Şimdi Ara

Arabam 14 Kuruş Yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün önce uzun yoldan geldim, Litresi 2,10 liradan 120 liralık gaz aldım 860 km yol yaptım. Aracım 1.6 motor atmosferik hb. Araçta 3 kişiydik yol boyu. Ortalama 90-100 km hız ile yaptım yolu. Konya-Antalya yolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaydurugububak -- 25 Mayıs 2016; 20:08:08 >

• Ort. Hız ve güzergah yazarsanız daha açıklayıcı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 km de 6.6 litre yakmış. Güzel bir ortalama hız ile ulaşılamayacak değerler değil

• 90-100 km ile o yol işkence gibi gelir ya. otobanda falan birde 90km nasıl dayanıyorsunuz ? ciddi soruyorum. ha ben de 150 160km yapmıyorum tabiki ama 90da insanın içi sıkılıyor resmen

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 25 Mayıs 2016; 20:26:11 >
  • Yıl 2016 oldu hala Donanım Haber'de

Resim koyulmuyor , ortalama hız yazılmıyor , sürüş şartları söylenmiyor
  • bende eğer 100 e sabitlersem 60 lira gaz ile 500 km yapıyorum.
  • Uzun yolda kullandığınız şekilde benzinde 5.5 lt civarı yakar. Lpg tüketimi ort benzine oranla %20 fazla tüketir. Bu da lpg de 6.6 lt yapar. Bi de lpg yi bundan daha ucuza satan yer varsa gayet ekonomik şekilde seyahat etmiş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

90-100 km ile o yol işkence gibi gelir ya. otobanda falan birde 90km nasıl dayanıyorsunuz ? ciddi soruyorum. ha ben de 150 160km yapmıyorum tabiki ama 90da insanın içi sıkılıyor resmen

Konya Antalya yolunu bilmiyorsun galiba dostum... Sürekli keskin virajlardan oluşan (özellikle seydişehirden sonrası) bir yol.
  • Lpg ile uzun yolda ve 80-90kmh gibi düşük hızlarda çok da zor değil ancak o yol işkenceye dönüşebilir bir süre sonra. Uzun yolda lpg ile kmde 20 kuruşu aşmak zordur asıl

• Ben de daha yeni izinden geldim, daha önce normal kullanirdim ,110 120 civarı 7,5 litre lpg tuketiyordum, Denizli'de 1.75 lpg 13 14 kuruş yakıyordum ama artık bakmıyorum, araç ne kadar gidebiliyorsa basıyorum 10 litre lpg yakıyor, zaten artık tasarruf tan da sıkıldım, yıllık 6 7 bin km yol yapıyorum, benzini içen Boca eden bi araç düşünüyorum artik

• uzun yolda 1.6 16v megane 1' de 15kr yakıyor lpg ile
  • Benim yadigar 1.6 tek kapı cliomda öyle yakıyordu dizele geçtik 21 kuruş yakıyor

• Araç ne ?

• Lpgli araba her zman az yakar çünkü litresi ucuzdur. Asıl önemli olan ş.içi ve 1 ayda aldıgın benzindir.
  • Arkadas belli ki seydisehirden sonra arabayi bosa almis yokus asagi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaydurugububak

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

90-100 km ile o yol işkence gibi gelir ya. otobanda falan birde 90km nasıl dayanıyorsunuz ? ciddi soruyorum. ha ben de 150 160km yapmıyorum tabiki ama 90da insanın içi sıkılıyor resmen

Konya Antalya yolunu bilmiyorsun galiba dostum... Sürekli keskin virajlardan oluşan (özellikle seydişehirden sonrası) bir yol.

yok hocam bilmiyorum. aslında genel olarak yazmıştım düşük yakıt tüketim konularının neredeyse tamamı 80-90km aralıklarında kullanılmış oluyor. benzinli araçları katmıyorum tabi, onda el mahkum

• Ben sizin yerinize land roverile yakıyorum
    :(( Aslında düz matık düşününce bolu istanbul arası hiç yakmaması gerekiyor 1000 metreden 0 metreye iniyoruz

• 14 kuruş çok iyi, bayağı tasarruf olmuş.
  • Megane 2 var 14 kuruş yakıyor 1.75 lpg fiyatı
    Şehir ici dışı karışık karma tüketim degerim.
    2 simit tank doldurup denedik

• Lpg bu yüzden candır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.