Şimdi Ara

Arabası Olup Heryere Yürüyerek ve Tanıdıklarının Arabasıyla Giden Adam (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
4
Favori
26.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabasız misafirliğe geldiler, kıyamadım götürdüm...

Hocam bu cümle işin özeti. Kıyacaksınız yapacak başka bir çare yok. İsterse arkanızdan konuşsunlar, ne diyebilirler ki ? Ya da laf sokun, niye arabayla gelmediniz ne oldu araba bozuldu hayırdır falan deyin.
    Ben de sık araç kullanmam, misafirliğe de araçsız giderim ama dönerken atlar taksiye dönerim, kimseye yük olmam. Benim derdim park yeri sorunu, gittiğim yerde de, döndüğümde mahallede de park yeri bulamadığım için mümkün olduğunca toplu taşıma ya da yürüyerek giderim her yere. Araçla ancak ailecek ya da alışveriş zamanı çıkıyoruz. veyahut bu soğuk günler de misafirliğe giderken :D

Yani araçla iş görmek çok güzel de, günden güne şehir içinde külfet olmaya başlıyor. Gittiğin yer de katlayıp cebine koyabileceğin bir araç yapsalar keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

sitede bir çift var, ikisininde 2014 üzeri araçları var(qasqhai ve polo).Allah'ın bir günü kontak çevirip gittiklerini görmedim, araçları km yapmasın diye heryere otobüsle toplu taşımayla gidiyorlar. sorduğumuzda ise arabaları yatırımlık aldık diyorlar, geçen avm'de denk geldik sevabına eve götürdüm. ben her yere arabayla giderim, dünyanın parasını ödemişim, sefasını süremedikten sonra başlarım öyle mala mülke. sanki dünyaya çivi çakacaklar.
    Bunlar evde tuplü tv kullaniyorlardir 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FOCUSSTYLE

Bunlar evde tuplü tv kullaniyorlardir 😀

Alıntıları Göster
    Az yakar ne güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün arabanız varsa yıllık kaskosu trafik sigortası mtv si ort.3000 lira, bunun periyodik servisi muayene harcı vs..1500 de ordan ıvırı zıvırı senelik bir arabanın sahibine masrafı en az 5000 liradır

bu 5000 bin lirayı + yakıt masrafı ağır geliyorsa araba almanın bir mantığı yok ?

eğer altımda arabam varsa mecbur kalmadıkça toplu taşıma araçlarına binmem, toplu taşıma araçlarına bineceksem araba almanın kapının önünde çürütmenin mantığı nedir pekii ?

yatırım yapmak için araba almak fikride bana çok saçma geliyor, araba makinedir nihayetinde ani kulanmak içindir hayat konforunu artırmak içindir bu bağlamda bulaşık makinesinden farkı yoktur

araba alıp belediye otobüsüne binmekle bulaşık makinesini hiç kullanmayıp elde bulaşık yıkamak aynı şeydir bana göre

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Kendini böyle avut.senin gibi fakirler de yorumu beğenir zaten. Verecek cevabın olmayınca 18 yaş altı diye yaftala. Senin kavgacı,saldırgan bir kişiliğin olduğunu herkes bilir.forumda tartışmadığın kimse yok.bunu hobi hâline getirmişsin

• Dünyada ki bazı insanlar bekçidir bunu unutmayın gerçi hepimiz bekçiyiz de bunların bekçinin kralı olmuş.

• Tamam da arabaya zaten tuvalete gider gibi binmek yanlış bence,tek olduğum zaman ben de almamaya çalışıyorum.Masrafından veya değerinden de değil bu.Çocuklarımın yüzüne bakabilmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Kendini böyle avut.senin gibi fakirler de yorumu beğenir zaten. Verecek cevabın olmayınca 18 yaş altı diye yaftala. Senin kavgacı,saldırgan bir kişiliğin olduğunu herkes bilir.forumda tartışmadığın kimse yok.bunu hobi hâline getirmişsin
    18 yaş altı isen, ailenden terbiye almak için henüz çok geç değil.
    Forumda senin gibi 7/24 takılmıyorum. Dolayısıyla tartıştığım, kavgalı olduğum kimse yok.
    Ayrıca herkese fakir diyerek, saldıran sensin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calbor

Kefenin cebi yok maalesef. Böyle insanlardan nefret ediyorum.
    bi de böyle tipler var zenginlerden nefret eden
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Antalya'ya gelirsen kaç yaşında olduğumu görürsün.

