Şimdi Ara

Arabam Çalışmıyor. Neden olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım 2010 model Fiat Palio Multijet. 120 küsür binde. Yaklaşık 30 bin kilometredir kullanıyorum, bakımlarını zamanında yaptırıyorum ve hiç sorun yaşamamıştım. Hatta son bakımını havaların soğuması sebebiyle 4bin kilometre kala bir hafta önce yaptırdım. Bakıma gitmeden önce de marş eskiye göre daha uzun bastıktan sonra çalışıyordu. Bakımdan sonra bir haftadır sıkıntı yoktu ama bugün aracım marş basıyor ancak bir türlü çalışmıyor. Sorun ne olabilir? Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akü bitmis olabilir...

• 2 hafta önce benim aracım çalışmıyordu.
    Fakat bende marşın son kademesine anahtar dönmüyordu.

Anahtar yuvasında(göbeğinde) sorun var diye düşünmüştük.Kontak termigi çıktı.
    Degistirdim.Problem bitti.
    Sizin marşa basıyorsa ateşleme ya da akü problemi gibi gözüküyor.

• Soğuk hava denince akla
    Hemen onun adı gelir
    Akü akü akü

• Akü bitmiştir.

• Akünün bitip bitmediğini nasıl anlayabilirim?Sabah 1 derecede çalışan araba öğlen 9 derecede çalışmadı.

• 5 dakika takviye yapın başka araçtan. Çalışırsa aküyü değiştirmeye gidersiniz.
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    Akunuzun uzerinde gosterge varsa ordan bakabilirsiniz,Aracinizin gizli menusunde aku voltaji yaziyorsa yada avometre ile olcerek 11-12voltun altindaysa aku zayiflamistir

• İlk olarak akünün üzerinde bir gösterge olup olmadığına bakayım. Yoksa takviye gereçleri olan birisinden takviye yardımı isteyim. O olmazsa akü ölçen bir ustayı arayarak aracımın yanına gelmesini isteyim. Umarım sorun aküdür de başka sebeple sorun yaşamam.

Aracin gizli yol bilgisayarinda aku voltaj degeri olabilir, benim 2008 corsa d de vardi onu bi arastirin hocam

• Ne yazık ki araç yol bilgisayarında öyle bir özellik yok.

• Bu arada akü diyen arkadaşlar, araç marşa basıyor tır tır tır tır tır tır yapıyor ancak çalışmıyor. İşyerindeki bazı arkadaşlar aküde sorun olsa marş hiç basmaz tır tır tır yapmaz, yakıt filtre, pompa ya da ateşlemede sorun olabilir dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Bu arada akü diyen arkadaşlar, araç marşa basıyor tır tır tır tır tır tır yapıyor ancak çalışmıyor. İşyerindeki bazı arkadaşlar aküde sorun olsa marş hiç basmaz tır tır tır yapmaz, yakıt filtre, pompa ya da ateşlemede sorun olabilir dedi.

Hocam 120 bindeki Araç o sebeplerden çalışmamazlık yapmaz. Akü bitmiş sizin aküyü değiştirin sorun kalmaz.

• Marşa uzun süre bastıktan sonra çalışıyor demişsiniz, volan sensörü arızasına benziyor. Ses gııııırrr şeklinde ise marş motoru yağsız kaldığında yada kömürü bittiğinde o sesi verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Aralık 2015; 14:31:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bendede sizin gibi sorun vardi. mars basiyor araba calismiyordu. arabayi bilgisayara bagladilar şu parca bozuk abi o yuzden senin sorun dediler degistirdiler (50 tl sanirim parca) sonra hic sorun olmadi.

araba clio 2004 1.4 lpg

bilgisayara gecince parcayi soylerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah öyledir.

• Yaklaşık iki hafta geç de olsa çalışıyordu. Son hafta hiç sorun yoktu derken bugün sabah çalışmasına rağmen öğlen marş gır gır gır diye çeviriyor ama yine de çalışmıyor.

• Benim araç dizel, umarım lpg dizel fark etmeyen bir parçadır. Cevabınızı biliyor olacağım.

Merhaba

aracımda arızalı olan ve değişen parça buydu

http://www.otoerdem.com/renault-yedek-parca/clio-yedek-parca/2003--2/14-ie-7/modul-kablosu-clio-kangoo-megane-laguna-scenic-modus-twingo-1214-168-valf16-valf-8200396919-mais

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alistar

Soğuk hava denince akla
    Hemen onun adı gelir
    Akü akü akü

Hahah aynen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.