Şimdi Ara

Arabaya Kaplama Yaptırmanın Zararı Varmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
8
Favori
158.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç
    tam maliyeti bilmiyorum ancak normal ruhsat değişimi kadar maliyeti olması lazım, sonuçta araç renginiz yenisi kayıtlı yeni ruhsat çıkarmanız gerekiyor

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

az çok bende folyo ile arabada ufak tefek modifikasyonlar yaptım ama araç kaplamak ayrı bi marifet.. kaplayan gördüm hayran kaldım valla... ama folyo zamanla kemik gibi oluyor çıkmıyor diyorlar doğru mu? ben sıfır araba alıp yapmak istiyorum aslında (gerçi sıfır araba nasıl alacaksam ) yani demem o ki sıfır araba alırsam 1-2 sene içinde kaplama yapmak istiyorum.. 4-5 sene sonra çıkartıp eski hale dönmek mümkün mü? sıkıntı olur mu.. ben kapı direklerini folyo yapmıştım 1.5 sene sonra sökene kadar ne çektim kaynamış resmen plastik ile.. baktım olacak gibi değil üzerine kaplama yaptım bende tekrardan.. bu araç folyoları başka heralde... cast folyo sanırım..???

folyo zamanla kemik gibi olmaz, ha daha güzel yerleşir iyi yapışır vs ama öyle sökülmeyecek hal almaz, hatta araç sahibi kendisi de rahatlıkla sökebilir, ama profeyonel olarak söktürmesinde fayda var, arabanın belli bölgelerinde içeri dönen kaplamaların doğru sökülmesi için işin ustası birinin araçta söküm yapması gerekir, ayrıca ısıtarak sökmek en sağlıklısıdır

sıfır arabaya kaplatma yapmanızın nedeni önemli, ben boyamı korumak için şeffaf kaplatıcam diyorsanız aracı alır almaz kaplatın, renk değişimiyse istediğiniz zaman yaptırırsınız, hangi sene ne zaman sökmek isterseniz isteyin sorun olmaz, folyoda önemli olan altındaki boyadır, aracın orijinal boyası üzerine yapılan kaplama zarar vermez, tabi folyonun kalitesine de bakar ki piyasada tüm arabayı 400 tl ye de 2000 tl ye de kaplayanların temelde biraz da farkı budur

sizin yanlışınız plastik bölgeye kaplama yapmanız, araç kaplama folyoları plastik için değil kaportası içindir, tamam plastik de kaplanır ama bu durumlarla karşılaşılabilir, yine de araç kaplama folyosu böyle durumda minimum sıkıntıyı çıkarır

araç kaplama işinde herkes yapıyor gibi gözükse de iyi yere yaptırmakta fayda vardır, uzaktan bakınca topu topu etiket yapıştırmak gibi birşey gibi dursa da çok incelikleri var işin, kaplama sırasında yapılan yanlış bir gerdirme bile kısa vadede hoş olmayan görüntüler yaşatabilir

hocam cevabınız için çok teşekkürler.. aynen dediğiniz gibi hocam araç folyo kaplama işi harbi el becerisi ister, gözlerimle gördüm yani.. o girintilere çıkıntılara folyoyu yaymak hele off off yani.. usta olmayan katiyen yapamaz..

• quote:

quote:

quote:

az çok bende folyo ile arabada ufak tefek modifikasyonlar yaptım ama araç kaplamak ayrı bi marifet.. kaplayan gördüm hayran kaldım valla... ama folyo zamanla kemik gibi oluyor çıkmıyor diyorlar doğru mu? ben sıfır araba alıp yapmak istiyorum aslında (gerçi sıfır araba nasıl alacaksam ) yani demem o ki sıfır araba alırsam 1-2 sene içinde kaplama yapmak istiyorum.. 4-5 sene sonra çıkartıp eski hale dönmek mümkün mü? sıkıntı olur mu.. ben kapı direklerini folyo yapmıştım 1.5 sene sonra sökene kadar ne çektim kaynamış resmen plastik ile.. baktım olacak gibi değil üzerine kaplama yaptım bende tekrardan.. bu araç folyoları başka heralde... cast folyo sanırım..???

