Şimdi Ara

Arabamın Son Taksidini Ödedim / GOLF R alacaktım.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
5
Favori
11.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhalif13

Dumlupınar üni. Yurtdışında çok tercih edilir zaten.
    Onemli olan tecrubedir. Bu arkadas bir yerden baslayacak neticede.
  • Cevaplara bak... Yemin ediyorum bu millete bu refah fazla bile, kuru soğan ekmeğe muhtaç olmanız lazım akıllanmayız için. Zavallısınız zavallı.
    Herif neden Avrupa’da Amerika’da asgari ücretlinin kolayca alabildiği arabayı biz kaç katı fiyata alıyoruz demiyor da adamın hayaline sallıyor. Size soğan bile çok kuru ekmek yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye sıfır alıyon ki ? sıfır alıcak kadar zengin değilsen 2007 golf r al 100bine bulursun. azla yetinmeyen çoğu bulamazmış. bende 2007 sti var al bi sıfır golf r da seni tokatlıyım 😁😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Sen Amerika Hollanda gibi üretebiliyor musun da kendini onlarla kiyasliyorsun?
    Ornek aldigin ülke yıllardır milletleri sömüren emperyalist devlet .Tabi senden zengin olacak.
    Terör yok ,savaş yok ,mülteci yok etnik milliyet yok yokoglu yok
    Senin dibinde yangın var 40 yıldır terörle uğraşıyorsun.
    Bırakın bu kıyaslamaları
    Tamamen merakımdan, Gürcistan, Bulgaristan ne üretiyor da oradalarda araçlar ucuz?

• 10 yasindaki yigenim maybach hayali kuruyo burdaki muhendist c sinifi golf R hayali kuruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrankara

illa allah demeye gerek yok atatürk deyip 2500 tl ye ''özel'' kitapta satılabilir.Bu şekilde de o araca binebilirsiniz.
    Zorlama olmuş dostum çok uğraşma bence.

• dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    Nufusu ne o ulkelerin soyler misin ?
    Biz avrupanin em buyuk nufusuna sahibiz uretimimiz de yok.
    50 bine mercrdes mi bekliyoruz ?

• Hocam senin pc zaten bi araba parası imzadaki pc ne öyle :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Mesajlarını okudum. İyi güzel söylüyorsun da hiçbir çözüm yolu da söylememişsin. Sürekli iyi varsa kötü de var şöyle böyle. Bir ülke üretim yapmadan kalkınabilir mi ? Zaten üretim yapan üç beş kurumun varken sen gidip onları da satarsan nasıl kalkınacağız ? Bu insanların hepsi serzenişlerinde sonuna kadar haklı. Ödenilen verginin, vatandaşın devlete verdiği hizmetin karşılığı bu değil. Dünyada bizim kadar vergi ödeyip refahı böyle rezil rüsva olan başka bir ülke daha var mı? Senin oyunla seçilen adam s600 ile gezerken sana 98 corollanın hak görülmesi adil mi ? Bunu kendine yedirebiliyor musun ?

• Alan olmasa bu fiyata kim satar.

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Hataniz şu elestirmeye en tepeden basliyorsunuz .Ben iktidar yanlisi birisi de degikim pesinen soyliyeyim. Uretim yok diyoruz degil mi ?
    Bosverelim devleti idare edenleri toplum olarak kacimiz yaptigimiz iste devletime daha fazla nasil faydali olurum zihniyetiyle calisiyoruz ?
    En ufak bir isim bile olsa sahtekarlikla duzenbazlikla karsilasiyorum ben bu ulkede .
    Tesisat ustası ise baslarken sabah ciraklarina "gittiğiniz evlerde bir tarafi yaparken digerini bozun gelin"diye basihat ediyor
    Araban bozuluyir tamirciye emanet etmekten korkuyorsun
    Hasta oluyorsun doktorun bicagina yatiyorsun ama sonra anliyorsun ki sirf para icin ameliyat edilmissin
    Toplumlar nasilsa o sekilde yonetilir .Ben buna inanirim
    Bu ulke bu ahlaki yapiyla inanin iyi bile yonetiliyor .

