Şimdi Ara

Arabanız Şehir İçinde Ne kadar Yakıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
801
Cevap
0
Favori
102.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 megane hb. 9.5 litre şu anda. Araç henüz 800 km'de.
    Ama sanırım rodajdan sonra biraz daha düzelir.
    Anlık tüketimde yolbilgisayarı bazen 23 lt falana gösteriyor. Dayanamadığım için hep ortalama tüketimi açık tutuyorum.
  • Ford Fiesta 1.4i PO Bio benzin,devamlı yüksek devirde kullanım.
    100 km de 7.71 lt harcamışım.Po yu çok sevdim hem performanslı hemde az yakıyor :)
  • 95 model 1900 km de ford fiesta tdci şehir içinde 100km de 5-5.5 lt yakıyor. DİZELİ SEVİYORUUUMM
  • 98 Polo 1.6 ortalama şehiriçi 9.5 10lt yakıo şehirdışı 5.5lt.
  • quote:

Honda Civic 1.6i ES 120 Beygir 7,8 yakıo(Güya çok az yakıoo)

bence bu değer çok iyi
  • quote:

Orijinalinden alıntı: excalibur13

Bende 98 polo 1.6 8 valfe 75 hp var ortalama (şi ve şd karışık) 7 litre yakıyor. benim için ortalama bir değer. 10 litre yaksa hemen satarım. Zaten yeterince benzine para veriyoruz. Petrol fiyatları düşmesse biz daha çok konuşuruz hangi araba ne kadar yakıyor diye..

aracınıza iyi bakmışsınız sanırım 7 litre o araç için olabilecek en iyi değer 8.5-9 yakanını biliyorum.

edit: tabi bunlar ortalama değerler sizin kullanış biçiminize göre de değişiyor, ama yine de az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weatherman -- 10 Ağustos 2005, 20:39:01 >
  • Şehir dışı 7.3-7.5, şehir içi 10-11lt ortalama, 98 Scenic 2.0
  • quote:

Orijinalinden alıntı: NeRoBiAnCo

quote:

Orijinalinden alıntı: excalibur13

Bende 98 polo 1.6 8 valfe 75 hp var ortalama (şi ve şd karışık) 7 litre yakıyor. benim için ortalama bir değer. 10 litre yaksa hemen satarım. Zaten yeterince benzine para veriyoruz. Petrol fiyatları düşmesse biz daha çok konuşuruz hangi araba ne kadar yakıyor diye..

aracınıza iyi bakmışsınız sanırım 7 litre o araç için olabilecek en iyi değer 8.5-9 yakanını biliyorum.

edit: tabi bunlar ortalama değerler sizin kullanış biçiminize göre de değişiyor, ama yine de az

Sana katılıyorum. Benden önceki sahibi oldukça iyi bakmış. Ben çok özen gösteren biri değilim. Fakat benzinin yüksek olmasından dolayı genelde düşük devirli kullanıyorum. Gereksiz yerede gaza basmam ve 110 u fazla geçmiyorum.

• quote:

Orijinalinden alıntı: monsera

2005 megane hb. 9.5 litre şu anda. Araç henüz 800 km'de.
    Anlık tüketimde yolbilgisayarı bazen 23 lt falana gösteriyor. Dayanamadığım için hep ortalama tüketimi açık tutuyorum.

Bende de ayni hastalik soz Konusu Anlik tuketim acik olmak zorunda gibiymis hissediorum...
  • fiat bravo şehir içi : 250-300 ykr
  • senin aracının fazla yakması normal şuan piston tepelerinde kurumlaşma olmadığından fazla yakıyor bi 10bin km idare et git gide düzelir

quote:

Orijinalinden alıntı: monsera

2005 megane hb. 9.5 litre şu anda. Araç henüz 800 km'de.

• Beyler peki bu değerleri şu kitabında yazan ortalama değerlere nasıl yaklaştırabiliriz bilgisi olan varmı. Bu gidişle aç kalacaz benzine para vermekten
  • Ben çok yürüyorum bir de arabamı bir kaç günlük dinlenme pozisyonuna getirip bırakıorm.Çok şahane yakıoo kitabındakinden daha ii.Ama biaz kullanıp ara veriom sonra bidaha kullanıom öle öle gidio...
  • bizde eskiden 99 eski kasa accent vardı 1,5 benzinli... kitabında 90 sabit
    5,6 litre...
    ben onu 70-75 ile sürüp, boşlara filan atıp inişlerde... 4,98 litre oralama ile
    olimposa (antalya) gidip ankaraya geri döndüm... arada rapma çıkarken 3. vitese attıgım da oldu gerçi! 5500 devir :) ama çok az...

benzinli aracın bir titreşime girme devri oluyo... o devrin hemen üstünde kullanacaksın... 2000 devirde filan! 2500 diil!

en verimli devri tutturup öyle gidecen... ani hızlanmıycan... hızlanırken bile 3000 e çok yaklaşmıycan... lastiklere de azıcık fazla hava bas...

kırmızı ışık yanıyor ise boşa at... önceden fren yap... ışık geldiğinde hala yürüyo ol, durmuş olma...

başka teknik bilmiyom valla bu kadar...

6,5-7 litre yakardık biz normalde uzun yolda o arabayla 3 kişi + tatil yükü ilen

ben antalyaya 4,98 ile iki kişi ve az yük ile gidip geldim... zaten klima da yoktu

• quote:

Orijinalinden alıntı: byurt

Beyler peki bu değerleri şu kitabında yazan ortalama değerlere nasıl yaklaştırabiliriz bilgisi olan varmı. Bu gidişle aç kalacaz benzine para vermekten

yavaş kullanarak. türk gibi kullanmıycan arabayı.
  • toyota avensis 1.6 ortalama 10lt/100km yakıyor.benzin 98 oktan!
  • getz 1.3 benzinli 95 oktan 450 km'de araç 7.0l/100km. (tam fabrika verisi :)
    şehir dışı yapmadım bilmiorum.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: byurt

Beyler peki bu değerleri şu kitabında yazan ortalama değerlere nasıl yaklaştırabiliriz bilgisi olan varmı. Bu gidişle aç kalacaz benzine para vermekten

Devırı 2000 ıle 3000 arasında tuttarsan en fazla ekonomıyı yaparsın...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: duduco

Honda Integra 2.0... 200 ile 220 arası

Hacı o araba 2.0 deil 1.8 . 1834 cc
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.