Şimdi Ara

Arabalara karşı olan ilgim bitti. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Otomobilin uretilis amaci zaten a dan b ye gitmektir. Dolayisiyla mercedes alonca hayal kirikligi yasayabilirsin. Sadece fazladan luks oldugu icin o da belli sure sonra sikar. Bir malin ucuz olmasi kotu olacago anlamina gelmez. Bubyuznden mercedes bile maliyet dusurmek icin afrikaya fabrika kurmaya basladi. Fabrikasyon urunlerde bir mal ne kadar fazla uretilirse maliyet o oranda duser. Kisaca cok satabilecek bir arac ucuz olur. İnsanlarin gelir dagilimina gore zaten arac uretirler. Kisaca parayi zor kazaniyorsaniz luks yerine daha f/p araclari almak istersiniz hatta 2. El alip bakimini yapip sifir bir arac dahi almazsiniz.. Diger husussa kisiden kisiye degisir. Kimisi guvenli bir jip alayim kazadan ssg cikayim ister kimisi ufak sraba alayin bana yeter der. Kisilik meselesi bunlar. E tabiki aileniz varsa isiniz gucunuz yerindeyse sukreden bi insansaniz kimseyede hava atma derdiniz yoksa a dan b ye giden guvenlikli bir arac herkes icin yeterlidir. Mercedes alanlara tsbiki lafim yok. Yag su degistirmeye servise gidim 2 bin tl fstura odeyenlerde ne lafim olabilirki. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yani normalleşmişsiniz :)

çok eski zamanlarda gerçekten zevkli yönleri vardı ,bazı yerlerde arabaya atlayıp ,aheste aheste çevreyi seyrederek giderdik
    şimdi ise herkes tabakhaneye bir şeyler yetiştiriyor sanki ,bir saniye sabır yok ,kafanı çevirsen tehlikeli bir durum oluşuyor
    arabaya atlayan kendini f1 pilotu zannediyor ,arabayı hava atma aracı olarak görüyor
    işin ilginç tarafı misal 300 km. yapan bir aracın olsa dahi ,bu aracı kullanacak bir tane dahi yol yok ,ancak otobanlarda şartları zorlayarak kullanmaya çalışanlar oluyor (kendisini ve başkalarını tehlikeye atma riski olsa dahi)

10 km. lik köy yolunda adam önüne geleni sollamaya çalışıyor ama yavaş gidenden en fazla 5 dakika önce gitmiş oluyor (aslında o kadar dahi fark etmiyor)

araç alırken amacına uygun alınması gerekiyor ,lakin bizdeki anlayış en üstü olsun ,en fazla hava atılacak araç olsun şeklinde tuhaf bir anlayış var
    özetle : araba ile ego tatmini en tehlikeli tatmin diyebiliriz ,insanlar illa heyecan yaşamak istiyorsa gitsinler bu iş için yapılmış olan pistlerde bunu yaşasınlar ,legal olan adrenalin işleriyle oyalansınlar ,yoksa sürekli birilerinin canı yanıyor

evet araba dediğiniz aletin asıl amacı sizleri bir noktadan ,diğerine götürmektir
    otomobil üreticileri ise daha çok satış yapabilmek için adeta insanları yarışa teşvik ediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Hayaller bir yere kadar ben 207'yi yıkayayım eyvallah

:) En iyi otomobil sahip olduğun otomobildir. Bu gerçekten böyle...

• bende ülkenin vergilendirme sisteminden bahsediyor fiyatların insanların ulaşılamaz hale gelmesinden istediği motor hacminde araba alamamasından bahsediyor falan zannettim bize ne senin heves kaçıklığından üstündeki tişörtündende sıkılınca konu mu açacaksın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizin Alfa Romeo nuz gelmiş...
  • İnsanın hevesi kaçıyor bi zaman sonra..Ben burda başlayıp yarım biraktigim şeylerin listesini yapsam destan olur

Mahallemizde bi abi var acayip otomobil delisi,dergiler alır okur ne zaman görsem aracını temizler.Hatta abartmıyorum aracında her zaman bu kutu kulak temizleyici çöplerden var.Panjur ızgaralarının aralarını,aracta ufak girinti çıkıntı nere varsa onlarla temizler.Biraz tuhaf biri,aracı park eder iner karşıdan bakar tekrar yanaşır falan.Kafası gidik biraz bu konuda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Evet araba bir araçtır, gerçek bir hobi istiyorsanız motosiklet alin.

Salonda oturmak ile, bungee jumping yapmak arasındaki fark gibi.

Avrupa motosiklet ile gezilir koca araba ile degil.

Araba da dünyadan kopuksunuz, ya da dünyadan kopmak icin para verirsiniz. Süspansiyonları ucan hali gibi olsun, camları iki katlı olsun sessiz olsun, koltuğu masaj yapsin

Motosiklet doğaldır, dünyanın icinde olursunuz, yüzünüze çarpan rüzgarı hissedersiniz, virajın ne kadar derin oldugunu hissedersiniz, ivmelenmeyi gercekten hissedersiniz, motorun sesini, sıcağını sogunu titreşimini hisseder ve bir olursunuz.

Sanki bir arkadaş ya da sevgili gibidir motosiklet. Üzerine binip hayatı yaşayarak, sizinle yolu paylaşır. Oyle hemen istediğini de vermez, yavas yavas alıştıra alıştıra alırsın motordan istediğini, üzerindeki kendi canın oldugu icin hep iyi bakmaya layık makinalardır.

Bu nedenle gerçek aşkı ariyorsaniz ve gercekten gezmek istiyorsaniz touring ya da enduro Motosikletle gezin.

Benim de hayallerimden biri 100 cc ile Türkiye'deki tarihi yerleri gezmekti. Özellikle sahil yollarından gitmek. Çok büyük bir hayal değil belki 6 bin lirayı bile geçmez ama kendimi o tarihi eserlerin içinde düşündükçe mutlu oluyordum. Bu sene kesin karar vermiştim çin malıda olsa ufak bir motor alacaktım. Altın elbiseli adam(Barkın abinin) vefatından sonra tamamen iki tekerden soğudum. Arabam var ama İstanbul'da hele de trafikte kullanmaktan nefret ediyorum.

• araba görüyorum, ilgimi çekiyor model fotoğraf bakıyorum, sonra fiyatina bakıyorum ve

• Bazı şeyler hayalken heyecan vericidir çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.