Şimdi Ara

Arabası Olup Heryere Yürüyerek ve Tanıdıklarının Arabasıyla Giden Adam (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
4
Favori
26.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıfır arabam olsa ne yalan söyleyeyim ben de kıyamazdım. Sırf bundan dolayı sıfır araba almıyorum. Benim araba ortalık malı. Kime araba lazım olsa ilk benim araba atılır ortaya cengaver. Yeri gelir ambulans, yeri gelir nakliye işi görür. Kurbanda kesilmiş tosun taşımışlığı var. Servis olduğu için sadece hafta sonu binebiliyorum ben. Hafta içi arabanın ticari taksiden tek farkı rengi. Kendi arabamı tanımadığım biri kullanırken bile gördüm, plakaya baktım benim araba, adama baktım tanımıyorum. Çalınmış olsa dedim bizim evin istikametine doğru neden gitsin? yoksa dedim biri ikiz plaka mı yaptırdı diye düşündüm eve gidene kadar. Eve varınca kardeşimin arabayı arkadaşına verdiğini öğrendim. İşin özü arabaya çok kıymet vermemek lazım. Çok özel bir araç olabilir, spor araba olabilir onlar için birşey diyemem.
  • Dediğine katılıyorum ancak ben yürümeyi seven biriyim mesela. O yüzden gideceğim yer yakınsa yürürüm.
    Bana da 3 adımlık yere arabayla gidenler garip geliyor. 3-5 adım atmaktan korkma, ölmezsin.
    Şahsen ben zaman problemim yoksa 3-5km'lik yerlere bile yürümek istiyorum. Çünkü yürümek iyi bişey. Yürüyüş yapmadığım zamanlarda kendimi hantallaşmış hissediyorum. Ancak gel gelelim bunları kimseye söylemiyorum tabi. Çünkü söylesem senin araban var cimrisin bilmem ne laf ederler. Arkadaşım cimrilikle ne alakası var. Benim arabam tüplü km'de 30 krş yakıyor. 3km'lik yere git-gel 2 lira yakar. Ben 2 lira kar edeyim diye yürümüyorum. Yürümek istediğim için yürüyorum.
  • Araba kilometre yapacak diye “mal” gibi her yere yürüyen adam nasıl araba almış o da ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sinir olduğum tip. Sat kardeşim o zaman arabanı. Bazıları da uzak ara salak. Araba ile yatırım mı olur. Kapının önünde her yıl değer kaybeden ve 3-4 bin masraf çıkartan bir cihaz ile neyi yatırıyorsun? Git paranı dövize yatır yıllık faize koy. Kullanmadığın Arabadan yatırım mı olur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Spor diye, sağlık diye yürüyüp araç kullanmayanı anlıyorum. Hatta takdir ediyorum.

Ama yatırım için araba almak mı?

Hiç kullanmasan da olduğu yerde sarhoşun birisi çizse bile değer kaybeden bir şey araba.

Bir ara sitenin bahçesindeki araçlardan birisinin üzerine bira şisesi atılmıştı ön cam komple patlamıştı mesela.

Daha neler olabilir neler. Böyle yatırım olmaz arkadaş. Git arsa al sat, dolar altın vs. al sat en azından kafan rahat olur.

Bunu cimriliğinden yapan tayfa ise daha komik. Hiç öyle 80-100 yaşına kadar yaşarız hesabı yapmayın. Yaş 40'ı geçtikten sonra hayat kalitesi öyle düşüyor ki hele yaş şöyle 60 olduğunda falan...

Yaşayabiliyorken yaşayın, yiyebiliyorken yiyin, gezebiliyorken gezin.

