Şimdi Ara

Arabanıza nasıl bakıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracınızı nasıl temizliyorsunuz? Oto Yıkama mı? Kendiniz mi temizliyorsunuz?

Benim merak ettiğim aracın içini nasıl temizlemeli hangi ürünler kullanmalıyız? Önerilerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Özellikle kış gireli, çocuğun okulu başlayalı, ufaklıkta yürümeye başlayalı araca ayıracak vaktim kalmadı. Sanırım en son Kasım ayında bi temizledim, içi, dışı toz toprak içinde şu an.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Ondan önce nasıl bir temizlik uyguluyordunuz? Şu el tipi süpürgeler almayı düşünüyoruz? Mantıklı mı olur sizce?

• İçini arada bir benzinlikte süpürge ile temizlerim. Paspasları yıkarım.
    Dışını ise kışın hiç yıkamam neredeyse. Mesela şu an belki 2 aydır yıkanmadı araba. Ama yazın ayda bir kendim yıkarım. İç mekanın tozunu da canım sıkıldıkça hafif nemli bez ile alırım.
  • Yıkamaya verdiğimde illaki bir yerleri kırılıyor geçen gün vites mandalı ondan önce havalandırma ızgarası kırıldı nasıl kullanıyorlar bilmiyorum bırakıp gitmemek gerek bundan sonra kendim temizliyorum jant temizleyici lastik parlatıcı hızlı cila 4 mikrofiber bez ve slikonlu cam temizleyici kullanıyorum arabanın yıkandığını belli eden lastiğin parlaması bana göre lastik parlamıyorsa araba kirli gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahancer2 -- 19 Mart 2019; 12:5:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    El tipi (ucuz yollu) aldım, beğenmedim attım. Oto yıkamacıların yaptıkları işi beğenmiyorum, aldıkları parayı haketmiyorlar. Birinde iç-dış yıkamaya verdim, ücretini de ona göre ödedim. Kapalı otoparktaydı yıkama, karanlıktan anlamadım durumu. Havaalanına gittim, bir baktım içine süpürge dahi tutulmamış. Yakın olsa dönüp söyleyecektim ama 30 km mesafedeydi. Yine birinde, iç-dış yıkamaya verdim, güneş vurdukça camdaki leke izlerinden yola konsantre olamadım, neyle sildilerse? İşini iyi yapan yerler var ama hiç öyle pahalı bir yere yıkamadım daha. Vaktim olur hava da güzel olursa süpürgesi olan bir kendin yıka yerine gidip, iç-dış güzelce temizliyorum. Öyle özel deterjan, cila, şampuan v.s. kullanmıyorum, en nihayetinde bi çuval civata, onu yıkamak için harcayacağım vakti, aileme ayırıyorum. Asgari seviyede temiz kalması yeterli benim için.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    karahancer2 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam oto yıkamacılar bulunduğum bölgede gereksiz bir pahalılık içerisinde ve genelde radyo ile oynuyorlar ondan bırakmıyoruz.

———

@karahancer2 hocam kullandığınız ürünlerin linkleri var mı önerdiğiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Anladım hocam oto yıkamacılar bulunduğum bölgede gereksiz bir pahalılık içerisinde ve genelde radyo ile oynuyorlar ondan bırakmıyoruz.

———

@karahancer2 hocam kullandığınız ürünlerin linkleri var mı önerdiğiniz?
    Autokit ürünleri kullanıyorum sonax meguiars vs gereksiz pahalı lastik parlaklığı su çamur olmazsa 1-2 hafta kalıyor parlaklığı gidince simsiyah kalıyor beyazlamıyor hızlı cilasıda güzel parlatıyor fiyatlarıda uygun 11 lira tekzenden alıyorum burdan bakabilirsiniz hepsine lastiğin linkini veriyim.

https://www.hepsiburada.com/autokit-lastik-temizleyici-ve-parlatici-500-ml-p-OTFALFA1213?magaza=Depolife&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwpsLkBRDpARIsAKoYI8ylqbzwpi0w8VJLXTPtLAiJV54rn-8j9088HY_d2EDOWRXlQ820fV4aAtfREALw_wcB

• bende genelde bim a101 de araçla ilgili temizlik malzemeleri falan oluyor uygun gördüğüm zaman kapıyorum hemen.

Ufak bir kova var içinde sünger bez köpürtücü konsol cilalama, lastik parlatıcı gibi malzemeler var. biraz yorucu oluyor ama canım ıstedıgımde gidip temizliyorum güzel istasyonlarda.

Ufak süpürgeler büyük taşları alıyor ama yine pislik kalıyor günü kurtarmalık sadece. süpürge olan yerlere gidiyorum. onlar cok sağlam cekıyor.

