Şimdi Ara

Arabanın üzerine boya akıtmışlar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ne kadar kaçarsam kaçalım bela illaki bizi buluyor.Nezih bir semte taşınsanız bile illa ki avm ye yada bir yere gidip aracınızı park ettiğinizde birileri arabanıza zarar verebiliyor.Benim aracın da sağ tarafında kapı vurmasından kaynaklı izler var hatta sağ kapı kolu boyası resmen atmış.İnsanlarda düşünce yok ki.Bu kadar arabanın ve bilinçsiz insanın olduğu bir ülkede araçlarımızın yıpranması kaçınılmaz.
  • Sanırım artık kaportalarin yumuşak ve esnek bir kaplama maddesi ile kaplanması zamanı geldi. Plastik kaplama gibi birşey ile kaplanilmasi lazım.

Yoksa binlerce lira dök adamın birisi gelsin üzerine boya damlatsin Falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belliki takıntıları var düşmanlarınız olmasın,Bence Başka bir sokağa parkedin.

• Gaz yağı sentetik bazlı boyaları inceltebilir, döküldüğü yerden çıkartabilir. Temizlemek için gaz yağı kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla araç boyalarına zarar vermiyor, farklı alanlarda temizlik için kullanıyorum ancak daha önce oto boyası üzerinde hiç denemedim.

Denemek isterseniz, eski bir pamuklu kumaş (atlet vb) yada üstüpü üzerine bir miktar dökerek bezi bir süre gazyağını emmesi için temiz bir yüzeyde bekletin. Bezi avcunuzda tutup parmağınıza bir parçasını geçirerek hafifçe boya dökülmüş noktaya uygulayın. Eğer sökecek durumdaysa zaten fazlaca bastırmanıza gerek kalmayacaktır.

Her ne kadar zarar vermeyeceğini düşünsemde bundan emin değilim. Bu yüzden öncelikle aracın dıştan gözükmeyen metal kısımlarında (kapı içi gibi) denemenizi öneririm.

Saygılar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerosen -- 22 Kasım 2016; 23:21:34 >
  • Kerosen kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz şekilde denedim akşam ama hiçbir faydası olmadı. Aynı şekilde duruyor boya.

• yetkili serviste selülozik tiner ile bi kaç leke çıkarttılar ama boya değildi tabi, denemek lazım, aracın boyasına zarar vermedi bizim. Gaz yağı genelde zift reçine vb. çıkartır parlatır boyayı besler ama gaz yağı çözüm olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 22 Kasım 2016; 23:39:4 >
  • Önce alkol gibi hafif bir şeyle deneyin. Ben araba parçası üreten fabrikada çalışıyorum. Leke varsa alkol kullanıyoruz. Alkolle çıkmazsa hurda oluyor.
  • Geçmiş olsun, sanıyorum benzin yağlı boya lekesini çıkartır ama aracın boyasına zarar verir mi emin değilim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.