Şimdi Ara

Arabamı ne kadara satmalıyım Golf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
5.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 52
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 29
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • chuckchucky (29 mesaj) cupra_mann902 (5 mesaj) Ben sero (4 mesaj) geleyle (3 mesaj) _Maxximum_ (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (69 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (7 mesaj) (1 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Güncel Araç Fiyatları >> Arabamı ne kadara satmalıyım Golf
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Hocam naptın polo lar o fiyattan gidiyormuş şimdi baktım
    Benim aracın benzerlerine 270 280 yazmışlar ama satılmıyor

Satılmaz tabi yeni kasa sıfır c segmentler 220 230 a satılıyor kim ne yapsın eski kasa ikinci el aracı 270 e. Hepinizin elinde kalacak o araçlar euro tekrar yükselmezse. Uyanıklar eskittiği arabayı satıp aynı paraya sıfır araba alma derdine düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trident682 -- 15 Mart 2021; 20:11:13 >
  • Satılmaz tabi yeni kasa sıfır c segmentler 220 230 a satılıyor kim ne yapsın eski kasa ikinci el aracı 270 e. Hepinizin elinde kalacak o araçlar euro tekrar yükselmezse. Uyanıklar eskittiği arabayı satıp aynı paraya sıfır araba alma derdine düştü.

Yanlış anladın herhalde elimde kalsın istemiyorum alsatçı fırsatçıda değilim ederi neyse öldürmeden satmak istiyorum ne ucuz gitsin nede alıcı için pahalı olsun isterim

270 kimse vermez . Olan adam 20 daha verir yeni kasa alır hem daha dolu. İkinci el kilit valla adamlar hem sıfırından yüksek istiyorlar hem de tok satıcılar. Alırsan al almazsan çok da umurunda değil

Kaça satmalıyım. İstediğiniz fiyata satabiliyormusunuz. O zaman 500 bine satın gitsin.

Kaç lira piyasası dersen 200 210 bin.

Malum siteye girip aracınızın kriterlerini filtreleyip fiyata göre en düşük yapın.İlk 10 ilan harici(hasar kayıtlı vs) diğer ilanlar fiyatı belirleyecektir.

Hocam 270 gibi hayalleriniz olmasin ancak 210a da verilmez. 2019 yilinda aracimi satarken bende konu actim fiyati hakkinda. 60 65 hatta ederinin 55 oldugunu yazanlar vardi. 10 gun icerisinde 80.000 tl ye sattim

Piyasa hep vardı, bahsettiğim zamanda da vardı şimdi de var. Bahsettiğim zamanlar öyle çok uzak zamanlar değil, 2010'da 30 bin tl'ye borç harç araba alsan kredisi devam ederken 2011'de o arabayı 28'e ancak satardın. O zaman da diyor muydunuz "ben buna kredi çektim, sıfırı 30 binken ben 32'ye veriyorum 2. eli" diye. Son 2 senede yaşlanan dalgalanmalardan arzın sıkışmasından dolayı yaşanan algıyı gerçek sanmayın. Piyasa dediğin arzla talebin buluştuğu yerdir. İstediğin fiyatı istemekte özgürsün ama verecek adam da sıfırdan fazlasını vermez. Stabil ekonomide düzen budur.

Ama ben sizin karın ağrınızı biliyorum; ben de araba aldım geçen sene hatta kredi de aldım az bir miktar. Ama ben ayağımı yorganıma göre uzatırken millet cürmünün iki katı krediye girdi sırf değeri artıyor diye. Yarı maaşımı alan arkadaşım krediye girip 350 bin liralık araba bakarken biz kerizdik de 100 bine araba aldık. Artar satar yoluma bakarım dediniz, olmayınca da burada caz yapıyorsunuz. Araba temelde bir sarf malzemesidir, ihtiyacına göre alır ve kullanırsın. Umarım aldığım arabanın değeri olması gerektiği gibi düşer, 80'e 70'e satarım. Düşüğe satarım ki alacağım da düşük olsun, yani olması gereken.

• Yüzbaşı
    519 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yanlış anladın herhalde elimde kalsın istemiyorum alsatçı fırsatçıda değilim ederi neyse öldürmeden satmak istiyorum ne ucuz gitsin nede alıcı için pahalı olsun isterim
    Trident682 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    122 Mesaj

270 kimse vermez . Olan adam 20 daha verir yeni kasa alır hem daha dolu. İkinci el kilit valla adamlar hem sıfırından yüksek istiyorlar hem de tok satıcılar. Alırsan al almazsan çok da umurunda değil

chuckchucky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj

200 210 alinabiliyorsa alin 220 ye ben aliciyim

|
    |
    Ben sero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    519 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Selamlar herkese

Yardımcı olursanız çok sevinirim piyasa bilgim yok

Ev alacağım için aracımı satmak istiyorum

2020 model golf 1.5 150 beygir dsg comfortline 15 bin km de

Fikir verebilirmisiniz kaça satmalıyım

yaz aylarını beklemek daha mı iyi fiyata satabilirim sizce

Teşekkür ederim herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuckchucky -- 15 Mart 2021; 19:33:12 >

|
    |
  • Binbaşı
    1128 Mesaj
    Kaça satmalıyım. İstediğiniz fiyata satabiliyormusunuz. O zaman 500 bine satın gitsin.