• Kendim yapmayı daha çok seviyorum. Self servis yerlere gidiyorum Onlarinda süpürgeleri tıkanmış oluyor. Sinir oluyorum. süpürgeyi actirdim icinden neler çıktı neler. izmarit çekmiş. Kağıt çekmiş. Peçete çekmiş. Bunun bile içine ediyoruz.
    2 aydır içini temizlemedim. Hanımın nöbetçi olduğu bir gün elektrik süpürgesini alıp arabanin altından girip üstünden çıkmayı düşünüyorum.

• Sadece kendim yıkarım hızlı ciladan kumaş temizleyiciye kadar herşeyim var hiçbir yıkamacı benim gibi temizleyemez ticaretine uymaz çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

El tipi (ucuz yollu) aldım, beğenmedim attım. Oto yıkamacıların yaptıkları işi beğenmiyorum, aldıkları parayı haketmiyorlar. Birinde iç-dış yıkamaya verdim, ücretini de ona göre ödedim. Kapalı otoparktaydı yıkama, karanlıktan anlamadım durumu. Havaalanına gittim, bir baktım içine süpürge dahi tutulmamış. Yakın olsa dönüp söyleyecektim ama 30 km mesafedeydi. Yine birinde, iç-dış yıkamaya verdim, güneş vurdukça camdaki leke izlerinden yola konsantre olamadım, neyle sildilerse? İşini iyi yapan yerler var ama hiç öyle pahalı bir yere yıkamadım daha. Vaktim olur hava da güzel olursa süpürgesi olan bir kendin yıka yerine gidip, iç-dış güzelce temizliyorum. Öyle özel deterjan, cila, şampuan v.s. kullanmıyorum, en nihayetinde bi çuval civata, onu yıkamak için harcayacağım vakti, aileme ayırıyorum. Asgari seviyede temiz kalması yeterli benim için.
    Hocam o küçümen senin toz toprak içinde dediğin araca hiç binmiyor mu?

Asıl şimdiden sonra temiz tutman gerek..

• Böyle

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Binmez mi, elbette biniyor ve bu da beni rahatsız da ediyor ama dediğim gibi büyüğün dersleri, sınavları v.s. derken aracı temizlemeye ayıracak birkaç saat kalmıyor. Artık bu hafta sonu ya kendim temizleyeceğim ya da bir yıkamaya vereceğim el mecbur.
  • Şundan var bendehttp://www.blackanddecker.com.tr/homeproducts/productdetails/catno/PAD1200/ iyi iş görüyor(hediye geldmişti).

• Arabamı kendim temizlerim. Yıkamacılar olaya doğal olarak ticari bakıyorlar. Asla kendiniz gibi yapamazlar. Yapmalarını da beklememek gerekir.
    Garajımız var. Müziği açarım, elektrikli süpürgeyle güzel süpürürüm. Mikrofiker bezle bimdem silikonlu mavi bir şişe var. Ondan beze biraz fıslatarak yumuşakça silerim torpidoyu felan. Ancak çizilecek piano black, kadranlar vs. çok yumuşak fırça ile tozlarını süpürürüm.

Kauçuk paspasları balkonda yere atarım, arap sabunu ve fırça ile birgüzel yıkar çamaşır gibi asarım

Bu temizliği senede 2-3 kere yaparım, ondan hariç çok yüzeysel temizlerim. 1-2 dklık.

En son 4 ay oldu temizleyeli.
  • Aracım parlak sedefli siyah renkte, hafta içi evin kapalı garajında durur, hafta sonunu İstanbul dışında geçiririm, dönüşte evimin karşısında sonax ve shell var aracın durumuna göre ikisinden birinde yıkatırım ve depo fullenir, bir sonraki kullanım için hazırda bekletilir...
  • red abonelerine ayda bir yikama ucretsiz denk gelirsem birakiyorum zaten yikamacidan beklentim yok en azindan supuruyorlar kirini aliyorlar onun disinda sonax matt effect disinda urun kullanmam iceriye disinida makinalarda yikatiyorum benzin alirken. En kral yerdede yikatsan 2 saat sonra toz kir kapliyor arabayi

• Deri koltuk bakımı hariç düzenli bakmıyorum araçlara.Onu da Meguiars D180,Mothers Reflections gibi uzun yıllardır huyunu suyunu bildiğim ürünlerle deri bakımı yapıyorum.

En son anımsadığım malzeme olarak bir hevesle Valet Pro kil,Mothers Pedler,Menzerna Cilalar şusu busu derken pek çok ürün aldım kalemli,ambalajları dahi açılmadan duruyorlar aylardır.

Artık bıkkınlık mı,yılgınlık mı,zamansızlık mı adını ne koyalım bilmiyorum,son 5-6 sene önceye kadar diğer yerlere de düzenli bakardım.
  • Önceden çok hassastım, 20 yıllık arabamı her hafta yıkatır, günde 3 defa silerdim. Ancak son geldiğim nokta; sıfır km araç almama rağmen 2 ayda bir yıkatıyorum, aracın içine bindiğim an gaza basıp sürüyorum, baktıkça bağlanıyor insan. En iyisi amacı doğrultusunda kullanmak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.