Tamam bir ev bir araba olsun, emekliliğiniz olsun yaşlandığınızda lazım olacak ama 2. ev bile çok da gerekiyor mu emin değilim yaşlılıkta.
  • Cimriligi anlatamam ama resmini çizebilirim

Sağlık spor veya trafik kaygısı olsa anlarımda . Bu farklı bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N20 -- 3 Ocak 2020; 13:12:14 >
  • Evet varlar ve gerekliler,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde de var enişte bey tam dediğiniz tanıma uyuyor. Bu sadece araba için değil adamın hayatı cimrilik üzerine kurulu. 1 lira ucuz diye 2 km. yürüdüğünü bilirim. Kuzenlerime çok çektirdi düşünün gereksiz masraf diye çocuğuna bisiklet almayan bir baba, çocuk bisiklete binmek için 2 km yürüyüp bize gelirdi. Hiç unutmam 90'lı yıllar salamlar yeni yeni yaygınlaşıyor ben evime almam sabah kahvaltısı yapmadan evden çıkıyorum yemediğim şeyi niye alayım demişti, mıh gibi çakılı hala kulaklarımda. Sonunda ne mi oldu kolon kanseri şimdi 3-5 parça dışında bir şey yemesi yasak. Ameliyat için harcadığı parayla şuan bir sıfır araç alınırdı hala da harcıyor hastaneye aylık her kontrolüne dünya para bayılıyor, ha akıllandı mı dersiniz ne mümkün başlarda pişman gibiydi ama kendini toplayinca özüne döndü. Uzun oldu kusura bakmayın dostlar ama bir malı alıp kenara koymanın mantığı yok ölümün ne zaman geleceği belli değil biz öldükten sonra o arabalar da mı gömülecek bizimle binin gitsin. Bu tarz konularda aklıma hep kanserden hayatını kaybeden bir kadının şu sözleri gelir.

"Bugünkü aklım olsa vitrindeki o kokulu mu saklamam, yakardım." O mumu yakın dostlar tek canımız var.

• quote:

Orijinalden alıntı: unal.s

Sıfır arabam olsa ne yalan söyleyeyim ben de kıyamazdım. Sırf bundan dolayı sıfır araba almıyorum. Benim araba ortalık malı. Kime araba lazım olsa ilk benim araba atılır ortaya cengaver. Yeri gelir ambulans, yeri gelir nakliye işi görür. Kurbanda kesilmiş tosun taşımışlığı var. Servis olduğu için sadece hafta sonu binebiliyorum ben. Hafta içi arabanın ticari taksiden tek farkı rengi. Kendi arabamı tanımadığım biri kullanırken bile gördüm, plakaya baktım benim araba, adama baktım tanımıyorum. Çalınmış olsa dedim bizim evin istikametine doğru neden gitsin? yoksa dedim biri ikiz plaka mı yaptırdı diye düşündüm eve gidene kadar. Eve varınca kardeşimin arabayı arkadaşına verdiğini öğrendim. İşin özü arabaya çok kıymet vermemek lazım. Çok özel bir araç olabilir, spor araba olabilir onlar için birşey diyemem.
    bu forumu seviyorum ya

• Bunlar hep sonradan gorme tipler o yuzden boyleler..mali mulku insandan degerli tutarlar rezil karakterler cunku..

• y.e.c. kullanıcısına yanıt
    lafi guzel koymusun helal 👍🏼boyle koylu kurnazlari adam kullanmaya cok sever,sende oyle tipleri g.t edicen ki biraz utansinlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7E2A7C465 -- 3 Ocak 2020; 13:32:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

sitede bir çift var, ikisininde 2014 üzeri araçları var(qasqhai ve polo).Allah'ın bir günü kontak çevirip gittiklerini görmedim, araçları km yapmasın diye heryere otobüsle toplu taşımayla gidiyorlar. sorduğumuzda ise arabaları yatırımlık aldık diyorlar, geçen avm'de denk geldik sevabına eve götürdüm. ben her yere arabayla giderim, dünyanın parasını ödemişim, sefasını süremedikten sonra başlarım öyle mala mülke. sanki dünyaya çivi çakacaklar.
    Yatirimlik araba mi? Altin mi lan bu? Araba dedigin seyin amortismani vardir, vergisi, kaskosu, trafik sigortasi, bakimi, muaynesi. Boyle yatirim mi olur? Bu bildigin embesillik. Araba kullanmiyosan almazsin, lazim olunca taksiye binersin bu kadar basit.

