Şimdi Ara

Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
13.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yaşında fluence 89bin vay anam vaaaayyyy. bir de kadın. kartal filan alsaydınız naptınız yav
  • 100k bütçeye bir E90 yapıştırıldı :(
  • LordMayros kullanıcısına yanıt
    Bakmadık değil hocam. Temiz düzgünü yok ki :( Benzinli/tüplü de istemedik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    bende torbacıyım ama starex kullanıyom yüzlerce kilo torbayı nasıl leona yükleyim
  • Millete o kadar saydırıp saydırılacak konuma gelmeniz üstelik birde konu açmanız ütopik.
    Kıza hangi kafayla fluance aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acr kullanıcısına yanıt
    Ben almadım, alacağım dedi al dedim. Konu açma sebebim insanların hiçbir arabayı beğenmemesiydi.

Kız erkek fark eder mi? Kendi bütçesi kendi isteğiyle aldı. Gayet memnun. Saygı duyuyorum ben de.

• Bu araba zarar ettirmeden kolayca satılabilir. Biraz binsin hoşuna gitmezse satar. O arada kredi borcu da biter. Bence mantıklı seçim. (Dizel otomatik sanırım)

• Fluence e 90bin lira vermektense oradaki laf edilen herhangi bir arabayı alırdım

• tercihler istekler beklentiler ve bütçeniz gibi seçenekler ihtiyaçlarınızın şeklini belirler..

lakin üzücü olan,bunların hiçbiri hakkında bilgi sahibi olmadan sokaktakilerin söylemleri ile şeçimlerimize yön vermek..

buradakiler ne durumda bilemiyorum,sorsam..

tam otomatik vites ile yarı otomatik vites nasıl çalışıyor hangi markalar kullanıyor desem çoğu bilmez apışıp kalır

çevremden örnek vereyim kısaca

karşı komşum tuscon almış bu tam otomatik vites diyor,dedim yarı otomatik kıyıldı..)benim araba kapıdaydı gösterdim bak bu tam otomatik.
    yapma ya..

arkadaşım kaşkayi bakıyor abi vitesi tam otomatik, dedim çift kavrama ve yarı otomatik diye geçer yapma ya..)

velhasılkelam ne aldığımız konusunda akıntıdaki yaprak gibi davranıyoruz üzücü olan bu.

yoksa isteyen istediğini seçsin bilinçli olarak eyvallah.
  • Bayanın alacağını da düşünerek,
    Tertemiz yakışıklı astra almak var,
    Ikinci eli çeyrek altın gibi olan polo/golf almak var,
    Daha yakışıklı olsun diyorsan bmw 1.16 almak var,
    Donanım olsun marka çok önemli diyorsan c4-308 almak var,
    Sıkıntısız ford fiesta almak var,

Hadi, bayan olmasina rağmen ben illa sedan alacam diyorsan astra j kasa almak var veya suv almak var juke almak var.

En alınmayacak arabayı almışsınız.Neden dersen:
    1-) %99 erkek kullanıyor,bayana yakışmıyor.
    Yoivv ne alaka deme,kamyon-otobus süren kaç tane kadın gördün...
    2-)Kronik bir sürü sıkıntı,welcome to sanayi
    3-)Toplumdaki haklı kötü renault algısı...

Ne diyelim, memnunsaniz binin.Hayirli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz006

100 bin paran olsun sen git uyduruk fluence al :)
    Fluence hiçte uyduruk bir araç değil binmeden önce benimnde böyle fikirlerim vardı ama kullandıktan sonra değişti, gerek hızlanma gerek kalkış vs, edc şanzımanlı bir fluence şehir içi kullanımda gayet iyi , az yakıyor çok kaçıyor parçası bol ve yan sanayisi zilyon tane zaten Türkiyede üretiliyor parça bol ondan , şuan araç alıcam aklımda renault gurubu var , en azından servis parça vs herşey bol istediğin an elinden çok hızlı çıkartıyosun motor şanzıman iyi ses yalıtımı da eski serilerei göre baya düzeltilmiş .Bahsettiğimiz arabanın motor şanzumanı boktan olsa zaten bu markayla mercedes anlaşma yapmaz nissan anlaşma yapmaz ... sonra kaldıki bağzı insanlar alıp 10 sene biniyor 3-4 yaşında bi fluence alınıp 5 sene sorunsuz binilip gayette güzel satılır , gidip sırf marka diye elin 20 yaşında çürümüş km almış yürümüş arabalarına 80 bin vereceğime dacia ya bile binerim daha iyi en azından yolda bırakmaz yaşı düşük araba servisi bol parçası bol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 21 Aralık 2019; 21:30:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Güzel teklif. Piyasada Premium paket bulmak çok zor. Advance Skypack de baktık. Fakat araçta hız sabitleyici yok. Yok yani opsiyon dahi değil, bildiğiniz yok. 30 tane Adv. Sky ilanı, 10 tane de Premium ilanı var. Onlar da haftalarca durmuş orada. Fiyat olarak da 95 istiyolar.
    Merhaba arkadaşım. Artık forumdaşım değil arkadaşım olarak hitap ediyorum.

2013 öncesini bilmiyorum ama 2013-2018 arası Benzinli 1.6 Auris'lerin Advance ve Premium donanımlarında hız sabitleyici standarttır.

