Şimdi Ara

Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların. İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
15.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
521 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeğenim sen ekmeği arabaylan mı alıyon?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmamoğluna ses çıkaranlar da 3 öğün makarna yiyenler bir de. Ekmek onların neyine?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-289234E80

birisi lüks öbürü temel gıda maddesi

şu gif atan elemanları bloklamanın zamanı da geldi

7 24 makarna yiyen birisinin, ekmeğe 'temel gıda' demesi çok normal :ddd

• Bilmedigimden soruyorum istanbulda firinlarda ekmej kaç lira? Somun ne kadar açık ekmek ne kadar?

Malatya için konuşuyorum
    Belediye ekmek somun 200 gr 1.10 tl
    Bakkallarda fırınlarda somun 200 gr 1.25
    Acik ekmek (pide) 170 gr yeni 6 aydır 1,5 tl oldu. 1,25 ti öncesinde.

Ona göre yorum yapalım nasıl bir zam gelmiş.

Konu sahibi haklı, artık adamlar halkı nasıl sindirdilerse kimsenin sesi çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 23 Eylül 2020; 3:52:21 >
  • elpdrno_046 kullanıcısına yanıt
    Ekmek borcun mu var(!)

• Osiris34 kullanıcısına yanıt
    İstanbul'a fırınlarda standart ekmek 1.75 benim bildiğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 23 Eylül 2020; 5:36:17 >
  • Bu ikiyüzlilerden biri de benim yakın akrabam.

Patates soğanın tanzimlere düştüğü günlerde " çok pahalandı ne olacak bunun sonu" diye sormuştum.

Cevabı "yahu zam her dönem vardı zamlanması gayet normal birşey " idi.

• ekreme oy vermiş biri olarak konuşuyom rte den farkı yok bununda geldiğinden beri tam buğday çavdar ekmek %100 zamlandı 2.5 tl den 5 tl çıktı hadi umudumuzdu bu adam yok bununda rte den farkı yok bahaneside hazır rte batırdı zam yapmayalımda napalım demek başta olsan nelere zam yapacan nelere

• 2020'de sıfır araba almak lüksmüş. Hadi at arabanla takıl çağ düşmanı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bari sadece 'yeni arabalara zam gelse neyse ' Tofaslar 40 50 bin TL oldu. Ama ' bunu üzülerek söylüyorum halkımız 'kendini daha iyi bir yaşama layık görmüyor. Benim şuan arabam yok o parayi o arabaya versem ve kredi çeksem o araba için ' borcu bitmeden çürür gider araba ve yakıtı şu bu cabası. Eski araba sonuçta yakacak ta 'arıza da yapacak. Hem vakit kaybı hem maddi külfet 'orta gelirli insan her açıdan bitmiş kısacası. Bu arada ' ilk cümlem yanlış anlaşılmasın. Yeni arabalara da zam gelsin istemem tabi ki ama yeni arabalarda belirli bir seviyeye kadar zam kabul edilebilir. Şuan ki fiyatlar gibi degil tabi ki. Ama eski araçlara bile servet dökmek gerçekten üzücü.

• Herşeye zam gelirken ekmeğin ucuz tutulmasının sebebi yarısı açlık sınırında çalışan halkı ekmek ile beslemek. Başka bir açıklaması yok. Üretici zarar etmesin diye evet ekmeğe de zam gelmeli. Buna ses çıkarılmaz.

Sakızdan ipliğe herşeye zam gelirken neden sadece ekmeğin fiyatı sabit tutulmaya çalışılıyor.

Bir gün çıkar fırıncılar birliği zam derken, ertesi gün devlet hayır sabit der.

Dert ekmek yani başka birşey değil.

Oysa ki beyaz ekmeğin besin değeri sıfıra yakın.

Beyaz ekmek toz şekerden daha fazla oranda vücutta glikoza dönüşür.

Yani glisemik endeksi şekerden bile fazladır.

Temel besini bu olan milletten nasıl makul düşünce bekleyebiliriz ki ?

İnsanlar aç, derdi piyasaymış,dolarmış değil.

Bugün ekmek almaya param yetecek midir ?

Hükümet bunu kullanmaktadır.

Ekmeğe muhtaç milyonlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmeram -- 23 Eylül 2020; 9:54:19 >
  • Araba lüks mü? Fakirlikten iyice şaşırdınız.

• Hadi arabalaral lüks diyorsunuz, ihtiyaç değil diyrosunuz, peki fırın-ocak-buzdolabı gibi temel eşyalarda neden ötv var? Bu mantıkla bakarsak bunlarda lüks ve temel ihtiyaç değil.

Size göre normal yaşama standartları, insanların mağrada yaşamaları, ateş yakmaları vs! Kıscası temel ürünlerde de Özel Tüketim Vergisi var! Yani bir çok kalem özel tüketim!

• Geçen bir firmaya gittim. Ak partili oldukları her hallerinden belliydi. Altın fiyatları arttı diye içeride odada seviniyorlardı. Hatta bir tanesi artsın artsın oh diyeni bile duydum. Bunlar için ülke batmış, batmamış önemli değil. Onlar gibi akpye oy veren fakirler de taş yesin bana ne yani :)

• adam arabayla ekmeği karıştıracak kadar şizofren olmuş. kimse araba parası kazanmaz, ekmek parası kazanır.

• Benide blokla benide blokla nolursun

• Ekmege zamma ses çıkaranlar eskidende şimdide zaten araç alamıyorlardı onları çok ilgilendiren bir konu değil ötv zaten ülkenin başına ne geliyorsa bundan geliyor bana dokunmayan yılan misali

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Ekmek 75 kuruştan 1 liraya çıkmış. Düşün yani olay bundan ibaret. Türkiye'de başka bir ilde 1 liraya ekmek kaldı mı o bile şüpheli.

Ama hükümet vatandaşın ciğerini sökerken savaş halindeyiz devletimiz yanındayız diye ayak yaparlar bu insanlıktan nasibini almayan mahluklar.

Temel gıda maddesi yazıyor bir de. Ulan bu ülkede ekmeğe 25 kuruş zam geliyor diye etkilenecek milyonlar varsa bunun sorumlusu da sizsiniz bre ahlaksızlar.

"Temel gıda maddesi yazıyor bir de. Ulan bu ülkede ekmeğe 25 kuruş zam geliyor diye etkilenecek milyonlar varsa bunun sorumlusu da sizsiniz bre ahlaksızlar."

Şu son cümle her şeyi açıklıyor..  

• Ekmeğe de %33 zam yapılmazki kardeş herşeye yapılan zam tabiki normal değil hatta saçmalık ama ekmek bu %33 Zam nedir arkadaş bu imamefendi elinin altındaki tüm herşeye zam yaptı herşey çok güzel olacak diye diye

Bu millete haktır hiç acımıyorum herkes kaderini kendi belirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Geçen bir firmaya gittim. Ak partili oldukları her hallerinden belliydi. Altın fiyatları arttı diye içeride odada seviniyorlardı. Hatta bir tanesi artsın artsın oh diyeni bile duydum. Bunlar için ülke batmış, batmamış önemli değil. Onlar gibi akpye oy veren fakirler de taş yesin bana ne yani :)
    Senin de altınların olsa yastık altında banka hesaplarında altın yükselince bırak sevinmeyi takla atarsın takla gelmiş burda milletin kafasını bulandırıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.