folyo zamanla kemik gibi olmaz, ha daha güzel yerleşir iyi yapışır vs ama öyle sökülmeyecek hal almaz, hatta araç sahibi kendisi de rahatlıkla sökebilir, ama profeyonel olarak söktürmesinde fayda var, arabanın belli bölgelerinde içeri dönen kaplamaların doğru sökülmesi için işin ustası birinin araçta söküm yapması gerekir, ayrıca ısıtarak sökmek en sağlıklısıdır

sıfır arabaya kaplatma yapmanızın nedeni önemli, ben boyamı korumak için şeffaf kaplatıcam diyorsanız aracı alır almaz kaplatın, renk değişimiyse istediğiniz zaman yaptırırsınız, hangi sene ne zaman sökmek isterseniz isteyin sorun olmaz, folyoda önemli olan altındaki boyadır, aracın orijinal boyası üzerine yapılan kaplama zarar vermez, tabi folyonun kalitesine de bakar ki piyasada tüm arabayı 400 tl ye de 2000 tl ye de kaplayanların temelde biraz da farkı budur

sizin yanlışınız plastik bölgeye kaplama yapmanız, araç kaplama folyoları plastik için değil kaportası içindir, tamam plastik de kaplanır ama bu durumlarla karşılaşılabilir, yine de araç kaplama folyosu böyle durumda minimum sıkıntıyı çıkarır

araç kaplama işinde herkes yapıyor gibi gözükse de iyi yere yaptırmakta fayda vardır, uzaktan bakınca topu topu etiket yapıştırmak gibi birşey gibi dursa da çok incelikleri var işin, kaplama sırasında yapılan yanlış bir gerdirme bile kısa vadede hoş olmayan görüntüler yaşatabilir

hocam cevabınız için çok teşekkürler.. aynen dediğiniz gibi hocam araç folyo kaplama işi harbi el becerisi ister, gözlerimle gördüm yani.. o girintilere çıkıntılara folyoyu yaymak hele off off yani.. usta olmayan katiyen yapamaz..

Alıntıları Göster
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: azure_wolf

cevaplarınız için çok teşekkür ederim
    aracım Peugeot 308 beyaz renk yapmak istesem ortalama maliyeti söyleyebilirmisiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

aracım Peugeot 308 beyaz renk yapmak istesem ortalama maliyeti söyleyebilirmisiniz acaba?

Alıntıları Göster
    Golf V aracımın sadece tavanını siyah kaplatmak istiyorum. Kaplama işlemini ruhsata işletmek gerekiyor mu? muayenede sorun çıkıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Golf V aracımın sadece tavanını siyah kaplatmak istiyorum. Kaplama işlemini ruhsata işletmek gerekiyor mu? muayenede sorun çıkıyor mu?

Alıntıları Göster
    Tanıdığımın ticari taksisinden biliyorum. Kaplamayı sökerken yapışkan izleri kalıyor. Gerçi bu da malzeme kalitesi ve işçilikle alakalı olabilir.
  • quote:

ilk önce kaplama hakkında her türlü bilgi için özelden ulaşabilirsin bana

kaplama orijinal boyaya zarar vermeyen daha sonradan boyanmış parçaya da çıkarılırken hassas davranılırsa zarar vermeyen bir malzemeden yapılıyor, bu yüzden boyana bir zarar vermez

kaplama yapılması için arabanın bazı aksamları sökülüyor, bu yüzden kaliteli bir yere yaptırman gerekir, sökülüyor dediğim mesela tavan çıtaları aynalar farlar vs..

ufak darbelere çiziklere karşı korur, kaliteli folyo sağlamdır korur, ayrıca aracın orijinal renginin solmasını da engeller, sadece boyayı korusun dersen şeffaf kaplama da mevcut, çizik ve taşlar gibi önden direk gelen sorunlar için de bölgesel olarak kaplama da yaptırabilirsin

renk değişikliği durumunda ruhsata işletiyorsun çok birşey tutmuyor

kaliteli bir yere yaptırırsan 5 sene garanti veriyor, işçilikten kaynaklı sorunlarda hemen çözülüyor, onun dışında herhangi bir kaza durumunda diyelim ön tamponu vurdun tek ön tamponu tekrar kaplatırsan yeterli arabayı tamamen kaplatmana gerek yok folyonun rengi solmadığından ton farkı olmuyor

istediğin zaman sökebilirsin ve eğer kaliteli bir yerde yaptırdıysan ücretsiz olarak söküm de mevcut oluyor, az çok bu işi Türkiye de ilk başlatanları en kaliteli yapanları en büyüklerini yakınen tanıyan bilen biri olarak söyleyebilirimki asıl mevzu işçilik

