Şimdi Ara

Arabamda bu arıza lambası yanıyor. Nedir bu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabamda bu arıza lambası yanıyor. Nedir bu ?

Arada yanıyor bazen sönüyor neden yakar bunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Motor arıza lambası.Bir sensörün verdiği anlık verinin değişmesi bile bu ışığı yaktırabilir,bilgisayara bağlatınca neden yandığı kabak gibi ortaya çıkar.Örneğin bende de geçen ay yandı,bilgisayara bağladım lambda sensörü arızası çıktı,değiştirdim söndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 27 Ekim 2020; 1:19:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, büyük masraf çıkacak diye uykularım kaçtı

• Hocam yanlış anlama ama bunuda bil yahu.

• 1 ay içerisinde bir sürü araç tavsiyesi konusu açan da bunu bilir ya.

• Bende de yanıyor bir yıldır lpg li araçta olur dediler çok önemsemedim binip geçiyorum bakalım ne gelecek başımıza :D

• Ehliyetin var mı acaba?

• Helikopter işareti hocam o, aracın tam üzerinden helikopter geçtiğinde yanar, işarete dikkat ederseniz, üstteki pervanelerini bile görürsünüz .

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Canım kardeşim ben çok sık araç degistiririm. Kendi çapında hissettiklerimi söylerim araçlarla ilgili ama mekanikçi değilim ben mesleğim o değil. Motor arıza ışığı yaktığını biliyorum ama sebebi ne olabilir. Bunu danışmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kıng365

Canım kardeşim ben çok sık araç degistiririm. Kendi çapında hissettiklerimi söylerim araçlarla ilgili ama mekanikçi değilim ben mesleğim o değil. Motor arıza ışığı yaktığını biliyorum ama sebebi ne olabilir. Bunu danışmak istedim.

haklısınız da, motor arıza ışığının sensör tutarsızlığından tutun da mekanik arızaya kadar bir sürü sebebi olabilir. buradakiler nereden bilsin ? en az 20 sebep sayılır. bilgisayara bağlanmak gerek. yanlış anlamayın 50 liradan 5000 liraya kadar sebep sayılır.

• Araçta segman ,piston vs alayı gıdık takribi 8-10 bin mesarifin var kafaya takılacak bi durum yok

• bende de yandı panik yapıp yol kenarı ilk tamirciye gittim. bilgisayara bağlandı ve debriyaj sensörü arızası verdi. Yetkili servis de kontrol yapıldı debriyajın setinin değişmesi gerektiğini söylediler. aslında debriyajımım bitik olduğunu biliyordum ama bugün yarın derken hep erteledim. debriyaj sensörü kararsız çalışınca arıza ışığını yakmış.

bilgisayarda arıza kodu net belli oluyor.

• Lpg varsa lpg ayarınızı kontrol ettirin. Fakir ya da zengin karışımda çalışıyor olabilir.

Hocam bugün baktirdim dizel partikül den yanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: kıng365

Hocam bugün baktirdim dizel partikül den yanmış.

çok yaygın bir sorun,dpf den dolayı bir arızadan mı yoksa kirlendiğinden mi yanmış o önemli.eğer kirlendiğinden dolayı yandıysa 15-20 dakikalık devirli sürüş (2500-3500 devir) dpfnin temizlenmesini sağlayacaktır,bunu ayda 1 rutin haline getirirseniz bu hatayla karşılaşmazsınız,tabii filtre aşırı kirlenmediyse ya da bir hata durumu yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueSKYLINE

Helikopter işareti hocam o, aracın tam üzerinden helikopter geçtiğinde yanar, işarete dikkat ederseniz, üstteki pervanelerini bile görürsünüz .

Eğlenceli bir cevap, beğendim.

• Fiat grubunda kızdırma buji arıza lambasına adam "iplik işaretine benziyor. koltuk sökülmüş" demişti. Arabamda bu arıza lambası yanıyor. Nedir bu ? 

• Vana işareti değil mi bu ?

Ustam cihazdan sildi. Bu ara bir uzun yol yapicam. Biraz sıkıştır dedi. Yüksek devir kullanıcam. Dizellerin kaderi olsa gerek. Ne kadar dikkatte etsem istanbul sabah trafiği ve akşam trafiği kullanılıyor.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Dizel partikülmüş hocam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.