• Benim de arabam var ama ben de genelde yürürüm yada başkasında araba varsa onula giderim.Ancak zor durumlarda çıkarırım , benzini kmsi umurumda değil araba sürmeyi pek sevmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: unal.s

Sıfır arabam olsa ne yalan söyleyeyim ben de kıyamazdım. Sırf bundan dolayı sıfır araba almıyorum. Benim araba ortalık malı. Kime araba lazım olsa ilk benim araba atılır ortaya cengaver. Yeri gelir ambulans, yeri gelir nakliye işi görür. Kurbanda kesilmiş tosun taşımışlığı var. Servis olduğu için sadece hafta sonu binebiliyorum ben. Hafta içi arabanın ticari taksiden tek farkı rengi. Kendi arabamı tanımadığım biri kullanırken bile gördüm, plakaya baktım benim araba, adama baktım tanımıyorum. Çalınmış olsa dedim bizim evin istikametine doğru neden gitsin? yoksa dedim biri ikiz plaka mı yaptırdı diye düşündüm eve gidene kadar. Eve varınca kardeşimin arabayı arkadaşına verdiğini öğrendim. İşin özü arabaya çok kıymet vermemek lazım. Çok özel bir araç olabilir, spor araba olabilir onlar için birşey diyemem.
    Sesli güldüm
  • Bunun bir de tatile arkadaşının arabası ile gidip yakıt masrafına karışmayan,gidilen otelde "parımız bıtmesın ıhıhıh" diye otel dışına çıkmayan,ya da dışarda bir mekanda alemde akarken yemeden içmeden kesilen ve hiçbir aktiviteye katılmayan bekar ya da evli çift olan versiyonları mevcut.

Ancak sen önceden yer ayırtır ve çekersen hesabı senden önce yer içer gezerler orası ayrı mesele.

Ne garip ki iki tipini de yaşadım,sürprizlere yer kalmadı bu anlamda
  • Nefret edilesi kişilik

• Ben de 2 yılda 10 bin km falan yapabildim ama binemememin sebebi park yeri sıkıntısı. Eve gelince o yeri bulamıyorsam çok sinirleniyorum veya aklımda sürekli acaba bulabilcem mi diye düşünmek beni çok yoruyor.
  • Arabadan yatırım olacağına inanmıyorum.
    Durduğu yerde bile masraf ettiren bir yatırım aracı olamaz.
    Bir arabanın yıllık gideri minimum 5 bin lira. Böyle yatırım mı olur?
    Yatırımdan kasıt satarken aldığından 3-5 bin fazlasına satmaksa eğer, o kar değil enflasyon karşısında değerlemesi.

Şahsen kısa mesafeler için arabayı tercih etmiyorum.
    Arabayla gitmeye kalksam: Sinir stres, şehir trafiği, park yeri sorunu derken çekilen çileye deymiyor.
    Atlar otobüse gider işimi hallederim özellikle merkez ve çarşı gibi yerlere araçla gitmek zulüm.

Demir parçalarına bu kadar önem vermeye gerek yok. Sonra insanın canı daha çok yanıyor.
    Komşumuz Seat Leon aldı 115 bin lira mı neydi. 2 günde bir inip siliyor falan arabaya çocuk gibi bakıyor adeta.
    Sonra noldu; biri dönerken açıyı dar alıp çazur, çuzur çize çize mahfetti arabayı. :)

Arabalara anlam veya bir karakter yüklemeye gerek yok. Sokağa koyduğumuz bir demir parçası neticede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Ben de 2 yılda 10 bin km falan yapabildim ama binemememin sebebi park yeri sıkıntısı. Eve gelince o yeri bulamıyorsam çok sinirleniyorum veya aklımda sürekli acaba bulabilcem mi diye düşünmek beni çok yoruyor.
    Ben de aynıyım. Sırf park yerimi kaybedeceğim korkusu ile arabayı çıkarmak istemiyorum.
  • Yemeyenin malını gün gelir başkaları yer. Nefret ediyorum cimri insanlardan!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.