Şimdi Ara

Araba yokusta cekmedi :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arac 1.2 16v 2009 renault symbol 47.000 km de lovato sirali sistem gaz takili.Ankara Dikmen cad. de Istanbul Sosyete Pazaranin yanindaki ozel saglik polikinligin kenarindaki yokustan yukariya cikarken 2.viteste cekmedi...hemem 1.vitese aldim gazi koklememe ragmen stop edecekmis gibi olup yarim debriyajla devri dengeledim mecburen el frenini cektim.Benzine alip 5000-6000 devirde zorlanarak yokusu ciktik.Arac bakimli 10 binden 10 bine bakimlari duzenli yapilir.Yokusta cekmeme olayino ilk defa yasadim.Acaba bu sorun motor ideal sicaklik 90 derecede olmadigindan oturu mu oldu ? Baska yasayanlar oldu mu ?

1.2 motorla yokuslar olumde ilk defa basima geldi

• Hocam aracta kac kisiydiniz yuk varmiydi birde yokusun diklik derecesi nasıldi?
  • O arabanın yokuşta çekmeme gibi bir problemi olmaz, heleki birinci vitese alıpta çıkmadıysa bir problem olduğu kesin. Araç 1.2 evet 160 - 170 km gibi hızlarda kesilmeye başlıyor ancak keçi gibidir. Şanzımanı ziyadesiyle motorun 1.2 olduğunu amorti edecek düzeyde. Ya sizin şansızlığına gelen bi andı yada lpg vb bakım gerektiren bir durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgn61

O arabanın yokuşta çekmeme gibi bir problemi olmaz, heleki birinci vitese alıpta çıkmadıysa bir problem olduğu kesin. Araç 1.2 evet 160 - 170 km gibi hızlarda kesilmeye başlıyor ancak keçi gibidir. Şanzımanı ziyadesiyle motorun 1.2 olduğunu amorti edecek düzeyde. Ya sizin şansızlığına gelen bi andı yada lpg vb bakım gerektiren bir durum var.
    baskı balatada sorun olmasın ?

bu yaşadığınız olay sonrası ağır bir koku geldiyse muhtemelen balatayı bitirdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    O Araç ile 1.viteste çıkılamayacak yokuş yok çıkartamayan sürücü ise her zaman vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: FursionnMann

O Araç ile 1.viteste çıkılamayacak yokuş yok çıkartamayan sürücü ise her zaman vardır

Alıntıları Göster
    Çıkartamamışsın, çıkmadı deme bari. Yolun başından 2 ye alıp tapa gaz çıkardın ama yokuşun ortasında 1 den 2 ye alırsan yemez tabi...
  • Dikmenin yokuşlarını iyi bilirim ama çekmemesi bi sorun olduğunu gösterir.Orda çıkmadıysa az aşşağıda itfayenin karşındaki yokuşta ne yapardı allah bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Dikmenin yokuşlarını iyi bilirim ama çekmemesi bi sorun olduğunu gösterir.Orda çıkmadıysa az aşşağıda itfayenin karşındaki yokuşta ne yapardı allah bilir
    gaz ayarı mı kısık acaba ?
  • Bahsedilen yerde 2 yil yasadim cekmemesi cok mormal o yokusta durmadan kaptirip gelmen lazim epeyce dik bibyokus normalde 2.vites ceker..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicente Amigo

Bahsedilen yerde 2 yil yasadim cekmemesi cok mormal o yokusta durmadan kaptirip gelmen lazim epeyce dik bibyokus normalde 2.vites ceker..
    1. viteste araba çıkmayacaksa yürüyerek gidelim daha iyi, sıkıntı olmuştur büyük ihtimal
  • 2009 model ve 47.000km baya garaj arabasıymış. Sizin kendi 0 arabanızmı yoksa 2.el olarakmı aldınız acaba.
    Bunları neden sordum diyosan. Benimde başka marka 0 aldığım bi araba var 2008 model evin 2. Arabası olmasına rağmen 170.000 km ye geldi. Km nin orjinal oldugundan eminseniz çok temiz bi arabanız var
  • Yokuşu bilmem ama yokuşun ortasında vites küçültürsen normal, zaten çekişi çok kötü , heleki lpg ile çok normal.
    ilk defa olduğu inandırıcı değil zaten yokuş performansı rezil bir motor.
    Bende 1.2 16 kullanıyorum, sen farklı bir araç kullanıpda geçiş yaptıysan sana öyle gelmiştir.
  • Erreguay kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim araç 2010 model 32 binde daha :D
  • sübap erimiş
  • motor çok soğuk (henüz 1 dakika bile dolmamış çalıştıralı) ise gaz verilmesine rağmen dik yokuşta stop etme hali görülebilir. eğer stop etmeye çalışmasaydı debriyaj denilebilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

motor çok soğuk (henüz 1 dakika bile dolmamış çalıştıralı) ise gaz verilmesine rağmen dik yokuşta stop etme hali görülebilir. eğer stop etmeye çalışmasaydı debriyaj denilebilirdi.
    1.5 yıl clio hb 1.2 16v araç kullandım ve bende dikmende oturuyorum hemde keklikteyim bilirsiniz en yokuşlu bölgesi dikmenin herhangi bir çekiş sorunu yok araçta ben benzinde binmiştim tek kişiysem 2.viteste heryeri tırmanırdı 4 kişide ise genelde çok dik yerleri 1.viteste çıkardım ama kesilme çıkamama sorunları hiç yaşamadım
  • Renolar ilk çalışmada yani soğukken çok afallıyor vites zor geçer pedallar çok sert direksiyon ağır vs vs birde LPG
    1.2 motor çok etken var araç ısıtılıp fan açana kadar beklenir sonra yürüseydi böyle olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Renolar ilk çalışmada yani soğukken çok afallıyor vites zor geçer pedallar çok sert direksiyon ağır vs vs birde LPG
    1.2 motor çok etken var araç ısıtılıp fan açana kadar beklenir sonra yürüseydi böyle olmazdı.
    Baskı balata abi beni yenile diye inlemiş size.
  • Lpg neden olmus olabilir.
  • İlginç. Tırmanması gerekirdi kedi gibi aslında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.