Şimdi Ara

Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların. İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
15.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
521 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halkekmek zamani büyük marketleride etkiledi. İstanbulda halkekmeği zamlandiktan hemen sonra A101, BİM ve SOK marketleride ekmeğin fiyatini arttirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Güçleri ona yetiyor anca.
    Akılları ona yetiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinde mızrak, kıçında yaprak olan insanların yaşadığı Papua Yeni Gine de, 1 Kina 2,15 tl ise başka sözüm yok!

Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların. İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları.
  • Sizin niye ekmek zamlarına sesiniz çıkmıyo peki

• Chemist54 kullanıcısına yanıt

bizim ekmek zamlarına sesimiz çıkıyor da %35 doğal gaz, elektrik zamlarından sıra ona gelemiyor ne yazık ki! araba ve teknoloji ürünlerden bahsetmiyorum bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Ben kimim benim boyum otsun mağdur edebiyatı yapma varsa cevabın yaz buraya

Alıntıları Göster

son yazdığımı tekrar oku yorma beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF22259B6

bizim ekmek zamlarına sesimiz çıkıyor da %35 doğal gaz, elektrik zamlarından sıra ona gelemiyor ne yazık ki! araba ve teknoloji ürünlerden bahsetmiyorum bile...

kanka 1 yılda 35% doğalgaz zammı var diyorsun ama ekmeğe 1 yılda 100% zam yapıyorsun ne iş? sizin maaliyet hesabı neye göre yapılıyor bir anlat hele..

• ekmek zorunlu ihtiyac yaşayabilmek için araba ise değil bunu anlayamayacak kapasitede iseniz konu açmayacaksınız

• BgMuhendis kullanıcısına yanıt
    sen ekmek yeme. glüten var ekmekte, zeka geriliği yapar. geç mi kaldım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paralarımız boşa gidiyor , oluk oluk akıyor birilerine! Bu sadece küçük bir örnek, daha niceleri var, yollar köprüler vb..!!!

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/sehir-hastanelerinin-kamuya-8-aylik-kira-ve-hizmet-bedeli-dudak-ucuklatti-unlu-ekono-303601h.htm

Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların. İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları.

"Şehir hastanelerinin kamuya maliyetiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan iktisatçı-yazar Mustafa Dönmez, paylaşımında, “Şehir hastanesi denen soygun çarkına 8 ayda 3.2 milyar tl kira , 2 milyar tl hizmet bedeli ödendi. 5.2 milyar tl 11 hastane 16 bin yatak için. Sadece Kira için ödenen parayla 6 tane 1000 yataklı hastane yapılabilirdi” ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ: Şehir hastanelerinin kamuya 8 aylık kira ve hizmet bedeli dudak uçuklattı, ünlü ekonomist paylaştı"

• quote:

Orijinalden alıntı: Desxz

Tamam da sonuç olarak ikisinin de fiyatı arttı. Arabanın fiyatının artması kötü de ekmeğin fiyatının artması iyi mi sanki. Hayır tabiki ikisi de bu ülkede yaşayan vatandaşa dokunuyor. Ha bu ülkede yaşamıyorsa o başka.

Ayda kaç ekmek alıyorsun? Seni bilmem ben almıyorum? Diyelim günde 2 ekmekten ayda 60 adet eder. Ne kadar zam geldi? 75 kuruştan 1 lira'ya 25 kuruş zam. Ki az bile bence bu ekonomi için.

Ne etti ayda? 0.25x60=15 TL. Ekmekteki zammın maliyeti aylık 15tl, yıllık=180 TL.

Arabada maliyetler 180.000 tl arttı sen neyin derdindesin?

Elektriğe, doğalgaza %33 zam yapıldı. Ağzını açtın mi?

@BgMuhendis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 24 Eylül 2020; 17:44:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

son yazdığımı tekrar oku yorma beni.

Alıntıları Göster

Bİr cevabın bile yok işin gücün mağdur edebiyatı kasmak.

Varsa cevabın verirsin burada Atatürk'e hain bile denildi silinmedi de senin dediklerin mi silinecek.

Kabataş sizde davranış bağımlılığı yaptı.

• Problem basit, ülke ekonomisinin giderek kötüleşmesi ve bu durumdan faydalanan firsatcilar. Devlet de artık nasil çözeceğini bilmiyor. insanları bu duruma alıştırmaya çalışıyor. Durumumuzu normalmis gibi halka aşılıyorlar. Zaten ekonomimiz iyi gibi ifadeler sadece komedi. Fakir ve yasli insanlar zaten memnun her zaman hallerinden. Sorsan karnım doyuyor yeter der, digeri emekli maaşım iyi yatıyor memnunum der. Olan orta gelirli ve dar gelirli vatandaşa yansıyor. Zenginler için hicbir zaman sorun yok zaten. İstedikleri herseye kolaylikla ulaşabilirler. Herkes kendini düşünüyor bu kadar basit. Ülkemiz icin gerçekten üzücü durum. Bir ülkenin adalet sistemi, ekonomisi nasil bu kadar çökebilir, gerçekten hayret verici. Vergilere zamlar, yeni vergiler Devlet de halka daha cok yükleniyor. Ekonomiye gelirsek; yeniden dolar, euro nasil 2 liralara gelir inanin mucizeler gerekir. Üretim olmadan, kendi ulkene ait dunya capinda 3,4 marka olup ihracat yapamadiktan sonra düzelme imkanı yok. Sonuç olarak, satıcılar bu durumda maliyet arttigindan ürünlerine zam yapması hakkıdır. Bu böyle sürer, her gün kur'dan dolayi fiyati degisen ürünler bile mevcut. Bu durumdan yararlanıp ürünlerini 2 katina 3 katına satanlar ayrı tabiki, Allah belalarini versin onlarin. Bunlardan Devlet sorumludur ve vatandaşını koruyacak durumu duzeltecek adımlar atmalıdır. Seyretmekle,insanlari bu duruma alıştırmaya çalışmakla olmaz maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin takvim 18. Yüzyılda mi kalmış bir bak bakalim. O 21. Yüzyıl olması lazım, uyandırma kerizi bulandirma denizi derler ama bendeki de insanlık işte napcan...

• Tüm kalbimle inanıyorum ki şerefsiz bir siyasi partinin paralı trolleri var bu forumda. Tank palet fabrikasının yabancılara satılmasının iyi bir şey olduğunu empoze etmeye çalışıyor adamlar ! Adam dediysem de lafın gelişi !

• Söz hakkım olup olmayacağına sen mi karar vereceksin? Önce üslubunu düzelt, sonra sorularıma cevap verirsin.

Adı üstünde asgari ücret diyorsun, ama baz olarak neden asgari bir aracın fiyatını söylemiyorsun? Herkes sıfır araç alacaksa ikinci el pazarı niye var?

Üretmeden tüketen bir milletken, her şeyin en sıfırını en lüksünü alarak ülkeyi de teknoloji çöplüğüne döndürdük, fakat o zaman neden sesiniz çıkmadı?

• Herhalde bunu günde bir ekmek tüketen ve 25 kuruşun dokunmayacağı insanları düşünerek söylediniz. Size kötü bir haberim var; halk ekmek'ten evine ekmek alıp götürenler genelde birden, üçten, beşten fazla ekmek alıp götürüyor. Varın zammın olumsuz etkisini siz hesaplayın. Adı üstünde halk ekmek olan bir kurumun kar etme amacı gütmemesi gerektiğini de burada hepimiz biliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.