Şimdi Ara

Arabanızı iç temizleme yaptırmayın. Torpidoyu mahvediyorlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: CC OTO GÜZELLİK MERKEZİ

Evet demir ve balata tozunu temizleyen sprey.şu an en iyisi bence 3d BDX Brake Dust Remover.Altta linki var:https://urun.n11.com/pasta/3d-bdx-brake-dust-remover-jant-demir-tozu-tem-476-ml-117oz16-P192397623?gclid=EAIaIQobChMIxc3em_nM4QIVkh0YCh2vYgWuEAQYASABEgLHRPD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Ben Manisa Merkez deyim.
    Sorularınız oldukça elimden geldiğince cevaplarım yıkama ve detailing konularında...
    Çok sağol hocam.
    Senden temin etme şansım var mı!?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben iç temizliğini yaptırıyorum fakat temizliğe başlamadan önce torpitoyu sadece nemli bez ile silmelerini rica ediyorum. Ayrıca temizlik bitene kadar arabanın başından ayrılmıyorum. Bir sorun olmuyor bu şekilde.
  • Bilindik yerlere yaptırmakta fayda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Evet demir ve balata tozunu temizleyen sprey.şu an en iyisi bence 3d BDX Brake Dust Remover.Altta linki var:https://urun.n11.com/pasta/3d-bdx-brake-dust-remover-jant-demir-tozu-tem-476-ml-117oz16-P192397623?gclid=EAIaIQobChMIxc3em_nM4QIVkh0YCh2vYgWuEAQYASABEgLHRPD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Ben Manisa Merkez deyim.
    Sorularınız oldukça elimden geldiğince cevaplarım yıkama ve detailing konularında...
    Hocam ayna etkisi için ne yapmak, ne kullanmak lazım?

• Aracın dışını yakıt aldığım yerde yıkattırıyorum. İçini ise hafta sonu bir günümü kendime ayırıp silip süpürüyorum akşama kadar.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Araçta çok çizik varsa önce bir ince pasta atman lazım, çizik yoksa da önce demir tozu ardından kil hamuru en son da Kiwami yada Soft99 Authentic Premium Carnauba Wax uygulamalısın.

• quote:

Ben Manisa Merkez deyim.
    Bu ürünün uygulaması nasıl oluyor?
    - Önce lastiklere su tutup kiri azaltıp sonra da bu ürünü sıkıp bekliyor muyuz? Yoksa direk kirli jantın üstüne sıkıp bekliyor muyuz?

• 100k civarı paralar veriyorsunuz uyduruk mahalle arası yerlerde yıkatıyorsunuz.
    ya servise verin estetik paket adı altında 0 km gibi yapsınlar yada kendiniz yıkayın.
    sonra da böyle konular açılıyor ne diyeyim hayırlısı....
    88 model arabamızı bile yılda 1 kez serviste iç-dış yıkatıyorduk, millet gülüyordu.
  • Burada bir yere sordum pasta cila ve yıkama 250 TL dedi. Memnun kalıp kalmayacagimin garantisi yok. Kendim yaparım. Koctasta buldum. Gideyim alayım kendim yapayım

Pastayı el ile yapamazsın.makine lazım. Ancak sıvı cila yaparsın.

• Gittiğim yer bşr nebze üst seviye yıkamacı deterjan kostiksiz, su arıtılmış saf su.

• Eger yikamacida pacalari sivamis ayaginda terlik uzerinde beyaz atletli eleman varsa oradan KACIN. Hic bulasmayin dertsiz basiniza dert. Bir de luks araba sahiplerine sizden daha fazla iltimas, yalakalik yapiyorlarsa bir daha gitmeyin. Gozunuzu uzerlerinden ayirmayin yere serdigi bezi basincli suyla yikayip arabaniza surmesine izin vermeyin. Paspaslari da takip edin baskasininkini size sizinkini baskasina verir karisir gider. Bu is boyle cunku patron isciden calar isci de tuttugunu...

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    Direk kirli jantın üzerine sıkıp varsa küçük bir fırça ile temizledikten sonra basınçlı su ile duruluyoruz.
    Ayna etkisi demek araç boyasının temizlenip, pastalanıp cilalandıktan sonra yansıma yapması için üzerine glaze(ayna) maddesi sürülmesi veya glaze barındıran cilalarla yapılan parlatılma işlemidir.Sonuç genelde koyu renk araçlarda ayna gibi yansımadır.
    Maalesef ben ürün satmıyorum.İnternetten satın alabilirsin.
  • ayda bir bazen iki ayda bir arabayı yıkatmaya götürürüm. hep aynı yere giderim ama her defasında çalışanların değiştığıni görürüm. bu işlerde kimse uzun süre calışmıyor. 1 ay bazen o kadar bile çalışmıyor, gündelik alıp çıkıyor. bu gencin yaptığı işten de hayır gelmiyor. bugün var yarın yok, niye özensin.
    şimdiki gençler zora, sıkıya, düzene giremiyor. hemen voleyi vurup zengin olmak istiyor. işi öğreneyim, en iyi şekilde yapayım, işimle bir yere geleyim anlayışı yok. yaptığı işe saygısı yok.

• quote:

Direk kirli jantın üzerine sıkıp varsa küçük bir fırça ile temizledikten sonra basınçlı su ile duruluyoruz.
    Detailing fırçaları çok pahalı yumuşak diş fırçasıyla bastırmadan üzerinden geçsrk olur mu? Yoksa janta zarar mı veririz ? Teşekkürler

• Bimde camsil gibi bir fisfis var ustunde arac koltuğu resmi de var ondan alin 5 tl mi ne. Bir de o reyondaki mikrofiber veya yumuşak bezlerden alin. Koltuğa sıkın o fisfisi bol bol sonra bezle sürtun yedirip emene kadar. Adamlar bunun için kac para aliyor kim bilir

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    Jant boyasına kolayca zarar veremezsiniz diş fırçasıyla.Daha kolay olsun diye duvarlarda araları boyamak için kullanılan 10 tl lik kıllı fırça da kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.