DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Arabam bir anda aşırı yakmaya başladı
21
Cevap
0
Favori
5.773
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Arabam bir anda aşırı yakmaya başladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6977 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:14:56 Konu Sahibi
      Merhabalar sayın forum üyeleri;

1.2 Clio HB aracım var.Daha önce 30 liralık benzinle yaklaşık 90 kilometre şehiriçi yol yapıyordum.Sakin kullanan birisiyim ancak 3 gün önce ışık yanınca 30 liralık benzin aldım ve tamı tamına 55 kilometre sonra ışık tekrar yandı Normalde Total'den 95 oktan alıyordum sonuncuda sahibi aynı olduğu için Shell'den 95 oktan aldım.Acaba aracımda bir sorun mu oldu yoksa benzinle alakalı birşey mi? Benzin kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü neredeyse 60-70 kilometre fark etti

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      3162 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:19:13
      30 liralık benzinle 125 km nasıl yapıyordunuz şehir içinde? Ne güzel şehirmiş

Gran Turismo 6

• Çavuş
      73 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:21:08
      benzine zam gelmiştir :)

|
      |

• Yarbay
      6977 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:27:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

30 liralık benzinle 125 km nasıl yapıyordunuz şehir içinde? Ne güzel şehirmiş

çok mu anormal

|
      |

• Yüzbaşı
      428 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:28:12
      (30/1.25)/4.7=5.1 lt/100 km.
      Bundan önce en son 2 sene filan önce benzin aldiniz herhalde.Yoksa imkanı yok böyle biseyin.

• Yarbay
      6977 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:31:47 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: yed08

(30/1.25)/4.7=5.1 lt/100 km.
      Bundan önce en son 2 sene filan önce benzin aldiniz herhalde.Yoksa imkanı yok böyle biseyin.

tamam değiştirdim şimdi asıl konuya dönelim artık 55 kuruş yakar mı 1.2 araba

|
      |

• Binbaşı
      1347 Mesaj
      15 Nisan 2012 14:38:37
      bir anda yakıt tüketimi 2ye katlama derecesine gelmiş anladığım kadarıyla. ilginç.

|
      |
    • Yarbay
      2683 Mesaj
      15 Nisan 2012 15:07:18
      30 tl lik benzin yaklaşık 6 lt yapar ve 6 lt benzin ile 125 km ancak rüyalarda yaparsın 90 bile çok zor

|
      |

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      15 Nisan 2012 16:12:43
      35 km fark etmis. Benzin zammi etkisi olabilir.

|
      |

• Yüzbaşı
      647 Mesaj
      15 Nisan 2012 16:14:06
      daha ne istiyon kardeş bence sarıl arabana öp onu

|
      |

//2014 FİESTA 1.5 TİTANİUM //
    • Yarbay
      3354 Mesaj
      15 Nisan 2012 16:17:37
      Tekrar benzin alınca ölçüm yapın, aracın çekişinde bir düşüş var mı yok mu onu kontrol edin; hava filtreni mümkünse bir kompressör yardımıyla temizleyin; sorun devam ederse servise doğru yol alın

|
      |

• Yarbay
      6159 Mesaj
      15 Nisan 2012 16:20:58
      bu sıcak havalarda sehir içi 6.5-7 lt yakması gayet normal bir durum. Ancak ışık yanması ile gittiginiz km yi hesaplamak gibi bi durum olamaz...

bende gecen 20 liralık aldım ibre oynamadı 70km yol yaptım ibre aynı yerinde... arada sırada boyle şeyler olur şamandırada...

|
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Nisan 2012 16:44:13
      benim arabada sanki çok yakmaya başladı gibi. bir daha ki aldıgıma bi ölçeyim bakayım olmazsa bi lpg ayarı yaptırayım

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! ... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
      opel astra
    • Binbaşı
      1347 Mesaj
      15 Nisan 2012 17:02:59
      quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

benim arabada sanki çok yakmaya başladı gibi. bir daha ki aldıgıma bi ölçeyim bakayım olmazsa bi lpg ayarı yaptırayım

Aman diyeyim hemşerim iyi bir yere yaptır ayar işini. bozmasınlar şu anki ayarını.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Nisan 2012 17:08:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

Alıntıları Göster

Aman diyeyim hemşerim iyi bir yere yaptır ayar işini. bozmasınlar şu anki ayarını.

hemşehrim ş.içi kışın zaten 1 depo lpg ile (30 litre) 250-265 km gidiyor ama yazın 300'ü rahat görüyorum. ama şimdi havalar ısındı herhangi bir artış olmadı sanki azalma bile oldu. zaten lpg ayarını tek yere yaptırıyorum başkası yapamıyor hatta çekişini bile bozup atıyorlar sonra uğraş dur .

|
      |

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! ... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
      opel astra
    • Binbaşı
      1506 Mesaj
      15 Nisan 2012 17:16:17
      Hava filtresinde sorun olabilir
      Yakıt filtresinde sorun olabilr. Servise kesin gidin.

|
      |

• Yarbay
      3440 Mesaj
      15 Nisan 2012 17:20:19
      1.2 corsa ile tamamı şehiriçi 1 depo menzilimiz 600-620km...depo 45lt...şehiriçi dediğim kastamonu merkez...yoğun köprü trafiği kadar olmasa da dur-kalklı...bilenler için olukbaşı-kuzeykent arası,yaklaşık 8-10km...

bir anda o kadar fark oluşması mantık dışı...ya pompadan az benzin verildi...ya da lastik havalarınız düşük,üstüne bakımı fazla geçti aracın+mekanik bir sorun oluştu...

|
      |

KASTAMONU - SERBEST MİMAR - 17.04.1980
    • Yarbay
      4001 Mesaj
      15 Nisan 2012 17:20:39
      Bende 1.2 clio kullanıyorum şehiriçi yakıt tüketimi 8.6L/100km gösteriyor yol bilgisayarı. Yani kilometreye 40 kuruş civarı. Agresif kullanım ya da sıkışık trafik ile tüketim 50 kuruşada çıkabilir. Yine benzin kalitesinden kaynaklı bir sorunda olabilir.

|
      |

• Yarbay
      4001 Mesaj
      15 Nisan 2012 17:30:00
      Bu arada şehir içi kavramı çok değişken bir kavram. Ortalama hızı 40-50km olanda şehir içi diyor, ortalama hızı 14-15km olan ayağını debriyajdan çekeyemende şehir içi diyor.

1.2 Clio ile ortalama hız 14km iken sakin kullanımda ortalama tüketim verisi 10Litre, ortalama hız 25km iken normal/hafif agresif kullanımda ortalama tüketim 8.6 Lt.

• Yarbay
      6977 Mesaj
      15 Nisan 2012 19:47:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bu arada şehir içi kavramı çok değişken bir kavram. Ortalama hızı 40-50km olanda şehir içi diyor, ortalama hızı 14-15km olan ayağını debriyajdan çekeyemende şehir içi diyor.

1.2 Clio ile ortalama hız 14km iken sakin kullanımda ortalama tüketim verisi 10Litre, ortalama hız 25km iken normal/hafif agresif kullanımda ortalama tüketim 8.6 Lt.

sat kurtul hocam o arabadan 1.6 al boşa çile çekme

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.