Kaç lira piyasası dersen 200 210 bin.
  • Binbaşı
    1356 Mesaj

Malum siteye girip aracınızın kriterlerini filtreleyip fiyata göre en düşük yapın.İlk 10 ilan harici(hasar kayıtlı vs) diğer ilanlar fiyatı belirleyecektir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj
    quote:

Değerleme yapınca böyle rakamlar çıkıyor

Hocam 270 gibi hayalleriniz olmasin ancak 210a da verilmez. 2019 yilinda aracimi satarken bende konu actim fiyati hakkinda. 60 65 hatta ederinin 55 oldugunu yazanlar vardi. 10 gun icerisinde 80.000 tl ye sattim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cupra_mann902 -- 15 Mart 2021; 20:51:8 >

• Yarbay
    2916 Mesaj

Piyasa hep vardı, bahsettiğim zamanda da vardı şimdi de var. Bahsettiğim zamanlar öyle çok uzak zamanlar değil, 2010'da 30 bin tl'ye borç harç araba alsan kredisi devam ederken 2011'de o arabayı 28'e ancak satardın. O zaman da diyor muydunuz "ben buna kredi çektim, sıfırı 30 binken ben 32'ye veriyorum 2. eli" diye. Son 2 senede yaşlanan dalgalanmalardan arzın sıkışmasından dolayı yaşanan algıyı gerçek sanmayın. Piyasa dediğin arzla talebin buluştuğu yerdir. İstediğin fiyatı istemekte özgürsün ama verecek adam da sıfırdan fazlasını vermez. Stabil ekonomide düzen budur.

Ama ben sizin karın ağrınızı biliyorum; ben de araba aldım geçen sene hatta kredi de aldım az bir miktar. Ama ben ayağımı yorganıma göre uzatırken millet cürmünün iki katı krediye girdi sırf değeri artıyor diye. Yarı maaşımı alan arkadaşım krediye girip 350 bin liralık araba bakarken biz kerizdik de 100 bine araba aldık. Artar satar yoluma bakarım dediniz, olmayınca da burada caz yapıyorsunuz. Araba temelde bir sarf malzemesidir, ihtiyacına göre alır ve kullanırsın. Umarım aldığım arabanın değeri olması gerektiği gibi düşer, 80'e 70'e satarım. Düşüğe satarım ki alacağım da düşük olsun, yani olması gereken.

|
    |
    BOLDVIPER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1128 Mesaj
    quote:

Hocam naptın polo lar o fiyattan gidiyormuş şimdi baktım
    Benim aracın benzerlerine 270 280 yazmışlar ama satılmıyor
    Daha yeni kasası 2 kat daha dolu özellikle 290 bine satıyorlar. Kaldı ki 80 lik dilime girmiş bu araçlara talep patlamasını kimse beklemiyor. Ve yeni golf ayrıca daha yakışıklı. 7.5 gibi değil.

Gerçekçi olun zararın neresinden dönersen kar. Çünkü 80 lik dilim aşağısına alternatif çoğaldı. En kötü adam 231 e leona yazılır. Hadi onu geç 230 a sıfır çok dolu corolla, 240 civic var. Sıfırın şu sefil ekonomi de rekor satış yapması ahanda bu salak 2.el piyasası yüzünden. Ayrıca comf polo sıfırı 193 195 civarı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

Satılmaz tabi yeni kasa sıfır c segmentler 220 230 a satılıyor kim ne yapsın eski kasa ikinci el aracı 270 e. Hepinizin elinde kalacak o araçlar euro tekrar yükselmezse. Uyanıklar eskittiği arabayı satıp aynı paraya sıfır araba alma derdine düştü.

