Şimdi Ara

Arabayı iyileştiren, değer katan detaylar/eklentiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
2.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deri dikişli direksiyon kılıfı, torpido soğutma, açılabilir bölmeli kol dayama, ayak altı aydınlatma, camlarda rüzgarlık, cam filmi, koltuk kafalığında boyun yastığı, 3d havuzlu kauçuk paspaslar, araç şarjı, telefon tutucu, koltuk arkası eşya düzenleyici, ele iyi oturan vites topuzu, emniyet kemeri kılıfı gibi görece basit ve ucuz bir takım eklentiler aracın kullanım zevkini ve rahatlığını çok arttırabiliyor.

Sizin böyle bildiğiniz donanım veya eklentiler nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 18 Ocak 2023; 23:40:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aşınmamış bir vites topuzu, bir direksiyon simidi veya koltuklar sayılan tüm aksesuarlardan daha çok değer katar bence bir araca.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt

“Değer katma” ile aracın satış değerine etkisini kast etmedim, ona açıklık getireyim. Maddi değer değil, aracın kullanıcısının nezdinde değerini arttırmasını ifade ediyorum.

• Kullanım kolaylığı ve güvenlik açısından, park sensörü, ön arka kamera olabilir.
    Konfor açısından kol dayama, cam filmi, hız sabitleyici

• Carsever kullanıcısına yanıt

Ben aracımı aldığımda arka park sensörleri vardı. Geri geri giderken arkadaki objeye kaç metre kaldığını gösteren ve konuşan türden. İnsan park sensörü olunca sensöre güvenip yeteri kadar dikkatli olmayabiliyor. Halbuki arka tamponda 4 adet sensör başlığı var, arkada onların arasına gelecek şekilde ince bir demir çubuk, beton vs. gibi bir şey olduğunda onu haliyle algılamıyor. Baştan tam dikkatli olmayıp sensöre güvenince çarpılabiliyor. Ben bu sebeple aracı aldıktan bir süre sonra park sensörünü iptal ettim. Böyle çok daha rahat ve iyi park ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 18 Ocak 2023; 23:39:49 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt

Hız sabitleyicinin (cruise control) çalışma prensibi gereği yakıt ekonomisini (fuel efficiency) özellikle TR gibi rampası, trafiği bol ülkelerde olumsuz etkilediğini ifade eden yazılar okuduğum için iyi bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 18 Ocak 2023; 23:48:17 >
  • Arabamın (Astra K) kapı içi ceplerini halı kaplama yaptım, Golf'ten geçtiğim için gözümün aradığı bir şeydi çok da memnun kaldım.

• Ayrıca araçta obd cihazı, lastik basınç ölçer, tamir aletlerinin bulunduğu bir çanta, kolonya, güderi/bez, meyve suyu, mendil, akü takviye kablosu, yangın söndürme tüpü, kalem, kağıt, su, camsil, güneş gözlüğü, gözlük camı silme bezi, emniyet kemeri tokası, deodorant, haydar, maket bıçağı gibi şeyler bulundurmak da oldukça faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 19 Ocak 2023; 0:37:40 >
  • Piknik tüpü, portatif 4 sandalye, masa, şezlong, olta, çaydanlık, birde tava şart.  

• mangal sonrası keyif için nargile seti.

• Ben kendi aracımda göze hoş gelen ve kullanımı kolaylaştıran özellikler ekledim. Farlarım halojen fardı, mercekli fara çevirdim. İç aydınlatma lambalarım sarıydı güçlü beyaz ledler ile değiştirdim. Kapının açık veya kapalı olmasına duyarlı ayak altı aydınlatma ve dış dikiz ayna altına aydınlatma ekledim. BMW'nin ışık paketli araçlarından esinlendim.

Eski tip radyo antenini söküp yerine köpek balığı anteni montajı yaptım.

Hepsini orjinalliği bozmadan, göze batmayacak şekilde kendim yaptım. Dışardaki aksesuarcılara yaptırmaya kalktığınızda özenmeden derme çatma işlem yapıyorlar.

• EniqmaticTr kullanıcısına yanıt
    Radyo antenini değiştirince radyo çekim gücünde azalma, parazitlenme yaşadınız mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt

Herhangi bir değişiklik fark etmedim. İstanbul' da merkezde oturuyorum. Belki o yüzdendir. Ama aracına bir çok uygulayan kişi anten gücünün düştüğünden bahsediyorlardı. Pek radyo dinlemediğim için benim için önemsiz bir sorun.

• 1. Aracımın orijinal hoparlörlerini kapılara eksiksiz bir yalıtımla birlikte HI-FI kapasiteli hoparlör seti ile değiştirdim. Deezer HI-FI müzikleri ile oldukça tatmin edici bir müzik deneyimi elde ediyorum.

2. Osram Night Breaker +%150 kısa far ampulleri ile yine oldukça tatmin edici bir performans elde ediyorum.

3. Deri sürüş eldiveni. İyi kalite kullanılmak kaydıyla sürüş deneyimini iyileştiriyor. Ben sol elim için kullanıyorum yeterli oluyor.

4. Yıllık bakımda temin edebilirlerse servise otomatik kararan dikiz aynası taktıracağım. Daha önce kullandığım için geceleri sürüş konforunu artırdığını biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plf -- 19 Ocak 2023; 22:24:6 >
  • plf P kullanıcısına yanıt
    Aracın çok iyi bir ses yalıtımı yoksa hifi sistem kurmak boşa kürek çekmek olur kanımca

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zeybek1982 kullanıcısına yanıt

Çok doğru. Focus 4'lerin ses yalıtımı iyi.

• arabayı aldığımdan beri kapı hoparlörlerinin sesi çok kötüydü

en son burnundan konuşuyormuş gibi çıkmaya başladı

mahallede tesisatçı var, kapısının önünde fiks bir tane e46 durur.

dedim ne olur bize bu iş?

2000 tl den başlar , 5000 e kadar yolu var dedi

İyi dedim, hayırlı işler

eve geldim, internetten pioner 2 tane 300 e sipariş geçtim

kendim taktım

ondan beri muzikten tat alıyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.