Şimdi Ara

Arabada Silah Bulundurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
22.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Silah dediğim havalı silah -aşağıda linkini koyacağım- trafikte binbir türlü kıro, öküz, barzo olduğu için ki bunları açılan konularda görüyoruz.
    1-https://www.youtube.com/watch?v=B8AaIDkPlhQ
    2-https://www.youtube.com/watch?v=rDgIF-1NzYE

gibi gibi durumlara maruz kaldığımızda nefsi müdafa amaçlı silahı göstersek, burası önemli durduk yere değil adam geldi mesela kapı açıyor kapımı açmaya zorluyor. Açtı mesela o sırada ben silahı göstersem suç işlemiş olur muyum ? Böyle barzolar ile uğraşmak zorunda değilim de mi ?

Silahdda bu havalıhttp://www.avfoni.com/urun/asg-sti-duty-one-siyah-havali-tabanca

• Gerek var mı

Sen havalıyı gösterirsin adam pompalıyı gösterirse ne olacak.

Hiç gerek yok böyle şeylere , zekanı kullan , en büyük silahın o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • + sından cok - si olur hayatında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7dreaMSoLdier_ -- 18 Haziran 2017; 19:36:50 >
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Bende ondan korkuyorum zaten ama hocam sen şimdi mutfağa gidip tabak ile konuşsan, tabağa karşı zekanı kullansan işe yaramıyor ki :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Bende ondan korkuyorum zaten ama hocam sen şimdi mutfağa gidip tabak ile konuşsan, tabağa karşı zekanı kullansan işe yaramıyor ki :/

Tabak silahtan da anlamaz hocam.

• Havali silahta adami oldurur iyi kullanirsan.ucu sivri bilyeler var.

• Olası bir ters durumda (ilk sizin silahı çıkarttığınız durumda) karşı tarafa müdafaa hakkı doğabilir, ateş edebilir falan, filan.

En güzeli sabırlı olup, işi o noktaya getirmemek.

• Vurmalık değil zaten hocam göstermelik belki içinde 1 tane olur. @beybiger

Güzel vurdunuz anlamaza da biraz sanki beni yanlış anladınız. :)
    @yunusyesil

Hocam sabrın bittiği yerde diyorum, tabii ki ilk çıkaran ben olmayacağım :/@alks
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Gerek var mı

Sen havalıyı gösterirsin adam pompalıyı gösterirse ne olacak.

Hiç gerek yok böyle şeylere , zekanı kullan , en büyük silahın o

"Pompalı tüfek" mi???

Köy gibi bir yerdemi yaşıyoruz?

• Ilk cikaran siz olmasaniz dahi karsi taraf bunu gorup size silah sikacak oldugunda havali silahin disardan havali oldugu anlasilamiyacagi,adaminda bunu bilme imkani olmadigi icin mesru mudafaa hakkini kullanmis sayilacaktir hiç gerek yok silah geldigi yere belasini da getirir

• Google a ismail hakki sunat yaz senin olayin benzerinin sonucunu gor

• Aklınıza bile getirmeyin hocam. Neden derseniz,

Birincisi, havalı silah diye küçümsediğiniz alet ciddi yaralanmalara yol açar, saçmanın geldiği-geleceği bölgeye göre de insanı sakat bırakabilir veya öldürebilir.

İkincisi, sizin korkutma amaçlı çıkardığınız havalı silaha karşılık, karşınızdaki kişi gerçek silah çıkarıp sizi vurabilir. Allah korusun, ölseniz bile çok ufak bir cezayla da kurtulur, sizde öldüğünüzle kalırsınız.

Profesyonel olarak atıcılık sporuyla uğraşan biri olarak, yarışma haricinde araçta kendimi koruma amaçlı asla silah taşımam. Mevzuatı da bildiğim için asla tavsiye etmiyorum. En iyi savunma sabırdır. Sabredip, kimseye dalaşmamak en güzeli...
  • Hiç uğraşma al bi ak-47 geç

• Ne gerek var havalı silaha. Böyle bir durumda karşı taraf silah çekip sizi öldürse doğru düzgün ceza bile almaz.. Madem böyle bir şey düşünüyorsunuz gidin ruhsatlı av tüfeği alın. Üstelik ruhsatıyla silahı arabanın içinde kılıfında ya da bagajda kılıfsız olarak taşıyabilirsiniz.
  • Sasırdın mi hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Sasırdın mi hocam?

Biraz öyle oldu...

Silah,çakı,sopa yı anlarımda,pompalı'yı anlamam zor.Hele de şehir gibi bölgelerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

o zamanda tabakla muhattab olmazdım. Yoluma bakardım

Evet uygulaması belki zor ama mecbur kardeşim, itiyle kopuğuyla didişmek dahamı mantıklı

• benim de canım çok çekiyor ama trafikteki anlık sinirde birini kesin vururum diye bulaşmıyorum
  • Her ihtimale karşı torpidoda biber gazı bulundururum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 18 Nisan 2021; 18:20:16 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.