Şimdi Ara

Arabanın giderken stop etmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba aracım peugeot partner tepee 1.6HDI 110hp 2009 model

1 hafta önce gece yarısı yolun boş olduğu bir zaman 0-100 denemesi yapayım dedim (neyimeyse bu arabayla) her neyse başladım 1. vites 3bin devir attım 2 ye, 2. viteste araba 5 bin devire gelince şu işaret çıktı:

Arabanın giderken stop etmesi

Araba stop etmemişti ben kenara çektim arabayı rölantide beklettim sesini dinledim bir anormallik yoktu neyse dedim yemişim 0-100 ünü gittim, yarım saat sonra eve vardığımda bu ışık yanmaya devam ediyordu. Her neyse sabah arabayı çalıştırdığımda ikaz lambası yanmıyordu her şey normaldi.

Bundan 2 gün önce de müzik dinlediğim zaman devirli sürüyordum aracı 2.5-3 bin devir bandında, vitesi 3 te sanıyordum fakat 2 deymiş ve gördüğüm zaman devir 5 bine gelmişti hemen vites attım ama bir baktım araba stop etmiş ve gene bu motor ikaz ışığı yanmıştı. İlk şoku atlattıktan sonra marşa bastım araba çalışmadı 3-4 kere denedim çalıştırmayı olmadı. Kimseyi de arayamadım babamında işi vardı telaşlandırmayım dedim neyse bir 5 dakika sonra çalıştırmayı tekrar denedim bu sefer ilk çalıştırmada çalıştı. Eve gittim akşam arabayı durdurmadan önce hala yanıyordu bu meret sonra gene sabah çalıştırdığımda gitmişti.

İnternette araştırdım bu işareti 3-4 farklı sebepten dolayı oluyormuş. bunların 2 tanesinin sonucu araba için hayati 1 tanesi de fazla emisyondan mı öyle bişeyden dolayı meydana geliyormuş fakat arabanın stop etmesiyle ilgili bir bilgi bulamadım.
    2 gündür sürüyorum arabayı anormal hiçbir şey yok, babaya da anlatmadım olayı, araba sonradan daha büyük sorunlar açar mı başıma

Sizlerden böyle bir olay yaşayan veya bana bir tavsiye verebilecek var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blyss -- 15 Mayıs 2015; 0:13:45 >

• Bazı araçlar da bu arıza ışığı direk motor arıza ışığı sizde de öyle mi önce onu tespit ediniz kullanma klavuzun dan.

Benim aracımda ortasın da stop yazınca motor arıza ışığı oluyor.

Motor da sarsıntı egzoz da pat pat ses var mı ? varsa bobinin biri gitmiş olabilir bende yüksek hız yaptıktan sonra tek bobin ömrü bittiği için elimde kalmıştı bozulmuştu bu arıza ışığı ile çekişte düşme ve titreme sorunu yaşadım.

Egzoz emisyon hatasını da bobin bozuk olunca vermekte.
  • Motor arıza ışığı, kullanma kılavuzuna da baktım hatta bu emisyon yüzünden olabilir diye kılavuzda da yazıyordu

Motor da sarsıntı ve egzozda ses yok her şey çok normal gözüküyor yani ilerde sıkıntı açmasından korktum bende

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

Motor arıza ışığı, kullanma kılavuzuna da baktım hatta bu emisyon yüzünden olabilir diye kılavuzda da yazıyordu

Motor da sarsıntı ve egzozda ses yok her şey çok normal gözüküyor yani ilerde sıkıntı açmasından korktum bende

Rolanti de düzensizlik çekişte düşme yoksa bobin den değil büyük ihtimal ama bunlar da yoksa büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkcası benim araçta gösterge arada gidiyordu araba stop etmiş gibi oluyordu çekiş çok kötü olmuştu ona rağmen sadece bobin dendi sorun

Umarım büyük sorun yoktur bilgili arkadaşlar dönüş yapacaktır

Geçmiş olsun
  • Motor arıza ışığı yanmış. Bilgisayara bağlatıp hata kodunu öğrenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • Yukarıda da söylemişler bilgisayara bağlatıp kodu öğrenin.

• Usta bence babana soyle,arabada bi problem olursa sikinti yasama

Bu motor ariza uyarisi aynen,bilgisayarda ariza kodu cikar, uygun bi serviste baglat bilgisayara seninde icin rahat etsin.

• Muhtemelen krank sensörü arızası gibi...
  • Niye olduğu hakkında birşey diyemiyorum fakat acilen servise gitmen gerektiği belli çok sürme bu şekilde aracı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.