Alıntıları Göster
    Hangi c segmentler 230 bin? Leon 2 aydir piyasada yok. Toyota kampanyasi bitti. Geriye ne kaldi ?
    |
    |
    Bahsedilenler: Trident682
  • Yarbay
    5580 Mesaj

iyide 2019 da dolar avro nerdeyse 10tl idi faizler 1,98 di millet o oranlardan araba aldı genel olarak araba fıyatlarıda arttı napsaydı ucuzamı versınler ? kendın alsan sankı verıceksın uygun fiyata

|
    |
    Trident682 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj

Bir kere en büyük hatayı buraya fiyat sorarak yapmışsınız. Yine lütfetmişler ederi 50 bin dememişler :D

Yukarıda da söylendiği gibi arabanızı alan sitelerin verdiği fiyatlara, malum sitedeki ilanların aralığına vs bakıp karar verin. Ne kadar çabuk satılmasını istediğinize göre de fiyatı düşürün.

Ama bence şu an araç satmak için uygun zaman değil zira

1. Ortalıkta çok "lafta" kampanya var. Dolayısıyla 2. ele göre çok cazip fiyatla sıfır araba varmış gibi gözüküyor ama öyle birşey yok. Zira ortada araba falan yok. Leon için falan mesela temmuz ayına sıraya yazıyorlar ve tabi ki fiyat garantisi yok. Belki çok uğraşıp bir sürü ilde, bir sürü markanın bayileri aranırsa şansına birşeyler denk getirilebilinir.
    2. Bu sene içerisinde yeni bir ötv zammı gelme ihtimali bana göre çok yüksek. Kur nerelerde olur o ayrı bir soru işareti.
    3. Kredi faizleri yüksek dolayısıyla alım gücü düşük. Genel kanının aksine bizim ülkede tüketimin çok olması nedeni millette çok para olması değil, ucuz krediye ulaşımın çok kolay olması.

O yüzden bence şartlar daha uygun olana kadar bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 16 Mart 2021; 2:12:22 >

• Yarbay
    2331 Mesaj
    quote:

Değerleme yapınca böyle rakamlar çıkıyor

Hocam cevabı bu işte. Burada size 220 yazanlar emeğinizi, alın terinizi ucuza kapatıp şark kurnazlığıyla kapma derdinde.

280 binlik araca 220 bin yaz diyenler sizden 220’ye alıp 290’a satacaklar. Yani alenen bir kimsenin malına bu kadar kast olmaz. Para kolay kazanılmıyor. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

• Binbaşı
    1002 Mesaj

Burada yazan embesillere bakmayın, bugün en kötü galerici bile o araca 250 teklif eder.

Forumda coluk cocuk hasetinden ne yazacağını şaşırmış, kendi alamıyor ya milletin malına bok at geç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 18 Mart 2021; 4:5:57 >
  • Binbaşı
    1128 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cupra_mann902

Golf sahibi degilim 2021 leon 1.0 tsi manual sahibiyim. Bu arac 220 230 civarinsa mevcut piyasada hizli satilir.

Alıntıları Göster
    Neden leon aldıysan diğerleri de onun için leon alır. Manuel yerine 231k ya otomatik leonu alsan neden aynı paraya haşatı çıkmış golf alırsın. Seni sıfıra sevk eden neyse başkasını da odur. 2.el piyasası ancak keriz silkeleme mekanı olmuş. İq sunun çeyreğini kullanan gider sıfır alır.
  • Yüzbaşı
    696 Mesaj

Aklınızdaki fiyatın biraz üzerine yazın talep durumuna göre aşağı veya yukarı oynama yaparsınız. Burdakilere bakarsanız kendilerinden başka herkes aracını ucuz versin piyasa düşsün. Zaten ucuz fiyat yazarsanız ilana doluşmalarından ucuz olduğunu anlarsınız.
    |
    |
  • Yarbay
    2957 Mesaj

Kusura bakmayın ama bu forum a girip bu yorum yazacak kadar bilgisi olan bi insanın internetten piyasa araştırması yapacak bilgisi de vardır diye düşünüyorum. Bence siz şimdi aracınıza buradan alıcı arıyorsunuz.

Buradan soru sorarsanız aradığınız cevaptan başka her türlü tartışmayı okursunuz.
    |
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj

Birçok kişi aracınızı 1.0lık golf ile karşılaştırarak 250 260ların pahalı olacağını iddia etse de aracınız 1.5 motora sahip bu nedenle aracınızı satarken sıfır 1.5 motorlu ve liste fiyatı 379 binleri bulan modeli göz önünde bulundurun. Ucuza araç isteyen 1.0lık yeni golfü alsın. birçok kişi al satçı gibi davranıp araç fiyatlarını düşürme peşinde ancak ülke gerçekleri ortada kimse ucuza araç alamıyor siz de satmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgknltn -- 16 Mart 2021; 11:44:5 >
  • Binbaşı
    1128 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cupra_mann902

200 210 alinabiliyorsa alin 220 ye ben aliciyim

Kaç para olmalı. Yeni kasası 2 kat daha dolu ve daha yakışıklı 290 bin tl. Belli ki golf sahibisin. Yazık oldu sana.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.