolonlarina aktarabilirmiyim?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.