• benzer durumda 2012 eylulde de rusyaya gidip 2013 nisanda hayalimdeki type r 2008 modeli 15000 dolara almistim.
    Söylediklerimi yanlış anlamışsınız ben iktidar yanlısı bir insan olduğunuzu söylemedim, siyasi görüşünüzü bilmiyorum. Bu ülkenin insanının gerçekten dini imanı para o konuda da hem fikiriz. Bir işi yaparken devletime milletime nasıl daha iyi hizmet ederim diye düşünmek gerek. Üretmek gerek. Üretim yapana destek olmak önünü kesmemek gerek. Düşünen okuyan nesiller yetiştirmek gerek. Bütün bunların olması için de her zaman bizden iyilere bakmalıyız ki kötü olduğumuzu farkedelim. Kötü olanlar olduğunu da elbette unutmamalıyız ancak çalışmazsak, üretmezsek onlar gibi olacağımızı bilmeliyiz. Bunun için bizden kötülere bakmalıyız. Bakıp şükretmek için bakmamalıyız. Umarım anlatabilmişimdir.

• 18 yıllık mühendisim arabam 2012 astra h. Hayatta her şeyi iyi araba iyi ev olarak görmemek lazım. Minimalist yaşayarak azla mutlu olmayı öğrenmek çok iyi bir şey. Zaten aşırı araba kalabalığı yüzünden ne araba park etmeye yer var ne de sürmeye.
  • herkes yazmış da yazmış üretmek lazım diye gidin bi üreticiye sorun bakalım ne derdin var,hangi sorunlarla boğuşuyorsunuz diye

mazot almış başını gitmiş,hammadde fiyatları kurdan dolayı yükselmiş,elektrik fiyatları uçmuş gitmiş dükkanını,fabrikasını kapatmayı,tarlasını boş bırakmayı kim ister ki saçmalık oturup klavye başından yazmak kolay üretmek lazım diye.Buyur gel sen üret kalkındır bu ülkeyi
  • ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Ayni fikirdeyiz bu konuda .Peki büyük cogunlugu boyle dusunen bir toplum icin amerikayla Almanyayla kiyas yapmak garip degil mi ?
    Basimizdakilere suçu atmak en kolayi .Onlari secen kim ?
    Hadi biz goremedik bari bizden sonraki nesli kurtaralım diye dusunen var mi ?
    Calismiyoruz tembeliz hepimiz firsatini bulsak kolay yolsan koseyi dönmek isteriz .Iste bu yuzden gelişmiş devletlerin cok gerisindeyiz maalesef

• O değilde isterse golf x olsun 720bin nedir

Savunacağım diye ağzına yüzüne bulaştırmışsın. Bu ülke üretiyordu hocam üretiyordu. Sumerbankimiz vardi. Kiyafet ithal etmek ne demek bilmez en iyisini biz giyerdik. Ucak fabrikamız vardı. Biz kendimiz üretip dev gibi ülkelere satardık. Daha saydırmayın bana. Bu fabrikalar o büyük başların bi tarafına kaçtı heralde. Elimizde bi tek aselsan roketsan kaldı üretim yapabilen. Onlar da malzemelerin hepsini yurtdışından almak zorunda. Niye çünkü adam gibi demir çelik fabrikamiz bile yok. Atatürk üretimin önemini bildiği için birçok fabrika açıp göçtü bu dünyadan. Bu ulke üretiyordu. Şimdiyse araba uretcez diye bi taraflarını yırtıyolar. Ama motoru bile bizim değil . Neyse allahtan bulsunlar belâlarını. Sen haberlerde çıkıp 'Son 25 yilda yaptığımız en büyük gelişme imam hatip okulları' dersen utanmadan, üretimin ü'sunu bilmeyip kendi halindeki çiftçilere mazotu dünya kadar paradan satarsan, sonumuz böyle olur.

• Golf r de baya fakir hayali hocam

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.