• insanların size zararı dokunmuyor ise, araçlarına binip binmemelerine karışmanız bana acayip geldi arkadaşlar :)
  • adam akşama kadar dert yanıyor para yok, para yok
    sorsan evi bilmem kaç yüz bin lira
    kaç dolmuş değiştiriyoruz gelene kadar diyor acındırma edebiyatı var.
    aynen öyle corollası var bilmem kaç senede kaç bin binmiş acaba dedim aynı kişiden mi bahsediyoruz
    borcun varsa sat evini daha düşük ev al borcunu öde yok diyor
    işe arabayla gel demiyorum bile
    iş arkadaşının arabasıyla geliyor ayda 50 lira verecek ona bile sallıyor vermiyor

para yetmiyor para yetmiyor
    muhabbet bu akşama kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

aynısını millet telefonlarında yapıyor. ekran çizilmesin kırılmasın diye leş gibi görünen koruyucular/filmler takıyorlar. artık ekran filminin kenarları kalkmış üstü baloncuk olmuş iğrenç hal almış ama ekran çizilmesin diye çıkarmıyorlar. O telefonun çizik ve kırık ekranlı hali daha güzel görünür yemin ediyorum. bir gün arkadaşın telefonundan çıkardım filmi az daha kavga çıkarıyordu. bir de meseleyi böyle büyütüyorlar. ondan şaşırmıyorum artık böyle şeylere.

edit: saçma cevaplar yazanlar olmuş ta. kılıfa bir şey demiyorum. kılıf zaten şart. ekranın kırılmasını engelliyor. Lafım değişme vakti gelen ekran filmini hala değiştirmeyenlere. filmin ahı gitmiş vahı kalmış ama ekran çizilir diye ne çıkarıyor ne yenisini alıyor. vereceği 10-20 lira bir şey. ortadaki ironiyi anlamak bu kadar mı zor. ekran çizilmesin diye film takar ama taktığı filmden ekran görünmüyor, çizik filmsiz hali daha net ve güzel görünür diyorum.

Alıntıları Göster
    3 katlı triplex villada oturuyor, 20 senelik aura marka elektrikli şofbeni kullanıyor şohben yangın çıkarmış
    yoksa daha kullanacak
    kimi de saç kurutma makinasını 20 sene kullandım diyor
    eskidi mi at yenisini al evin yansa daha mı iyi
    araba değil ki senede bir değiştirsin şohbenini kim görüyor banyosunda
    birine dese 200 liraya şohben aldık taktık banane diyecek hava atamayacak

• Bizim ,uzaktan akrabanın biride böyleydi . Arabasını hiç çıkarmaz garajda tutardı ama geçen yıl vefat etti.Arabada oğluna kaldı.
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Vallahi bende aynı mantıktayım kılıf koruyucu felan takmadım telefona yok şu kadar ince şu kalınlıkta cihaz diye tanıtıyorlar teknoloji siteleri alıp kılıf takıyorsun koruyucu takıyorsun kapalı kapılar ardından buluşuyormuşsun hissi oluyor telefonda bende bu yüzden ilk aldığımda takmıştım koruyucu falan şimdi çıkardım hepsini şuan ekranım kırık 😅😅

Pişman mıyım hayır çünkü istediğim sevdiğim şekilde kullandım ekran kırıklığı çok gözüme batmıyor değiştiriceğim zaman ya yenisini alırım ya da toplu pil ve batarya ile değiştiricem kullanalım diye var çünkü

• Araba yatırım olarak görüldüğü sürece bu böyle devam eder. E günümüz araç piyasasına baktığımızda da her geçen gün fiyatlar arttığına göre insanlar da da yatırım düşüncesi oluşuyor. Saçma ama çoğu kişi böyle düşünüyor arabası olduğu halde kullanmayıp kapıda yatırıyor..

• Araba

• Ha ha ha ha o"da bir şey mi. Bizim burada bir adam var araç 2 yıllık sifir aldı. daha 1.000 kilometre yapmadı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.