Dizel olanlarında hız sabitleyici ne yazık ki bulunmamaktadır. Tesisatı da hazır olmadığından yeni tesisat çekilmesi falan gerekiyor.

Benzinli active donanımda ise kablosuna kadar sistem hazırdır.
    .https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2013-toyota-auris-1-6-hiz-sabitleme-kolu-kapak-dahil-eksiksiz-set-2-yil-garantili-faturali-509014373?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402909765061&utm_term=85049732079&ga_prodid=509014373&ga_merchantid=117988747&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI7YOH1a7H5gIVFs93Ch0BCwiOEAQYAyABEgLvbPD_BwE
    .

Ancak kahrolası kapitalizm müşteriyi üst donanıma yöneltmek için direksiyon altına o parçayı koymamıştır. Yukarıda satış linkini ekledim. Fakat Çin sitelerinde bu parça daha ucuza alınabiliyor. Montajı ise eli az çok pense tutan birisi tarafından bile youtube'tan izleyerek elektrikçiye ihtiyaç duymadan yapılabilir.

• Derler hocam, derler...

• quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

100k bütçeye bir E90 yapıştırıldı :(
    100k lık e90 dediğin arada 12-13 250+K kilometrede 10 tane conconun elinden geçmiş yanlamış motorunun anası bellenmiş araba , yurt dışında bu arabalara at arabası muamelesi yapıyolar bakma sen türkiyede bi garip , o arba iki gün sonra en ufak bir arızası çıktığında kol gibi fatura gelir , ödeyemem dersin günlerce pert araçlardan parça ararsın ikinci el , sonuçta 3 sene biner satar yine bi aile arabası alırsın bu hep böyle çevremdekilerde öyle en ufak sorun çıkınca yarımyamalak yaptırıp satıyolar sonra alan adam uğraşıyo oyle oyle derken ortalıkta temiz araba yok herkes yarım tamir edip sallıyor.

12 yaşında bmw nin sorunlarıyla ugraşmaktansa 3 yaşında fluence alarak arkadaş çok doğru bir karar almış , ona bakarsan 25 yaşında 7 serisine de parası yetiyor ala almak mantıksız dimi

paran vardır temizini bulmuşsundur bmw sevdalısısındır alırsın o ayrı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 21 Aralık 2019; 21:37:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

Merhaba arkadaşım. Artık forumdaşım değil arkadaşım olarak hitap ediyorum.

2013 öncesini bilmiyorum ama 2013-2018 arası Benzinli 1.6 Auris'lerin Advance ve Premium donanımlarında hız sabitleyici standarttır.

Dizel olanlarında hız sabitleyici ne yazık ki bulunmamaktadır. Tesisatı da hazır olmadığından yeni tesisat çekilmesi falan gerekiyor.

Benzinli active donanımda ise kablosuna kadar sistem hazırdır.
    .https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2013-toyota-auris-1-6-hiz-sabitleme-kolu-kapak-dahil-eksiksiz-set-2-yil-garantili-faturali-509014373?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402909765061&utm_term=85049732079&ga_prodid=509014373&ga_merchantid=117988747&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI7YOH1a7H5gIVFs93Ch0BCwiOEAQYAyABEgLvbPD_BwE
    .

Ancak kahrolası kapitalizm müşteriyi üst donanıma yöneltmek için direksiyon altına o parçayı koymamıştır. Yukarıda satış linkini ekledim. Fakat Çin sitelerinde bu parça daha ucuza alınabiliyor. Montajı ise eli az çok pense tutan birisi tarafından bile youtube'tan izleyerek elektrikçiye ihtiyaç duymadan yapılabilir.

Alıntıları Göster
    1.33 lerdede tesisatı var ekleme yapayım

• Yani aractan anlayan anlamayan herkese sordun, bir tek bizim foruma sormadin.. seni kiniyorum:)

Fluence secimi biraz “lanet olsun alalim artik bir tane “ modunda yapilmis duzgun yonlendirseydin daha iyi birseye binebilirdi neyse gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namaste. -- 22 Aralık 2019; 0:41:50 >
  • Şu söylediğin markalar içerisinde son tercihim olurd Fluance.
    Eğer arabayı bir yatırım aracı olarak görüyorsanız wv Golf; tasarım diyorsanız 308, ruhu olan bir araba istiyorsanız Alfa almalıydınız. Hiçbirinde de sıkıntı yaşamazdınız.
  • C4 bayan için güzel dinamik bir araç.

Egea HB sedanına göre daha kaliteli ve yakışıklı bir araç tavsiye ederim ben.

Kia Ceed sınıfına göre donanımı doludur,performanslı ve yakışıklı araçtır piyasası da iyi.
  • Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Saygılar ve de sevgiler.

• 3-4 ay önce eşimin 2013 fluance aracını sattım dolu paket megane aldım hatcback olsun daha rahat eder dedim ama şimdi kızıyor şu aldığın arabaya bak küçük araba falan diyor :) bende ilana attım satıp yeniden bir fluance alıcam.. bence güzel karar vermişsiniz.. fiyat olarak daha uyguna bulunabilirdi diye düşünüyorum.. yine siz milletin boş konuşmasına bakmayın.. çoğunun kendi adına ruhsatı bile yoktur baba arabası üzerinden yorum yapıyodur güzel seçim ve o modelde kronik arızası yok diye biliyorum..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.