senin araban ne söylersen kaplanmış halinin resmini koyabilirim ya da başka düşündüğün bir araç varsa, normal binek araçlardan ultra lüks araçlara kadar hepsnin kaplama resimleri elimde mevcut
    hocam misal olarak kartal aracı komple ne kadar kaplatabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: joshstewart

hocam misal olarak kartal aracı komple ne kadar kaplatabiliriz?
    1500 tl den başlar, renge göre değişir ki beyazın siyahın bile farklı modelleri var, bizzat gidip bakıp seçmek gerekir, bildiğim kadarıyla tavan da ruhsata işletilmeli

sökme işleminde de ticari taksiden sökmede yapışkan izi kalabilir çünkü ticari taksi kaplamalarında kullanılan reklam folyosu ile araç kaplamasında kullanılan araç kaplama folyoları farklı, 300-400 liraya tüm aracı kaplayanlar da bu folyolarla kaplıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Tanıdığımın ticari taksisinden biliyorum. Kaplamayı sökerken yapışkan izleri kalıyor. Gerçi bu da malzeme kalitesi ve işçilikle alakalı olabilir.

Aynen katılıyorum kesinlikle işçilikle ilgili. Bende kaplattım aracımı birkaç sene sonra tavanını farklı renk istedim. Yeni kaplama öncesi aracın tavanından folyo sökümü yapıldı ilk günkü gibi duruyordu tavan.
  • quote:

Hangi ildesin bilmiyorum ama İstanbul'daysan burdan fiyat al derim.

http://adlinereklam.com/62/Duyurular/Arac-renk-degisimi#.Ue6XDY09PSs
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamlıkermit

quote:

Bu linkini verdiğiniz firmaya mı yaptırdınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: strtdriven

quote:

Orijinalden alıntı: gamlıkermit

quote:

Bu linkini verdiğiniz firmaya mı yaptırdınız?

Alıntıları Göster
    Ben de aracımı kaplatmak istiyorum.O yüzden biraz araştırdım son haftalarda bu konuyu.Burdaki bilgilerde çok yararlı oldu teşekkürler. Kaplamada folyonun kalitesi de çok önemli ama. 3M bu konuda en iyisiymiş. Madem böyle bi işe girişicem en kalitelisi olsun istiyorum. Facebook sayfalarından İletişim bilgilerini aldım servis noktalarınınhttps://www.facebook.com/pages/3M-Scotchprint-1080-Araç-Kaplama/175539315960675. işlerimden dolayı henüz arayamadım ama hallettiğimde burdan da yazarım.

• Batuhan Kılıç kullanıcısına yanıt
    merhaba bi sorum olacak araba bakıyorum bu aralar gecen bi arabaya baktım ''Tavanda folyo vardı sökünce verniğini kaldırdı'' dedi aracın sahibi tavanı cok kötü gözüküyordu bu dogrumudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashflow_s

merhaba bi sorum olacak araba bakıyorum bu aralar gecen bi arabaya baktım ''Tavanda folyo vardı sökünce verniğini kaldırdı'' dedi aracın sahibi tavanı cok kötü gözüküyordu bu dogrumudur.
    mesaj dursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

mesaj dursun.

Alıntıları Göster
     Arabaya Kaplama Yaptırmanın Zararı Varmı?

arkadaşlar aracımız bu renkte en ufak çizik bile hemen belli oluyor sadece tampon veya sadece kaputa şeffaf kaplama yaptırsak ne kadar tutar?

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Arabaya Kaplama Yaptırmanın Zararı Varmı?

arkadaşlar aracımız bu renkte en ufak çizik bile hemen belli oluyor sadece tampon veya sadece kaputa şeffaf kaplama yaptırsak ne kadar tutar?

Alıntıları Göster
    1.500-3500tl zikredilmiş çok pahalı 300-500 olsa neyse birde risk var he he der yaparlar söktüreceğn zaman araki bulasın buldun iz kaldı kime anlatacaksın hem taksiciler bukadar para vermezler normal müşteriye fazla yazıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

1.500-3500tl zikredilmiş çok pahalı 300-500 olsa neyse birde risk var he he der yaparlar söktüreceğn zaman araki bulasın buldun iz kaldı kime anlatacaksın hem taksiciler bukadar para vermezler normal müşteriye fazla yazıyorlar

