Şimdi Ara

Arabasızlıktan nefret ediyorum.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
34
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Arabasızlıktan nefret ediyorum.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    209 Mesaj
    Babamdan araba anahtarını istediğimde küfür ediyor. Bıktım. Avm'ye film izlemeye gidiyorum haftada 1 kez. Giderken sorun yok. Evin önünden minibüse atlıyorum. Metroda iniyorum. Avm metro çıkışında zaten. Dönerken çok sıkıntı oluyor. Tekrar metroya atlıyorum. Metrodan çıkınca minibüse biniyorum. Minibüs 5 10 dk bekliyor durakta. 5 dk sonra iniyorum. 5 10 dk da eve yürüyorum. Minibüse 2 lira veriyorum. Taksiye binince 8 lira tutuyor ama indi bindi 10 lira. Taksi çok daha mantıklı 2 dk sonra evdeyim ama çok pahalı be. Her zaman binemiyorum. Bugün de binemediğim günlerden biri. Verdiğim paraya acıyorum. Avm'den çıkıp Kadıköy'e geldim. Burada da yemek falan yedim çay içtim. Avm'den çıkıp metroya binip çıkınca taksiye binseydim daha az masraf olacaktı. Biraz da hazır evden çıkmışken dışarıda kalayım diye düşündüm. Çok canım sıkıldı ama otobüse de binmek istemedim akşam binicem. Çok trafik oluyor bu saatlerde. Otobüs evin önünde bırakıyor.
    Hayattaki tek amacım araba almak. Toplu taşımaya binmek zorunda kalanlara Allah sabır versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Yarbay
    2270 Mesaj
    Allah başka dert vermesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Gayet de dert. 5m dolar vericez ama hayatın boyu toplu taşıma kullancaksın deseler reddederim net.

|
    |
    bitlikarınca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vergisi,yakıt masrafı,muayenesi,kaza yaptığında yaptırma gibi dertlerin yok.

Bunları ödemek için sürekli çalışman gerekli ve hayatta tek ihtiyacın bunlar değil.

Toplu taşımada ise ver ücreti istediğin yerde in-bin.

|
    |
    Araba öyle kolay değil. Kendimden örnek vermek gerekirse. Haftada 2 gün arabayla okula gidiyorum. Git gel 70 km arabanın az yakıyor olmasına rağmen 15 20 lira sadece yakıt parası. 2 günde 40 lira yapar hadi gezmeyi falanda ekle haftada en az 60 lira yakıt lazım. Bunun dışında vergisi var bakımı var rekstra çıkabilecek masraflar var. Herkes metrobüste vızır vızır yol alırken trafikte saatlerce bekleme durumunda var. Eğer maaşın varsa paran varsa ve güzergah uygunsa araç mantıklı. Ama diğer türlü zulüme dönüşebilir. Ben okuldan 2 3 arkadaş alıp gidip geliyorum. O yüzden yakıt parası dert olmuyor.

bir adet sennheiser cx-300
    bilgisayar
    telefon
    usb kablo
    internet

bir gün oturup internetten 4-5 saat falan müzik araştırıyor, çok güzel albümler keşfedip indiriyorsun. telefona atıyorsun müzikleri usb kabloyla. telefonundan da sennheiser cx-300 ile dinliyorsun şarkıları yaptığın tüm seyahatlerde. ekstradan kadıköy bağcılar bile gezesin gelebilir daha çok yolculukta müzik dinleyebilmek için. o kadar güzel bir olay. kulaklık çok büyük fark yaratıyor ya. bildiğim en fiyat performans kulaklık bu.

Aynen toplu taşıma çok ucuz bir basmaya 2,60 lira alıyor. Yağmurda soğukta ıslanıp hasta olmak da güzel tabi böyle bir avantajı da var toplu taşımanın. Yada milletin öksürünü tıksırığına maruz kalıp da hasta olunabilir. Bunlar güzel şeyler.
    |
    |
    White0F kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Otobüsün metronun motor sesinden milletin gürültüsünden kulağındakini duyabiliyorsan ne hoş sana.

Black metal falan iyi gider ama he. Hele ayaktaysan ve kalabalıksa of manyak olur.
    |
    |
    gandalff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

işte bu kulaklığın olayı ses izolasyonlu olması ondan önerdim zaten, dış sesi iyice kesiyor müziği açınca black metal death metal, bunların melodik ve senfonik olanları, technical death metal falan coşarsın hocam fena mı olur

|
    |
    Staying Alive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ona vereceğim parayla kaç kez taksiye binerim. Zaten haftada 2 kez anca dışarı çıkıyorum.

|
    |

Hesaplayalım ona vereceğin parayla 14 kez taksiye binersin. Yani 7 haftya eder bu. Bir yıl 52 hafta, bu kulaklık en az 2-3 yıl bozulmuyor ortalama 130 hafta dayansa, 130-7=123 hafta yani 2,5 sene kârdasın
    |
    |

Çok boş yapıyon.

|
    |
    |
    |
    Araba sorun. Benim araba kapının önünde çakılı duruyor en son 1 ay önce mi bindim 2 ay önce mi hatırlamıyorum. İşe gidip gelirken otobüs+metro yapıyorum çok daha mutluyum. Benzin trafik park yeri. Allahtan araç +15 yaş çok vergisi yok. İlk başlarda çok istiyorsun ama istanbulda olmuyor düşündüğün gibi.

|
    |

SAMSUNG GALAXY S8
  • Yüzbaşı
    382 Mesaj
    bu tür durumlarda devreye tofaş giriyor bu yüzden tofaşın değerini bilmeliyiz

Ona bineceğime otobüs şoförü olurum :d
    |
    |
    Umutcan_34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

neden ?
    |
    |

Araba pahalı (60 bin tl) ve araba kullanamadığımı düşünüyor. Oysa geçen sene kardeşimi okula bırakırken 2 arabanın arasındaki dar aralıktan ustalıkla geçmiştim, başkası olsa kesin çarpardı. Arkadaşımlayken de geri geri gelen bir dangalak çarpacaktı yokuşta, oradan da sıyrılmıştım.
    |
    |
    wardsg1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam haklısın arabasız olmuyorda gir bir işe lada samara alcak kadar para biriktir ozaman

|
    |
Media Sözlük
kolayoto.com
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.