Alıntıları Göster
    şeffaf kaplamayı bilmiyordum burada okurken öğrendim,güzel olur aslında çizilmelere karşıda korur.bir kaç sorum olacak bilgili arkadaşlara.teşekkürler
    1-şeffafta maliyet düşüyor mu acaba?
    2-yapışkan kalması gibi bir risk var mı gerçekten ?işçilikten dolayı boyaya zarar gelirse ne yaparlar?
    3-şeffaf kaplama olunca araba parlaklığını korur mu?
    4-kaplama yapınca basınçlı sudan uzak tutun diyorlar doğru mu?
    5-randevu alındığında kaç gün veya kaç saat içerisinde araç teslim ediliyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: cashflow_s

araç kaplama folyosu ve reklam folyosu farklı ürünlerdir, fiyat farkı da bu yüzden, reklam folyosu ile kaplandığında her türlü çıkarma işleminde zarar verir, kaplama daha çabuk solar zarar görür yıpranır, ucuza yapanlar zaten reklam folyosu ile yapmak zorundadır ki araç kaplama folyoları ki özellikle iyi markaysa gerçekten çok pahalı, ayrıca folyo sökme işlemini de kaplamacıların yapması gerekir, öyle tut ucundan çek çıksın şeklinde olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

şeffaf kaplamayı bilmiyordum burada okurken öğrendim,güzel olur aslında çizilmelere karşıda korur.bir kaç sorum olacak bilgili arkadaşlara.teşekkürler
    2-yapışkan kalması gibi bir risk var mı gerçekten ?işçilikten dolayı boyaya zarar gelirse ne yaparlar?
    5-randevu alındığında kaç gün veya kaç saat içerisinde araç teslim ediliyor acaba?

1-şeffaf daha pahalı, özellikle işçiliği sıkıntı en ufak tozun bile kendini belli etmesinden dolayı uğraştırıyor ve düz renklere göre malzeme daha pahalı
    2-yapışkan kalması riski yüksek kalite folyolarda çok düşük, ben 10 larca arabanın folyo sökümüne şahit oldum ki bu arabaların en keleği cayenne turbo 10 dan fazlası f430 ferrari, hiçbirinde bir zarar yoktu, bunların söküm nedeni de başka renk istekleriydi
    3-şeffaflarda da değişik ürünler var, folyo üzeri çok detaylı bilmiyorum ama dönem dönem parlatma işlemleri mümkün
    4-basınçlı sudan uzak tutmak gerek doğru, özellikle birleşim yerleri risk olabilir
    5-firmaya bağlı birşey, bazısı var 1 ay sonraya randevu veriyor iş yoğunluğundan bazısı var anında alabiliyor, genellikle bir araba tam kaplandığında 1 gün sürer, kısa zamanda yapanlar ne far söker ne çıtaları söker ne fitilleri söker hatta bazıları amblemleri bile sökmez ki bu belli bir süre sonra sıkıntılar çıkartabiliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

1-şeffaf daha pahalı, özellikle işçiliği sıkıntı en ufak tozun bile kendini belli etmesinden dolayı uğraştırıyor ve düz renklere göre malzeme daha pahalı
    2-yapışkan kalması riski yüksek kalite folyolarda çok düşük, ben 10 larca arabanın folyo sökümüne şahit oldum ki bu arabaların en keleği cayenne turbo 10 dan fazlası f430 ferrari, hiçbirinde bir zarar yoktu, bunların söküm nedeni de başka renk istekleriydi
    3-şeffaflarda da değişik ürünler var, folyo üzeri çok detaylı bilmiyorum ama dönem dönem parlatma işlemleri mümkün
    4-basınçlı sudan uzak tutmak gerek doğru, özellikle birleşim yerleri risk olabilir
    5-firmaya bağlı birşey, bazısı var 1 ay sonraya randevu veriyor iş yoğunluğundan bazısı var anında alabiliyor, genellikle bir araba tam kaplandığında 1 gün sürer, kısa zamanda yapanlar ne far söker ne çıtaları söker ne fitilleri söker hatta bazıları amblemleri bile sökmez ki bu belli bir süre sonra sıkıntılar çıkartabiliyor

Alıntıları Göster
    Ben neden daha önce araç kaplamayı keşfedememişim bilmiyorum :) Unay Group diye bir firmaya kaplattırdım, 10 numara 5 yıldız oldu.

Aracım kaplanırken gözlerimle gördüm ve gerçekten ustalık isteyen bir iş. Adamlara helal olsun, çok iyi kapladılar. İsteyenlere aracın resmini çektikten sonra atabilirim

Bu arada yerleri İstanbul Ümraniye de. Büyük bi firma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.